Прескочи до съдържание

Пътуване до Гана и околните страни


Sju

Препоръчани мнения

На 26.03.2015 г. в 20:51, Kaloyan89 каза:

Гана и на мен ми се върти в главата от известно време. Бих искал от Буркина да сляза до Акра или да я съчетая с Кот д'Ивоар или с Того и Бенин... Много врътки са възможни там, а има какво да се види.

Искам да повдигна темата с този цитат, тъй като и в моята глава се завъртя също нещо, неочаквано :)

 

@Kaloyan89, предполагам имаш повече вътрешна информация или най-малко съвет как може да се комбинира Гана като отправна точка с някоя от съседките й. Къде би било най-лесно стигането по земя или с какъв транспорт (полет ли е по-добре) примерно до Кот д'Ивоар, Буркина Фасо или Того?

 

Идеи и съвети от други магеланци също са добре дошли. Искам да взема решение за дните престой в Гана, още не съм купила билетите.

 

Въпрос към @Георги Матеев като най-скоро отбелязал се там- каква е цената на визата и какви документи са необходими? Първо билет и после виза или първо виза, а после билет?

 

 

 

 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 29 минути , Sju каза:

:)@Георги Матеев като най-скоро отбелязал се там- каква е цената на визата и какви документи са необходими? Първо билет и после виза или първо виза, а после билет?

Уви, нямам точна информация. Практически бях транзит в Акра и не ми е трябвала виза.

Връзка към коментар
1 hour ago, Sju said:

Ясно. Благодаря за отговора все пак.

Ако друг се включи с инфо, ще е супер.

Аз първо взех виза и след това самолетен билет.

Звънни на почетния консул и се разберете за докумените и цената. Моята виза беше за многократно влизане и беше бизнес виза.

 

Почетен консул на Гана в България
Г-н Господин Господинов

Адрес: София, ул. „Плачковица” 15, ет.2, ап. 3
Тел./факс: +359 2 962 46 79
Мобилен тел.: +359 888 339 894 

 

А, за посещение на Гана направих и доста ваксини - задължителни и препоръчителни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Информацията ми от телефонния разговор.

 

За да се издаде туристическа виза трябва да представя покана от местен + резервация за хотел.

Или покана от двама местни , тогава не трябвала резервация за хотел.

Самолетен билет.

Сертификат за жълта треска.

 

Еднократна виза за срок от 1 месец - 70 евро.

Многократна виза за срок от (минимумът) 3 месеца - 85 евро.

 

Честно казано ме озадачи изискването за покана от местен, тъй като от пътеписите и снимките, които разгледах през изминалото денонощие, останах с впечатление, че доста по-лесно е получаването.

Връзка към коментар

Кот д'Ивоар не съм мн сигурен каква е ситуацията в момента, но май е ок. 

 

Аз какво бих направил - Кацане в Aкра и от там Кейп Кост, Гран Басам, Абиджан, Ямусукро. Оттам връщане в Абиджан, самолет до Котону и връщане по земя до Акра, като допълнително трябва да се проучи какви природни и културни забележителности има в Того и Бенин. За столиците им имам идея, но извън тях не. Разстоянията са малки между градовете и има комфортни автобуси, които свързват Акра с Абиджан, Ломе и Котону, STC се казва. Air Cote d'Ivoire и ASKY летят на ниски цени също, сега им гледах промоциите.

 

Буркина Фасо остава малко встрани и ще трябва да се съчетава с Мали като се оправи ситуацията там. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.