Прескочи до съдържание

Камбоджа и Виетнам, март 2018


Гост

Препоръчани мнения

преди 18 минути , deyan каза:

Ако позволите бих предложил да размените дните. Храмовете в малкия кръг са много по-впечатляващи и мисля, че ако видите първо тях ще загубите хубавото усещане за тези от големия кръг. Разбира се ще остане кефа от разходката из джунглата, но ...

 

Иначе точно преди две години, на място цените за трите дни с тук-тук бяха: 15 + 20 +25/30 щ.д.

Благодаря! Разликата от 15 долара не е фамозна за две години мисля - за разлика от таксата на комплекса... 

 

преди 7 минути , chandni каза:

Аз мислех да го пиша, но после се отнесох в други разговори. И моята реакция беше точно същата.

Непременно ще се съобразим с препоръката, вярвам Mary няма да има против :) 

 

преди 28 минути , chandni каза:

Хотелът изглежда страхотно, а освен това е буквално на две крачки от Bugs cafe, което посетихме за годишнината си по препоръка на @T.E.Lawrence. Посрещна ни собственикът - французин и останахме очаровани както от отношението му, така и от гозбите - крокодилското по френска рецепта, платото с буболечки и какви ли още не щуротии, които не можахме да се "пречупим" да опитаме на улицата, но тук си бяха направо gourmet! :biggrin:

17800469_1366306290103256_85288721624186

Много благодаря! Ние с Mary  хапнахме крокодилско в Куба - и не бяхме очаровани, но можем да размислим... Що се отнася до буболечките, голямо мислене ще му ударя поне аз :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

Много благодаря! Ние с Mary  хапнахме крокодилско в Куба - и не бяхме очаровани, но можем да размислим... Що се отнася до буболечките, голямо мислене ще му ударя поне аз 

Изобщо не го мисли! Много вкусни бяха - чак не очаквах! Само тази голямата...цикада ли е, що ли... имаше някакъв киселеещ вкус, но всички останали бяха много вкусни! :)

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Изобщо не го мисли! Много вкусни бяха - чак не очаквах! Само тази голямата...цикада ли е, що ли... имаше някакъв киселеещ вкус, но всички останали бяха много вкусни! :)

Това за буболечките ли? :blink: Аз съм голям гастроном, ама такова съм избягвала на всяка цена... 

 

@Mary ако се навие, мога и да размисля :lol:

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

Това за буболечките ли?

Гъсениците, тарантулите... Всичко! Крокодилското е доста жилаво - като телешко. И мен не ме очарова самото месо като вкус, но трябваше да се опита, а и самата рецепта си беше интересна и вкусна... Просто месото е малко странно - не сме свикнали на такъв вкус явно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 41 минути , Rainy каза:

:biggrin:

@T.E.Lawrence, иначе ли става ли за тук-тук до Beng Mealea and Kompong Pluk?  Благодаря!

 

 

Малко е далечко, на мен ми се отрази добре, вижда се повече,  спътникът се скъса да мрънка защо се е съгласил. :lol:

 

За бъгс кафето и да не се престрашите да опитате буболечките, крокодилското е задължително да се пробва. Точно там с медения сос и задушените зеленчуци, не както го предлагат на повечето места - бургери, нищо общо!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, chandni каза:

Гъсениците, тарантулите... Всичко! Крокодилското е доста жилаво - като телешко. И мен не ме очарова самото месо като вкус, но трябваше да се опита, а и самата рецепта си беше интересна и вкусна... Просто месото е малко странно - не сме свикнали на такъв вкус явно.

:O:no2::swoon::swoon::swoon::biggrin: Тарантули... 

преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Малко е далечко, на мен ми се отрази добре, вижда се повече,  спътникът се скъса да мрънка защо се е съгласил. :lol:

За бъгс кафето и да не се престрашите да опитате буболечките, крокодилското е задължително да се пробва. Точно там с медения сос и задушените зеленчуци, не както го предлагат на повечето места - бургери, нищо общо!

Много благодаря! :)

Връзка към коментар
преди 45 минути , Rainy каза:

@T.E.Lawrence

 

Не се страмувай. Не си само ти с такива спомени :) Не всички умеят да се пазарят добре, а и важното е да си била доволна, другото се забравя във времето.  Благодаря!


