Прескочи до съдържание

дневник Ливан - разходете се с мен и desislavna


Mary

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Сосче! каза:

Благодаря ,Мари!Много увлекателно си го написала.

Тъкмо хапвах печени кестени и чета за груповото  ходене на т------а,та изводът-"Не се хранете пред компютъра,че да не ви секне апетитът!":lol:

Внимавай с печените кестени!

Знаеш до ... къде водят! :)

  • Смея се 2
Връзка към мнение

По повод груповото ходене до тоалетна....

сетих се, че в Ефес ни показаха къде е била тоалетната и ни обясниха, че там са се решавали важни държавни въпроси... седят си и не бързат зад никъде.... Под пейките е имало улей с постоянно течаща вода, за да може държавните мъже спокойно да разискват злободневните теми, без да бъдат смущавани от разни аромати...

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Ивайла каза:

По повод груповото ходене до тоалетна....

сетих се, че в Ефес ни показаха къде е била тоалетната и ни обясниха, че там са се решавали важни държавни въпроси... седят си и не бързат зад никъде.... Под пейките е имало улей с постоянно течаща вода, за да може държавните мъже спокойно да разискват злободневните теми, без да бъдат смущавани от разни аромати...

А на нас ни обясниха и как е приключвала тази дейност и какво хигиенизиране са правели. :lol: 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Определено съм впечатлена и много благодаря за комплимента!

Ще отида да видя лично как са цените в този магазин, пък и в други :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дойде време и за последната публикация от това пътуване, като се надявам да не е последното ми ходене в Ливан.

 

Започвам с едно интересно място, където имахме среща с местния гид.

Мястото е при Hajar el Hibla - срещнах го с две имена - Камъкът на бременната жена и Южния камък.

 

1-P9240262.JPG

 

Това е един от най-големите монолитни камъни в света - тежи около 1000 тона. В района на кариерата, където е бил и този, са намерени още два - като единия от тях е с тежест над 1200 тона.

Къде има още такива камъни, ще разберете след малко.

За сравнение най-големия камък, вложен в египетските пирамиди е 50 тона.

 

Баалбек е един от най-старите градове в света. Първите жители по тези места са се заселили 5000 г. пр. Хр.

В Баалбек се е запазил грандиозен храмов комплекс, който е толкова древен, че има спорове кога е построен.

Смята се, че градът води началото си още от финикийската епоха, като името му на асиро-финикийски е означавало “Град на слънцето”.

Хелиополис, както по-късно го наричат наследниците на Александър Македонски, а после и римляните, означава същото. 

В периода от І до ІІІ в. Хелиополис е превърнат в римска колония и тук са построени множество римски храмове. През VІІ в. пък е покорен от арабите и е преименуван в Баалбек – в чест на бог Баал.

Всеки от миналите от тук, е оставил своя отпечатък в изграждането или в разрушаването на построеното.

 

И понеже на мен винаги ми е по-лесно да разглеждам някакви останки, след като видя как са изглеждали в разцвета си, то ви показвам една снимка и една скица на целя комплекс:

 

3-Baalbek-1.jpg

 

4-Baalbek-2.png

Източник

 

В руините на Баалбек се е запазил грандиозен храмов комплекс от римската епоха - той включва Големия храм на Юпитер, добре запазилия се Малък храм на Меркурий и Кръглия храм на Венера.

В сравнение с храма на Юпитер, Партенонът в Атина може да изглежда като доста по-малкото му братче.

 

Това е бил един впечатляващ комплекс от храмове, които много учени са изследвали, защото в него са се запазили развалините на най-големите в света антични храмове.

Тук е мястото да вмъкнем огромния камък, с който започна разказа ми.

 Храмовете са построени върху древна мегалитна основа, в която по неизвестен досега начин са положени и три от четирите най-големи в света камъка, дело на човешката река, наречени Трилитони.  Всеки от тези огромни мегалитни камъни достига на дължина средно до 21 метра, височина 5 метра и широчина 4 метра. Те тежат по 800 тона всеки!

 

5.jpg

 

Показания по-горе камък е от същата поредица, той и не е дочакал транспортирането си. А как е ставало това и до ден днешен си остава загадка! Легенди и истории има много, но доказателства липсват - от великани до пришълци от космоса - теориите са наистина всякакви.  

 

Историята на целия комплекс е много интересна и съветвам всеки, който е решил да отиде там, непременно да прочете предварително, за да знае на какво да обърне внимание и така ще се наслади още по-пълно на тази много, много интересна забележителност! Аз няма да се впускам в повече подробности, че и този пост ще стане като роман...

