Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Моля препоръчайте ми Rooftop Bar в Бангкок, който не е направен единствено за обир на снимащи красиви гледки пътешественици. Да е с що годе сносни цени, като те настаняват на хубаво място и без да е необходимо да вечеряш.

Връзка към коментар
На 25.10.2017 г. в 23:25, She каза:

Моля препоръчайте ми Rooftop Bar в Бангкок, който не е направен единствено за обир на снимащи красиви гледки пътешественици. Да е с що годе сносни цени, като те настаняват на хубаво място и без да е необходимо да вечеряш.

 

Виж тази класация

http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm

 

Препоръчваният на първо Vertigo & Moon Bar Rooftop се намира на върха на Banyan Tree  [сам по себе си е резачка като цени], но мисля има обзорно турче през деня.

 

Иначе от личен опит - Sofitel So Bangkok и Hilton Millennium [имай настроение за 5-7 EUR за бира].

Опция са ти моловете, особено високите [Central Embassy Shopping Mall] имат кафенета по върховете. Обаче са зад прозорци, т.е. не си на въздух.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Камбоджа: Благодаря за отговора! Имам още няколко питания. Нощния преход от Сием Рип до Бангкок мит ли е, или наистина съществува ? Някой пътувал ли е с частен транспорт до границата с трансфер до Багкок и съответно препоръки. Почти с единия крак съм в Азия с няколко полета вътрешни и до съседни страни, единствено не купих СР - БГК, понеже не знам дали няма да посетя Пном Пен, или да оставя повече време за Ангкор Ват и Тонле Сап.

 

Бангкок: Ще имам почти 4 дни в Бангкок, като съм планирала излизания до Аютхая , плаващия пазар и евентуално крокодилска ферма. Според вас ще успея ли за водопадите в Канчанабури без нощувка, или ще е много "изнасилено" ?

 

Острови -  Тайланд: Въпрос: в програмата съм включила Краби (Джунгла, минерални извори, Райли бийч...) за ден, но не можах да намеря актуално разписание на автобуси. Единствено успях да намеря по - късен в 3:30 пм, но не знам дали ще изпълня плана си. Някой с актуална информация ?

Умишлено не съм си закупила круизите до Пхи Пхи и Бонд предварително, с идеята, че мога да се спазаря на място. Препоръки за някой тур агенция в Пукет ?

 

Куала Лупмур: Според вас качване на ТВ Кулата с консумация и 360 вю, или да се бутам сред тълпата на Петронас. Да добавя и двете атракции са прекалено туристически за мен и съвсем спокойно бих ги се задоволила единствено със снимка, но искам да угодя на компанията. Имам два пълни дни и освен сити центъра, Петронас и Бату кейвс се чудя за Путражая/ Селангор - светулки/ Паркове - птици - пеперуди ? 

 

Имам още много въпроси, но стига, че бюджета за пътувания ще отиде за дългове в бири :)

Връзка към коментар
На 11/1/2017 в 18:37, She каза:

Камбоджа: Благодаря за отговора! Имам още няколко питания. Нощния преход от Сием Рип до Бангкок мит ли е, или наистина съществува ? Някой пътувал ли е с частен транспорт до границата с трансфер до Багкок и съответно препоръки. Почти с единия крак съм в Азия с няколко полета вътрешни и до съседни страни, единствено не купих СР - БГК, понеже не знам дали няма да посетя Пном Пен, или да оставя повече време за Ангкор Ват и Тонле Сап.

 

Границата затваря през нощта (освен, ако няма нещо ново). Има автобуси, които тръгват сред нощ и се целят да стигнат с отварянето и, но не знам до колко са ефективни. Най-добре си сподели плана като цяло да видим дали не може да измислим нещо по-ефективно. Полетите като цяло вече са евтини и за мен поне единствената притегателна сила на автобуса е да се види малко от провинциална Камбоджа...а като го планирате нощем и това няма да видите. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 10/25/2017 в 23:25, She каза:

Моля препоръчайте ми Rooftop Bar в Бангкок, който не е направен единствено за обир на снимащи красиви гледки пътешественици. Да е с що годе сносни цени, като те настаняват на хубаво място и без да е необходимо да вечеряш.

