Прескочи до съдържание

Краби ,конкретни въпроси за Tubkaek beach


cvetna

Препоръчани мнения

Здравейте , благодаря за приема ! Радвам се ,че ви открих , този форум е цяло богатство ,ще помагам с каквото мога и аз за обагатяване на информацията .

Но сега имам конкретно питане за Тайланд . В началато на януари сме планували пътуване към топлия Тайланд . София - Доха - Банкок . За Банкок сме предвидили три нощувки и сме набелязали основни нещо които искаме да посетим . Следват 6 нощувки по план на Краби . Колебаеех се между Краби и Пукет ,но съпруга ми категорично предпочете Краби , стори му се по - живописно от снимките които гледахме . Харесахме много и Ко Самои ,но не искаме да рискуваме с дъждовни дни в началото на януари .

И така , започвам с въпросите за Краби : )

Разгледахме детайлно много от плажовете в този регион и се спряхме на няколко , в последтвие отсеяхме други и остана като фаворит , вапросния Туб Каек .

Има ли някой конкретни наблюдения от него ? Също така се интересувам какви са отливите в Краби ,защото дори и от хотелите не се ангажират с точни отговори , само препратки съм сайтове с такава информация . Ще ни се като сме там да се къпем основно в морето ,не на басейн .

Също така в Трипадвайзър ,четох както невероятни мнениея за чистота на водата в Андаманско море ,така и такива ,които я описват като мътна ,мръсна ........ ,естестествено това ме притесни . Ще ми се да чуя информация от първа ръка .

Ползвали ли сте таксита , безопасно ли е ?

Имате ли фаворити от местните тур агенции за организиране на обиколка с лодка до съседни острови ?

Колебаем се и за едни хотел Grand Centara , който се намира на живописен частен плаж до Ао нанг ,но до там достъпа е само с лодка ,пък ни се ще вечер да имаме свобода да обикаляме по съседни заведения ,да не сме закотвени в хотела. То и за това отпадна и другия ни фаворита Райлай ........ .

Ще се радвам , ако и вие ми препоръчате хубав ,чист плаж в този регион !

Благодаря !

 

Връзка към коментар

И още нещо , при положение ,че ще искаме плажен релакс ,хубаво винце и храна .......... ,дали да не се насоча към някой остров ? Изчетох всичките ви теми в които споменавате Краби и честно казоно това което виждам по снимките ,които сте споделили много ме втрещи . Такава мърсотия ,то не е само на Краби де , и за Пукет има подобни снимки и впечатления ,както и за някой от по- малките осторови.................. , истината е ,че колкото повече чето и гледам ,толкова повече започвам да се притеснявам кое и къде да избера .

Помагайте и вие ,че вече сън не ме лови с това плануване : ) Ако искаме екзотика ,бистра вода ,чист плаж ,хубава храна и все пак развлечения / нямям предвид неспирни купони , по-скоро избор от заведения за хранене / ,каде да се насоча ?

Връзка към коментар

Свиквай. Това е Азия. Първото ми впечатление от Пукет беше потрес. Търси див остров с хубав плаж или. хубав ризорт, затворен комплекс с басей, за да ти е чистичко. Спектакълът  Фантазия и тур до Джеймс Бонд позаличиха негативното.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако сте крайно гнусливи Тайланд не е за вас,освен ако не се наврете в някой излъскан ризорт.  :) 

Колкото за тур агенциите ние ползвахме http://krabitrek.com три пъти и сме доволни.

Връзка към коментар

Говорите за Краби или Ао Нанг, това са две различни места. Единствено място за мен в Ао Нанг, което става за плаж, това е плажа на хотел Центара. Другия вариант е еднодневни екскурзии с лодка до острови. За екскурзии спокойно можете да се пазарите на място, излизат много по евтино.

Връзка към коментар
преди 6 часа, cvetna каза:

Здравейте , благодаря за приема ! Радвам се ,че ви открих , този форум е цяло богатство ,ще помагам с каквото мога и аз за обагатяване на информацията .