 

Да се разходим из останалото до наши дни от този храм.

Започваме от главния вход и останалите от първоначалните 12 колони

 

6-P9240277.JPG

 

Вътрешния двор:

 

7-IMG_4588.JPG

 

И големия двор с олтарите в него:

 

8-IMG_4586.JPG

 

9-IMG_4590.JPG

 

За съжаление единствените останали колони от Храма на Юпитер са в ремонт в момента и не можахме да се насладим на красотата им, но дори и под скелето си личеше размера и величието им:

 

10-P9240324.JPG

 

Най-запазения храм до наше време - известен е като Храма на Бакхус, макар да срещнах информация, че е храм на Венера. Нашия гид също каза, че е храм на няколко божества.

 

11-P9240332.JPG

 

Огромната врата в него - около 15м. е висока:

 

12-P9240349.JPG 

 

Бил е доста украсен и този храм:

 

13-P9240367.JPG

 

Един поглед към високите колони отвън и част от тавана, която е паднала:

 

14-P9240374.JPG

 

15-P9240375.JPG

 

Това на горната снимка е падналата част в дебелина.

 

С идването на християнството започнал залеза на Хелиополис, а края му дошъл с упадъка на Западната Римска империя. Източната Римска империя, Византия, не насърчавала култа към античните богове. Самите християни допринесли за разрушаването на храма.  

Император Юстиниан заповядал да се извадят порфировите колони от площада на акропола и да се откарат в Константинопол, където са вградени в "Света София" и могат да се видят и до днес в нея.

След християните и мюсюлманите дали своя дан в разрушаването. До недалечно минало хората са си пишели имената по колоните в храма...

 

С една снимка в общ план, където се виждат многото разрушения, които се дължат на хората и времето(предимно на земетресения), затварям разказа за Баалбек:

 

16-P9240289.JPG

 

А пред храма живота си продължава, а туриста е винаги желан:

 

2-P9240268.JPG

 

След Баалбек по план имахме посещение на винарна - сигурно още се питаме с desislаvna защо не я пропуснахме! :) 

Само загуба на време беше, но показвам я и нея:

 

17-IMG_4481.JPG

 

18-IMG_4491.JPG

 

19-IMG_4504.JPG

 

Препоръчвам ви да я пропуснете, ако изберете такъв тур.

По пътя към винарната имахме проблем с колата - спукахме гума.

Нашия шофьор само я погледна и се завайка без дори да направи опит да сложи резервна гума, каквато предположихме, че няма. Продължи да кара със спуканата гума в търсене та отворена гумаджийница. Предложихме и да се обади по телефона на сервиз, при което той ни изгледа странно. Ех, европейска мисъл, ех европейски нрави загнезнеди в главите ни. :) 

Карахме известно време със спукана гума докато съзряхме един работещ в неделя гумаджия, който ... извади резервната гума от багажника и я сложи на мястото на спуканата!!! Ама това и аз можех да го направя ха ха ха.

С подновената гума и вече с доста по-голямо внимание(че резервната гума е само една) продължихме към Бейрут.

Преди споменах за интересните архитектурно църкви и джамии - ето още една такава:

 

20-IMG_4525.JPG

 

Пристигнахме без повече произшествия в Бейрут, оставиха ни в хотела, където отпочинахме малко и излязохме да вечеряме и  да се поразходим из нощния Бейрут.

Вечеряхме в някакво съвсем обикновено заведения ето това:

 

21-IMG_4554.JPG

 

Сигурно вече научихте какво обичахме да удам в Ливан, но хайде да кажа пак:

В ляво - хумус, до него - лозови сърмички, над тях - самбусек(сега го търсих в нета как се казва), под сърмичките - къббе(пържено), а до него - табуле.

В голямата чиния - месо, а питките отгоре бяха с кайма вътре. Над месото туршия и зеленчуци, до тях чеснов сос и под него Баба Гануш.

 

В последния ни ден се разходихме из Бейрут, посетихме едно паркче, а до него имаше и красива озеленена сграда:

 

22-IMG_4647.JPG

 

23-IMG_4652.JPG

 

Разходихме се по крайбрежната за да видим къде плажуват:

 

24-P9250398.JPG

 

И накрая седнахме там, където и при пристигането ни - Rouche Rocks, където наслаждавайки се на красивата панорама си говорехме с надежда ... дано това не е последното ни посещение в Ливан!

 

25-P9250391.JPG

 

В посока към летището нямахме никакъв проблем с фирмата за трансфер. Човека беше дошъл по-рано, чакаше ни не улицата и ни закара много бързо на летището.

