Прескочи до съдържание

бързи въпроси Карибски басейн - бързи въпроси


rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Карибите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли денонощни магазини в Барбадос?

- Може ли да се купи безмитен алкохол от Ямайка?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое остров да изберем - Сейнт Мартен или Мартиника?

- Да летим между островите или да ползваме ферибот?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 31.07.2019 г. в 15:25, Eva eva каза:

Привет отново. Аз все още не съм измислила как точно да постъпя. Сетих да попитам още нещо - има ли някакви опасности за две жени с дете? Интересувам се най-вече за Пoaнт-а-Питр (Гваделупа), защото от там има повече круизи /сравнявам с Мартиника/.

Малко позакъснял отговор, ама и друг не е взел отношение по въпроса😀 - не, не би трябвало да се притеснявате. Стига късно вечер да не попаднете на някой напушен или пиян местен в тъмни и пусти улички, но това се отнася горе-долу за цял свят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Sun4o, благодаря много за отговора! Ние се записахме на круиз по този маршрут - Маями - Ямайка, Кайманови острови, Мексико и Оушън Кей - частен резерват на MSC за април. Все пак вероятно по-натам ще пътуваме и по твоя маршрут 🙂 Благодаря още веднъж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Някой летял ли е от Мартиника до Гваделупа? Чудя се от коя страна на самолета да запазим места, ако искаме да видим отгоре островите (предимно Доминика май 🙂). 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравей!

 

Гугъл май не ползваш ?

 

Напиши в интернет браузера : google.com > след това в отвореният таб >Punta Cana weather in May 

 

Приятно изкарване на Карибите 👍

 

 

Връзка към мнение
На 23.12.2019 г. в 19:36, the7endless каза:

Здравейте! Някой летял ли е от Мартиника до Гваделупа? Чудя се от коя страна на самолета да запазим места, ако искаме да видим отгоре островите (предимно Доминика май 🙂). 

От долната😀

  • Смея се 5
Връзка към мнение
17 hours ago, stanislavpp said:

Здравей!

 

Гугъл май не ползваш ?

 

Напиши в интернет браузера : google.com > след това в отвореният таб >Punta Cana weather in May 

 

Приятно изкарване на Карибите 👍

 

 

Здравей, благодаря ти за информацията. Гугъл ползвам отдавна. Искам да питам хората, които са били там какво е усещането. Влажност? Едно е 28 градуса в Сингапур, друго е в България. Интересува ме субективното усещане. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, t_petkov каза:

Здравей, благодаря ти за информацията. Гугъл ползвам отдавна. Искам да питам хората, които са били там какво е усещането. Влажност? Едно е 28 градуса в Сингапур, друго е в България. Интересува ме субективното усещане. 

Супер си е времето, но аз обичам топло по принцип. През Май на Бахами-те ми беше дори студено малко във водата, конкретно в Пунта Кана не съм бил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.02.2020 г. в 23:41, t_petkov каза:

Здравейте. Обмисляме ходене на Карибите през Май. Времето в района на Пунта Кана как е тогава? 

  Ние сме ходили точно май . От 3-те седмици едната валя непрекъснато , но това си е до късмет. 

 

Когато обаче си в хубав хотел , а там повечето са точно такива . С натурални фрешове , коктейли , лангусти ,  жени по бански и безплатен ром в дрешника на стаята няма как да не изкараш страхотно  😀 . 

 

 

P5180173.thumb.JPG.49f169c9b908c91c7d73c327b9a52f11.JPG

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Кои са най-подходящите острови за ваканция в периода 15.11 - 15.12 (не са фиксирани дати, ноември-декември) с оглед на ураганите? Освен Аруба, Бонер и Кюрасао, които са извън ураганния пояс и където ноември уж е shoulder season без thanksgiving weekend. В различни сайтове откривам различна информация, на някои места споменават Барбадос, Ямайка и Бахамите. Благодаря 🙂 

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Два бързи въпроса 🙂

Някой ползвал ли е услугите на tui.co.uk за почивка в Доминикана? 
и 

Цена от около 800евро двупосочен много ли е за тази дестинация, ако човек си купува билетите сам? Цената е на Бритиш, без багаж, но техните поне включват малък куфар. 

Най-евтиното, което намирам за февруари другата година(примерни дати 6-13 да кажем) е 550евро с Iberojet от Мадрид, но без багаж, като се добави багаж цената се доближава до тази на Бритиш, а приложението им е страшно бъгаво.

Връзка към мнение

@Kosta Grudov Само по втория въпрос мога да се включа - според мен е много скъпо. Ние платихме по 1 800 лв. на човек - чартърен полет от София, трансфер и all in за 7 дни в 5 звезден хотел. Тази зима ги гледах, малко по-високи бяха цените.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Eva eva каза:

@Kosta Grudov Само по втория въпрос мога да се включа - според мен е много скъпо. Ние платихме по 1 800 лв. на човек - чартърен полет от София, трансфер и all in за 7 дни в 5 звезден хотел. Тази зима ги гледах, малко по-високи бяха цените.

