Прескочи до съдържание

Трансфер между Барселона и Коста Брава


A.Ivanova

Препоръчани мнения

Здравейте, през октомври ми предстои пътуване до Коста Брава. Може ли някой да ме ориентира как да се придвижа от летището на Барселона до Коста брава - Малград де Мар? Полета ми е късен, кацам в 18:40 в Барселона. Освен това искам да отделя един ден за разходка до Барселона и отново ще ми е нужен транспорт. Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 20 часа, A.Ivanova каза:

Здравейте, през октомври ми предстои пътуване до Коста Брава. Може ли някой да ме ориентира как да се придвижа от летището на Барселона до Коста брава - Малград де Мар? Полета ми е късен, кацам в 18:40 в Барселона. Освен това искам да отделя един ден за разходка до Барселона и отново ще ми е нужен транспорт. Благодаря предварително!

Миналата година бях в Коста Брава, но кацнах в Жирона. От Коста Брава - Лиорет де Мар, два пъти ходих в Барселона с автобус, пътя е 1 час. Потърси сайта на автогарата в Барселона. Обаче, октомври, кацане в 19, придвижване до автогарата, виж непременно автобусите до Коста Брава до колко часа са. Може да се наложи да преспиш в Барселона.

Връзка към коментар
преди 20 часа, A.Ivanova каза:

Здравейте, през октомври ми предстои пътуване до Коста Брава. Може ли някой да ме ориентира как да се придвижа от летището на Барселона до Коста брава - Малград де Мар? Полета ми е късен, кацам в 18:40 в Барселона. Освен това искам да отделя един ден за разходка до Барселона и отново ще ми е нужен транспорт. Благодаря предварително!

https://www.holidaytaxis.com/en/

След регистриране редовно изпращат кодове за отстъпка до 30 %.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, A.Ivanova каза:

Здравейте, през октомври ми предстои пътуване до Коста Брава. Може ли някой да ме ориентира как да се придвижа от летището на Барселона до Коста брава - Малград де Мар? Полета ми е късен, кацам в 18:40 в Барселона. Освен това искам да отделя един ден за разходка до Барселона и отново ще ми е нужен транспорт. Благодаря предварително!

Азсъм била в Калея. Има влак, с който стигаш до летището на Барселона с една смяна на перона и влака в Барселона. Не си спомням името на спирката, че беше отдавна. Цена - около 4 евро.

Връзка към коментар

Цената с влак от Pl. Catalunya до Малграт де Мар е 5 евро. Пътуването е около 80 минути. 

Линия R2 на RENFE пътува от летището до Estaciо de Franсa.Пътуването отнема 38 минути. Цената е 3.25 евро.

Общото време с прекачването ще бъде около 3 часа, което означава - пристигане след 23 часа на гарата в Малграт де Мар .

Дадох пример за лесно  пътуване на цена от 15 евро до хотел/улица/място и времетраене около 90 минути.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Благодаря много за информацията, ще ми бъде много полезна. Изтеглих карта на линиите за транспорт, която изглежда много лесна за ориентация, остава само работното време да видя. Ако имам други питания, ще се обърна за помощ отново. ;)

Връзка към коментар

Сега се сетих, да попитам, дали има карти за транспорт, които ще ми бъдат полезни за този маршрут, защото за 5 дни се очертава да мина по него 4 пъти?

Връзка към коментар
преди 5 часа, A.Ivanova каза:

Сега се сетих, да попитам, дали има карти за транспорт, които ще ми бъдат полезни за този маршрут, защото за 5 дни се очертава да мина по него 4 пъти?

На практика няма. 

На теория има, но не ти върши работа, защото ще си на загуба с толкова малко пътувания...

 

Купи си промоционални билети, ще ти е най-добре така.

Сега гледам, че има от 8-9 € в посока такива и се стига за 38мин.

 

 

 

Писаното е за Хирона-Барселона. Сега видях, че се пита за Малград де Мар, което е зона 5.

 

Нормалния билет е 4,90 евро в посока, а пътя е 1,18 часа.

 

Има десеторни билети на цена 33,50 или по 3,35евро в посока. 

 

 

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте отново, вече съм в Барселона и искам да ви споделя как се придвижих от летището до Малграт де Мар, за да улесня накого, ако пътува. След като кацнах на терминал 2 излязох и се насочих към табелите за влака Ренфе и по точно линия R2 nord. Указани са с много табели и нямах никакъв проблем.Качих и след около 15 минути и три спирки слязох на спирка Sants и се прекачих на линия R1, пътувах около час и половина и стигнах крайната си цел. Това струваше 4.90€. А сега съм си взела карта за 10 пътувания между зона 1 и 5 и ми стеруваше 33.50€, което излиза с 16€ по евтино.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Защото не успях да си го купя от машините, имах проблем с картата и мъжът ми отиде на касата и без да ме пита беше взел два билета. Но така или иначе ние ще имаме 14 пътувания общо и няма как да ми стигнат десетте в картата. 

