Прескочи до съдържание

Камбоджа и Виетнам, март 2018


Гост

Препоръчани мнения

В момента, chandni каза:

"България цяла сега вази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ви съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!"

:lol:

 

Това, ако мен питаш, е чисто емоционално изнудване... аргггххххххххххх... Ма щото някои усетихте, че съм честолюбива и бой по канчето! :biggrin:

 

Убедена съм, че @Mary (казах ли, че е безсърдечна! :angry:) ще докладва надлежно... ххахахахааа

Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

"България цяла сега вази гледа,
тоя връх висок е: тя ще ви съзре,
ако би бегали: да мрем по-добре!"

:lol:

 

Нека България да ни гледа! 

Ний сме невероятни жени!

И ... кат буболечки съгледаме,

бързо ще ги изядемЕ!

 

:biggrin:

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

Нека България да ни гледа! 

Ний сме невероятни жени!

И ... кат буболечки съгледаме,

бързо ще ги изядемЕ!

 

:biggrin:

 

 

Хубу :angry: При две условия: :angry:

 

1. Едно телешко да поръчаме за всеки случай...

2. Маса, близо до тоалетната :angry:

 

:biggrin:

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

Хубу :angry: При две условия: :angry:

 

1. Едно телешко да поръчаме за всеки случай...

2. Маса, близо до тоалетната :angry:

 

:biggrin:

Вече всички знаят, че ще е забавно с нас!

Чудя се само как да си водя записките този път, че да не пропускам толкова важни мигове, думи, реакции и т.н.?! :lol:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

Вече всички знаят, че ще е забавно с нас!

Чудя се само как да си водя записките този път, че да не пропускам толкова важни мигове, думи, реакции и т.н.?! :lol:

Направо води видео дневник! :lol: Някои думи, изрази и емоции не могат да бъдат предадени по никакъв друг начин :lol:

 

P.S. Снимай @Rainy в близък план докато й сервират буболечките и най-вече при първото опитване! Това ще е безценно! :lol:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

P.S. Снимай @Rainy в близък план докато й сервират буболечките и най-вече при първото опитване! Това ще е безценно! :lol:

Ааааа, живота още ми е мил! :ph34r:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Mary каза:

Ааааа, живота още ми е мил! :ph34r:

Тогава го направи от разстояние... :maninlove: Болката е малка, славата - вечна! :lol:

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Mary каза:

Вече всички знаят, че ще е забавно с нас!

Чудя се само как да си водя записките този път, че да не пропускам толкова важни мигове, думи, реакции и т.н.?! :lol:

Скрита камера - картина и звук.

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Като по поръчка за вас ( ако не сте букнали вече хотел де ) идва тази оферта :

 

HOT! Double room at top rated 4* hotel in Siem Reap, Cambodia for only €5/ $6!

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-double-room-at-top-rated-4-hotel-in-siem-reap-cambodia-for-only-e5-6/

 

Availability at advertised rates:
March 2018

 

Оп, видях че сте запазили хотел :)

Редактирано от funny
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , funny каза:

Като по поръчка за вас ( ако не сте букнали вече хотел де ) идва тази оферта :

HOT! Double room at top rated 4* hotel in Siem Reap, Cambodia for only €5/ $6! :)

Booking го дава US$81 за трите ни нощи :) Но ти благодаря, човек никога не знае!

 

Иначе всичко сме набуквали... хаха... Една година какво мислиш правех :biggrin: 

Връзка към коментар

Но пък травъл републик ( каквото и да е това) го дава 18 евро за 3-те нощувки :)

 

( Това само за справка за разлики между различните сайтове :)

 

 

Screen Shot 2017-11-02 at 18.38.29.png

Редактирано от funny
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Привет-мривет :)

 

В мозъчетата на моята спътница и на мен се навря мухата за балон над Ankgor Watt. Цената не е съвсем разсипваща, затова се позаинтересовахме...  Сайтът който е пуснал офертата, обаче - http://www.angkorballooning.com/ - анонсира ballooning само да 15 март, а ние кацаме на 16 март. Писах им за уточнение, и докато чакам отговор, два въпроса в тази връзка.

