Прескочи до съдържание

Скъпоценни и полускъпоценни камъни, бижута, дрънкулки или какви "сувенири" да си донесем от пътуванията


Препоръчани мнения

Мил, относно деня за уплътняване в Сием Риеп - иди на пазара за скъпоценни и полу-скъпоценни камъни.Има страхотни попадения, ние си накупихме какво ли не.

Веднага давам пример:

Комплект с перидот /оливин ,  в БГ е малко познат, аз много го харесвам/.

20170514_095606.jpg.869397693edf5a8ddacf58634b75c601.jpg

 

Комплект с естествени рубини:

20170514_095627.thumb.jpg.68cd58ce5b19208afb76a0a5dd2006fb.jpg

 

Камъните са оттам, тук са ми направени бижутата.

Освен рубини, сме купували и аметисти,  сапфири и шпинели. 

Камъните са с много добро качество, за цената да не говорим - в пъти по-добра, дори от тази у нас.

Злато не съветвам да се купува, в никакъв случай.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

Мил, относно деня за уплътняване в Сием Риеп - иди на пазара за скъпоценни и полу-скъпоценни камъни.Има страхотни попадения, ние си накупихме какво ли не.

 

20170514_095627.thumb.jpg.68cd58ce5b19208afb76a0a5dd2006fb.jpg

 

 

Ох, тези женски изкушения! Малко камъни и от мен. Бижутата от сапфир и изумруд са произведени в Камбоджа. Рубини не купих, мисля че не ми отиват. Само мънички, нешлифовани.

IMG_20170514_102621.jpg

IMG_20170514_102412.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 2 часа, mililia каза:

Дани и АлександраКо, хубави неща сте си купили. Да си ги носите със здраве :)!

Благодаря, аз в Азия само камъни пазарувам, нищо друго. От Виетнам купихме  прекрасни топази и аквамарини, но най-най-най любимите ми камъни са едни  много редки мандарин-топази , които купих в Сингапур и си нося с най - голямо удоволствие.Купих ги от един чичо, който изобщо не знаеше какво продава.За около 40 сингапурски долара, а те струват много, много повече.Но той поиска толкова и аз не се пазарих,   че ме беше срам, като знам истинската цена.

 

20170514_132826.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Благодаря, аз в Азия само камъни пазарувам, нищо друго. От Виетнам купихме  прекрасни топази и аквамарини, но най-най-най любимите ми камъни са едни  много редки мандарин-топази , които купих в Сингапур и си нося с най - голямо удоволствие.Купих ги от един чичо, който изобщо не знаеше какво продава.За около 40 сингапурски долара, а те струват много, много повече.Но той поиска толкова и аз не се пазарих,   че ме беше срам, като знам истинската цена.

 

20170514_132826.jpg

Много са красиви!

Модератор, май трябва да отделим последните постове в тема: Какво можем да си донесем от Азия, освен сувенири.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
Преди 1 час, Dani Magelan каза:

Много са красиви!

Модератор, май трябва да отделим последните постове в тема: Какво можем да си донесем от Азия, освен сувенири.

Сега се сетих, че и от Бразилия могат да се купят скъпоценни камъни на добри  цени.

Оттам купих изумруди и направо за без пари авантюрин /полу-скъпоценен е, но там беше много евтин/.Вместо сувенири, донесох на приятелите по едно камъче ,да си го направят на бижу.

Да си направим нова тема за това,  какво си струва да се пазарува, като обикаляме света.

Сувенирите са спомени, ама , не е лошо и да се купува по нещо, което има вечна стойност.:)

Ето, че на Мил и уплътнихме свободния ден с шматкане по пазара на камъните.Ама да види в кои дни е, че май не беше всеки ден.

Аз мога да и река и къде в КЛ,  например, има страхотни перли...:lol:

Ама , не е хич здравословно за бюджета.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

Сега се сетих, че и от Бразилия могат да се купят скъпоценни камъни на добри  цени.

Оттам купих изумруди и направо за без пари авантюрин /полу-скъпоценен е, но там беше много евтин/.Вместо сувенири, донесох на приятелите по едно камъче ,да си го направят на бижу.

Да си направим нова тема за това,  какво си струва да се пазарува, като обикаляме света.

Сувенирите са спомени, ама , не е лошо и да се купува по нещо, което има вечна стойност.:)

Ето, че на Мил и уплътнихме свободния ден с шматкане по пазара на камъните.Ама да види в кои дни е, че май не беше всеки ден.

Аз мога да и река и къде в КЛ,  например, има страхотни перли...:lol:

Ама , не е хич здравословно за бюджета.

 

Казвай, казвай! Интересно е.

 А модераторите ще обособят нова тема за удачните покупки. Аз често купувам за подаръци неща от чужбина и, в подходящия момент, правя изненада с чуждестранните артикули.  Те носят радост.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Dani Magelan каза:

Казвай, казвай! Интересно е.

 А модераторите ще обособят нова тема за удачните покупки. Аз често купувам за подаръци неща от чужбина и, в подходящия момент, правя изненада с чуждестранните артикули.  Те носят радост.

Тия дни ще направя една сврачешка темичка.Като за свраки /женички, де/. Ама трябва да имам време, че и да снимам това - онова. Да не спамим повече темичката на Мил.

Връзка към коментар

Хаха, тук в Оро Прето продават много полускъпоценни камъни. Само че не ми изглеждат евтини, но и никога не съм знаел какви цени имат на друго място... Бях си взел няколко необработени за сувенир

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Тия дни ще направя една сврачешка темичка.Като за свраки /женички, де/. Ама трябва да имам време, че и да снимам това - онова. Да не спамим повече темичката на Мил.

Не спамите нищо, но смятам, че преди човек да се впусне в покупката на такива камъни, трябва да има идея от тях и стойността им. За който си няма понятие като мен, ще е пълна глупост да тръгне на пазар за камъни. Най-много да изкупи на висока цена де-що копия и изкуствени камъни има. Аз нямам и идея, нито колко ще струва обработването им и направата на колие, та не бих си причинила такива покупки.

Красиви неща, обаче, имате двете с Дани, човек не може да го отрече.

 

За сега водопадите на Лоуранс печелят по точки и до по-добро предложение с тях ще уплатня деня си.:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ух, останаха ми очите в тези сапфири на @Dani Magelan, а не мога да кажа, че си падам по бижута. Виж, едни перли са ми се наврели в акъла, ама и аз като @miliana нищо не отбирам. Извинявам се за спама :blush:

 

@mililia, отсега ти завиждам за Ява и храмовете там. Искате ли една препоръка за бутикова къща за гости? Много беше хубаво, ама много! :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.