Но сега имам конкретно питане за Тайланд . В началато на януари сме планували пътуване към топлия Тайланд . София - Доха - Банкок . За Банкок сме предвидили три нощувки и сме набелязали основни нещо които искаме да посетим . Следват 6 нощувки по план на Краби . Колебаеех се между Краби и Пукет ,но съпруга ми категорично предпочете Краби , стори му се по - живописно от снимките които гледахме . Харесахме много и Ко Самои ,но не искаме да рискуваме с дъждовни дни в началото на януари .

И така , започвам с въпросите за Краби : )

Разгледахме детайлно много от плажовете в този регион и се спряхме на няколко , в последтвие отсеяхме други и остана като фаворит , вапросния Туб Каек .

Има ли някой конкретни наблюдения от него ? Също така се интересувам какви са отливите в Краби ,защото дори и от хотелите не се ангажират с точни отговори , само препратки съм сайтове с такава информация . Ще ни се като сме там да се къпем основно в морето ,не на басейн .

Също така в Трипадвайзър ,четох както невероятни мнениея за чистота на водата в Андаманско море ,така и такива ,които я описват като мътна ,мръсна ........ ,естестествено това ме притесни . Ще ми се да чуя информация от първа ръка .

Ползвали ли сте таксита , безопасно ли е ?

Имате ли фаворити от местните тур агенции за организиране на обиколка с лодка до съседни острови ?

Колебаем се и за едни хотел Grand Centara , който се намира на живописен частен плаж до Ао нанг ,но до там достъпа е само с лодка ,пък ни се ще вечер да имаме свобода да обикаляме по съседни заведения ,да не сме закотвени в хотела. То и за това отпадна и другия ни фаворита Райлай ........ .

Ще се радвам , ако и вие ми препоръчате хубав ,чист плаж в този регион !

Благодаря !

 

И аз като чуех Краби си представях някаква романтика,тюркоазено синя вода,палми и т.н.Добре,че си оставихме само два-три дена за Ао Нанг.Отливът е кошмарен.След него остава само тиня и това на 300-500метра навътре.Водата в морето е по-мътна от водата в блато.Ако вече сте запазили хотел,вариантът ви е да  ходите по близките острови с лодка всеки ден,което пък си е малко натоварващо.В смисъл,че не можеш да отидеш,когато искаш на плаж или да отидеш да си полегнеш малко.

Да не ви отчайвам повече.Ходете и си правете кефа,ама не тръгвайте с голямата кошница за райски плажове и хубава храна.Краби си е супер туристърско.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз много много не съм по плажовете.Жена ми също.Ама все пита няма ли да оставя някой ден за плаж или само ще тичаме.Аз чинно оставям три дена за плаж.Стоим първия ден до обед и пак тръгваме Проблемът в Краби беше,че няма накъде:mad:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет Група ,

В Краби гледам основно резорти със самостоятелни плажове . Ао Нанг въобще не седи като избор . Колебая се между Тубкаек и там хотела който съм харесала е Amari Vouge , в един залив са три хотела ,но и там стои въпроса с евентуално мътно море . Дали все пак някой има наблюдения от този плаж и хотелите там , другия вариант ни е Гранд Сентара , пак със самостоятелен плаж и погледнах за Пукет един хотел ,пак голям резорт Outrigger на плажа Бангтао .

И така ,чета ,гледам снимки ,карти и какво ли не още и почвам да се чудя дали да не отидем на някой китен остров с чиста вода . Препоръчайте такъв в Андаманско море .  Определено не очаквам Малдиви и не ги търся , очаквам екзотиката на Андаманско море . И може би за това продължавам така упорито да си търся моето райско кътче там .

Та ,ако някой има наблюдения за Бангтао бийч на Пукет и Тубкаек бийч на Краби ,споделяйте : ) Също така съм отворена и за някой остров .................., просто много искам вода с рибки и лек шнорхелинг .