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 14.10.2017 г. в 0:31, A.Ivanova каза:

Здравейте отново, вече съм в Барселона и искам да ви споделя как се придвижих от летището до Малграт де Мар, за да улесня накого, ако пътува. След като кацнах на терминал 2 излязох и се насочих към табелите за влака Ренфе и по точно линия R2 nord. Указани са с много табели и нямах никакъв проблем.Качих и след около 15 минути и три спирки слязох на спирка Sants и се прекачих на линия R1, пътувах около час и половина и стигнах крайната си цел. Това струваше 4.90€. А сега съм си взела карта за 10 пътувания между зона 1 и 5 и ми стеруваше 33.50€, което излиза с 16€ по евтино.

Здравейте! Трябва да се придвижа от летище ЕЛ-Прат до Калея / което е малко преди Малграт де Мар / . Как да проверя дали мога да използвам вашият начин на придвижване ? И всъщност за колко време пристигнахте вие, че самолета ни каца в 21:30 и ако трябва още три часа след това да пътуваме...

 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , Дънди каза:

Здравейте! Трябва да се придвижа от летище ЕЛ-Прат до Калея / което е малко преди Малграт де Мар / . Как да проверя дали мога да използвам вашият начин на придвижване ? И всъщност за колко време пристигнахте вие, че самолета ни каца в 21:30 и ако трябва още три часа след това да пътуваме...

 

Пътувала съм в обратна посока. От Калея взех електричката до летището, като се прави една бърза смяна на перона в  Барселона. Беше преди доста години. Времето на пътуване, по памет, не беше повече от 1ч.30.  Но нека каже някой, с актуална информация.

Връзка към коментар
преди 32 минути , Дънди каза:

Здравейте! Трябва да се придвижа от летище ЕЛ-Прат до Калея / което е малко преди Малграт де Мар / . Как да проверя дали мога да използвам вашият начин на придвижване ? И всъщност за колко време пристигнахте вие, че самолета ни каца в 21:30 и ако трябва още три часа след това да пътуваме...

 

Най-добрият вариант - около 90-100 минути, вечер е по-бързо. Ще ви оставят до хотела или на централната автобусна спирка в Калея.

image.png.dd53ff3fb8acf73c617ae954f4b7e7e0.png

https://www.holidaytaxis.com/en/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , Таньо каза:

Най-добрият вариант - около 90-100 минути, вечер е по-бързо. Ще ви оставят до хотела или на централната автобусна спирка в Калея.

image.png.dd53ff3fb8acf73c617ae954f4b7e7e0.png

https://www.holidaytaxis.com/en/

Опитвам се да резервирам, но не съм сигурна дали се справям, защото не мога да му задам до кой хотел искам да ни закара, единствено ми дава Barcelona Airport to Calella de la Costa , но иска и точен час на тръгване, а аз всъщност незнам точно кога ще успеем да минем проверка, да си вземем багажа и да сме готови за трансфер. А какво мислите за тези автобуси - 603 и 614 ? Те до колко часа работят вечерта ?

Връзка към коментар
преди 57 минути , Дънди каза:

Опитвам се да резервирам, но не съм сигурна дали се справям, защото не мога да му задам до кой хотел искам да ни закара, единствено ми дава Barcelona Airport to Calella de la Costa , но иска и точен час на тръгване, а аз всъщност незнам точно кога ще успеем да минем проверка, да си вземем багажа и да сме готови за трансфер. А какво мислите за тези автобуси - 603 и 614 ? Те до колко часа работят вечерта ?

Един час след кацане е  предостатъчно време да се придвижите до мястото, където спират автобусите на фирмата.

Във формата за контакт може да им пишете номера на полета си - не е невъзможно да ви изчакат разумно време ако има закъснение.

Трансфер от тази фирма може да се резервира през onthebeach.co.uk  Там има опция да бъдете оставени до хотела.

 

Автобус 603/614 е на фирма sagales, час при закупуване на билет се въвежда задължително. Спират на централните спирки в градчетата.

https://www.sagalesairportline.com/en/timetables-and-lines/barcelona

https://www.sagales.com/en/regular-lines

Връзка към коментар
преди 20 часа, Таньо каза:

Един час след кацане е  предостатъчно време да се придвижите до мястото, където спират автобусите на фирмата.

Във формата за контакт може да им пишете номера на полета си - не е невъзможно да ви изчакат разумно време ако има закъснение.

Трансфер от тази фирма може да се резервира през onthebeach.co.uk  Там има опция да бъдете оставени до хотела.

 

Автобус 603/614 е на фирма sagales, час при закупуване на билет се въвежда задължително. Спират на централните спирки в градчетата.

https://www.sagalesairportline.com/en/timetables-and-lines/barcelona

https://www.sagales.com/en/regular-lines

тия автобуси 603/614 на sagales - откъде им се купуват билетите ?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Дънди каза:

тия автобуси 603/614 на sagales - откъде им се купуват билетите ?

 

преди 23 часа, Таньо каза:

Автобус 603/614 е на фирма sagales, час при закупуване на билет се въвежда задължително - on line. 

https://www.sagalesairportline.com/en/timetables-and-lines/barcelona

https://www.sagales.com/en/regular-lines

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.