Прескочи до съдържание

Виза за Гана


Препоръчани мнения

Здравейте...

Случайно да има някои да тръгва за Гана или някоя от съседните държави в близките 15-20 дни (септември -октомври-2017)?

 

PS:

Към тези които са пътували за Гана...как решихте въпроса относно поканата от местен.Хотелите в ACCRA,дали пращат такива писма след резервация ?

Редактирано от picsvet
Връзка към мнение

Аз ще пътувам за Кот д'Ивоар през декември, но Гана ще я оставя за друг път май, понеже имам само десет дни и лимитиран бюджет. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Kaloyan89 каза:

Аз ще пътувам за Кот д'Ивоар през декември, но Гана ще я оставя за друг път май, понеже имам само десет дни и лимитиран бюджет. 

Благодаря за отговора..декември ми е късно..

Трябва да съм тръгнал до 15 -20 дни...

Утре звъня на "посланика" в София..и ако всичко е наред и няма спънки да си взема  виза ще тръгна,като предвиждам да съм минимум 30 дена в тази част и съседните държави..

 

А визите за Кот д'Ивоар къде се правят?

Редактирано от picsvet
Връзка към мнение
преди 38 минути , picsvet каза:

А визите за Кот д'Ивоар къде се правят?

От френското посолство с София, според МВнР. Аз от Франция ще я вадя директно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, picsvet каза:

как решихте въпроса относно поканата от местен.Хотелите в ACCRA,дали пращат такива писма след резервация ?

Когато аз проучвах, четох в Трипадвайзър, че можеш да получиш покана от някой хотел срещу такса, но предварително трябва да попиташ/договориш това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Sju каза:

Когато аз проучвах, четох в Трипадвайзър, че можеш да получиш покана от някой хотел срещу такса, но предварително трябва да попиташ/договориш това.

Да вече пуснах запитване в този хотел...https://www.galahotels.com/en/Hotel/ghana_86/accra_9602/hansonic_hotel_26024?gclid=CjsKDwjwuvjNBRDPhu6d55nyTxIkAKWKtM47xcTAJxyNrS84EMBe3g8hwrqagr8kBLO-9rB_gzJtGgJ0DvD_BwE

 

и чакам отговор...Мерси!!

Връзка към мнение

Такаааа...

Сега проведох разговор с почетния консул във връзка с визата..

Не са добри новините...

В момента нямало визи...чакал ги около 15 октомври..

На въпроса кьде на друго място мога да взема виза отговора беше НИКЪДЕ ДРУГАДЕ..

Явно нямам кьсмет..15 октомври ми е късно..ЗА МОМЕНТА

Ще търся някоя съседна държава...

за която мога да взема виза от България...АКО НЯКОЙ ИМА ИНФО...

Връзка към мнение

Едит: според френските форуми няма шанс да вземеш виза от съседна държава, ако не живееш постоянно там. Френското посолство в София издава визи за Того, Бенин и Кот д'Ивоар, но от там няма да получиш виза за Гана, нито дори на границата. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 47 минути , Kaloyan89 каза:

Френското посолство в София издава визи за Того, Бенин и Кот д'Ивоар, но от там няма да получиш виза за Гана, нито дори на границата. 

В блога на Лора и Евгени  (инфото обаче е старо, от 2011) казват, че са взели комбинирана виза за няколко държави, за която не откривам информация в сайта на Външно министерство, има ли нещо на френски по въпроса?

 

Цитат

През това време успяхме да вземем визи за Западно- Африканския съюз включващ Буркина Фасо, Того, Бенин, Нигер и Кот Д’Ивоар. Визата е двумесечна и струва 40 евро. Решихме да поемем към Того.

 

За Гана наистина не са им дали на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kaloyan89 каза:

Едит: според френските форуми няма шанс да вземеш виза от съседна държава, ако не живееш постоянно там. Френското посолство в София издава визи за Того, Бенин и Кот д'Ивоар, но от там няма да получиш виза за Гана, нито дори на границата. 

Явно Гана остава на заден план...

Того, Бенин и Кот д'Ивоар...

Бенин звучи добре и ще звъня до френското да питам какво се иска...

 

Връзка към мнение

Пиши после какво са казали и дали информацията във външно е вярна. За Сенегал пък няма виза, и това може да е вариянт за теб. 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планирам пътуване до Того, Гана и Кот Д'ивоар през Януари.