 

Ами аз ходих на Лебуа, гледката е уникална, има ресторант има и само бар. На входа ме попитаха за вечеря ли съм или за питие, като казах питие ми предложиха ресторанта, където имало само вино или шампанско или ако искам друг алкохол бара. Отидох в бара, по мое желание ме настаниха до парапета. Цените не са много приятни, но реално няколко дена преди това в София бях пил уиски на подобни цени. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Още един глас за Lebua - уникален бар и униклна гледка.

Не е чак толкова скъпо - в София има по-скъпи барове, без никаква гледка и без никакъв кислород, заради пушачите.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 1.11.2017 г. в 19:37, She каза:

Острови -  Тайланд: Въпрос: в програмата съм включила Краби (Джунгла, минерални извори, Райли бийч...) за ден, но не можах да намеря актуално разписание на автобуси. Единствено успях да намеря по - късен в 3:30 пм, но не знам дали ще изпълня плана си. Някой с актуална информация ?

Умишлено не съм си закупила круизите до Пхи Пхи и Бонд предварително, с идеята, че мога да се спазаря на място. Препоръки за някой тур агенция в Пукет ?

Не мога да ти разбера въпроса за рейса от къде до къде те интересува, мислех  да ти изпратя снимки от разписание на миниванове от Краби, от миналата седмица, ама не мога да ги прикача, така че ако това те интересува разписание от краби до ....ще ти ги пратя на лично /Ако успея/

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, И. М. каза:

Не мога да ти разбера въпроса за рейса от къде до къде те интересува, мислех  да ти изпратя снимки от разписание на миниванове от Краби, от миналата седмица, ама не мога да ги прикача, така че ако това те интересува разписание от краби до ....ще ти ги пратя на лично /Ако успея/

 

Благодаря! Нека аз споделя актуална информация директно от Пукет. Програма е изпълнима за ден. Наем на такси от Ао Нанг за половин дневен тур до минералните извори и Емералд, без Тайгър Кейв - 4 часа / 1700 бата ( с пазарлък от 2500) / входни такси Емералд - 200 бата/ 150 - изворите. Най - удобен е трансфера с ферибот. Взимат те директно от хотела в Ао Нанг до съответния в Пукет, или до летището - с пазарлък 600 бата от 700 бата. Последния автобус е в 17:20, но от града Краби - 140 бата. Означава загуба на време и реално ще коства същите средства предвид междините предвиждания между градовете. Райли Бийч е в съседство с Ао Нанг и се стига изключително лесно в Лонг Тейл Бот за 100 бата в посока.  Благодаря на всички за отговорите и за тези, които ще получа. Ден 5 от 17 ми е, Тайгър бирата ми ще се стопли - Тайоо 

На 11/3/2017 в 1:38, Георги каза:

Границата затваря през нощта (освен, ако няма нещо ново). Има автобуси, които тръгват сред нощ и се целят да стигнат с отварянето и, но не знам до колко са ефективни. Най-добре си сподели плана като цяло да видим дали не може да измислим нещо по-ефективно. Полетите като цяло вече са евтини и за мен поне единствената притегателна сила на автобуса е да се види малко от провинциална Камбоджа...а като го планирате нощем и това няма да видите. 

Ще проверя на място и ще отговоря 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За всички, които се интересуват за предвижване с автобус от Сием Рип до Банкок. Нощния автобус не е мит. Има няколко компании с близки часове и цени. Разлика в конфорта. Организацията е добра. Не е нужно да търсите автогара каси и т.н просто се обърнете към рецепцията на хотела, или хостела си. Има нощен в 00:30. Цени от 22 до 28 долара. Удобства като масажираща седалка, интернет, тоалетна, вода, взимане от хотела. Дневни сутрин около 08:00 часа. Цени от 15 до 25 долара. Лично моя тук-тук и такси драйвър, на който попаднах на летището още в началото ми направи дискаунт за дневния автобус на 11 долара и нощния на 18 долара, ако пиша ревю за него в трип адвайзър. Даже в момента пиша прикачена от интернета на автобуса си, пътувайки обратно за Тайланд. 

 

Пазете си повече копия на електронните визи за Тайланд, ако сте с такива и на излизане, иначе “неофициално” ще бъдете таксувани 3 долара. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.