@Mary

 

Българин ми го погоди, не ви го препоръчмам. Не от недобронамереност, а от недобро познаване на ситуацията. Но това не го оправдава, щом се прави на професионалист.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

Тарантули... 

преди 6 минути , T.E.Lawrence каза:
 

E не й ли виждаш краката в дясната част по средата на чинията? :lol:

Връзка към коментар
преди 1 минута , Dani Magelan каза:

Българин ми го погоди, не ви го препоръчмам. Не от недобронамереност, а от недобро познаване на ситуацията. Но това не го оправдава, щом се прави на професионалист.

Ключовият момент е бил и руският екскурзовод, заплащането за екскурзовод, осве транспорт+ руският се води рядък език. Да не говорим факторът "руски турист", виждал съм спретват си пир за $20, дава $100 банкнота и вика "бакшиш". Тези с руски вече очакват, че минимум Абрамович ги наема. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Dani Magelan каза:

Българин ми го погоди, не ви го препоръчмам. Не от недобронамереност, а от недобро познаване на ситуацията. Но това не го оправдава, щом се прави на професионалист.

Когато пътувам, винаги се доверявам на местни. Усещането ми е различно. Предимство е и езика, разбира се. Ако не го познава човек, си е дискомфортно...  Макар че на остров Ява един французин, собственик на къщата за гости, по едно време ме развеждаше нагоре надолу като катунарска мечка за един ден :biggrin:

Не е бил виновен българина (макар че ако беше направила проучване, щеше да му знаеш реномето), гледа си бизнеса и печалбата, а само ти си си виновна - прощавай откровеността. Цял форум на разположение - щяха да ти кажат, че това са безумни цени. Дано си била доволна поне... И да не ти пука - пари се печелят :) 

преди 6 минути , chandni каза:

E не й ли виждаш краката в дясната част по средата на чинията? :lol:

Не съм на 'ти' с тарантулите...  :biggrin:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

:O:no2::swoon::swoon::swoon::biggrin: Тарантули... 

Много благодаря! :)

Да бе!

 

преди 6 минути , T.E.Lawrence каза:

:lol:

 

За бъгс кафето и да не се престрашите да опитате буболечките, крокодилското е задължително да се пробва.

Точно там го пробвахме. Жилаво. Дояждахме си в KFC.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Dani Magelan каза:

Точно там го пробвахме. Жилаво. Дояждахме си в KFC.

Крокодилското го има в два варианта, явно се яли жилавия вариант печено, затова уточних - френската рецепта с мед и вино. Месото е сухо и му трябва сос, когато се приготви добре е нещо уникално.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

Крокодилското го има в два варианта, явно се яли жилавия вариант печено, затова уточних - френската рецепта с мед и вино. Месото е сухо и му трябва сос, когато се приготви добре е нещо уникално.

Благодаря! Ще обсъдя с @Mary:) Дай още препоръки, моля. Не за буболечки само... хаха

Връзка към коментар

Khmer Lok Lak - има го навсякъде, типичното местно телешко ястие. Сигурно няма такова струпване на хора, които да могат да готвят телешко, както в Камбоджа. :lol:

 

Khmer Amok - аз не съм му фен, оригиналното е с риба, има го и с други видове меса. 

 

Останалите им манджи са подобни като на съседите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Rainy каза:

Не за буболечки само... хаха

Абе стига с тия предразсъдъци бе... :lol: Това просто трябва да се опита, а вярвам ще се съгласиш, че това

17800469_1366306290103256_85288721624186

не изглежда като това

17855156_1366200556780496_90879458209042

 

17854842_1366200710113814_48056300738247

 

 

Така че определено не мисля, че има по-подходящо място за опитване на местните деликатеси от Bugs-a :)

 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

@chandni, ти уби детето в мен :biggrin: Ако @Mary кандиса да опитаме, може да помисля МНОГО. Ако тя каже едно строго НЕ :mad:, боя се, че сме изгубени за каузата... 

