Прескочи до съдържание

бързи въпроси Карибски басейн - бързи въпроси


rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Карибите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли денонощни магазини в Барбадос?

- Може ли да се купи безмитен алкохол от Ямайка?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое остров да изберем - Сейнт Мартен или Мартиника?

- Да летим между островите или да ползваме ферибот?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 1 час, Iliana_decheva каза:

Може ли малко помощ и аз искам да платя предварително тази входна такса, но ми дава грешка в линка. Някаква идея как да го направя.

https://www.ivisa.com/apply-online/dominican-republic

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте!

 

Въпросът ми е най-вече за Гуаделупе и Мартиника, но приемам информация и за другите острови - има ли много насекоми през февруари/март? Част от групата има фобия към насекоми и се опитваме да решим дали изобщо има смисъл да се насочваме към Карибите при това положение. Става дума за силна неприязън/паника дори към безобидни хвърчащи и пълзящи буболечки, не само за отровни, жилещи и други подобни, които могат да направят някоя сериозна беля. Всякакви лични наблюдения ща са полезни.

 

Благодаря!

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , the7endless каза:

Здравейте!

 

Въпросът ми е най-вече за Гуаделупе и Мартиника, но приемам информация и за другите острови - има ли много насекоми през февруари/март? Част от групата има фобия към насекоми и се опитваме да решим дали изобщо има смисъл да се насочваме към Карибите при това положение. Става дума за силна неприязън/паника дори към безобидни хвърчащи и пълзящи буболечки, не само за отровни, жилещи и други подобни, които могат да направят някоя сериозна беля. Всякакви лични наблюдения ща са полезни.

 

Благодаря!

Освен комари други не съм видяла. Вземете си репеленти и антиалергични препарати. Излизат вечерно време и ръфат до кокал. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! Чудя се - ако искам да направя един круиз в Карибския басейн, примерно 7 дни, коя точка е най-добре като начало от гледна точка на безопасност, евтини самолетни билети, круизен маршрут? Щатите отпадат, тъй като нямаме щатски визи, пък не ми се вадят.  Досега не сме ходили в района.

Благодаря предварително 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

коя точка е най-добре като начало от гледна точка на безопасност, евтини самолетни билети, круизен маршрут?

според мен някой от френските острови - Мартиника и Гвадалупе. Полети от Париж има на сравниелно ниски цени. Липсата на американска виза отрязва поне 60-70% от круизите, така че избора е по-лесен

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

Здравейте! Чудя се - ако искам да направя един круиз в Карибския басейн, примерно 7 дни, коя точка е най-добре като начало от гледна точка на безопасност, евтини самолетни билети, круизен маршрут? Щатите отпадат, тъй като нямаме щатски визи, пък не ми се вадят.  Досега не сме ходили в района.

Благодаря предварително 🙂 

и аз споделям мнението за френските-Мартиника или Гвадалупе. Ние февруари 2020 г. сме резервирали от Мартиника с MSC по този маршрут:

UGHI.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 18 часа, Eva eva каза:

Здравейте! Чудя се - ако искам да направя един круиз в Карибския басейн, примерно 7 дни, коя точка е най-добре като начало от гледна точка на безопасност, евтини самолетни билети, круизен маршрут? Щатите отпадат, тъй като нямаме щатски визи, пък не ми се вадят.  Досега не сме ходили в района.

Благодаря предварително 🙂 

Вземи си 14 дневен круиз, седмица е нищо, повярвай ми...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 1 час, Plamena Valcheva каза:

Здравейте, искам да попитам месец октомври и месец ноември подходящи ли са за почивка в Доминикана? 

 Не . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А някой да е наемал яхта за 6-8 души за плаване между островите ?  Гледам има всякакви оферти в т.ч. и на българи, но не мога да сравнявам цени, защото едните оферти са с всичко включено, а другите само яхта и капитан без храна, гориво и такси.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Plamena Valcheva каза:

Здравейте, искам да попитам месец октомври и месец ноември подходящи ли са за почивка в Доминикана? 

