Прескочи до съдържание

Метрото в Пекин и влаковете в Китай


Препоръчани мнения

Нас в един от нощните влакове ни сложиха като деца на детски лагер да спиме. Малко преди 10, стюардесата мина и каза "слииип" и ни тресна вратата, поококорихме се малко, но нали сме на тяхен терен и дума не обелихме.Пък и сеседите по легло бяха изпълнителни. За сметка на това сутринта в 7, пуснаха по радио точката една събуждаща музика ...

Щом не е имало физзарядка - слаба е била дисциплината :biggrin:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравей! Ако говорите за влакове, билетите се пускат 20 (ДВАДЕСЕТ) дни предварително в интернет. Десет дни предварително се пускат по гишетата навън. Което по празници като китайската Нова година означава, че и да се наредите на опашка 11 дни предварително и сте първи на което и да било гише, просто няма да намерите билети.. Защото освен че се пускат 20 дни предварително в нета, 1-2 дни преди да ги пуснат на гише, почват да ги предлагат предварително и по телефона.

 

Аз си взех билети от гише около 14-15 дни предварително. Отказаха да ми издадат билет за пътуване около 18 дни предварително. Тъй че явно са се посменили границата на пускане по гишетата на около 15 дни предварително...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Иначе за мен това е най-добрият англоезичен сайт за влакове в Китай: http://www.chinahighlights.com/china-trains/. Не съм го ползвал за резервация, но като разписание и цени няма грешка (за разлика от един друг, цитиран по-горе в темата, където имаше малки разминавания в разписанията).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Щом не е имало физзарядка - слаба е била дисциплината :biggrin:

 

На едно от телевизорчетата в купета, което работеше, имаше някакви мини упражнения, подобни на тези от самолета. Но пак като чуя как монотонно и фино броят, на мен ми действа отпускащо и заспиващо, а не енергизиращо :rolleyes:

 

Относно влаковете ми - нито един не беше с точното време, което беше от интернет извадено предварително, ами с около 20-30 мин разлика. Дори един от горе споменатите бусови разписания казваше, че от Гонбей в Зухай (или както се казват на бг) няма нощен бус до Гуйлин/Янгшуо, но предварително от тук, една приятелка се обади в Китай в бус гарата и ги попита. Бяха й казали, че не са обновявали скоро сайта, и че има само един автобус на ден, който е 5 следобед.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си взех билети от гише около 14-15 дни предварително. Отказаха да ми издадат билет за пътуване около 18 дни предварително. Тъй че явно са се посменили границата на пускане по гишетата на около 15 дни предварително...

 

Не мога да кажа нищо, за последно пътувах с влак на 26-и август миналата година и като нищо може да са променили нещата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.