Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия - бързи въпроси


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Югоизточна Азия. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- До къде отиват BTS влаковете в Банкок?

- Кога е фестивала Loy Krathong?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Краби или Пукет?

- Колко дни са нужни за Ангкор?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Курсът на еврото в БГ е фиксиран и все пак не говорим за няколко хиляди евро, а за няколко стотин. Евентуалната по-добрата разлика в курса на долара в ЮА ще се изяде от купуването им в БГ, а и като ти останат пари накрая, еврото много лесно ще го използваш при следващо пътуване в Европа, докато с доларите не е така.

Уличната храна (т.нар. hawker centre) в Сингапур също се плаща в брой на повечето места. Единствената най-голяма разлика м/у Сингапур и КЛ е плащането на транспорта - в Сингапур става с тапване на кк, докато в КЛ се купуват жетони с кеш (за туристи, местните си имат карта тъч анд гоу).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , dafigg каза:

Предполагам жетоните са като в Индия - взависимост колко спирки се возиш, цената расте?

да, но не е скъпо по принцип. Като се купуват, трябва да се знае спирката, на която се слиза.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 30.09.2023 г. в 13:49, ivelina666 каза:

А 300лв обичайна цена ли е за двупосочен КЛ-Бали за края на април-началото на май? Или просто е твърде рано затова?

@ivelina666, има намалениe на билетите на AirAsia.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@stanislavpp, бях обещала малко снимки, не че вече не си се ориентирал:

 

IMG_7072.jpg.104548cbc04534d115512491f57b1c4b.jpg

 

IMG_7073.jpg.f8b3c9b98d1ffaec7a6e3b6f7e20477e.jpg

 

IMG_7075.jpg.a7f5644fc0b23c2e7b21ddf69d8a769f.jpg

 

Единственото притеснително с 4 сезона е строежът в непосредтсвена близост, който е уж към края си, но си е шумно:

 

IMG_7080.jpg.dee30f6ce2ab093fea0bc84f4a4904af.jpg
 

Не мога да обхвана цялата картина с телефона си.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Днес сутринта в 10:30 направих собственоръчно тези снимки. Няма никакъв фотошоп по тях, само съм сложила обозначителните надписи. По това време през седмицата няма много хора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, DaBo каза:

@stanislavpp, бях обещала малко снимки, не че вече не си се ориентирал:

Единственото притеснително с 4 сезона е строежът в непосредтсвена близост, който е уж към края си, но си е шумно:

Не мога да обхвана цялата картина с телефона си.

Аз вчера разглеждах плана на центъра на КЛ и сякаш си харесах Traders, като взема стая с гледка към кулите. Вярно, че имаше някаква дискусия преди няколко дни, но на мен ми се струва сякаш, че този хотел ще е със супер гледка фронтално към кулите и парка пред тях. 4 сезона е някак отстрани на кулите. Всеки със своя вкус и предпочитания. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Pantelej Putnik каза:

Аз вчера разглеждах плана на центъра на КЛ и сякаш си харесах Traders, като взема стая с гледка към кулите. Вярно, че имаше някаква дискусия преди няколко дни, но на мен ми се струва сякаш, че този хотел ще е със супер гледка фронтално към кулите и парка пред тях. 4 сезона е някак отстрани на кулите. Всеки със своя вкус и предпочитания. 

От всички изброени, Трейдърс има най-фронтална гледка към Кулите. Това е гледката от бара на Трейдърс, горе-долу такава е и надолу по етажите:

 

IMG_1491.JPG.d155504baedb9bf118eab9f6eadcd720.JPG

 

Басейнът на Трейдърс е до бара или барът е до басейна. 😂

 

Това е гледката от бара на W. Той е на 12 етаж, всички стаи нагоре с изглед към Кулите, ще имат такава гледка:

 

994398449_IMG_64452.jpg.56f6b7305bb6bec51c8172343b0baab3.jpg

 

Също хич не е лоша, нали?

 

В общи линии 4сезона и Мандарин са най-близко до Кулите, буквално на една ръка, така че гледката е по-ограничена откъм пълномащабност, но пък са и най-луксозните.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

едно бързо въпросче, летиме от банкок за пукет и после от сурат тани към банкок и сме с airasia гледам са писали Cabin baggage 56 × 23 × 36 cm, 5 kg  което е абсурдно.....та въпроса ми е следят ли за килограмите и размерите както в wizz air или са по-ларж.....да знаем какво да правим...

 

Връзка към коментар
преди 20 часа, Grishkata каза:

едно бързо въпросче, летиме от банкок за пукет и после от сурат тани към банкок и сме с airasia гледам са писали Cabin baggage 56 × 23 × 36 cm, 5 kg  което е абсурдно.....та въпроса ми е следят ли за килограмите и размерите както в wizz air или са по-ларж.....да знаем какво да правим...

