Прескочи до съдържание

Бързо кръгче на Киото, 16-20 януари, 2018


Crazy Horse

Препоръчани мнения

преди 33 минути , Crazy Horse каза:

Нали, Емика? Иначе кой знае къде ще се замотая.


Ето това е идеалният тур за мен като се замисля.
https://www.viator.com/tours/Shanghai/All-inclusive-Day-Tour-for-Shanghai-Airport-Layover-with-Pickup-and-Drop-off/d325-22649P4

Перфектно! На същите места ни водиха и нас, е малко повече, /т.е. с телевизионната кула/ защото имахме 2 нощувки, но 2-рия ден беше извън Шанхай. Тази улица , която имате Xintiandi е много модерна за тях. Една хонконгска компания е вложила 1 милиард долара, за да оправи кварталчето на която е тя. Тия дни ще сложа снимки, още са във фотоапарата.

Връзка към коментар
преди 20 часа, Crazy Horse каза:

Drandarski, много ти благодаря!!! Невероятни снимки си направил! Поздравления! Наистина ме вдъхновиха още по-силно! Вече нямам търпение да видя Япония на живо!
Само се чудя дали през януари ще е толкова зелено?! Едва ли. Но, очаквам и японската зима да ме впечатли силно. Сега остава да понауча още малко японски думи и фрази. Дори в Африка вечер ще уча японски!:biggrin:

Ако има нещо 'задължително' за Япония, то това е посещение в Киото! Атмосферата след всеки видян 'обект' е като геометрична прогресия ...:)

Разбира се има и знак минус:

 -всичко що е зелен чай - Не!

/без значение името и колко е полезен/ 

 -мин.вода - Не!

 -кафе - Не!

 -японската кухня - Не! х2

/'нашата' японска кухня направо е Гурме!/

На другия полюс:

 -бира - Да!

 -уиски - Да! х2

 

▪за ценители  тук

▪за релакс  тук

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Drandarski, впечатленията ти се повече от любопитни! Благодаря! 


Радвам се ,че ще открия Япония точно в Киото! И ще съм така близко до Златния павилион. Колкото и да е нагло от моя страна, след 2-3 сесии на конференцията, смятам да се концентрирам върху туризма.:lol:


Живял съм 1 година в Русия и мразя всякакви чайове - черни, зелени, пембени, каквито кажеш, с мляко, без мляко, ако ще да са с манна небесна. Но, в Киото ще пробвам една глътка от уважение към местните, но не повече от глътка! За минералната вода ще те послушам също. А, на кафето им какво му има, да не е тип американско?


Това за кухнята истински ме озадачи Х 2.:O Ти си първият човек, който не хвали японската кухня. Какво й има? Аз съм пробвал японска кухня в Канада, Хавайските острови, Испания и Русия и на четирите места ми хареса много, особено в Хонолулу! Но, вярно е, че не съм я пробвал на собствена японска територия. И за китайската чувам, че в Китай е различна.


Като си писал уиски, да нямаш предвид японското уиски Nikka, създаването на което е свързано с една красива любовна история между шотландката Рита Кауън и японеца Масатака Такецуру, създателят на първото японско уиски Nikka?

Този семестър имам честта да преподавам на дъщерята на японския посланик и наскоро тя ми разказа за създаването на това уиски. 
Иначе да се похваля сутрин се поздравяваме с японската ми студентка не с гуд морнинг или буенос диас, а с охайогозаимас.:dancing:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Кухнята е въпрос на вкус - една и съща кухня на едни им харесва, на други не. Същото вероятно важи за чая, кафето и прочие...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така е, neuromancer. То и с пътешествията е така. Един харесва еддни страни и места, друг съвсем други. Това прави светът по-интересен. Ако имахме всички еднакви вкусове щеше да е доста скучно. Макар че, има някои кухни и меcта, които определено се предпочитат от повече хора. 
Аз не знам за другите кулинарни специалитети в Киото, но определено смятам да пробвам сладолед genmaicha. Ето тази малайзийско-швейцарска пътешественичка тук го препоръчва.
https://syazwanibaumgartner.com/2016/02/05/a-day-out-in-nara-and-kyoto/

 

Сладолед от зелен чай е другото, което ме заинтригува.
https://syazwanibaumgartner.com/2016/02/05/a-day-out-in-kyoto-of-temples-shrines-and-food/

 

А, гореспоменатата пътешественичка пък споделя, че не се впечатлила от бамбуковата гора в Киото, може би защото я е валял як дъжд.

 

А, ето каква снимка открих на Златния храм в Киото през зимата за вдъхновение от https://wow-j.com/en/Allguides/kyoto/sightseeing/00686_en/

Kyoto winter.jpg

Редактирано от Crazy Horse
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 23.12.2017 г. в 10:53, Crazy Horse каза:

Drandarski, впечатленията ти се повече от любопитни! Благодаря! 


Радвам се ,че ще открия Япония точно в Киото! И ще съм така близко до Златния павилион. Колкото и да е нагло от моя страна, след 2-3 сесии на конференцията, смятам да се концентрирам върху туризма.:lol:


Живял съм 1 година в Русия и мразя всякакви чайове - черни, зелени, пембени, каквито кажеш, с мляко, без мляко, ако ще да са с манна небесна. Но, в Киото ще пробвам една глътка от уважение към местните, но не повече от глътка! За минералната вода ще те послушам също. А, на кафето им какво му има, да не е тип американско?


Това за кухнята истински ме озадачи Х 2.:O Ти си първият човек, който не хвали японската кухня. Какво й има? Аз съм пробвал японска кухня в Канада, Хавайските острови, Испания и Русия и на четирите места ми хареса много, особено в Хонолулу! Но, вярно е, че не съм я пробвал на собствена японска територия. И за китайската чувам, че в Китай е различна.


Като си писал уиски, да нямаш предвид японското уиски Nikka, създаването на което е свързано с една красива любовна история между шотландката Рита Кауън и японеца Масатака Такецуру, създателят на първото японско уиски Nikka?

Този семестър имам честта да преподавам на дъщерята на японския посланик и наскоро тя ми разказа за създаването на това уиски. 
Иначе да се похваля сутрин се поздравяваме с японската ми студентка не с гуд морнинг или буенос диас, а с охайогозаимас.:dancing:

Esatto!

/както казват италианците/

Има също колекционерска стойност, цената му се вдига всеки ден.

Ако някой ти съдейства за покупка-възползвай се!

/в магазините го няма/

nikka-gold-_-gold-samurai.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.