 

На самото летище обаче ... голям хаос! Не беше възможно по никакъв начин да се чекираме онлайн и се наложи да свършим това на летището в една доста голяма мешавица. Гишетата за чек-ин на таблото бяха едни, а в действителност съвсем други и докато нашите евро-мозъци схванат това се беше подредил за преселение половината ливански народ!

На въпросите ми къде е чекирането за полета до Истанбул ми посочиха гишета, на които пише Дубай. А имаше доста хора там. Решихме, че има първо друг полет, ама народа си стои и не мърда. Пак питаме и пак ни посочват тези гишета с надпис Дубай.

Когато вече светна действителния надпис - Истанбул - имаше сигурно сто човека на опашка с огромните си багажи...

 

 IMG_4709.JPG

 

Този път полета беше с Туркиш - излетяхме и кацнахме навреме.

 

IMG_4717.JPG

 

Последно ще споделя, че на летището в Бейрут има два салона, които може да се ползват с Дайнърс, нищо, че ги няма в сайта единия беше Бейрут, а другия  LAT. :) 

 

Край!

 

@desislavna, благодаря ти за чудесната компания и за реализирането на това пътуване!

 

Надявам се, че не ви отегчих с толкова много приказки и снимки...

 

Всеки е добре дошъл да пита в тази тема, да коментира и да споделя своите впечатления!

 

  • Харесвам 29
  • Браво 9
Връзка към мнение

Прекрасно написано, Мари! Храна за мозъка, душата и окото! Много хубаво пътуване сте направили!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , FlyTraveler каза:

Прекрасно написано, Мари! Храна за мозъка, душата и окото! Много хубаво пътуване сте направили!

Благодаря! 

Наистина беше много хубаво пътуване. Искаше ни се да е малко по-дълго, но и така сме много доволни и имаме надежда, че ще отидем пак. :) 

Ако има следващ път,  ще пишем по-рано за пътуването, че да дойдат и други смелчаци. :) 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Страхотен и много интересен разказ, за което ви благодаря, Mary и desislavna. Очаквах с нетърпение всеки следващ епизод. Чрез вас се докоснах до една страна, напълно непозната за мен.

Буквално! За първи път чувам за къббе и така се зарибих, че си го сготвих, само и само да го опитам.

Редактирано от Ivette
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Ivette каза:

Страхотен и много интересен разказ, за което ви благодаря, Mary и desislavna. Очаквах с нетърпение всеки следващ епизод. Чрез вас се докоснах до една страна, напълно непозната за мен.

Буквално! За първи път чувам за къббе и така се зарибих, че си го сготвих, само и само да го опитам.

Благодаря! 

Снима ли го къббето? :) 

Браво на теб, че си го приготвила! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашето така мечтано пътуване беше много приятно, забавно и интересно :wub: 

Любима @Mary, благодаря ти специално за увлекателния разказ. За мен беше удоволствие да се върна обратно, този път виртуално, из Ливан.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Maryблагодарности за чудесния пътепис  :smile3:, силно се запалих по дестинацията. 

преди 14 часа, Mary каза:

 

В ляво - хумус, до него - лозови сърмички, над тях - самбусек(сега го търсих в нета как се казва), под сърмичките - къббе(пържено), а до него - табуле.

Малко уточняващи въпроси - тези сърмички и самбусек - постни ли бяха или с месо, ако да - какво?  А къббето с телешко ли беше, или с агнешко?

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Maryблагодарности за чудесния пътепис  :smile3:, силно се запалих по дестинацията. 

Малко уточняващи въпроси - тези сърмички и самбусек - постни ли бяха или с месо, ако да - какво?  А къббето с телешко ли беше, или с агнешко?

 

Сърмичките бяха постни - мисля, че имаше в тях ядки и нещо сладко - може би стафиди.

Самбусек - нашия беше с кашкавал, но докато търсех името, видях, че може да е със сирене, със спанак или с кайма. Вариантите явно са доста.

Къббето беше само с телешко, но може да бъде и със смес от телешко и агнешко(това пак го четох в нета), но в него също имаше добавени ядки и вкуса става доста по-различен.

 

Май е време дружно до посетим ливански ресторант в София! :) 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ей, преобърнахте ми представите ми за Ливан :)

Чудно пътешествие сте направили и още по-чудно разказваш @Mary  и снимките са страхотни!

За ливанския ресторант ме бройте и мен, че с това описание на храните...

А защо не ви хареса във винарната - вината, обслужването?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , bulpa каза:

Ей, преобърнахте ми представите ми за Ливан :)

Чудно пътешествие сте направили и още по-чудно разказваш @Mary  и снимките са страхотни!

