Прескочи до съдържание

бързи въпроси Карибски басейн - бързи въпроси


rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Карибите. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Има ли денонощни магазини в Барбадос?

- Може ли да се купи безмитен алкохол от Ямайка?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое остров да изберем - Сейнт Мартен или Мартиника?

- Да летим между островите или да ползваме ферибот?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте и от мен.

Тъй като ми предстои пътуване до Доминиканската Република , имам едно въпросче , най-вече към Ива.

Крайната спирка ни е Самана. Кацаме в Пунта Кана и мислим да вземем кола под наем.

Препоръки за компания около летището , откъдето можем да наемем кола ?

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Здравейте и от мен.

Тъй като ми предстои пътуване до Доминиканската Република , имам едно въпросче , най-вече към Ива.

Крайната спирка ни е Самана. Кацаме в Пунта Кана и мислим да вземем кола под наем.

Препоръки за компания около летището , откъдето можем да наемем кола ?

Благодаря предварително

Горещо препоръчвам да си вземете кола. На Самана има толкова много места, на които да отидете - Самана, Лас Теренас, Лас Галерас, Плая Морон, Фронтон, Плая Бонита, Ринкон. Всичките международни компании са представени на летището. Сходни цени. Аз нямам впечатление. Вземала съм от Sixt i Alamo. Ето едно сравнение.

https://www.hotwire.com/cars/#!/results/Santo%2520Domingo%252C%2520Dominican%2520Republic%2520-%2520(SDQ)/Santo%2520Domingo%252C%2520Dominican%2520Republic%2520-%2520(SDQ)/2017-02-21T12%253A00%253A00/2017-02-28T12%253A00%253A00

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

Колко рисково (откъм сезон) е да се отиде в Доминиканската република в края на септември? Може би въпросът ми е най-вече към Ива - има ли обикновено топли дни за плаж по това време? Чета разнопосочни неща в нета...

Връзка към мнение

Здравейте,

Колко рисково (откъм сезон) е да се отиде в Доминиканската република в края на септември? Може би въпросът ми е най-вече към Ива - има ли обикновено топли дни за плаж по това време? Чета разнопосочни неща в нета...

Септември е един от най-топлите месеци. Идеално е. Водата е 29-30 градуса.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Гледам едн круиз който свършва в Санто Доминго и след 3 дни от там има полет с добра цена.  Въпросът ми е има ли някакъв добър плаж или курорт близо до Санто Доминго, вместо да ходя на 200 километра до Пунта Кана и да се връщам? Някой има ли идея колко струват трансферите от Санто Доминго до Пунта Кана?

Връзка към мнение
преди 5 часа, Topfly каза:

Гледам едн круиз който свършва в Санто Доминго и след 3 дни от там има полет с добра цена.  Въпросът ми е има ли някакъв добър плаж или курорт близо до Санто Доминго, вместо да ходя на 200 километра до Пунта Кана и да се връщам? Някой има ли идея колко струват трансферите от Санто Доминго до Пунта Кана?

Има автобус, който минава по новата магистрала и струва 10$.

Близък и хубав плаж е Бока Чика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , liliya каза:

Аз също й писах , но нямам отговор. Мина доста време, но може би няма възможност да отговори. :( Надявам се да се включи  , когато й е удобно. 

 

За круизите има изгодни от Ла Романа. Аз букнах един за една седмица -7 острова от сайта на СOSTA по 340€ на човек(там излизаше най- евтино).  В темата за круизите пуснах линк за него. Според мен беше добра цената. 

От къде точно тръгва този автобус и къде мога да видя разписанието и спирките?

Автобуса

http://puntacanabavaro.com/news/santo-domingo-punta-cana-bus.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 52 минути , Kris каза:

Има автобус, който минава по новата магистрала и струва 10$.

Близък и хубав плаж е Бока Чика.

Че Бока Чика е най-близкият плаж е вярно, ама не мисля, че е хубав плаж. Поне миналата година беше пълно с хора, предимно местни и италианци, които всъщност са завзели курорта, както руснаците някои градчета по нашето Черноморие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Здравко Ангел каза:

Че Бока Чика е най-близкият плаж е вярно, ама не мисля, че е хубав плаж. Поне миналата година беше пълно с хора, предимно местни и италианци, които всъщност са завзели курорта, както руснаците някои градчета по нашето Черноморие.

Както казах  Бока Чика е най-близкия хубав плаж и на мен ми харесва. Още повече става въпрос да се прави плаж от круиз. И затова е най-подходящ. 
Лично на мен хората не ме притесняват и не ми пречат. Ами нали и ние сме от тях. И не мога да го сравня с нашето море.

boca-chica-dsc_3592-1920x1080.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На ‎31‎.‎8‎.‎2017 в 11:23, Topfly каза:

Гледам едн круиз който свършва в Санто Доминго и след 3 дни от там има полет с добра цена.  Въпросът ми е има ли някакъв добър плаж или курорт близо до Санто Доминго, вместо да ходя на 200 километра до Пунта Кана и да се връщам? Някой има ли идея колко струват трансферите от Санто Доминго до Пунта Кана?

