Прескочи до съдържание

Камбоджа и Виетнам, март 2018


Гост

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Боян Димитров каза:

Иначе в нашата програма имаше и Нин Бин, дано не ме лъже паметта, което се води като ХаЛонг на сушата. Прятно е, но не е задължително, макар че и други мнения ще се срещнат в интернет.

Аз виждам в програмата им Trang An като че ли...

Връзка към коментар

Trang An за мен е топ еднодневната екскурзия, която може да бъде направена от Ханой. Дано да не са се появили досадните изудвачи  и там. Беше приказка във всяко едно отношение. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , searus каза:

Само внимавайте да не ви излъжат с тура като @mililia, да ви минат само с 1 пещеричка...

Надявам се да сме ангажирали добър доставчик, ама знае ли човек, както викаш... Специално му обърнах внимание за това на виетнамеца, пък да видим. Благодаря ти!

Връзка към коментар

Не знам какво е станало с идеята да свържат Trang An с Таm Coc в един тур. Те така или иначе са различни завои на една и съща река. Това ще е наистина страхотно преживяване. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , T.E.Lawrence каза:

Не знам какво е станало с идеята да свържат Trang An с Таm Coc в един тур. Те така или иначе са различни завои на една и съща река. Това ще е наистина страхотно преживяване. 

Няма ли да стане твърде дълго така? Иначе викам да дадем задачата на @Rainy да провери на място и да докладва :-) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , T.E.Lawrence каза:

Не знам какво е станало с идеята да свържат Trang An с Таm Coc в един тур. Те така или иначе са различни завои на една и съща река. Това ще е наистина страхотно преживяване. 

На мен ми хрумна да тръгна на такъв вариант, но реших че максимализмът ми ще прекали... :) 

 

преди 6 минути , searus каза:

Няма ли да стане твърде дълго така? Иначе викам да дадем задачата на @Rainy да провери на място и да докладва :-) 

Ако зарибя @Mary, колко му е :lol: Боя се, че ще се наложи да наемем кола, обаче... хахахахахаа... Не че ще ни е пречка, ако ни дойде муза! 

Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Аз виждам в програмата им Trang An като че ли...

Мхм, забравил съм точно името. Така де, както казах първите програми за Виетнам са безотказно еднакви, :) така че не се учудвам, че е включено :)

Връзка към коментар
В момента, Боян Димитров каза:

Мхм, забравил съм точно името. Така де, както казах първите програми за Виетнам са безотказно еднакви, :) така че не се учудвам, че е включено :)

Понеже неколкократно повтори, че първите програми са безотказно еднакви - на мен лично ми звучи като недостатък, а аз обичам да съм максималист, би ли споделил кое е нещото, което ти би включил в един Виетнам и което липсва в стандартната ни програма?

Ако Виетнам представлява интерес за теб, разбира се.

Връзка към коментар

Коментирам по спомени от преди около 10 години, т.е. сега предпочитанията са ми променени. И еднаквите програми бих ги редактирал в посока намаляване, отколкото добавяне и променяне.

За първо ходене бих препоръчал, Виетнам да се ограничи с Ханой, Халонг и Сапа, веднага след дъждовния сезон, когато всичко е чисто , зелено и измито. Достатъчно е като за вкус, без да е особено натоварено. Другите дни бих разпределил в Камбоджа и/или Лаос. Съставена по този начин програмата остава възможност, ако наистина Ви хареса Виетнам толкова много, да се върнете и да разгледате южната част някой ден. Тогава вече може да се мисли и в посока на добавяне на неща.

Защо смятам така, ами така се чуствах след близо 35 дни в Югоизточна Азия. Разпределени в 5 дни път, 5 дни Камбоджа, 15 дни Виетнам и 10на дни Тайланд. Тайланд ми дойде добре, т.е. знам че ми харесва и искам пак да отида, и даже знам точноо къде. Камбоджа определено не ми стигна и я намирам за най-истинското преживяване там, а Виетнам ми дойде много.