 

1. Коя обиколка е по-кратка: Външният кръг или Вътрешният кръг, след която потенциално може да наврем един балон със залез като време?

 

2. Имате ли опит с балон там, за да дадете препоръка?

 

До този момент не съм забелявала магеланци на балон там, ама знае ли се :) Благодаря! 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

То разликата във времетраенето между Малък и Голям, Вътрешен и външен кръг зависи от това кои храмове сте наблъскали за разглеждане в тях. Както виждаме при различните гидове се включват и различни храмове в кръговете. По принцип по известните и изискващи време храмове са в Малкия кръг, който би трябвало да е при теб Вътрешен кръг. Обаче от този кръгове ние се върнахме късния следобяд, докато от големия кръг си беше потъмно. Донякъде зависи и колко време ще отделите за обяд. Разстоянията са по-големи при външния кръг, но за разглеждане там се губи по-малко време. 

Ако искаш да намериш време намали броя на храмовете, а не смятай грубо. Виж и снимки отгоре и прецени дали си заслужава. Иначе не знам, то интересното беше в рисунките и дърветата, което от високо няма как да се види. Отделно лицата на Байонг може да са и интересни от високо, Анкор Ват също, но не си представяй нещо от типа на Баган.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , mililia каза:

То разликата във времетраенето между Малък и Голям, Вътрешен и външен кръг зависи от това кои храмове сте наблъскали за разглеждане в тях. Както виждаме при различните гидове се включват и различни храмове в кръговете. По принцип по известните и изискващи време храмове са в Малкия кръг, който би трябвало да е при теб Вътрешен кръг. Обаче от този кръгове ние се върнахме късния следобяд, докато от големия кръг си беше потъмно. Донякъде зависи и колко време ще отделите за обяд. Разстоянията са по-големи при външния кръг, но за разглеждане там се губи по-малко време. 

@mililia, не сме правили никакъв списък на храмове. Откровено казано, разчитах лично аз на местния шофьор на тук-тук, но ако имаш някакъв списък, от който да се ръководим грубо, ще съм ти благодарна. 

 

преди 6 минути , mililia каза:

Ако искаш да намериш време намали броя на храмовете, а не смятай грубо. Виж и снимки отгоре и прецени дали си заслужава. Иначе не знам, то интересното беше в рисунките и дърветата, което от високо няма как да се види. Отделно лицата на Байонг може да са и интересни от високо, Анкор Ват също, но не си представяй нещо от типа на Баган.

Да, тепърва ще преценим, затова и задаваме въпроси... В Баган беше ужасно скъпо, но беше и много ефектно, факт. Както и отне много време - грубо от 5 до 9 сутринта, Тук сякаш не е така. Реално и не знаем какво може да очакваме, но не пречи да се позаинтересоваме.

 

Благодаря! 

Връзка към коментар

1. с тук-тук Small tour A - work time 5.30 am-5 pm Angkor Wat Temple – Prasat Kravan – Banteay Kdei  Ta Phrom (Tomb Raider temple) Ta Keo–– Angkor Thom, /incl. Baphuon, South Gate, Bayon (smiling faces temple), Phimeanakas, Sour Proath, Phreah Palilay, Elephant Terrace and Leper King Terrace Temples/- Thommanon - Chau Say Tevoda and Phnom Bakheng  /have to be there before 16.30/. –  15 $

 

От този ден според мен си заслужава да се видят само тези :Angkor Wat Temple  Ta Phrom (Tomb Raider temple)  Angkor Thom, /incl. Baphuon, South Gate, Bayon (smiling faces temple), Phimeanakas,  Leper King Terrace Temples/.

Храмът Phnom Bakheng  не видяхме, защото за него трябва да идеш към 15.30 ч и да чакаш до залеза. Не ни остана време, но пък и от тук останах с впечатление, че гледането на изгреви и залези си е туристическа измишльотина.