 

Връзка към коментар

Здравей, от няколко месеца живея на остров Ко Ланта. Както по-горе са писали, вероятно в и около Краби ще изпиташ известно разочарование. Бих ти препоръчал Ко Ланта, но... тук водата не е тюркоазена. Острова е девствен, без големи застроявания, както е на Пукет. Според мен най-добрия избор за това, което търсиш ти е Пи Пи Дон. Хотели те са малко по-скъпи, но пък за сметка на това има всичко, което искаш! Тюркоазена вода, бели плажове, много места за гмуркане, достатъчен избор на заведения.  Да не говорим и че е на около километър от известния си събрат Пи Пи Лех. Поздрави

Редактирано от daniel85
  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар

Има една тясна пътека от плажа на Ао Нанг до Гранд Сентара , тъмничко е, но се осветява вечер. Може пеша до Ао Нанг. Може да си организираш дневни екскурзии до Пи Пи Дон. Евентуално може да отскочиш и до Ко Самои. С такситата не сме имали проблем, но не очаквай да е чисто по улиците. Хубаво винце и храна - да, особенно морски дарове.

Връзка към коментар

Както е написал @daniel85 - Phi Phi Don без никакво колебание. Има и други хубави и много по-спокойни острови, но са доста по-далеч. От Ао Нанг и от Пукет има редовни фериботи за Phi Phi (Пи Пи) Islands.

Връзка към коментар

Благодаря много !!!! Толкова сте полезни . От снощи чета за Пи Пи и явно това ще е моето местенце . Ще разказвам да знаете , за да мога да съм полезна на други ............. ,невероятен е този форум и не мога да повярвам ,че сега го откривам . Естествено ще обсъдя вариантите и с другото семейство с което ще пътуваме. Но някак всички очакват на мен организация , избор на място и тази отговорност ме напряга леко ........ .

Връзка към коментар
преди 4 часа, daniel85 каза:

Здравей, от няколко месеца живея на остров Ко Ланта. Както по-горе са писали, вероятно в и около Краби ще изпиташ известно разочарование. Бих ти препоръчал Ко Ланта, но... тук водата не е тюркоазена. Острова е девствен, без големи застроявания, както е на Пукет. Според мен най-добрия избор за това, което търсиш ти е Пи Пи Дон. Хотели те са малко по-скъпи, но пък за сметка на това има всичко, което искаш! Тюркоазена вода, бели плажове, много места за гмуркане, достатъчен избор на заведения.  Да не говорим и че е на около километър от известния си събрат Пи Пи Лех. Поздрави

И аз да благодаря за информацията! Бях отписала тази островна дестинация, докато не видях твоето предложение... 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет ,

ще пиша на какво се спряхме , ако искате дайте идеи за корекция .

Основната ни цел е море посред зима , шнорхелинг и тн. . След като Мавриции / било дъждовно съвсем в началото на Януари / и Сейшели  /също дъждовно ,но и не бюджетно /, се спряхме на Тайланд . Четох ,четох ...... и се притесних ,дали няма да сме разочаровани ,нагледах се на страшна марсотия по плажовете ,лудница от хора ....... .И се хвърлих на Занзибар ,но и той отпадна заради вече задължителна ваксина за жълта треска /не искаме да се ваксинираме/ . И така върнахме се на Тайланд .

Ето и идеята , пристигане в Бангкок , за там съм предвидила две нощувки . Кацеме ,гледаме това-онова , спим , на следващия пълен ден ,мисля да разгледаме храмовия комплекс и пазара с лодки ,вечерта в някой скай бар , спим и заминаваме към Краби .

От там отиваме на Пи Пи , спрях се на този комплекс: http://phiphiislandvillageresort.h-rez.com/index.htm?lbl=ggl-en&gclid=EAIaIQobChMIzZ2kwd_01gIVhrztCh2KqQDjEAAYAyAAEgJQW_D_BwE

От там ще търсим места за шнорхелинг , ще направим един тур до острова на Джеймс Бонд , ще станем една сутрин рано,рано и ще отидем до Мая бей ,преди тълпите ............ , ще седим там 5-6 нощувки , от там в Краби за една нощ ,самолета за Доха и София .

