Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 5 минути , stanislavpp каза:

Съмнявам се да има магеланец , който да е посетил дори две от изброените опции , за да даде лична препоръка 🙂

Е що така с недоверие подхождаш ? 😄 😄 😄 Aз съм бил в The face suites, беше хубав голям апартамент и имахме достъп до инфинити пула, но не е точно фронтално както си го представяш. За съжаление спомените ми са от 2018г така, че не е много релевантно към момента за да ти дам по-прясна информация. Помня, че беше на много добра цена, но може би защото след това имахме нощувка в Марина бей в Сингапур и на нейния фон тази ми се е сторила без пари 😄 

20180501_084653.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Точно The face си извадих като вариант. Със сигурност няма да е като Марина Бей Сендс, но ще се опитам да не ги сравнявам 😊 Иначе помня, че преди години бях чела препоръки от магеланци за такива местенца с infinity pools, но не помня в коя тема.

Връзка към коментар
преди 31 минути , Jorro каза:

Е що така с недоверие подхождаш ? 😄 😄 😄

Къде са снимките от вторият басейн  и настаняване ? 😃

 

Шегата настрана , ако не бяхме с малкият , сигурно щях да разделя трите нощувки по една във всеки от трите : FS , MO и GH. Ако имах 4 нощувки , със сигурност щях да го разделя 2х2.

Връзка към коментар
преди 10 минути , stanislavpp каза:

Къде са снимките от вторият басейн  и настаняване ? 😃

 

Шегата настрана , ако не бяхме с малкият , сигурно щях да разделя трите нощувки по една във всеки от трите : FS , MO и GH. Ако имах 4 нощувки , със сигурност щях да го разделя 2х2.

аххаха и локейшън ще поискаш още малко.  🙂 Всъщност точно в Марина бей сендс толкова се обсебихме от инфинити басейни,че вече гледам да не пропускамд възможност да се порадваме на някой било то и за 1 нощувка 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

The Platinum suites бяха много популярни преди Ковид сред магеланци. Сега мисля, че са се прекръстили на The Face. 
Виж също Eaton suites KLCC, без да съм била там обаче.

От хотелите - Трейдърс е с фронтална гледка към Кулите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, ivelina666 каза:

Иначе помня, че преди години бях чела препоръки от магеланци за такива местенца с infinity pools, но не помня в коя тема.

И аз бях в такъв с вю към кулите и басейн на покрива, мястото около който вечер се превръщаше в нещо като дискотека. Ще си прегледам старите резервации, дано го открия. Не беше скъп. Аз препоръмвам клубната стая на Фурама.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Blagovesta78 каза:

Screenshot_20230930_075128_Facebook.jpg.55a903fa84a65ee8cd0c8c38d51e4261.jpgТова е басейна от хотела в който ние бяхме.Eaton residence  и мога да кажа ,че е топ!

Точно за него писах и аз. Приятели, живеещи наблизо го препоръчаха, че има инфинити пуул.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

И аз бях в такъв с вю към кулите и басейн на покрива, мястото около който вечер се превръщаше в нещо като дискотека. Ще си прегледам старите резервации, дано го открия. Не беше скъп. Аз препоръмвам клубната стая на Фурама.

Traders hotel e така, но е закрит басейн и местата край прозорците на басейна се превръщат в сепарета с топ гледка към кулите.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Infinity pool с гледка искам. Засега The face и Eaton ми допадат най-много. Благодаря за което! И още едно питане - колко време преди полета са най-добри цените на Air Asia и има ли изобщо такава тенденция при тях?

Връзка към коментар
преди 40 минути , ivelina666 каза:

А 300лв обичайна цена ли е за двупосочен КЛ-Бали за края на април-началото на май? Или просто е твърде рано затова?

Ако е без багаж, тогава е скъпо.

Връзка към коментар

да питам като кацнем в банкок продават ли се сим карти на летището и какви пакети има за колко пари, може ли с карта да се плати или как? Предния път си взех някаква добра но беше вече като бяхме в пукет, та викам сега дали няма подобрения...

Връзка към коментар

Има карти бол за 7, 15  и 30 дни и различни мегабайти , скорост и неограничени. Аз най-много харесвам ais, dtac също са ок. Последният път си купих esim на ais и само ми я активираха на летището, че нямаше интернет на пристигащи.

 

Ето ти цени https://www.ais.th/en/consumers/package/international/tourist-plan

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Има карти бол за 7, 15  и 30 дни и различни мегабайти , скорост и неограничени. Аз най-много харесвам ais, dtac също са ок. Последният път си купих esim на ais и само ми я активираха на летището, че нямаше интернет на пристигащи.

 

Ето ти цени https://www.ais.th/en/consumers/package/international/tourist-plan

демек има ги на летището - кацаш купуваш зареждаш и си ти?

а този есим как се купува активира и т.н.? до сега не съм използвал такава/.....

Връзка към коментар
преди 4 минути , Grishkata каза:

демек има ги на летището - кацаш купуваш зареждаш и си ти?

а този есим как се купува активира и т.н.? до сега не съм използвал такава/.....

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.