Прескочи до съдържание

Бърз Пекин


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Покрай работата ми излезе опция да направя бърз Пекин за 4-5 дена началото на Декември (първия или втория уикенд) и бих приел препоръки, какво е най-подходящо да се обходи за това малко време. Знам че различните хора са с различен вкус но всеки съвет е добре дошъл. Предварително благодаря за отговорите :)

 

п.п. Китайската стена е ясна, за да не ви вкарвам и там в обяснения, там ако знае някой по не натоварено място от към туристи и като ден кога е по добре (че съм чувал различни работи)

Редактирано от gamen4o
Връзка към коментар

И там ли ще отварят база? :)

 

Много телеграфно, защото и не отбелязваш предпочитания. 

 

- Забранения град

- Тянанмън и мавзолея на Мао (ако те влече и ти се чака на опашка)

- Летния дворец (макар че не знам как е зимата :))

- Пагодата

- Хутонзите

- Олимпийския парк

- Зоопарка (ако ти се гледат панди, иначе като зоопарк не е нищо особено)

 

За стената има всякакви секции, страх ме е да не те объркам, защото нещата са динамични там и може да са променени. Но със сигурност най-близката Badaling не е за препоръчване, естествено точно тя е с най-удобния транспорт. За останалите секции е малко по-предизвикателно с транспорта, но в никакъв случай не е крайно сложно. 

 

4-5 дни, ако са ти пълни, спокойно имаш време да щъкнеш и до другаде извън Пекин, но зависи дали ти се занимава. 

 

Връзка към коментар

Мерси за инфото Жорка, това ми е достатъчно аз ще имам по план точно 5 дена пълни така че мисля да видя какво може да се посети като дневен трип, даже ми се върти идея за ски в района ама не съм запознат и ще проверявам. За зоопарка ще ида гаранция, защото аз обичам да ходя по зоопаркове да сравнявам, а и пандата е бонус. За другото ще го подкараме подред на номерата и за каквото успеем, успеем. За стената и аз това си мислих че най близкото ще е и най посетено, та ще го видим на място.

 

П.п. И не не отваряме база, просто имаме командирован колега и намазвам със спането и пътя, та и от него ще взема инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами изглежда, че планирането ще ти е малко на крак, както и в една друга тема дискутираме - ако можеш да избираш тур, гледай да са такива, които са упоменато като No Shopping. Това за тези до стената, най-добре да ги договаряш през хостели. Щото, ако не е упоменат no shopping се почва едно размотаване по сувенирни магазини и ще ти убият всичкото време. 

 

Всичките неща без стената си я правиш сам, за нея трябва сам да си решиш до колко то се занимава за по-автентично изживяване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Аз препоръчвам Музея на националностите, който е уникален, както и Небесния храм. Музеят е на открито и е представена архитектурата и обичаите на националностите, които живеят на територията на Китай. Има и представления.

Редактирано от chandni
Кирилица.
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На ‎2‎.‎11‎.‎2017‎ г. в 8:16, gamen4o каза:

:)

п.п. Китайската стена е ясна, за да не ви вкарвам и там в обяснения, там ако знае някой по не натоварено място от към туристи и като ден кога е по добре (че съм чувал различни работи)

Аз се върнах преди 2-3 дни, влязох през Втората порта, секция Джу юнг. Нямаше хора,  ден събота сутринта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да съм полезна за превоз, съжалявам. Бях с група, организирано, автобус дойде да ни вземе от хотела с гид и т.н. Втората порта, секция Джу юнг е на около 70 км. от Пекин. А той пък има 7 околовръстни магистрали. Тази секция е като кръг малко, в смисъл, че може да ходиш при желание около 3-4 часа и да излезеш на същото място, има и доста кули по стената. Ще сложа снимки в скоро време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Емика каза:

Не мога да съм полезна за превоз, съжалявам. Бях с група, организирано, автобус дойде да ни вземе от хотела с гид и т.н. Втората порта, секция Джу юнг е на около 70 км. от Пекин. А той пък има 7 околовръстни магистрали. Тази секция е като кръг малко, в смисъл, че може да ходиш при желание около 3-4 часа и да излезеш на същото място, има и доста кули по стената. Ще сложа снимки в скоро време.

Може ли да го напишеш на английски как се казва секцията, че по-лесно да се ориентираме коя е тази секция :) То не, че и английските нямат 10 варианта, ама като ги прекараме и през български и съвсем става мешавица :)

Връзка към коментар
На ‎29‎.‎11‎.‎2017‎ г. в 21:11, Георги каза:

Може ли да го напишеш на английски как се казва секцията, че по-лесно да се ориентираме коя е тази секция :) То не, че и английските нямат 10 варианта, ама като ги прекараме и през български и съвсем става мешавица :)

Juyongguan Pass Great Wall

Juyong Pass Great Wall (Juyongguan)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Juyong_Pass

http://www.chinatourguide.com/great_wall/juyong_pass_great_wall.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бих препоръчал посещение на участъка Jinshanling. Той е доста по-отдалечен от града, което определя и значително по-малкия брой туристи. Имаше случаи, в които по целия хълм напред не виждаш хора. В допълнение -  не е новопостроен, както близките секции. Разбира се има някаква степен на възстановяване, но като цяло изглежда доста автентично в някои части. Напълно си заслужава, освен това теренът е неравен – хълмове и долчинки, което осигурява уникален поглед на стената.

Пътуването обаче е около 3 часа в посока (с излизането от града), тоест отнема си един ден. Има някакъв транспорт (з съжаление не съм си запазил записките), но беше във фиксирани часове, с няколко смени и общо взето не си заслужава. Всички хотели предлагат екскурзия до там, като в хостелите в старата част (хутонгите) беше с най-добри цени. Вземат те от там и те оставят там.

Незабравимо преживяване!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, deyan каза:

Аз бих препоръчал посещение на участъка Jinshanling. Той е доста по-отдалечен от града, което определя и значително по-малкия брой туристи. Имаше случаи, в които по целия хълм напред не виждаш хора. В допълнение -  не е новопостроен, както близките секции. Разбира се има някаква степен на възстановяване, но като цяло изглежда доста автентично в някои части. Напълно си заслужава, освен това теренът е неравен – хълмове и долчинки, което осигурява уникален поглед на стената.

Пътуването обаче е около 3 часа в посока (с излизането от града), тоест отнема си един ден. Има някакъв транспорт (з съжаление не съм си запазил записките), но беше във фиксирани часове, с няколко смени и общо взето не си заслужава. Всички хотели предлагат екскурзия до там, като в хостелите в старата част (хутонгите) беше с най-добри цени. Вземат те от там и те оставят там.

Незабравимо преживяване!

Може ли линк към някой хутонг, да видя това какво е?

Връзка към коментар

Хутонгите се предполага да са старите малки тесни улички на Пекин. Разбира се това вече не е съвсем така и поне основните „хутонги“ са доста широки, с магазини, заведения, хостели и доста туристи. Въпреки това е интересно, но аз бих препоръчал и сериозно отклонение встрани от главните улички, където може да се види по-естествената и мизерна среда на обикновения китаец. Не е толкова туристическо. Входовете от улицата всъщност водят към вътрешни дворчета и лабиринти от малки бараки и къщета  - доста примитивно. Случката, при която един дядо излезе от една къща, погледна ни и изля на земята, почти в краката ни гърнето си, ще остане вечен спомен.

Има няколко района с хутонги, но ние сме се разхождали сам в този, който е източно от Drum Tower. Южната част на района е по-благоустроената. Северната част и по-страничните улички са по-„натурални“.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.