Прескочи до съдържание

20 дни из Югоизточна Азия - програма и въпроси


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

Здравейте на всички,

 

Нов съм тук, четох не малко от нещата Ви и наистина ги намирам за доста полезни и интересни. Обмислям едно пътуване и аз през 2018та с жена ми по тези ширини, но мисля, че времето с което разполагаме е много ограничено, а искаме прекалено много. :) На въпроса, някой от вас може ли да предложи маршрут Тайланд, Лаос, Виетнам и Камбоджа за 20-21 дни максимум или с други думи 3 седмици? Малко уточнение, коети също според мен е наш минус. :( Поради по-скормния бюджет да го кажем, обмислям да летим до Бангкок и в двете посоки т.е. София-Бангкок-София. Гледах по удобния вариант да кацнем в Бангкок и да се върнем от Ханой да кажем, но излиза много по-скъпо от двупосочния до Ханой или Бангкок. Та, систематизирън въпроса ми изглежда така - Предложете 3 седмичен маршрут по дестинация Тайланд, Лаос, Камбоджа и Виетнам, който маршрут реално да описва пълен кръг? Благодаря на всички, които биха ми дали съвет. 

Връзка към коментар

Не зная дали ще ви хареса моят опит, но ще го споделя, а вие ще си решите:

Два пъти летях през пролетта до Тайланд с промоционален билет, но целта ми бяха други държави.

Не исках да оставам в Тайланд и при кацането веднага излитах от същото летище ВКК.

Това означава, че се пести една виза, защото за транзита не ти трябва, но от там почти не може да се използват нискотарифни компании, освен Джетстар, с който отидох до Сингапур, като имах он лайн чекиране и бордна карта от тук. От Сингапур през друга страна и накрая Пукет и Банкок.

Вторият път се оказа по-изгодно да взема полет на Малайзийските линии до Куала Лумпур. Разгледах града. От КЛ летях с нискотарифната Еър Ейша  до различни държави. Използвах КЛ като хъб и правих нещо като звезда, за да не плащам и разнасям куфар, а навсякъде ходех с раничка.

Напълно възможно е също от КЛ  да се движите по кръг през избраните държави с финал в Тайланд.  

Или пък се върнете до КЛ, от там до ВКК, след което оставате в Тайланд го обикаляте - север, острови...

 

Връзка към коментар

Един въпрос, имаш ли намерение да отделяш време за плажове или ще са 20 дни на високо темпо? Дори и да не ходите на плажове и острови, 20 дни са малко за тези държави. Аз бих направил около седмица в Тайланд, 3-4 дни Камбоджа и още седмица Виетнам. Останалото време го пишем в път между различните държави, евентуално още една нощувка в Тайланд преди прибирането. Има хора, на които пък Лаос им харесва много, в такъв случай ще трябва да отрежеш Виетнам. Но при всички положения не ги виждам и четирите държави в 20 дни, особено ако отделите и 3-4 дни за острови/плажове. 

Връзка към коментар
9 hours ago, Георги said:

Един въпрос, имаш ли намерение да отделяш време за плажове или ще са 20 дни на високо темпо? Дори и да не ходите на плажове и острови, 20 дни са малко за тези държави. Аз бих направил около седмица в Тайланд, 3-4 дни Камбоджа и още седмица Виетнам. Останалото време го пишем в път между различните държави, евентуално още една нощувка в Тайланд преди прибирането. Има хора, на които пък Лаос им харесва много, в такъв случай ще трябва да отрежеш Виетнам. Но при всички положения не ги виждам и четирите държави в 20 дни, особено ако отделите и 3-4 дни за острови/плажове. 

Обмислям го, като 20 дни високо темпо. В повечето слуай съм обикалял Европа с по 2 дни макс в град. Най-интересното при мен е, че не си падам по плажовете и печенето като рак на плаж. Нищо против морето, хубаво е да го видя, но плажуването не е моята страст, особено когато това време може да се оползотвори да разгледаш нещо интересно или просто да се загубиш на местния пазар. :) Що се отнася до идеята ти, мисля, че ще се съглася с теб как и да го оглеждам, как и да го мисля, разтоянията са чудовищни и ще е бая изнасилена работата с 4 държави. Лаос май ще бъде съкратен и ще му се обърне внимание в дръго пътуване в комбинация с Мянмар, някой хубав ден. Тайланд, Камбоджа и Виетнам мисля, че ни устройва префектно на този етап. Не на последно място, Благодаря за опита който споделяте.