Плажа Бока Чика.Има градска маршрутка,която тръгва от центъра/парка Енрикийо/ на СД,същата,която отива до летището.Между СД и ПК има автобуси на различни компании и е около 15-20 лв. билета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Въпросът ми е свързан с входната такса за Доминиканската Република. До колкото разбрах таксата е $10 и може да се заплати при влизане в страната. Това така ли е ? Цената остава ли $10 ако се плати на летището ? Възможно ли е да се плати предварително по интернет или от друго място (в момента съм в Хавана) за да се избегне чакане на опашки на летището ?

Връзка към мнение
преди 15 минути , r.atanasov каза:

Въпросът ми е свързан с входната такса за Доминиканската Република. До колкото разбрах таксата е $10 и може да се заплати при влизане в страната. Това така ли е ? Цената остава ли $10 ако се плати на летището ? Възможно ли е да се плати предварително по интернет или от друго място (в момента съм в Хавана) за да се избегне чакане на опашки на летището ?

Можеш да купиш тук https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Marisha каза:

Можеш да купиш тук https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en

Чудесно, много ти благодаря ! Имаш ли представа дали трябва да ги разпечатва или може само от телефона да ги покажа, защото съм в Хавата, а тук намирането на принтер ми се струва приключение ... :)

Връзка към мнение
преди 15 минути , r.atanasov каза:

Чудесно, много ти благодаря ! Имаш ли представа дали трябва да ги разпечатва или може само от телефона да ги покажа, защото съм в Хавата, а тук намирането на принтер ми се струва приключение ... :)

Не знам дали може на телефона да ги покажеш.

Връзка към мнение
В момента, liliya каза:

А знаеш ли дали плащането за всяко лице трябва да е поотделно и цената за възрастни и деца еднаква ли е?

Можеш да платиш за всички заедно, просто избираш, колко човека сте. За децата-не знам, не сме пътували с деца.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , liliya каза:

А знаеш ли дали плащането за всяко лице трябва да е поотделно и цената за възрастни и деца еднаква ли е?

входната такса е еднаква за всички

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, бихте ли ми казали има ли визи за Кюрасао, колко струват, от къде се вадят и т.н В сайта на външно министерство не намерих информация.

Някой който е бил може ли да каже как са цените на храната там в ресторанти и навън, някакви примери?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм бил, но би трябвало да са със статута на Сент Маартен (холандско владение), за който не трябваха визи, дори и роуминга беше на европейска тарифа.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 hours ago, Oshko said:

Не съм бил, но би трябвало да са със статута на Сент Маартен (холандско владение), за който не трябваха визи, дори и роуминга беше на европейска тарифа.

 

 

3 hours ago, stanislavpp said:

Не трябва виза , но трябва паспорт ( с ЛК не може ).

https://www.netherlandsandyou.nl/travel-and-residence/caribbean-visas

 

Благодаря много и на двамата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Jorro каза:

Здравейте, бихте ли ми казали има ли визи за Кюрасао, колко струват, от къде се вадят и т.н В сайта на външно министерство не намерих информация.

Някой който е бил може ли да каже как са цените на храната там в ресторанти и навън, някакви примери?

Привет!Миналата година бях една седмица в Кюрасао.Островът е много красив и много, много ми хареса.Трябва ти паспорт,няма виза,роуминга не е валиден за там,на излизане от страната има такса на летището , която беше 40 долара/на някои авиокомпании е включена в цената на билета/. За цени , както навсякъде има и скъпо и поносимо.На плаващия  пазар плодовете и зеленчуците бяха много евтини,  но четох наскоро че са забранили на венецуелските фермери да стъпват в Кюрасао и май го няма вече.В магазините повечето неща са по-скъпи от България.Градския транспорт покрива целия остров и е сравнително евтин.Плаща се само в гулдени, които са вързани към щатския долар.По-изгодно ми беше да тегля от дебитна карта наведнъж една сума , отколкото да обменям валута, защото имат комисионни в банките.Спах в столицата, където настаняването беше най-поносимо от към цени 24-25 долара на вечер.В центъра има едно място, където ядат местните и добър и много вкусен обяд излиза към 12-15 лв, но на останалите места си поне по две.Ако нещо друго те интересува съм на разположение.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 12 минути , Bell@ каза:

Бърз въпрос. Кариби за първи път с круиз. Най-много 7 дни. Какво ще препоръчате като маршрут? Имаме американски визи.

Всичко става 🙂 щом е за пръв път. Гледай корабът в маршрута корабът да е на пристанище (разтоварването е по-бързо) и съответно да няма повече от два дни на вода. Това с идеята да разглеждаш различни острови.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 25.01.2018 г. в 13:36, Marisha каза:

Можеш да купиш тук https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en

Може ли малко помощ и аз искам да платя предварително тази входна такса, но ми дава грешка в линка. Някаква идея как да го направя.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.