Днес говорих с френското консулство, както и с консула ни за Гана..

 

И от двете места очевидно не бяха на кеф, като от френското консулство ми казаха, че визи за Того и Кот Д'ивоар НЕ ИЗДАВАТ, като за Кот Д'ивоар съм можел да кандидатствам онлайн, а за Того мога евентуално да си изкарам на границата... Когато споменах, че според сайта на министерството, те са акредитирани за издаване на визи за тези държави, отговорът беше "да не вярвам на това, което пише онлайн". 

 

Консулът на Гана пък каза, че ми трябват 2 покани, като едната може да е от хотел, но другата трябва задължително да е от Ганийски гражданин. Таксата е 70 евро за еднократна и 85 за многократна. Трябва да се попълнят 2 формуляра, който могат да бъдат свалени от сайта на Консулството на Гана в Анкара. 

 

Някакви идеи откъде да си намеря Ганийски гражданин или как да процедирам с инатото френско консулство и безинтересът им към паспорта ми?

Връзка към мнение
На 25.09.2017 г. в 18:28, ZhivkoK каза:

Планирам пътуване до Того, Гана и Кот Д'ивоар през Януари.

Днес говорих с френското консулство, както и с консула ни за Гана..

 

И от двете места очевидно не бяха на кеф, като от френското консулство ми казаха, че визи за Того и Кот Д'ивоар НЕ ИЗДАВАТ, като за Кот Д'ивоар съм можел да кандидатствам онлайн, а за Того мога евентуално да си изкарам на границата... Когато споменах, че според сайта на министерството, те са акредитирани за издаване на визи за тези държави, отговорът беше "да не вярвам на това, което пише онлайн". 

 

Консулът на Гана пък каза, че ми трябват 2 покани, като едната може да е от хотел, но другата трябва задължително да е от Ганийски гражданин. Таксата е 70 евро за еднократна и 85 за многократна. Трябва да се попълнят 2 формуляра, който могат да бъдат свалени от сайта на Консулството на Гана в Анкара. 

 

Някакви идеи откъде да си намеря Ганийски гражданин или как да процедирам с инатото френско консулство и безинтересът им към паспорта ми?

Здравей,

Да тук е малко объркана работата...

И аз говорих с Френското и даже два пъти....но отговорът е точно такъв какъвто са ти казали и на тебе.. 

Както писах по-горе ще има визи за Гана след 15 октомври...за мен е късно..

Иначе покана според чуждите форуми са взимали от хотелите където си правят първата резервация..Прати им отделно писмо с молба,че искаш покана,те са наясно,тъй като не сме единствената нация с покани...

За Того така и не открих друга информация освен това ,че на влизане ще получа 7 дневна виза...можело да се подновява и дъра бъра..по чуждите форуми...малко е рисково..

Кот д'Ивоар - вади се електронна виза на https://snedai.com/e-visa (важи само, ако се влиза в страната през Port Bouet Airport) - Цитирам Георги Матеев

 

Липсата на Ганийска виза доста бърка нещата...така,че..

до два дни трябва да реша дали да тръгна за Кот д'Ивоар(20 дни) и от там да летя към Бенин(20 дни) (която е и моята цел)...или да зарежа Африка и да забия към Индия или Филипините..Ха ха...

 

Редактирано от picsvet
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте. Оглеждах се пътуване из същия район - Гана,Того,Бенин и Нигерия. Някой успя ли да пътува до там,за да каже как стои въпроса с визите?

Мисля пътуване София-Лагос, от там през Порто Ново(Бенин)- Ломе(Того) и Акра( Гана), от където и да ми е полета за София

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте!

Тъй като комуникацията ми с посолството в Турция във връзка с виза за Гана е по-бавна (а и малко объркана, заради отговорите, които получавам) отколкото мога да си позволя, пиша тук с няколко въпроса:

- Ако сте получили виза от посолството/консулския отдел на Гана в Анкара или Истанбул - колко време ви отне цялата процедура по кандидатстване  и издаване на виза и до кое от двете (Анкара или Истанбул) изпратихте документите си?

- Освен паспорт, формуляр за визата, застраховка, билет и документ за имунизация за жълта треска има ли нещо друго, което е необходимо?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.