Прескочи до съдържание

Въпроси за ферибота Стокхолм - Хелзинки


bobole4e

Препоръчани мнения

Някой, ползвал ферибота Стокхолм-Хелзинки с връщане на другия ден, може ли да ме ориентира-ако взема еднакви каюти, мога ли да оставя багажа на кораба? Или трябва да си го сваля, после отново да се чекирам и т.н.? Ако се наложи да свалям багажа, има ли къде да го оставя за 7-те часа престой в Хелзинки? 

Georgie,  когато ти е удобно, разкажи как изкара :)

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , bobole4e каза:

Някой, ползвал ферибота Стокхолм-Хелзинки с връщане на другия ден, може ли да ме ориентира-ако взема еднакви каюти, мога ли да оставя багажа на кораба? Или трябва да си го сваля, после отново да се чекирам и т.н.? Ако се наложи да свалям багажа, има ли къде да го оставя за 7-те часа престой в Хелзинки? 

 

Като си вземеш day in Helsinki cruise, каютата си е една и съща. В крайна сметка това са т.нар. "пиянски круизове" и повечето пътници изобщо не слизат на финландска земя, а си спят през деня по каютите или кой където завари, ако могат да изтрезнеят малко и за втората пиянска нощ. А и с такъв билет често цената двупосочно е по-ниска, отколкото на еднопосочния билет.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Когато си взимаш картата от терминала в Стокхолм, ти дава билети, в които каютата е една и съща. За всеки случай ние питахме дали можем да си оставим багажа и казаха, че няма проблем. Явно по време на престоя никой не беше влизал в каютата, защото дори кошчето за боклук беше пълно.

Интересното беше, че на връщане не се чекирахме, в смисъл, че хората, които се качваха от Хелзинки, минаваха на проверка за документи, багаж и т.н., а тези, които се връщахме на кораба, минахме на нещо като апаратите в метрото, на което минахме картите през машинка, без повече проверки.

И още нещо да кажа - на отиване от Стокхолм минахме проверка като на летището. Е, почти, де, не трябваше чак стотинки и колани да се свалят. Та имаше надпис, че е забранено качването на вода и храна, но после се оказа, че това не важи за ферибота за Хелзинки.

На кораба има ресторант, супермаркет с прилични цени, но може да си вземете и всичко, което желаете, от сушата.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодаря. Аз мисля поне в едната посока да резервирам вечеря в ресторант и закуска. Доста е времето на кораба, да го уплътним малко (ние много не пием... :) ). В супермаркета продават ли храна? Колко по-рано се качихте в Стокхолм? Пише, че ако си без кола и половин час е достатъчен, но аз мисля да предвидя един. Обаче да не влезем мълниеносно и един час да чакам вътре да тръгнем.:unsure:

Връзка към коментар

От Стокхолм бързо и лесно се стига до Оландските острови с ферибот, като двупосочен билет започва от €32. Препоръчвам Viking Line.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 20 минути , bobole4e каза:

Благодаря. Аз мисля поне в едната посока да резервирам вечеря в ресторант и закуска. Доста е времето на кораба, да го уплътним малко (ние много не пием... :) ). В супермаркета продават ли храна? Колко по-рано се качихте в Стокхолм? Пише, че ако си без кола и половин час е достатъчен, но аз мисля да предвидя един. Обаче да не влезем мълниеносно и един час да чакам вътре да тръгнем.:unsure:

Времето минава бързо. :) 

В магазина има храна, но не е нещо забележително - суха, пакетирана храна - сиренца, колбаси, много бисквити, шоколади...

Много алкохол, дрехи...

Ресторанти не сме ползвали.

Ние влезнахме по-рано(около час), но си имаше предимства - настанихме се и после отидохме на горната палуба и седнахме на хубави места за да гледаме красотите наоколо.

Ако е студено времето е доста по-различно, защото не ти позволява да стоиш дълго навън.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние влязохме около час преди тръгването. Времето мина бързо. Намерихме каютата, настанихме се, взех фотоапарата и отидохме на горната палуба. Поне час след тръгването имаше прекрасни гледки - малки островчета, група дървета, понякога някоя къща. Беше август, топло, слънчево, по-късно слънцето залезе. Въобще красота.

Бях запазила вечеря за 19 ч. Всичко е много добре организирано. Знаеш на коя маса да седнеш. Изобилие и разнообразие от храна. И доста хора имаше, разбира се, но когато всеки има място, не е проблем. За пиене имаше бира и вино - бяло, червено, розе, както и сокове и безалкохолни напитки от машина. Имаше риба, различни видове, приготвени по различен начин, различни видове месо, зеленчуци, за вегетарианци също имаше доста неща, десерти всякакви.

На закуска е малко по-различно. В смисъл, че храна всякаква, но и хора, та може да има малък проблем с намиране на маса в определени времеви интервали. Дори по уредбата молеха на английски, шведски и финландски хората, които са приключили със закуската, да освобождават масите. Тук е мястото да похваля кафето. Хареса ми, не е като повечето кафета за закуска в хотелите - нес кафе в кани. Същото мога да кажа и за портокаловия сок.

Аз лично бих препоръчала закуската. Достатъчно добра за цената, която плащаш. Не че вечерята е лоша, но ако трябва да избирам, бих заложила на закуската.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние пък влетяхме в последната минута.Проблемът е нулев.

Не виждам причина да се запазва хранене,защото ресторантите са много.Има и тип закусвални.

Няма никакъв проблем да си внесеш храна и отвън.

Колкото до багажа - той си остава в каютата,която е резервирана.Все едно да си вземеш багажа от хотела,когато имаш няколко нощувки.Вземаш си само фотоапарата и банковата карта .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз гледах билети, където можеше да си избереш различен тип каюта във всяка посока, което ме наведе на мисълта, че може и да трябва да освободя каютата дори и да е същия тип. В крайна сметка, докато се натуткам с резервацията почти всички каюти се изчерпаха освен най-скъпите и най-евтините. Както и да  е-днес купих всичко- с две вечери и една закуска и застраховка даже взех за канселиране без неустойки. 

Другата седмица като се върна ще разкажа :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Вече сме на ферибота. Чекирахме се на машините, стана много бързо, сканира баркода и направо изпечатва картите. Две за каютата и две за вечерите (може би защото са в различни ресторанти) . На влизане в кораба никой не ни проверява багажа, само личната карта. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.