 

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар

Тогава бива, питам защото все пак доста хора отиват до Тайланд заради островите :) Без плажове, на високо темпо може и да вместиш и Лаос, но имай предвид, че региона е зарибяващ, после ще искаш Мианмар, Индонезия, може би Малайзия и Сингапур...просто няма как за едно кратко пътуване да се обиколи всичко.

 

Ако искаш някакъв добър първоначален план, погледни съседната тема на Rainy, там има добре описан и класически план за Камбоджа и Виетнам. Не ти казвам да го следваш буквално, но е изключително добра база да доизпипаш по свой вкус. От гледна точка спестяване на разходи бих ти препоръчал преходаКамбоджа - Виетнам да го направиш по земя, при тях нямаше такава възможност. 

 

 

Към този план добавяш няколко дни в Банкок и така. Ако отрежеш от дните в Камбоджа и Виетнам, може да се опиташ да вместиш и северен Тайланд, но мисля, че пак ще се изпили много престоя. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Четох темата, доста е интересна и маршрута е хубав. За наземния транспорт съм съгласен с теб, винаги е по-евтин вариант, но като се има предвид разтоянието обмислям връщане от Ханой до Бангкок със самолет, нощувка в Бангкок и самолета към София. Относно маршрута, вече ми се въртят в главата някой неща. Прилагам груб такъв, за мнение.

 

 Бангкок - Аютая - Сием Реап - Пном Пен - Сайгон - Хой Ан - Хюе - Ха Лонг - Ханой - Бангкок

 

Другото което искам да питам е, обмислям да го направим в периода 2 Юни 2018 до 24 юни 2018. Този период за пътуване по тези ширини как е? Благодаря.

Връзка към коментар

Януари и февруари са топ без северен виетнам. Тогава и там не вали, но ще е хладничко.

 

Всъщност да се избегне дъждовния период в среден виетнам след януари по-добре. Няма начин това е голямо разстояние, все някакъв компромис трябва.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към коментар

Септември и Октомври как са като месеци. Проблема при нас е, че точно месеците от Януари догодина до края на Април няма как да мръднем на където и да е. Благодаря.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар

Това са възможно най-лошите месеци, освен за северен виетнам. За съжаление точно в най-доброто време няма да можете да отидете. Най-добре възможно най-скоро като се освободите тогава - края на април, май с късмет трябва още да е ок. Това е е и топ време за среден виетнам. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Изникна ми още едно питане. Сигурен съм, че е тъповато и за всеки е индивидуално, но винаги питам хора били вече на дестинацията която имаме намерение да поемем. Горе-долу според вас какъв бюджет би бил нормален за 20 дни по тези ширини? Ние мислим да тръгнем с около 1500 долара, които не включват пътни раходи и хотели, т.е. за разни турове, храна, сувенири и тем подобни неща от първа необходимост и глезотии. Обикновено се казва колкото имаш толкова ще харчиш, но от друга страна е хубаво да има човек и някакъв ориентир. Уточнението е, че ще пътуваме двама и горе споменатата сума е за двама души.  Благодаря на всички предварително. 

Връзка към коментар

Ориентировъчният бюджет е около 50 долара/човек/ден. Включва хотел, храна, напитки, локален транспорт и активности. Ако не буквате активности, не консумирате бира/алкохол цената пада.

Връзка към коментар
На 19.10.2017 г. в 13:03, Радослав каза:

Ориентировъчният бюджет е около 50 долара/човек/ден. Включва хотел, храна, напитки, локален транспорт и активности. Ако не буквате активности, не консумирате бира/алкохол цената пада.

Ако не се включва хотел, съм съгласна 50 на ден да стигнат за двама.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.