Щом е с чартър от София, предполагам с наша тур агенция е било, може ли инфо на лично, ако е удобно, коя е и дали сте останали доволни. 🙂 Че не ми се прибягваше до това, а и инфото в нета за нашенски агенции е някак си ограничено, може да им е много рано в момента чак за другата година да пускат пакети най-вероятно.. 

 

При това изниква и друг въпрос - прекалено рано ли е в момента букване на подобна почивка? Буукинг изкарва много хубави цени за страхотни хотели и просто се чудя, ако поотминат малко месеци дали няма да скочат. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Kosta Grudov каза:

Щом е с чартър от София, предполагам с наша тур агенция е било, може ли инфо на лично, ако е удобно, коя е и дали сте останали доволни. 🙂 Че не ми се прибягваше до това, а и инфото в нета за нашенски агенции е някак си ограничено, може да им е много рано в момента чак за другата година да пускат пакети най-вероятно.. 

 

При това изниква и друг въпрос - прекалено рано ли е в момента букване на подобна почивка? Буукинг изкарва много хубави цени за страхотни хотели и просто се чудя, ако поотминат малко месеци дали няма да скочат. 

Търси цял пакет с Tui.co.uk от Англия. Обикновено от Манчестър излизат най-добрите цени. Дебни за промоциии, към момента е рано мисля. Горе долу 1000-1200 паунда за пакет с хубав 5* (рейтинг над 4.5 в ТА) хотел ол ин може да се намери, в отделни случаи има и под 1000. Ако търсиш пакет от Испания, намират се добри цени от Мадрид с https://www.dominicanatours.eu

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Jorro каза:

Търси цял пакет с Tui.co.uk от Англия. Обикновено от Манчестър излизат най-добрите цени. Дебни за промоциии, към момента е рано мисля. Горе долу 1000-1200 паунда за пакет с хубав 5* (рейтинг над 4.5 в ТА) хотел ол ин може да се намери, в отделни случаи има и под 1000. Ако търсиш пакет от Испания, намират се добри цени от Мадрид с https://www.dominicanatours.eu

Търся от Лондон, за да може хем да се съчетае с него, хем връзката е с Бритиш на цена в момента 109евро двупосочен.. от Мадрид не ми се занимава с Уиз изобщо.. 

Но в момента цените от Лондон са 1400 минимум на човек в tui.co.uk, а при самостоятелно букване на същите хотели и билети излиза същото, затова питах да видя цените как са горе-долу, ако в някакъв момент паднат на 1000-1100, ще е добре.. 

Просто като сравня тези цени с цени София за под 1000евро както е било преди и леко ме секва 😅

 

Благодаря на всички!

Връзка към мнение

"както е било" май е било по времето на ковида, та сега не се знае...

Те чартърите на Гъливер бяха по 3-4 годишно, не е нещо редовно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На 22.04.2023 г. в 16:12, Kosta Grudov каза:

. 🙂

При това изниква и друг въпрос - прекалено рано ли е в момента букване на подобна почивка? Буукинг изкарва много хубави цени за страхотни хотели и просто се чудя, ако поотминат малко месеци дали няма да скочат. 

Никога не е прекалено рано да се букне хубава почивка. 😃

Ако не искате да вземате отсега билети, а се притеснявате за хотелите, резервирайте хотел с право на безплатна анулация. Ако се случи да промените планираните дати, ще коригирате резервацията. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Margarita каза:

Никога не е прекалено рано да се букне хубава почивка. 😃

Ако не искате да вземате отсега билети, а се притеснявате за хотелите, резервирайте хотел с право на безплатна анулация. Ако се случи да промените планираните дати, ще коригирате резервацията. 

Запазена е вече почивката, реших да не се кумя много-много 😄

  • Браво 1
Връзка към мнение
На 4.06.2019 г. в 11:46, Plamena Valcheva каза:

Здравейте, искам да попитам месец октомври и месец ноември подходящи ли са за почивка в Доминикана? 

Малко късно виждам въпроса, но да споделя че съм бил в Доминиканската република две седмици през ноември и времето беше прекрасно. Нито веднъж не валя. Даже на една от реките на които ходих да се спускам по водопадите водата беше много малко и можеше само в долната част да се спуска човек. Може да е полезна тази информация на някой друг който се чуди дали е хубаво през ноември там.

Връзка към мнение
На 22.04.2023 г. в 15:53, Kosta Grudov каза:

Два бързи въпроса 🙂

Някой ползвал ли е услугите на tui.co.uk за почивка в Доминикана? 
и 

Цена от около 800евро двупосочен много ли е за тази дестинация, ако човек си купува билетите сам? Цената е на Бритиш, без багаж, но техните поне включват малък куфар. 

Най-евтиното, което намирам за февруари другата година(примерни дати 6-13 да кажем) е 550евро с Iberojet от Мадрид, но без багаж, като се добави багаж цената се доближава до тази на Бритиш, а приложението им е страшно бъгаво.

Само да спомена, че съм летял до там и обратно през Брюксел с белгийското ТУИ. Купих си еднопосочни билети, но тогава вървеше някаква промоция и цената ми беше под 200 евро в посока с чекиран и ръчен багаж, нещо от сорта на 169 евро по спомен. Преди известно време пак видях някакви подобни цени за около 200 евро. До Белгия има евтини полети от София.

  • Шок 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.