Прескочи до съдържание

Йордания - кратко, но забано...уж!


МАРИН МИТЕВ

Препоръчани мнения

Чудесен разказ! Исках още :) 

 

''Силно препоръчвам едно нещо с непроизносимо име, което е съставено от кадаиф или галета върху канапе от нещо средно между сирене и кашкавал. За смешна сума преяждаш с тази, наистина страхотна храна!''  -> кюнефе, приказно! :) 

Връзка към коментар

Ох, кюнефетооооо. Ял съм много в Антакия, където се води мястото с най-вкусното кюнефе. Вълшебен е този сладкиш. А дори не обичам чак толкова сладко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Krum4ov каза:

Ох, кюнефетооооо. Ял съм много в Антакия, където се води мястото с най-вкусното кюнефе. Вълшебен е този сладкиш. А дори не обичам чак толкова сладко.

Анталия ли искаше да напишеш, защото аз там съм яла навсякъде в региона божествено кюнефе. В София на едно, единствено място е хубаво - в Golden Nero на бул. Витоша 180.

Извинявам се за офтопика!

@МАРИН МИТЕВ, браво за мъжествената борба в Мъртво море!:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много добър разказ. 

 

Обзалагам се, че кнафе-то  (арабското произношение на турското кюнефе) сте го яли в някоя от сладкарниците с името "Хабиба". 

Ако "куфта бил тахини" е приготвена добре, няма нужда да се търси месото, таханът е само част от соса към него. 

А Цитаделата по-добре да се посети при залез, гледките към града си заслужават още повече тогава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Емика каза:

Анталия ли искаше да напишеш, защото аз там съм яла навсякъде в региона божествено кюнефе.

Не. Антакия исках да напиша.

Връзка към коментар
преди 7 часа, МАРИН МИТЕВ каза:

Един съвет – освен ако не сте лудо влюбени в тахана и не можете и секунда без него, не си поръчвайте нищо което го съдържа!

 

преди 7 часа, МАРИН МИТЕВ каза:

Мойсей видял Обетованата земя. Чесно ли да ви кажа? Аз, ако бях на мястото на Мойсей, след като видях каквото той е видял, щях да си събера чукалата и да се върна обратно! Въздухът беше доста запрашен, но пустошта е поразителна! Само камъни и нищо! Като нищото преобладава! А, и едно дърво! Едно!

 

преди 7 часа, МАРИН МИТЕВ каза:

За любовните трепети на нашата водачка с местния гид / което водеше до там, няколко пъти дневно, всеки от двамата да се сърди на другия и в резултат, едниния не разказва, а другия не превежда/

:biggrin:

Истински кеф са ти разказите:lol:. Жалко че са толкова кратки и толкова нарядко.:(

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, ivooo каза:

 

 

:biggrin:

Истински кеф са ти разказите:lol:. Жалко че са толкова кратки и толкова нарядко.:(

Благодарско :) ! Нарядко, защото пътувам рядко, а къси, защото разказвам само най-важното. Жив и здрав!

преди 5 часа, tch каза:

Много проклети тези single white female :unsure: 

А, не всичките! Само 3 :) ! Едната, особенно!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ох много хубав разказ направо ми идва да си събирам вече багажа и да тръгвам. Но за съжаление ще трябва да почакам още 3 седмици. В този ред на мисли да попитам как беше роуминга там... Ясно ми е, че е скъпо няма да изпадам в дълги разговори, но от време на време ще ми се налага да го ползвам. В лагера в пустинята, Петра... ?

Редактирано от Stany
Връзка към коментар
На 30.10.2017 г. в 12:34, Stany каза:

Ох много хубав разказ направо ми идва да си събирам вече багажа и да тръгвам. Но за съжаление ще трябва да почакам още 3 седмици. В този ред на мисли да попитам как беше роуминга там... Ясно ми е, че е скъпо няма да изпадам в дълги разговори, но от време на време ще ми се налага да го ползвам. В лагера в пустинята, Петра... ?

