Прескочи до съдържание

Карлсруе


Моника

Препоръчани мнения

Здравейте :) .

 

Пускам нова тема за това малко градче тъй като ще ми трябват някои полезни съвети. Някой от вас посещавал ли е Карлсруе и дали бихте могли да ми препоръчате места за разглеждане, места за хапване или нещо, което ви е направило впечатление там? Приятелят ми ще бъде две седмици командировка в това градче, което до колкото видяхме е доста малко, но предполагам, че ще има къде да се разхожда след работа. Също така как ви се струва идеята да отскочи до Страсбург събота или неделя? Знаете ли дали има директна връзка с влак/автобус, къде може да погледнем и да запазим билети? Ако имате друга идея до къде може да отиде да разгледа ще се радвам да я споделите, въобще всичко, което се сетите ще е от полза. :) Благодаря много.

Връзка към коментар

Бих дала друго предложение за събота и неделя :) Близо до Карлсруе е Щутгарт. Там са музеите на Мерцедес Бенц и на Порше. Ако проявява интерес към замъци в Лудвигсбург е най-големия бароков замък. От Щутгарт до Лудвигсбург се стига с метрото. В Германия има така наречените регионални билети, с които може да ползваш жп транспорт, метро и градски автобуси. цък

 

Пак от сайта на немските железници може да си купи билет до Страсбург и обратно https://www.bahn.com/en/view/index.shtml

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Карлсруе е много приятно градче ( или поне беше преди 5 г.) - Университетски, спокоен, малък град. Определено има къде да се разхождате след работа - има зоопарк, има замък с приятна градина за разходки, места за хапване и т.н. (Karlsruher Schloss), централната част, Маркетплац, Природонаучния и техническия музеи, Театъра и района около Людвигсплац( има множество места за хапване, често посещавани от студенти)

За събота и неделя може да отскочите до Страсбург или Хайдълберг и двата града са идеални за разходки и през есента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, bulpa каза:

Бих дала друго предложение за събота и неделя :) Близо до Карлсруе е Щутгарт. Там са музеите на Мерцедес Бенц и на Порше. Ако проявява интерес към замъци в Лудвигсбург е най-големия бароков замък. От Щутгарт до Лудвигсбург се стига с метрото. В Германия има така наречените регионални билети, с които може да ползваш жп транспорт, метро и градски автобуси. цък

 

Пак от сайта на немските железници може да си купи билет до Страсбург и обратно https://www.bahn.com/en/view/index.shtml

Много благодаря на всички за отговорите и страхотните идеи. Мисля, че би му било интересно да посети музеите на Мерцедес и Порше, ще му предложа задължително. :)

Хубаво е, че и след работа ще има къде да се разходи. Надявам се на хубаво време. :)

Редактирано от Моника
Връзка към коментар

Изключително приятно градче. Няколко пъти съм го посещавал.

Замъкът е много хубав с много приятна градина / парк за разходка. Иначе е тихо и спокойно.

От приятели, които още живеят там, знам че вече са оправили линията до Париж и с ИЦЕ-то се стига за около 2 часа. Те често ходят и до Страсбург на разходка. От Карлсруе може лесно да се стигне до споменатия Щугард, до Манхайм и до Франкфурт (около час е с ИЦЕ-то до Манхайм и още толкова до Франкфурт).

Немските градове си приличат (в голямата си част) - не очаквайте нещо страшно различно от центъра на Щутград и центъра на Карлсруе, напр...

Аз наскоро бях в музея на БМВ и с тези приятели коментирахме точно, че този на Порше е по-малко интересен от този на БМВ. А аз, макар и голям фен на автомобилите, не бях много очарован от музея на БМВ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.