Прескочи до съдържание

Qatar Airways - промяна на полети


Препоръчани мнения

Здравейте, получих преди малко съобщение, което е всъщност 3-то вече, след закупуване на билетите  и ми обърква всички планове за следващите резервации за самолетни билети т.к. ще кацнем в Банкок в 19 ч. вместо 12,30. Съответно се подразбира че няма как да си хванем полета в 17 ч. Писах на Gotogate чрез който съм купила билетите, при невъзможност за по-ранно кацане в Банкок да ми изтеглят полета с 1 ден назат. Моля за помощ - дали не трябваше да пиша Катарците направо и имам ли шанс да ми изместят полета на 24 вместо 25 .  

Р.Р за 25,10 вече Катарците нямат друг по-рано пристигащ полет.

Редактирано от И. М.
Връзка към коментар

т.

преди 2 минути , Радослав каза:

При катарците, които са ти променили полета, с почти 100% вероятност ще можеш да си подбереш друга дата и час, които са ти по-удобни. Следващите билети от gotogate вероятно са на тарифа, непозволяваща промени по билетите. Gotogate няма да ги промени безплатно, и без да проверявам каква е таксата, подозирам че няма да ти хареса. Така че променяй билетите на Катар.

т.е да пиша на катарците направо или е по-добре по телефона.

БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР:)

Редактирано от И. М.
Връзка към коментар

Коментара ми беше грешен понеже не разбрах добре питането. Но при всички положения опитай първо с катарците, и ако не може директно през тях /мейл или офиса има в София/ тогава мини на gotogate.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва особено много да похваля софийския офис на катарците.

 

След последната промяна на графика ми прецакаха полета Банкок-Янгон (с друга авиокомпания). След като писах имейл ми смениха безплатно не само датите, но и крайната дестинация и ме премаршрутираха директно до Янгон! Та вече вместо София-Банкок-София имам билет София-Янгон / Банкок-София, което ме улеснява значително + като бонус ми удължава с 2 дни престоя в Мианмар. Въобще да не споменавам, че нормално този OJ билет струва двойно повече от това, което съм платил. Отгоре на всичко ме ребукнаха в съвсем друг клас, който ще ми донесе двойно повече мили. Меко казано съм впечатлен от обслужването.

 

Та който има проблеми след разместването на графика директно да се свързва с катарците в София, много са ефективни.

 

sofreservations@bg.qatarairways.com

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар

По телефона става дори още по-бързо и аз намазах повече мили с по-горен клас при смяна на полета . :)

 

 

Между другото този полет от Янгон изглежда не е много натоварен  и често го има като награден срещу  минимума мили.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

Между другото този полет от Янгон изглежда не е много натоварен  и често го има като награден срещу  минимума мили.

Не съм сигурен какво имаш предвид, но става въпрос за директния полет Доха-Янгон и аз взех буквално последното място в самолета. Фраш е догоре.

Връзка към коментар
В момента, Георги Матеев каза:

Не съм сигурен какво имаш предвид, но става въпрос за директния полет Доха-Янгон и аз взех буквално последното място в самолета. Фраш е догоре.

Имам предвид, че от много време обислям да си взема еднопосочен билет София - Хо Ши Мин, като най-евтиния еднопосочен в региона с тях. След това да се върна с друг еднопосочен от Янгон, който да платя с мили. Срещу минимума мили за региона - 35к от Янгон имам много голям избор от дати, при това с много добър престой. От другите дестинации в ЮИ Азия, повечето или имат само редки дати с кофти връзки, или искат двойно повече мили 70к, пак за еднопосочен билет.

Връзка към коментар
преди 10 минути , T.E.Lawrence каза:

Имам предвид, че от много време обислям да си взема еднопосочен билет София - Хо Ши Мин, като най-евтиния еднопосочен в региона с тях. След това да се върна с друг еднопосочен от Янгон, който да платя с мили. Срещу минимума мили за региона - 35к от Янгон имам много голям избор от дати, при това с много добър престой. От другите дестинации в ЮИ Азия, повечето или имат само редки дати с кофти връзки, или искат двойно повече мили 70к, пак за еднопосочен билет.

Често гледам еднопосочни билети с мили, като от всички азиатски дестинации винаги ми излиза цена 35к мили и то с доста налични дати и добри връзки. Наскоро летях Манила-София дори за 32к мили. Та в тоя ред на мисли не виждам какво е по-евтиното на Янгон, но може би си гледал за някакви по-натоварени дати, когато цените (и в пари и в мили) са били по-високи.

 

EDIT: Отговорих си сам. Заради златния катарски статус ми се показват много повече налични места за наградни билети, явно в това се крие ключа от палатката.

 

Но стига сме разводнявали темата...

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

и аз да се похваля, днес в офиса им без никакви проблеми ме оставиха да си избера полет и ми преиздадаха билетите –без значение че не ги бях купила директно от тяхният сайт.   Така спечелих още 1 ден, но не ми мина номера да ми заверат билет деректно до Краби. Сега да пробвам ли и с Air Asia, дали ще ми сменят полета с 1 ден назад или да не се занимавам за 80 евро?

 

п.п. И щях да забравя да се похваля и за това, че ни одобриха за Американски визи.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.