Прескочи до съдържание

Търся билет за Сингапур


Pure_Morning

Препоръчани мнения

Започнах да се оглеждам за билети до Сингапур за януари-февруари. Засега не откривам вариант под 800 евро на човек, евентуално би могло да се спестят по стотина евро с едно допълнително прекачване, но не знам доколко е оправдано. :) Търсех и някакви варианти през Дубай, за да ползвам Уиз донякъде, но пак толкова си излиза. Тъй като съм новак в търсенето на оферти, ще се радвам да прочета и вашите мнения. :)

Връзка към коментар

Здравей и добре дошъл :)

 

С Уиз няма как да излезне евтино, защото ще ти е необходима виза за Дубай. Но дай малко повече информация - на първо време, колко ще е престоя? И после - имате ли против разходка до Истанбул, защото често от там са най-евтините билети. С тая информация ще дълбаем още :)

Връзка към коментар

Привет, благодаря за посрещането! Следя ви във Фб отдавна, чак сега се престраших да се разпиша :)

 

Пътуването засега е на етап "проучване", според ситуацията може и да се отложи с няколко месеца. Накратко, имаме покана за гостуване в Сингапур, задължително ще посетим и Малайзия, а аз ще драпам със зъби и нокти да се добера до най-най мечтаната ми дестинация - Камбоджа. Продължителност - около 12 дни, зависи колко отпуски ще може да изстискаме, но предвид дължината на полетите, май няма смисъл да се пътува за по-кратко... Нищо против разходка до Истанбул, ако разликата в цената си заслужава.  :)

Връзка към коментар

Истанбул-Сингапур е  € 501.00   с Маlaysia Airline.

 
 
Камбоджа е съвсем достъпна на цени 30-70 евро според текущите промоции. По-евтино ще ти е с Air Asia от Куала Лумпур.

 

По-евтино от това няма да намериш . Дори да сметнеш пътя и четиризвезден хотел в Истанбул пак ще ти е по-изгодно спрямо всичко което има от София.

Дори за Истанбул това е много добра цена и не се знае колко ще я има макар да стои отдавна. Даже беше €508.00 , но явно срива на долара води до приятни намаления за европейците  :P

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Общо взето както го е написал stenk, малайзийците изглежда е най-доброто в момента. Да чакаш по-евтино...може и да се случи но не вярвам, и ако се случи едва ли ще е с голяма сума. По-скоро обратното може да стане, да скочат до към 600. А за билети от София, чакаме да видим дали катарците ще измислят нещо, ама се стесняват като цяло напоследък :) Ето го това, за което говори stenk:  http://www.orbitz.com/shop/home?type=air&ar.type=roundTrip&strm=true&ar.rt.leaveSlice.orig.key=Istanbul%2C+Turkey+-+All+Airports+%28IST%29&_ar.rt.leaveSlice.originRadius=0&ar.rt.leaveSlice.dest.key=sin&_ar.rt.leaveSlice.destinationRadius=0&ar.rt.leaveSlice.date=1%2F13%2F14&ar.rt.leaveSlice.time=Anytime&ar.rt.returnSlice.date=1%2F23%2F14&ar.rt.returnSlice.time=Anytime&_ar.rt.flexAirSearch=0&ar.rt.numAdult=1&ar.rt.numSenior=0&ar.rt.numChild=0&ar.rt.child%5B0%5D=&ar.rt.child%5B1%5D=&ar.rt.child%5B2%5D=&ar.rt.child%5B3%5D=&ar.rt.child%5B4%5D=&ar.rt.child%5B5%5D=&ar.rt.child%5B6%5D=&ar.rt.child%5B7%5D=&search=Search+Flights&_ar.rt.nonStop=0&_ar.rt.narrowSel=0&ar.rt.narrow=airlines&ar.rt.carriers%5B0%5D=&ar.rt.carriers%5B1%5D=&ar.rt.carriers%5B2%5D=&ar.rt.cabin=C

 

За да се ориентираш до колко е "промоционална" цената може да видиш как вървят при конкуренцията. Следващата след малайзийците е на турците, с 300 долара отгоре. От там може да си направиш извод, че цената е добра. 

