Прескочи до съдържание

дневник Ливан - разходете се с мен и desislavna


Mary

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Mary каза:

Освен да отворя тефтера и да записвам кандидатите за пътуване и за ресторант. :lol: 

Мога да ви препоръчам страхотен ливански ресторант, на мен ми е любим и ходя често. Обстановката не е кой знае какво, но храната е прекрасна. Там съм опитвала повечето от нещата, които сте описали. Казва се Финикия (Phoenicia) и се намира съвсем близо до Mall of Sofia. Ще се радвам да споделите ако отидете, дали се доближава до автентичните ресторанти в Ливан:)

 

http://phoeniciabg.com/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 14 минути , Olia каза:

Мога да ви препоръчам страхотен ливански ресторант, на мен ми е любим и ходя често. Обстановката не е кой знае какво, но храната е прекрасна. Там съм опитвала повечето от нещата, които сте описали. Казва се Финикия (Phoenicia) и се намира съвсем близо до Mall of Sofia. Ще се радвам да споделите ако отидете, дали се доближава до автентичните ресторанти в Ливан:)

 

http://phoeniciabg.com/

Чувала съм го този.

Готвача какъв е? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

Чувала съм го този.

Готвача какъв е? 

За готвача нямам идея честно казано, но собствениците са араби ( не съм се заговаряла с тях и не знам от къде са).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , Olia каза:

За готвача нямам идея честно казано, но собствениците са араби ( не съм се заговаряла с тях и не знам от къде са).

Ще проучим тогава, че е важно кой готви, а не колко лъскаво е заведението. :) 

В Ливан изобщо не влязохме в лъскави заведения, а храната беше уникална! 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mary каза:

Ще проучим тогава, че е важно кой готви, а не колко лъскаво е заведението.  

В Ливан изобщо не влязохме в лъскави заведения, а храната беше уникална! 

 

Не е лъскаво определено:))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, slujitel каза:

Аз като съм посетила Израел, но съм сменила паспорта и нямам доказателство, да излъжа ли? Дори в Иран не ме питаха.

Това е официалната препоръка на американското правителство към американска граждани, мисля че важи и за всички други. Ако те попитат и излъжеш, трябва да си убедителна.

  • Travelers who hold passports that contain visas or entry/exit stamps for Israel will likely be denied entry into Lebanon and may be subject to arrest or detention.  Even if their travel documents currently do not have Israeli stamps or visas, persons seeking entry into Lebanon who have previously traveled to Israel may still face arrest and/or detention if this travel is disclosed.
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
На 18.10.2017 г. в 6:10, Mary каза:

Благодаря! 

Снима ли го къббето? :) 

Браво на теб, че си го приготвила! 

На вид не ми се получи, защото се опитах да докарам една украса, която била традиционна, но пък ми беше вкусно. Естествено, нямам база за сравнение, но комбинацията от кайма и канела плюс още шест подправки ми беше интересна.

Редактирано от Ivette
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

И аз се записвам за кулинарен туризъм за там. Баалбек го пропуснах в полза на хубавите плажове и доброто хапване и пак бих го направила. 🤣

 Който иска да ходим на ливански ресторант в Пловдив - да ми пише. 🙂 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Happy_Traveler каза:

И аз се записвам за кулинарен туризъм за там. Баалбек го пропуснах в полза на хубавите плажове и доброто хапване и пак бих го направила. 🤣

Ха ха - как можа да го напишеш това?! :laugh: 

Баалбек не е за пропускане, а храната е навсякъде. Аз имах еретичната мисъл от там(покрай Aanjar) да прескоча до Дамаск, но не ми се занимава с визи.

Ливан и ливански ресторант винаги са добра идея.

Нямам път към Пловдив, но сигурно и в София все още има ливански ресторанти. :wink:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.