И така ,къде е хубаво за шнорхелинг в този район , от хотела ни обясняват ,че и пред хотела има риф : )

За Бангкок ,със сигурност е малко ,да се потопим в атмосферата ,но пък и май много не искаме да се потапяме .

Връзка към коментар
преди 26 минути , cvetna каза:

...... .И се хвърлих на Занзибар ,но и той отпадна заради вече задължителна ваксина за жълта треска /не искаме да се ваксинираме/ . .........

Само да вметна за следващия път - Занзибар няма задължителна ваксинация за жълта треска 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10/5/2017 в 14:19, ivooo каза:

 Аз залагам отново на Ko Ngai  :) . 

Koh Ngai (Koh Hai) е супер! Там на място удължихме престоя с две нощувки и заебахме платен хотел на Koh Phi Phi, но си мисля, че за който не е ходил в района преди, е по-добре да види Koh Phi Phi, а най-добре и двете места (има директна връзка с голяма моторна лодка).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, cvetna каза:

Привет ,

ще пиша на какво се спряхме , ако искате дайте идеи за корекция .

Основната ни цел е море посред зима , шнорхелинг и тн. . След като Мавриции / било дъждовно съвсем в началото на Януари / и Сейшели  /също дъждовно ,но и не бюджетно /, се спряхме на Тайланд . Четох ,четох ...... и се притесних ,дали няма да сме разочаровани ,нагледах се на страшна марсотия по плажовете ,лудница от хора ....... .И се хвърлих на Занзибар ,но и той отпадна заради вече задължителна ваксина за жълта треска /не искаме да се ваксинираме/ . И така върнахме се на Тайланд .

Ето и идеята , пристигане в Бангкок , за там съм предвидила две нощувки . Кацеме ,гледаме това-онова , спим , на следващия пълен ден ,мисля да разгледаме храмовия комплекс и пазара с лодки ,вечерта в някой скай бар , спим и заминаваме към Краби .

От там отиваме на Пи Пи , спрях се на този комплекс: http://phiphiislandvillageresort.h-rez.com/index.htm?lbl=ggl-en&gclid=EAIaIQobChMIzZ2kwd_01gIVhrztCh2KqQDjEAAYAyAAEgJQW_D_BwE

От там ще търсим места за шнорхелинг , ще направим един тур до острова на Джеймс Бонд , ще станем една сутрин рано,рано и ще отидем до Мая бей ,преди тълпите ............ , ще седим там 5-6 нощувки , от там в Краби за една нощ ,самолета за Доха и София .

И така ,къде е хубаво за шнорхелинг в този район , от хотела ни обясняват ,че и пред хотела има риф : )

За Бангкок ,със сигурност е малко ,да се потопим в атмосферата ,но пък и май много не искаме да се потапяме .

Пожелавам хубава ваканция и моля да споделиш впечатления и сводка от комплекса, когато се върнеш. И аз много харесах там :) 

Връзка към коментар

От Кох Нгаи , има ли ежедневни трансфери до Краби ? Или евентуално тези неща се договарят с хотела ?  И още нещо , на нас мниги ни се иска на такъв малък осторов , обаче да ви питам , как се храните там , в самия хотел ли ? Какви са евентуално цените .......... ? На Пи пи се спряхме ,защото около хотела има няколко ресторантчета ..........

http://thapwarin.com/ 

обаче това местенце на Кох Нгаи , изглежда невероятно ...........

 

Връзка към коментар

  

преди 2 часа, cvetna каза:

От Кох Нгаи , има ли ежедневни трансфери до Краби ? Или евентуално тези неща се договарят с хотела ?  И още нещо , на нас мниги ни се иска на такъв малък осторов , обаче да ви питам , как се храните там , в самия хотел ли ? Какви са евентуално цените .......... ? На Пи пи се спряхме ,защото около хотела има няколко ресторантчета ..........

http://thapwarin.com/ 

обаче това местенце на Кох Нгаи , изглежда невероятно ...........