 

2. с тук тук Big circle - Preah Khan – Neak Pean – Ta Som– East Mebon– Banteay Srei (Lady's or Pink sandstone temple) + Kbal Sean +Pre Rup – Sras Srang- (Kbal Spean + Banteay Srey ) ( Big Tour ) = 30$ 

В този ден за мен красиви бяха Preah Khan – Neak Pean – Ta Som– East Mebon– Banteay Srei (Lady's or Pink sandstone temple). В този ден по погрешка гида ни заведе и в някакъв храм, който не беше в списъка ни, но пък си заслужаваше, още повече, че беше някъде по пътя. 

 

 

3. с кола Roluos Group – incl. Preah Ko, Bakong. and Lolei + Beng Melea (Indiana Jone's temple)+ Kompong Phluk /floating village + flooded forest/,Tonle Sap lake sunset.  60 $ + лодки 50$

Заслужаваха си само Бенг Малеа и езерото, но при вас с оглед, че е сух сезон нямам идея как ще е.

 

Галя, питай в хотела, ако помня добре, че ще ползваш техен гид, какво ще се включва в двата кръга и тогава реди програмата. Ако вашия гид си е свикнал по един начин, може и да губите повече време да правите друг маршрут. Или пробвай по техните кръгове да разместваш храмове. 

 

Отделно имай предвид, че сутрин до към 10.30 ч. се разглежда нормално. После почва жега до към 15.30-16 ч. Храмовете с тълпи не са толкова ефектни, та според мен искай маршрута ви да не е съвсем по кръга на групите с туристи. Абе няма как да се предвиди всичко. Аз ако сега го правя пак не знам как точно да наредя нещата, но бих рязала от храмовете и оставила само топ атракциите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@mililia, много ти благодаря! 

 

Иначе веднага получих отговор от фирмата с балони - летят до 25 март, но реално не летят над Ankgor Watt поради забрана на Юнеско. Баган не е под Юнеско заради неглижираността на Мианмарското правителство... 

Връзка към коментар

Факт, Баган не е под егидата на Юнеско, поради това, че в района на храмовете са си позволили да строят нови пагоди. В Анкор Ват също са налице безобразия, окрадени са доста статуи, чак ти се плаче като гледаш, как са обезобразени някои места. Предполагам, че великолепни статуи красят доста вили, а и музеи на цивилизования и не толкова цивилизован свят. Сега правят реставрации, ама някои май сами са си ги правили и виждаш, че от две рисунки тук таме са сглобили една и частите не си съвпадат. 

Ако не летите над храмовете, не виждам особена причина да си губите времето с полет. Въпреки това не обикаляйте храм след храм, а отсейте по снимки по интересните за вас. Уморително е и писва. Аз карах гида да отмятаме по списък, за да правя разлика между храмовете, ама накрая пак ми беше каша в главата. Използвайте време за шматкане из града и за басейна.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , mililia каза:

Аз карах гида да отмятаме по списък, за да правя разлика между храмовете

Еми, има ли надписи на/пред самите храмове кой храм гледаш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми надписи точно не помня , но реално знаеш къде си. На  всеки вход ти проверяват билета и имаше нещо като означения, да. Ние също гласяхме балон, но понеже не ми се видя атрактивно не го направихме. Иначе в Ангкор Ват са забранени и дроновете и изключително стриктно следят. Дори присъствахме на случка при един храм, където един пич дойде извади си дрона и го пусна. Дойдоха до 2-3 минути и въпреки разправията и опитите му да му се размине го отведоха. 

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Mary каза:

Еми, има ли надписи на/пред самите храмове кой храм гледаш?

Ами на повечето храмове има, ама не на всякъде. Някъде са на входа, някъде вътре има табели, а щом съм питала гида, явно не на всякъде съм се ориентирала. В големите комплекси с вход, табели ще видите, но има и малки храмове, на които няма надписи или поне не се набиват на очи, та може и да се изпуснат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.