Давам си сметка, че мнението ми е много субективно, надявам се и Вие да гледате на него по този начин, а когато се върнете да споделите Вашето.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Боян Димитров каза:

ако наистина Ви хареса Виетнам толкова много, да се върнете и да разгледате

Проблемът с връщането след харесването е, че колкото и да ми хареса една държава, след това връщането там все се отлага и отлага... избутва се за по-нататък, защото светът е пъстър и има толкова много държави, които човек да посети, че все не остава време за повтаряне... Ето например Япония - прекрасна страна... уникална! Много искам да се върна пак и да обикалям още и още, но като знам още на колко места не съм била, а отпускът е само 20 дни годишно.... :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 26 минути , Боян Димитров каза:

Коментирам по спомени от преди около 10 години, т.е. сега предпочитанията са ми променени. И еднаквите програми бих ги редактирал в посока намаляване, отколкото добавяне и променяне.

За първо ходене бих препоръчал, Виетнам да се ограничи с Ханой, Халонг и Сапа, веднага след дъждовния сезон, когато всичко е чисто , зелено и измито. Достатъчно е като за вкус, без да е особено натоварено. Другите дни бих разпределил в Камбоджа и/или Лаос. Съставена по този начин програмата остава възможност, ако наистина Ви хареса Виетнам толкова много, да се върнете и да разгледате южната част някой ден. Тогава вече може да се мисли и в посока на добавяне на неща.

Защо смятам така, ами така се чуствах след близо 35 дни в Югоизточна Азия. Разпределени в 5 дни път, 5 дни Камбоджа, 15 дни Виетнам и 10на дни Тайланд. Тайланд ми дойде добре, т.е. знам че ми харесва и искам пак да отида, и даже знам точноо къде. Камбоджа определено не ми стигна и я намирам за най-истинското преживяване там, а Виетнам ми дойде много.

Давам си сметка, че мнението ми е много субективно, надявам се и Вие да гледате на него по този начин, а когато се върнете да споделите Вашето.

Сега разбирам. Значи, ти критикуваш избора ни на дестинация, както и на атмосферно време, а не на програма просто. И доколкото схващам, Виетнам не ти е харесал, оттам и по-резките квалификации. 

 

Ние не знаем дали ще ни хареса или не. За добро или лошо, ние не сме в състояние да отделим 35 дни, за да обиколим района и да сравним, нито имаме възможност да пътуваме по всяко време на годината. Справяме се с реалностите с оптимални компромиси.

 

Ще приема мнението ти като приземяващо и ще споделим нашето, когато се приберем живи и здрави.

Поздрави. 

Връзка към коментар

Горе долу.

Виетнам ми хареса, но най-интересната, представителната, запомнящата се ако щете част е това, което споделих. Останалото може да се прави, може и не, с оглед на това, колко пъти може да се отиде до там и с това, че може да се подобри друга част на програмата. Примерно за вашата програма си мисля, че по-добре щеше да е Камбоджа 10 дни и Северен Виетнам 10, макар че чисто с оглед на логистиката, ако приемем, че Виетнам трябва да е твърдо посетена, може би най-добре е северен Виетнам и Лаос и на второ ходене Камбоджа с Тайланд или Камбоджа с Централен и Южен Виетнам (при непреодолимо желание). Ето тука ми е проблема, аз нямам такова непреодолимо желание да я повтарям тази държава, макар че ако бях ходил само в Северен Виетнам, може би щях да имам. Иначе Хой Ан и Хуе са симпатични, но може да се мине и без тях, а Сайгон откровено не ми допадна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 51 минути , Боян Димитров каза:

Горе долу.

Виетнам ми хареса, но най-интересната, представителната, запомнящата се ако щете част е това, което споделих. Останалото може да се прави, може и не, с оглед на това, колко пъти може да се отиде до там и с това, че може да се подобри друга част на програмата. Примерно за вашата програма си мисля, че по-добре щеше да е Камбоджа 10 дни и Северен Виетнам 10, макар че чисто с оглед на логистиката, ако приемем, че Виетнам трябва да е твърдо посетена, може би най-добре е северен Виетнам и Лаос и на второ ходене Камбоджа с Тайланд или Камбоджа с Централен и Южен Виетнам (при непреодолимо желание). Ето тука ми е проблема, аз нямам такова непреодолимо желание да я повтарям тази държава, макар че ако бях ходил само в Северен Виетнам, може би щях да имам. Иначе Хой Ан и Хуе са симпатични, но може да се мине и без тях, а Сайгон откровено не ми допадна.