 

   Сигурно има ежедневни трансфери , но по добре е договоряне с  хотела . При този случай освен лодката ти осигуряват и обикновено миниван от пристанището , което е на около час до Краби или летището .  Ресторанти има достатъчно . Най добре готвят в ресторанта на къмпинга . Там и цените са по-добри . Иначе храната и бирата по островите нормално е малко по-скъпа от тази на  сушата по принцип. За шнорхел най добро е мястото срещу Таня бийч резорт и вдясно от него , а не в средата  :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

С риск да съм досадна ..............

Помагайте ! Имам билети за Краби , обаче хотела на Пи Пи ,който бях харесала не е сигурен . Пуснала съм запитване ,но има шанс да не ми потвърдят .

Имам още няколко варианта на Пи Пи ,но не ме грабват особено .

Дайте ми идея за друг остров . Не искам Нито Краби ,нито Пукет !

Искам красив остров за гмуркане ,за плуване с хубав и чист плаж ,с хубав ризорт ...............

И все пак  някой има ли впечатления от Зеавола или Холидей Ин на Пи Пи / това са ми другите варианти/

На Ко Нгаи хотелите ,които са налични много ,много не ни допадат

Имате ли впечатления от Ко Яо Нои /как са плажовете там / и Ко Яао Яи

Редактирано от cvetna
Връзка към коментар

 

преди 2 часа, cvetna каза:

С риск да съм досадна ..............

Помагайте ! Имам билети за Краби , обаче хотела на Пи Пи ,който бях харесала не е сигурен . Пуснала съм запитване ,но има шанс да не ми потвърдят .

Имам още няколко варианта на Пи Пи ,но не ме грабват особено .

Дайте ми идея за друг остров . Не искам Нито Краби ,нито Пукет !

Искам красив остров за гмуркане ,за плуване с хубав и чист плаж ,с хубав ризорт ...............

И все пак  някой има ли впечатления от Зеавола или Холидей Ин на Пи Пи / това са ми другите варианти/

На Ко Нгаи хотелите ,които са налични много ,много не ни допадат

Имате ли впечатления от Ко Яо Нои /как са плажовете там / и Ко Яао Яи

   Първо в по-горния пост извинения !  Минивана е до Транг или неговото летище а не до Краби . Но оттам пак може да  летите евтино обратно до Банког. 

   

   Тук съм писал за друг остров Ko  Racha  Yai където отговорих  на една съфорумка .Тя го прочете и хареса , а после пусна снимчица от там  със съдържание  " Не видях някой да е писал за това място " :mad:  . Много демотивиращо да си губи човек времето с писане .

 

 Както и да е . На Ко Яао Яи сме били в този хотел .

 

P3200979.JPG.8f3f1fe604d90505da9024acd40becdc.JPGP3200953.JPG.6f6642e3bf427d04ef1a12d23fb1d007.JPGP3190891.JPG.60ddd928cdcc9ecec8bc848765b83674.JPGP3190923.JPG.14fe4f3a19cdcd9d487f095f2e29ff67.JPGP3190921.JPG.fa698a2df2376bc7eda0b9f7917cfbfe.JPG

 

 Като цяло впечатленията са .... Много спокойно и релаксиращо място . Почти безлюдно на фона на Пукет и Краби. Хубав пясъчен плаж . Храна за всеки вкус и джоб . С две думи пълен релакс :)

Но...... . Водата в целия залив е доста мътна за шнорхелинг . На практика даже и петичките е трудно да си види човек :). Предлагат разбира се на всяка крачка платени екскурзии за целта ...

 

  Ако намерите "  красив остров за гмуркане ,за плуване с хубав и чист плаж ,с хубав ризорт.... " Тук ще добавя само евтин и без много хора пусни ми го на лични :).  Предлагам щедро възнаграждение  :lol: .

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.