 

колкото до визите е ужас, връщаха 3 имейла че нещо не им достига....супер досадни са, предищните пъти беше супер лесно, но сега с румънците е ужас

Здравейте! Предстои ми и на мен пътуване в тази посока Пукет- Тайланд, но ще влезем от Малайзия.  Пишете за багажа, колко последно са кг. За визата разбирам,че е по евтино е чрез посолството, вие каква вадихте и колко струва.  Приемам всякакви съвети и планове за Пукет имаме една седмица,  но сме без програма за сега  Може и по късно да ми отговорите, аз имам време, ще пътуваме януари. Благодаря Ви!

Връзка към коментар

Изглежда е техническа грешка в поста, винаги е бил 7 кг. За такива неща просто гледайте сайта на авиокомпанията. Много по-надеждни са от постове във форуми. 🙂https://www.airasia.com/aa/inflight-comforts/en/gb/baggage.html

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не искам да наливам масло в огъня, но и друг магеланец на лс ми писа същото… Не знам дали, ако полетът се изпълнява от друга авиокомпания, въпреки че билетът е от ЕърЕйжа, не важат правилата на другата авиокомпания?!

Връзка към коментар

Казвам само, че 5 кг ръчен багаж не е изолиран случай, което означава, че не е техническа грешка при писането на поста. При закупуването на билета би трябвало да го пише! На мен винаги ми излиза 7 кг. багаж, ама и аз съм с локално айпи. Знам ли, може и това да е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както някъде писах вече, наскоро купувах мултисити билети с AirAsia. Въпреки, че правих резервацията през тяхното приложение впоследствие се оказа, че билетите излизат през Kiwi, които са официален посредник на AirAsia. И двата полета са изпълнявани от тях. При това положение PNR-те не излизаха в приложението. Реших проблема чрез закупуване на места и сега всичко е наред. Направи ми обаче впечатление, че първоначално условията в потвърждението на Kiwi относно ръчния багаж беше 5 кг. малък куфар + 2 кг. малка ръчна чанта. Сега вече резервациите в официалното приложение на AirAsia си излизат стандартно със 7 кг. ръчен багаж. Така че, явно има значение откъде са взети билетите...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А някой успявал ли е да си направи регистрация в приложението на AirAsia с български телефонен номер? Иска верификация, без значение с ФБ или Гугъл акаунт тръгвам да се регистрирам, опирам до въвеждане на актуален телефон и всичко приключва там. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Евгени Димитров каза:

А някой успявал ли е да си направи регистрация в приложението на AirAsia с български телефонен номер? Иска верификация, без значение с ФБ или Гугъл акаунт тръгвам да се регистрирам, опирам до въвеждане на актуален телефон и всичко приключва там. 

Аз. Имам акаунт в AirAsia от десетина години. Във връзка с предстоящо пътуване реших да си сваля апликацията. Честно казано май и аз имах проблем с получаване на ОТР, но по някакъв начин успях да излъжа системата. Може би имаше значение и това, че вече имах акаунт, но някак успях с българския номер...

Връзка към коментар

Според вас добра цена  ли е около 150 лв без багаж за билет Сием Рийп - Банкок на Airasia? От над месец следя цените, но само се покачват... минаха някакви промоции на Airasia, но цЪ..  става въпрос за конкретна дата през Февруари 2024. Дали е възможно да излезе по-добра цена или да не се циганя и да купувам направо?

Връзка към коментар

Ние точно на такава цена купихме около месец преди полета,т.е имаш още време да следиш как върви пазара. Аз следях 2-3 месеца преди да купим, горе-долу цените по отсечката не се променят драстично, поне от моя опит.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Pepi Popova каза:

Дали е възможно да излезе по-добра цена или да не се циганя и да купувам направо?

Е, що пък да не се поциганиш още малко!? 😄

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Pantelej Putnik каза:

Е, що пък да не се поциганиш още малко!? 😄

Амии като почнах да ги следя бяха 117 лв a сега вече са 150 лв, таа от много "циганене" да не стане двойна работата..  Иначе има полет на Thai Airways, който доста ме устройва като време и цената ако бутна малко ще стане окей, но по някаква причина изобщо не ми го показва през jetcost 🥲

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Февруари е китайската нова година, а сега китайците влизат без визи. Обикновено тези две седмици около нея Еър Азия ги изключваха от промоциите.

 

И нали знаеш, че летят до далечното летище? Ако нямаш от там друг полет, логистично е по-кофти.

 

Аз по тази отсечка летя само с Банкок Еъруейз , Тай са ми втори избор.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.