За ливанския ресторант ме бройте и мен, че с това описание на храните...

А защо не ви хареса във винарната - вината, обслужването?

Благодаря, bulpa! :)

Винарната си беше хубава, но ... не съм никакъв специалист по виното. :( 

Лично на мен ми хареса само едното вино - беше сладичко. :lol: 

 

В началото, докато чакаш да те поеме гид, можеш да гледаш филм за тази винарна и производството на вино там. Интересен беше и той.

Понеже бяхме за съвсем кратко време в Ливан и прекарания поне час във винарната ни изглеждаше като пропуснато време за някоя забележителност.

Сигурно на човек като теб това звучи налудничаво, но аз лично не мога да оценя което и да било вино по някакви показатели, освен - хареса ми или не ми хареса.

Иначе предлагат за дегустация 3 вина - бяло, червено и розе.

Виното отлежава в пещера.

Впечатлена бях от многото хора, които присъстваха. Трябваше да почакаме за гид.

И си мислех, че явно им се пие на тези хора, но не ги забелязах да налитат на пиенето, нито ги видях после да пазаруват много в магазина. :) 

Ние понеже бяхме само с ръчен багаж - по наша воля, иначе имахме включен чекиран багаж в билета, та нямаше и как да си купим някоя бутилка за вкъщи.  

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

 

Май е време дружно до посетим ливански ресторант в София! :) 

Остава и да намерим Ливански ресторант в София, че аз откога търся... Една от най-вкусните, които съм опитвала е ливанската кухня.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 56 минути , bulpa каза:

Ей, преобърнахте ми представите ми за Ливан :)

И моите и моите... :)

Хубаво разказваш и много нагледно със снимките, браво.

Две питания:

- пишеш, че на летището са те питали дали си посещавала Израел. Това проблем ли е по принцип, ако си? 

- това разхождане към границата със Сирия си е екстремно май? или то в тази част на Сирия ислямска държава не успяват да проникват?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Цвете каза:

Остава и да намерим Ливански ресторант в София, че аз откога търся... Една от най-вкусните, които съм опитвала е ливанската кухня.

Има няколко, та трябва да ги пробваме един по един. :)

 

преди 3 минути , boogy83 каза:

И моите и моите... :)

Хубаво разказваш и много нагледно със снимките, браво.

Две питания:

- пишеш, че на летището са те питали дали си посещавала Израел. Това проблем ли е по принцип, ако си? 

- това разхождане към границата със Сирия си е екстремно май? или то в тази част на Сирия ислямска държава не успяват да проникват?

Благодаря!

- Нямам представа дали е реален проблем, но ме питаха и при влизане, и при напускане на Ливан. Отсега се чудя при повторно посещение какво ще трябва да приготвя като документи...

- Е, чек екстремно не е, но не е като в спокойни територии. Засега там е спокойно, но докога...това никой не знае. Самите ливанци се чудят на нашия страх от дестинацията, предвид, че при тях вече е спокойно, а на много други места ... виждате какво става. ИД е в другия край на Сирия, но все пак е в съседа на Ливан!

Аз лично с удоволствие бих отишла отново, а ако мога и за повече дни.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Определено си е добре да се посети тази дестинация и то скоро, преди да са пренесли и там някоя война. Всички чухме какво се е случило в Палмира  :(

За Баалбек дори не бях подозирал. Не съм знаел, че съществува такова кътче с толкова дълга и цветиста история. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ливан и Израел мисля, че нямат дипломатически отношения помежду си и със сигурност, ако е видимо или доказуемо (паспорт с виза или печат), че сте били в Израел, няма да ви пуснат да влезете в страната. Има опасност дори да ви задържат за дълъг разпит и дори арестуват, защото може да сте агент. Отношенията между двете страни винаги са били обтегнати, последният голям конфликт бе войната през 2006-та година.

 

Ливан по принцип подкрепя Асад от самото начало и ИД трудно биха пробили в този район. Но няколко пъти имаше самоубийствени атаки в страната, от тях вече никъде не е напълно сигурно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Фил каза:

Maryблагодарности за чудесния пътепис  :smile3:, силно се запалих по дестинацията. 

Малко уточняващи въпроси - тези сърмички и самбусек - постни ли бяха или с месо, ако да - какво?  А къббето с телешко ли беше, или с агнешко?

 

Сармичките бяха хубави, но табулето и баба Гануш бяха превъзходни!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , Сосче! каза:

Кандидатирам се и за следващото ходене до там и за ливанския ресторант!

Освен да отворя тефтера и да записвам кандидатите за пътуване и за ресторант. :lol: 

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.