Сори, че се замотах с отговора, но сега видях въпросите! Моят тарифен план е лош за тази част на света и плащах 7 лв на  Мин и по 1,4 лв за СМС . При половинката беше по добре - 4 лв на Мин. Мобилен нет не съм ползвал, но за една от групата, намериха предплатена карта. В Петра нямаш грижи! В лагера е доста по-сложно, все пак той беше 15 км навътре в пустинята... Обхват имаше само на определено място. Поемаш на североизток стотина метра, после правиш 4 крачки в ляво и се надигаш на пръсти. Говориш силно и ясно на високоговорител. И да шепнеш, онези в лагера пак ще те чуят :) . Общо взето следваш стъпките в пясъка, на други преди теб! Шегата на страна, има обхват ,  но е лош и наистина на едно място извън лагера :) . Желая ти приятно прекарване!

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Прочетох го на един дъх!Благодаря за свежия хумор!Припомни ми нашите пътувания по тези земи.

А колкото до пътуването в група - една от причините да го избягваме  е тази -все ще има някой, дето да мрънка, да се влачи закъснял, все да не му е угодно нещо,  все да проси повече внимание и пр.

Ама ти си абсолютно прав - човек трябва да се концентрира само върху хубавата емоция, другото не е важно.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 30/10/2017 в 12:34, Stany каза:

Ох много хубав разказ направо ми идва да си събирам вече багажа и да тръгвам. Но за съжаление ще трябва да почакам още 3 седмици. В този ред на мисли да попитам как беше роуминга там... Ясно ми е, че е скъпо няма да изпадам в дълги разговори, но от време на време ще ми се налага да го ползвам. В лагера в пустинята, Петра... ?

Зависи в кой лагер си.Има лагери където има интернет без никакъв проблем и друго в които липсва.А иначе навсякъде в хотелите и в много кафенете има wi-fi.Кафенето при цитаделата има на летището в Амман също.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 5.11.2017 г. в 9:44, AlexandraKo каза:

 

Ама ти си абсолютно прав - човек трябва да се концентрира само върху хубавата емоция, другото не е важно.

Да така е, аз също ще съм организирано, но поне в конкретния случай има много позитиви най-вече наличието на чартърен полет.... Иначе да разказът е много позитивно написан, че дори и да има някакви негативи едва ли могат да се сравнят с описаната емоция от това да си там и да усетиш атмосферата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Ще бъда в края на октомври в Йордания(Аман) 4 дни с 3 нощувки. Може ли някой, който е бил там наскоро, да ми каже от къде точно на летището се купува  Jordán pass и включва ли виза? А когато се прибирам трябва ли да го върна?

Връзка към коментар
преди 36 минути , muchachote каза:

Ще бъда в края на октомври в Йордания(Аман) 4 дни с 3 нощувки. Може ли някой, който е бил там наскоро, да ми каже от къде точно на летището се купува  Jordán pass и включва ли виза? А когато се прибирам трябва ли да го върна?

Jordanpass се купува предварително по интернет  на самото летише неможеш да го купиш https://www.jordanpass.jo.

Той включва и визата ти.Като си го купиш си го разпечатваш . С него директно на паспортния контрол.Носиш си го навсякъде. Служи ти като вход за Петра и  за други туристически забележителности.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Nevena каза:

Jordanpass се купува предварително по интернет  на самото летише неможеш да го купиш https://www.jordanpass.jo.

Той включва и визата ти.Като си го купиш си го разпечатваш . С него директно на паспортния контрол.Носиш си го навсякъде. Служи ти като вход за Петра и  за други туристически забележителности.

В смисъл, след като го купя в интренте, принтирам го, и един единствен лист хартия ми е визата и входните такси за 40 забележителности??????????? А на летището не се ли валидира?🤔

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.