Прескочи до съдържание

Пътуване с Virgin Atlantic, трансфер Хавана -Варадеро


Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици,

 

Наближава момента и за нашето пътуване до Куба. Всичко, свързано с пътуването вече е почти готово билети, резервации....уточняваме детайлите по програмата...

Имам няколко въпроса въпроса, свързани с пътуването до Хавана. Полета ще бъде с авиокомпания Virgin. Много ми се иска да избера най-добрите възможни места.

 

Като опитни пътешественици, можете ли да ме посъветвате, кои две места да избера в конкретния полет VS063 ? (Пътуваме с билети икономи Х.) и какво всъщност озвачава това "Х"?

 

Другия ми въпрос е какъв оптимален бюджет да заложа  за трансфер между Хавана и Варадеро?

 

P.S Това е първата ми тема, ако не е на правилното място, моля да ме извините и да я преместите.

Редактирано от Magelina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Magelina каза:

кои две места да избера в конкретния полет VS063

Ако има места и възможност - на втория етаж. :) 

Нямам представа дали тарифата ви го позволява - само предполагам, че не, но все пак пробвайте.

Ние също летяхме с Върджин и бяхме с Boeing 747. Много добро обслужване и чуден полет!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей :) Ние с @Mary пътувахме с Virgin до Хавана. 

 

По отношение на местата - зависи от предпочитанията ти. Ние лично сме луди фенове на прозорците и си купихме места за целта - плюс лично аз гледам да не съм над крилото, защото няма добра гледка. Използвай този сайт за преценка според номера на полета ти. 

 

https://www.seatguru.com/airlines/Virgin_Atlantic_Airways/Virgin_Atlantic_Airways_B747-400_LGW-1.php

 

По отношение на трансфера - ние лично бяхме уговорили pick up за 30 CUC. 

 

П.П. Извинявам се, нашият трансфер беше до Хавана.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 10 минути , Mary каза:

Ако има места и възможност - на втория етаж. :) 

Нямам представа дали тарифата ви го позволява - само предполагам, че не, но все пак пробвайте.

Ние също летяхме с Върджин и бяхме с Boeing 747. Много добро обслужване и чуден полет!

Супрер, а аз си мислех, че там са места за премиум! Ще пробвам първо на Upper deck-a ако ми позволи да избера места там.

 

 

преди 10 минути , Rainy каза:

Здравей :) Ние с @Mary пътувахме с Virgin до Хавана. 

 

По отношение на местата - зависи от предпочитанията ти. Ние лично сме луди фенове на прозорците и си купихме места за целта - плюс лично аз гледам да не съм над крилото, защото няма добра гледка. Използвай този сайт за преценка според номера на полета ти. 

 

https://www.seatguru.com/airlines/Virgin_Atlantic_Airways/Virgin_Atlantic_Airways_B747-400_LGW-1.php

 

По отношение на трансфера - ние лично бяхме уговорили pick up за 30 CUC. 

 

П.П. Извинявам се, нашият трансфер беше до Хавана.

Да и ние обичаме да сме до прозореца. Дори ми е чудно, че за някои полети първо се заемат местата до пътеката, но може би и затова си има обяснение ...

Връзка към коментар
преди 1 минута , Magelina каза:

Ще пробвам първо на Upper deck-a ако ми позволи да избера места там.

При нас не беше възможно. :( 

 

преди 2 минути , Magelina каза:

Дори ми е чудно, че за някои полети първо се заемат местата до пътеката, но може би и затова си има обяснение ...

Дълъг полет - възможност за ставане по всяко време без да притесняваш седящия/спящия до теб... :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Magelina, всички са с прозорец, но някъде прозорецът е разместен. Освен това аз избягвам да е близо до фронтални места - без предни седалки (49, 53 и т.н.) , защото там настаняват малки деца и бебета, както е и близо до тоалетна и кухня, а аз предпочитам липса на шум, ако имам избор :) 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Magelina каза:

Другия ми въпрос е какъв оптимален бюджет да заложа  за трансфер между Хавана и Варадеро?

Хавана-Варадеро

Ползвах такси cooperativo т.е. една кола събира няколко сучайни пътника и тръгва като се напълни. Та цената ни беше по 20 CUC на човек за /което е що годе нормална цена - автобусът e 10 CUC, по-бавен е и купуването на билет е по-сложно/ и понеже човека бързаше и не му се чакаше си бяхме само двамата т.е. курса ни излезе 40 CUC. Т.е. Нормално ако се уговорите с някое такси да ви закара би трябвало да ви иска 80-100 CUC за трансфер  Хавана Варадеро ако е специално за вас /4 места х 20/... т.е. вероятно ще иска повече, но мисля, че можете да се спазарите на толкова. На летището има доста таксита - от всички видове, държавни, нелегални /т.е. частни коли/

Варадеро-Хавана

Пак извадихме късмет с "частен трансфер" за 40 CUC 2x20 за човек - хванахме такси което беше докарало някой от Хавана и не искаше да се връща празен.  По принцип, таксиджиите от Хавана нямат право да работят във Варадеро, така, че това е по-евтиния вариант от там, да отидете около автогарата и да се оглеждате за човек, който стои безцелнои от другата страна на пътя, а не такси пред автогарата, защото официалните таксита от Варадеро искат поне двойно.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Спас. каза:

Хавана-Варадеро

Ползвах такси cooperativo т.е. една кола събира няколко сучайни пътника и тръгва като се напълни. Та цената ни беше по 20 CUC на човек за /което е що годе нормална цена - автобусът e 10 CUC, по-бавен е и купуването на билет е по-сложно/ и понеже човека бързаше и не му се чакаше си бяхме само двамата т.е. курса ни излезе 40 CUC. Т.е. Нормално ако се уговорите с някое такси да ви закара би трябвало да ви иска 80-100 CUC за трансфер  Хавана Варадеро ако е специално за вас /4 места х 20/... т.е. вероятно ще иска повече, но мисля, че можете да се спазарите на толкова. На летището има доста таксита - от всички видове, държавни, нелегални /т.е. частни коли/

Варадеро-Хавана

Пак извадихме късмет с "частен трансфер" за 40 CUC 2x20 за човек - хванахме такси което беше докарало някой от Хавана и не искаше да се връща празен.  По принцип, таксиджиите от Хавана нямат право да работят във Варадеро, така, че това е по-евтиния вариант от там, да отидете около автогарата и да се оглеждате за човек, който стои безцелнои от другата страна на пътя, а не такси пред автогарата, защото официалните таксита от Варадеро искат поне двойно.  

@Спас. звучи далеч по приемливо от предложението на хотела -  http://www.transfersincuba.com/search-results. Тъй като, съм пътувала само в Европа ми се иска да резервирам предварително, но тези цена ме обезкуражи :(  ...може би ще рискувам да се договорим на място, както предлагаш.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Magelina каза:

@Спас. звучи далеч по приемливо от предложението на хотела -  http://www.transfersincuba.com/search-results. Тъй като, съм пътувала само в Европа ми се иска да резервирам предварително, но тези цена ме обезкуражи :(  ...може би ще рискувам да се договорим на място, както предлагаш.

Кубинците нямат свободен достъп до интернет, затова оnline туровете и трансферите са по-скъпи защото обикновено минават през разни посредници. Та зависи колко авантюристично си настроена, а също и по кое време ти пристига полета /все пак друго е да е по светло/,  - ако имаш нещо предварително уговорено, със сигурност ще ти е по-спокойно но и доста по-скъпо. Ако решиш да е на място със сигурност ще си намериш кой да те закара, /там всеки е готов да те закара за да изкара някой и друг долар/ и на летището е пълно с всякакви таксита, но ще има и пазарлъци и циганене - някои таксиджии са много нагли и досадни, но няма нищо страшно свиква се бързо. Важно е преди да се качиш в таксито шофьора да ти е потвърдил, че примерно до Варадеро общо ще ви струва един колко си CUC-а,. Ако искаш пиши и на този мейл :  info@casaincuba-aby.com - това е мейла на Casa Aby  - касата която ползвах в Хавана - познатата във форума, като "Българската каса" - бяха ми уредили трансфер от и до летището, от който съм повече от доволен - въпреки, че ме забавиха в летището и излязах с 3 часа по-късно от часа който бях заявил, хората седяха и чакаха.  Не знам дали може да уреди нещо за Варадеро, но не пречи да питаш. Ако искаш, също така пиши и на хотела/касата ти във Варадеро и виж и те какво ще ти предложат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За да имам достъп до безплатен избор на места 72 ч преди полета се регистрирах на https://www.virginatlantic.com/ . При регистрацията на билета за полета видях, че ми се начисляват хххх мили. Имам въпрос относно  програмата им за лоялност- За какво ползвате вашите мили?

Връзка към коментар

В всеки хотел където има туристическо бюро  на Havantour, cubatour, transgaviota можете да си заявите трансфер за която и дата да искате мисля че е около 20-25 песо на човек .Това според мен е най-добрия вариант

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече намерихме опция. Ще ни вземат от летището в Хавана. Благодаря ви за подкрепата. Днес сме вече в Лондон и подготвяме чекиране то за полета утре. @mary успяхме да резервираме места на upper deck-A :)

Редактирано от Magelina
Допълнение
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

С голямо закъснение, да отчета предполагам ще е добре да започна с лошото — трябваше да си платим за местата, но пък  пътувахме както искахме.  Добре, че имам къса памет за лошите неща. От нетърпение, един ден по_рано, проверявайки как стоят нещата със заемането на местата и някакъв бъг в системата ни подведе, че почти всички места са вече заети и ние — шаранчетата побързахме да си запазим малкото останали места на uper deck—а. Дали имате наблюдение, това да е практика или е по скоро изключение? 

6F1A5DB6-FC60-4619-96EE-88D045D1039D.jpeg

Редактирано от Magelina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нямам опит конкретно с Virgin, но по принцип схемата на заетите места може да е много плаваща и не отговаря задължително на реалната ситуация. При всички положения, шансът читавите места да са заети е голям, а пък ти беше писала че държиш на хубави места, така че няма какво да съжаляваш, гледката е супер :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.