То без много неща може да се мине по принцип, но всеки сам решава какво би му харесало и какво не, а най-добре на място. Ясно, че е субективно, но може би е по-правилно в такъв случай да се каже "мога да мина и без тях" (не бийте буквояда).

Аз пък съм от хората, на които Виетнам много им хареса, и не бих пропуснала нищо. Но, не съм била нито в Камбоджа, нито Лаос, като пътувам не обичам да омесвам страните, че малко ми се получава "г.. път да види", освен ако не мога да отделя 2-3 месеца (а времето, както знаем, на всеки му е кът). И не знам дали е било от някаква моя нагласа, дори да е имало някакви негативи и нещо да не ми е харесало (а то имаше и такива моменти),  съсредоточавам се върху хубавото, дори да е било само детайл. Пример, в Hue бяхме изморени, мокри от дъжд, задушно, търсехме един час хотела с багажите, НО минавайки край едно училище, децата се накачулиха по оградата да ни гледат и с върната усмивка на лицата с кеф се спряхме да ги видим и цъкнем малките пионерчета (хаха, опитайте да направите така в Англия например), та тези малките неща са много по-лесни за усещане, когато си далеч от дома (лично мнение). Затова за мен няма стандартни/нестандартни програми, а лично усещане, в, около, преди, след и помежду забележителностите. Да не говорим, че Виетнам е огромен и ако си искал по-истинско преживяване като в Камбоджа, е трябвало само малко да кривнеш встрани. Освен това твърдо съм на мнение, че и нещата, които ни разочароват ни дават много. Затова и не давам много много съвети, специално пък на Rainy и Mary, те добре се ориентират  ;-)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте. Имаме нужда малко от вашата помощ. 

 

Уговарям с хотела ни в Siem Riep туровете - нещо коментирано милион пъти и определено не трудно за уговаряне, но имаме нужда от вашия коментар.  Искаме следното: 

17-March - Малък кръг

18-March - Голям кръг

19-March - Tonle Sap - Kompong Phluk + Beng Mealea + Banteay Srei

 

Отговорът е:

17-March - Sunrise and Small Circle
18-March - Big circle + Bonteay Srey and sunset
19-March - Beng Mealea and Kompong Pluk

 

Цената с тук-тук за трите дни е 80$, а ако третият ден е с кола - 100$. Цената е само за транспорт. 

 

И въпросите:

- Цената добра ли е? Всъщност, третият ден подходящо ли е с тук-тук? 

- Някакъв коментар на предложеното - аз нямам никаква представа за физическите параметри, а само съм повтаряла това, което съм чела тук :) 

 

Благодаря! 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Цената ми се вижда малко завишена. Ето цените на хотела, който ползвахме ние. Малък + голям кръг са $31. Тонле сап не го видях в ценоразписа, но Голям кръг, комбиниран с Banteay srey беше $20 или $25. Работят с техни тук-туци, които не вземат случайни клиенти и няма как да те зарежат някъде по трасето, но няма и как да наемеш само тук-тук от тях ако не си гост на хотела. Включено е посрещане с тук-тук от летището, а хотелът е много чист и приятен. Бях писала, че ни уредиха и билети за кабаретното шоу на Rosana Brodway с премиум места на цената на нормалните. Цената за хотела ни беше $54 за 3 нощувки със закуска. 

 

П.С. Това е от кабаретното шоу (имаше и традиционни апсара танци)

17835175_1366310756769476_52193224373980

 

17854845_1366303800103505_52773042436529

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако държите да уреждате всичко от тук ( тези екскурзии за уреждане на място са най-лесното нещо  за уреждане сигурно в света, без да преувеличавам) не е глобален рип-oфф. Нормалната цена на място за трите дни с тук тук, без мега пилене и пазарене, всички да се чувстват щастливи е $70.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мисля, че цената е добра. За един ден за разходки из района на Сием Реп с кола ни взеха 20 долара. За посещение на двата кръга за един ден с кола + вход + "обяд" и "рускоезичен" камбоджанец-гид  ни взеха по 100 долара на човек. За водопадите Кулен същото - по 78 долара.  Срам ме е да си го призная.:(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , T.E.Lawrence каза:

Ако държите да уреждате всичко от тук ( тези екскурзии за уреждане на място са най-лесното нещо  за уреждане сигурно в света, без да преувеличавам) не е глобален рип-oфф. Нормалната цена на място за трите дни с тук тук, без мега пилене и пазарене, всички да се чувстват щастливи е $70.