Ние бяхме миналата година през октомври и беше ужасно горещо. За две седмици валЯ веднъж - два пъти , топъл и прекрасен дъжд.

Но не мога да кажа, дали по принцип е така през октомври или просто,  си случихме на сух период.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тайфуни, циклони или урагани. Едно и също явление наричано от метеоролозите с различни имена в зависимост от мястото на което бушува .

На Карибите е кръстено на зловещив бог на маите Хуракан.

Най често е в периода на нашата есен, а официално от 01.юни до 30 ноември. Дали ще го има, кога точно и колко ще е силен все още е малко предсказуемо .

Топлото време или дъжда са бели кахъри на този фон .

Ако ви се ходи в района по това време има дестинации като островите АБС ( Аруба, Бонайре и Кюрасао), които не ги удря ураган. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 часа, bibi каза:

А някой да е наемал яхта за 6-8 души за плаване между островите ?  Гледам има всякакви оферти в т.ч. и на българи, но не мога да сравнявам цени, защото едните оферти са с всичко включено, а другите само яхта и капитан без храна, гориво и такси.

Бая люшкане и лашкане ще падне, аз не бих си го причинил. Наблюдавах често морето от кораба по време на круиза ни. 

Доста вълнение има.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

1.Ако взема два еднопосочни от промоцията на LEVEL отиване до Мартиника, връщане Гваделупа как е транспортът?

2.Ако взема за края на ноември един от двата, като искам да отида до Доминика, кой остров да предпочета?

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , lesy каза:

1.Ако взема два еднопосочни от промоцията на LEVEL отиване до Мартиника, връщане Гваделупа как е транспортът?

Точно така направихме ние. Полети между двата острова имаше почти през час (поне февруари), летят Air Antilles, Air France и Air Caraibes. Ние летяхме с последните като билетите (само с ръчен багаж) през разните сайтове взехме за по 20-25 евро на човек.

 

Има и фериботи, но ние бързо ги изключихме като опция и не зная как са като цена и времетраене. Иначе феритата май по принцип си правят междинен стоп на Доминика, така че може евентално да се направи Мартиника-Доминика-Гваделупа.

Връзка към мнение
преди 10 часа, lesy каза:

1.Ако взема два еднопосочни от промоцията на LEVEL отиване до Мартиника, връщане Гваделупа как е транспортът?

2.Ако взема за края на ноември един от двата, като искам да отида до Доминика, кой остров да предпочета?

 

1. Ферито може би и то ще клати. Писах вече, да не се повтарям. Вземете круиз, на 6-ия ден ще ви свали в Мартиника.

2. Бих предпочел Гуаделупе.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет отново. Аз все още не съм измислила как точно да постъпя. Сетих да попитам още нещо - има ли някакви опасности за две жени с дете? Интересувам се най-вече за Пoaнт-а-Питр (Гваделупа), защото от там има повече круизи /сравнявам с Мартиника/.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
преди 3 минути , aneta72 каза:

Привет!

Харесах си круиз. Ако не слизаме в Пуерто Рико ще ни трябват ли визи? 

Зависи. Предполагам имаш предвид визи за САЩ. Те трябват и за US Virgin Islands.

Връзка към мнение
3 hours ago, aneta72 said:

Привет!

Харесах си круиз. Ако не слизаме в Пуерто Рико ще ни трябват ли визи? 

Да, ще ви трябват! Корабът се намира в екваториалните води на Пуерто Рико тоест на САЩ и ако САЩ изискват визи за вашата националност (предполагам, че е българска), то ще ви трябват американски визи.

Преди няколко години имаше случай на некачени няколкостотин американци на круиз в Латинска Америка, които не са имали визи за една от посещаваните държави от маршрута на круиза.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.