 

А в момента има промоция на Turkish до Истанбул за 100 евро, което е ОК, ако не искаш да губиш време в автобуси и гранични неудобства. Излизаха цените само на техния сайт: http://turkishairlines.com

 

На Малайзия цената е безсрочна. Тази на Turkish изтича на пети октомври. 

 

Иначе до Камбоджа или с Air Asia от Куала Лумпур, които имат промоция в момента - http://airasia.com или Jetstar от Сингапур - http://jetstar.com . При 12 дни общо според мен спокойно може да ги вместиш и трите държави, да не кажа, че е задължително :)

Връзка към коментар

Oт Сингапур за Камбоджа може и с https://www.tigerair.com/ . Имат хубави промо цени.

 

Брех, доста са разширили мрежата. Сега гледам, че и до Индия са се опънали.

Връзка към коментар

Летях с тях до Хонконг и съм доволен.

 

Аз из Австралия яко пердашех с тях, Мелбърн - Сидни за 20-ина долара двупосочен си беше култово, ма после ги затвориха за някакви неразбории по сигурността, след това пак ги пуснаха да летят. Гледам, че са префасонирали сайта, разширили са мрежата, евала, конкуренция да има. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Изобщо този регион е рай за жадните ни за low cost души  :)

Я да преброим на първо четене - AirAsia , Tiger air , Nok Air , Cebu pacific , PAL Express , Lion air ,CitiLink ,  VietJet air , Firefly , Air India Express , IndiGo , JetStar ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знаех си, че тук ще получа нужната информация, много сте полезни  :)

От азиатските нискотарифни знаех само AIR ASIA, оказа се, че не е задължително да летя от Малайзия до Камбоджа, тъй като има полети директно от Сингапур и то на много ниски цени. :)

Връзка към коментар

Знаех си, че тук ще получа нужната информация, много сте полезни  :)

От азиатските нискотарифни знаех само AIR ASIA, оказа се, че не е задължително да летя от Малайзия до Камбоджа, тъй като има полети директно от Сингапур и то на много ниски цени. :)

Затова е нужно да се навърташ често,за да не изтървеш някоя невероятна оферта(промоция)за самолетни билети.А и след това да споделиш опита натрупан при пътуването с други нуждаещи се от помощ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

нека добавим и Бангкок еъруеиз, не са лоу кост, но са евтини за това което предлагат. :good:

 

Вие ли бяхте с  техните полети Банкок - Пукет  и Пукет - Ко Самуи  , че  дори вашия беше един от трите пътеписа ,  които копирах и носихме вместо пътеводител до Тайланд и обратно ?  :)

Връзка към коментар

Не, не сме били ние. Мечтата ми е да хвана Пукет-Ко Самуи и да прелетя над Пи Пи и Краби. Ние сме пътували два пъти с Тай, единия в бизнес по погрешка :P  останалото с Еъ Азия. Летището на Ко Самуи е всъщност е на компанията собственик на Бангкок еъруейз, и там мисля безплатното хапване и пийване в ложата е за всички. От снимките, които съм виждал летището е супер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха ха не знам защо си бях внушил , че ако не онова то това е ваше :

 

http://patepis.com/?p=7800

 

Не знам откъде ника ми се стори познат .Има ли някъде пътепис ?

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

хаха С200 руулз. Този пътепис една дъждовна вечер ме накара да взема билети до Тайланд за първия път. Страхотен пътепис, голям смях. Предложих на жената да пътуваме с влак от Бангкок до Сингапур, както се споменаваше в пътеписа, направо щеше да ме изхвърли. П.С. за времето на този пътепис Бангкок еъзуейз е била в далечното бъдеще, а Еър Азия високорискова инвестиция :)

Връзка към коментар

Да , старичък е - ние пътувахме с нощен влак Банкок-Пукет ... влака добре , но измамата беше с автобуса и загубихме на практика и цял един ден :)

Никога не бих повторил упражнението. Друг път самолетчето и толкова .

Връзка към коментар

Затова е нужно да се навърташ често,за да не изтървеш някоя невероятна оферта(промоция)за самолетни билети.А и след това да споделиш опита натрупан при пътуването с други нуждаещи се от помощ.

:good:

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.