Зная това за цените на място, но в случая ние искаме да вземем от хотела и няма да има някаква разлика дали ще комуникирам оттук или там ще им го кажа вечерта.

Ще се опитам да се изпазаря, макар че хич ме не бива! :biggrin: И $10 разлика... хм... макар че все пак си е 12,5 % :biggrin:

@T.E.Lawrence, иначе ли става ли за тук-тук до Beng Mealea and Kompong Pluk?  Благодаря!

 

преди 46 минути , Dani Magelan каза:

Мисля, че цената е добра. За един ден за разходки из района на Сием Реп с кола ни взеха 20 долара. За посещение на двата кръга за един ден с кола + вход + "обяд" и "рускоезичен" камбоджанец-гид  ни взеха по 100 долара на човек. За водопадите Кулен същото - по 78 долара.  Срам ме е да си го призная.:(

Не се страмувай. Не си само ти с такива спомени :) Не всички умеят да се пазарят добре, а и важното е да си била доволна, другото се забравя във времето.  Благодаря!

 

преди 49 минути , chandni каза:

Цената ми се вижда малко завишена. Ето цените на хотела, който ползвахме ние. Малък + голям кръг са $31. Тонле сап не го видях в ценоразписа, но Голям кръг, комбиниран с Banteay srey беше $20 или $25. Работят с техни тук-туци, които не вземат случайни клиенти и няма как да те зарежат някъде по трасето, но няма и как да наемеш само тук-тук от тях ако не си гост на хотела. Включено е посрещане с тук-тук от летището, а хотелът е много чист и приятен. Бях писала, че ни уредиха и билети за кабаретното шоу на Rosana Brodway с премиум места на цената на нормалните. Цената за хотела ни беше $54 за 3 нощувки със закуска. 

17854845_1366303800103505_52773042436529

Благодаря ти! Tonle Sap би трябвало да е Kompong Phluk.  Цените - може би си зависи и от хотела... И нашият pick-up от летището е безплатен. Просто хотелът е по-скъп: Rose Royal Boutique Hotel за три нощувки в Superior Twin Room е $119. Само че освен всички други добри характеристики има и басейн - на който много държах, и убедих @Mary в своята теза :biggrin:

 

https://www.booking.com/hotel/kh/angkor-spirit-boutique.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaFCIAQGYAS64AQbIAQzYAQHoAQH4AQuSAgF5qAID;sid=8ddb67fd4cda71da53b50694d3bfb16e

 

След Баган се убедих в изключително прекрасното чувство да се бухнеш в басейна, след като си обикалял цял ден по прахоляците... Беше изключително умно мое решение, нищо, че имаше негативни реплики от съфорумци колко може да са чисти басейните по тези места. Чисти ги поддържат и е чудно. Надявам се да сме доволни. Разбира се, това не означава да платим луди пари за тук-тук - затова съм благодарна на съветите! :) 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

Rose Royal Boutique Hotel

Хотелът изглежда страхотно, а освен това е буквално на две крачки от Bugs cafe, което посетихме за годишнината си по препоръка на @T.E.Lawrence. Посрещна ни собственикът - французин и останахме очаровани както от отношението му, така и от гозбите - крокодилското по френска рецепта, платото с буболечки и какви ли още не щуротии, които не можахме да се "пречупим" да опитаме на улицата, но тук си бяха направо gourmet! 

 

 

17834829_1366304270103458_50445486669282

 

17834348_1366312446769307_59081159235908

 

Това е крокодилското:

17855432_1366303793436839_73195558738786

 

И платото с буболечки: :biggrin:

17800469_1366306290103256_85288721624186

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

Искаме следното: 

17-March - Малък кръг

18-March - Голям кръг

Ако позволите бих предложил да размените дните. Храмовете в малкия кръг са много по-впечатляващи и мисля, че ако видите първо тях ще загубите хубавото усещане за тези от големия кръг. Разбира се ще остане кефа от разходката из джунглата, но ...

 

Иначе точно преди две години, на място цените за трите дни с тук-тук бяха: 15 + 20 +25/30 щ.д.

Редактирано от deyan
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , deyan каза:

бих предложил да размените дните

Аз мислех да го пиша, но после се отнесох в други разговори. И моята реакция беше точно същата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.