 

Обаче благодаря за снимките - какая прелест! :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

Хотелът изглежда страхотно, а освен това е буквално на две крачки от Bugs cafe, което посетихме за годишнината си по препоръка на @T.E.Lawrence. Посрещна ни собственикът - французин и останахме очаровани както от отношението му, така и от гозбите - крокодилското по френска рецепта, платото с буболечки и какви ли още не щуротии, които не можахме да се "пречупим" да опитаме на улицата, но тук си бяха направо gourmet! 

 

 

17834829_1366304270103458_50445486669282

 

17834348_1366312446769307_59081159235908

 

Това е крокодилското:

17855432_1366303793436839_73195558738786

 

И платото с буболечки: :biggrin:

17800469_1366306290103256_85288721624186

 

преди 49 минути , T.E.Lawrence каза:

Крокодилското го има в два варианта, явно се яли жилавия вариант печено, затова уточних - френската рецепта с мед и вино. Месото е сухо и му трябва сос, когато се приготви добре е нещо уникално.

 

преди 36 минути , T.E.Lawrence каза:

Khmer Lok Lak - има го навсякъде, типичното местно телешко ястие. Сигурно няма такова струпване на хора, които да могат да готвят телешко, както в Камбоджа. :lol:

 

Khmer Amok - аз не съм му фен, оригиналното е с риба, има го и с други видове меса. 

 

Останалите им манджи са подобни като на съседите. 

 

преди 17 минути , Rainy каза:

@chandni, ти уби детето в мен :biggrin: Ако @Mary кандиса да опитаме, може да помисля МНОГО. Ако тя каже едно строго НЕ :mad:, боя се, че сме изгубени за каузата... 

 

Обаче благодаря за снимките - какая прелест! :lol:

Да стане ясно само, че аз искам да опитам всички тези неща!

Трябва да си поддържам нивото ... в очите на децата ми! :lol:

  • Браво 3
Връзка към коментар

Браво, @Mary, смела, както винаги. Ще чакам отзиви за буболечия вкус. Признавам, гъдел  ми е да ида и да поръчам, но... Дали бих пробвала , все още не знам. Но е веднъж в живота опит(освен ако не му хареса на човек и тогава да си хапва редовно). Що се отнася до телешкото, да го наричате жилаво... Моля, хора, жилаво е това възпрепеченето Кравешко от млекодойни крави, което ядем в Бг. Едно, дори уел дан да е телешко, от подходящата порода, направено от подходящия майстор, се топи в устата. Сори за офа. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 28 минути , luba_rizova каза:

Ще чакам отзиви за буболечия вкус. Признавам, гъдел  ми е да ида и да поръчам, но... Дали бих пробвала , все още не знам.

Аз не само ще опитам, но ще трябва да донеса в подходящ вид и за децата. :shout: 

Крокодилското в Куба изобщо не ни хареса, но е много вероятно и да не сме яли изобщо крокодилско. ;)

Собствениците на касата, където нощувахме, по-късно ни казаха, че са чували, че там е много туристическо място и смесвали различни видове меса, които са размесени с някакъв сос и не си личи какво ядеш.

Та ще му дам втори шанс и на крокодилското!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Азия и KFC? :biggrin: Тук онемях повече от всичко друго... 

След нощните ми дежурства в ХК и КЛ не ми се иска да чуя за азиатска храна. 

Не веднъж съм изказвала публично благодарност на КFC.

Без тях бих отслабнала в Азия.:yahoo:

преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Крокодилското го има в два варианта, явно се яли жилавия вариант печено, затова уточних - френската рецепта с мед и вино. Месото е сухо и му трябва сос, когато се приготви добре е нещо уникално.

Предложиха ни само един вид. Друго нямаше. Явно от баба крокодилка. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

 

 

 

Да стане ясно само, че аз искам да опитам всички тези неща!

Трябва да си поддържам нивото ... в очите на децата ми! :lol:

@Mary, ти нямаш сърце! :angry::swoon::biggrin:

Преди 1 час, chandni каза:

Тя каза ДА! Топката е в твоето поле! :lol:

Идеше ми да я цапна Mary, ама нейсе, слабост ми е :biggrin: Ама като кажа А, ще се наложи да кажа и Б... Егатти! :O

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

@Mary, ти нямаш сърце! :angry::swoon::biggrin:

"България цяла сега вази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ви съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!"

:lol:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.