Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Лаунджът в Залцбург е приятна изненада, особено предвид компактния размер на летището. Чудесен дизайн, повече от прилична храна и голям избор на алкохолни / безалкохолни напитки. Бърз интернет и много контакти.

 

Бонус - невероятни гледки около летището 🙂

 

П.С. Неприятната част е отменения ми Търкиш полет до Истанбул, та сега с 3+ часа закъснение се прибирам през Франкфурт, но ще им простя след като взема €250 компенсацията.

 

20220411_130150.jpg

 

20220411_130210.jpg

 

20220411_130204.jpg

 

20220411_130218.jpg

 

20220411_130222.jpg

 

20220411_130227.jpg

 

20220411_130235.jpg

 

20220411_130240.jpg

 

20220411_130232.jpg

 

20220411_104725.jpg

 

20220411_084259.jpg

  • Харесвам 24
Връзка към мнение
Преди 1 час, Tesh каза:

Привет, 

 

Може ли да се посети ВИП САЛОН-а на терминал 1 с карта Дайнерс. 

Обръщам внимание, че ВИП салон е различен от салон София. 

Не.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Tesh Не. Това е ако ползвате вип услугите на летището и се заплаща допълнително и няма общо с Diners. https://sofia-airport.eu/bg/na-letishteto/biznes-saloni/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

La Valette Lounge, MLA.

Има мнение за салона от 2016г, но няма нищо общо със снимките оттогава, вероятно е правен ремонт и е разширяван.

Намира се след секюрити,минавате през целия free shop, оглеждате се за дървена ламперия с надпис LaValette и трябва да вземете асансьора до ет.3.

Приятно просторен салон, има и външна тераса за пушачи с гледка към пистата. Контактите са към всеки обособен кът(искайте two pin адаптор от рецепция), видях и няколко бюра с настолни компютри. Асортимента на храната е приличен - няколко вида салатки, сандвичи и хапки. Асортимента на алкохола е изумително богат и на самообслужване. Единствен минус е избора на вина - само две бели. 😞

Салона е денонощен, разрешен престой - 3часа.

 

IMG_20220413_210402067.jpg

IMG_20220413_211002677.jpg

IMG_20220413_210350901~2.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Някой има ли прясна информация относно бизнес салона в Неапол, все още ли може да се посещава с Дайнърс защото не го виждам в списъка им със салони? Виждам, че тук има мнения от преди 3-4 години, но не знам дали още са актуални.

 

П.С. Виждам че и там, както в Бергамо, май са отворили нов салон. 

 

https://www.aeroportodinapoli.it/en_GB/info-and-services/vip-lounge

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

преди 33 минути , П.Кръстев каза:

Някой има ли прясна информация относно бизнес салона в Неапол, все още ли може да се посещава с Дайнърс защото не го виждам в списъка им със салони? Виждам, че тук има мнения от преди 3-4 години, но не знам дали още са актуални.

 

П.С. Виждам че и там, както в Бергамо, май са отворили нов салон. 

 

https://www.aeroportodinapoli.it/en_GB/info-and-services/vip-lounge

Пробвахме с Дайнърс през март и ни казаха, че не приемат. 

Странното е, че LoungeKey върви, а салоните им като цяло се препокриват.

 

Още по-странно е, че излиза в апа на Дайнърс.

85864BC6-4906-432F-AE51-07F1A5ABFDBC.png

Връзка към мнение
Георги Матеев

Все по-често срещам разлики в мрежите на Приорити пас, Лаундж Кий и Дайнърс. Лаунджовете вече въобще не се припокриват и всеки конкретен салон трябва да се проверява за достъп на сайта на конкретната програма. Като дори и това не е 100% гаранция.

 

Салонът в Бари също вече не работи с Дайнърс, между другото. Нещата са динамични.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , Aureliano каза:

 

Пробвахме с Дайнърс през март и ни казаха, че не приемат. 

Странното е, че LoungeKey върви, а салоните им като цяло се препокриват.

 

Още по-странно е, че излиза в апа на Дайнърс.

85864BC6-4906-432F-AE51-07F1A5ABFDBC.png

Тъкмо миналата седмица бях там и дамата на рецепция с усмивка каза, че

може с Дайнърс и ме пусна. Напоследък все повече служители ми се струва, че не са наясно кои може и кои не и е въпрос на късмет.

Иначе лаунджът е приятен, но работи само до 21:00.

Не успях да снимам, но имаха добро разнообразие от топла и прясна храна.

 

 

D3DD8E7E-2BA6-4EFB-919F-6BC38A5F4DD3.jpeg

EBE1ED05-7A83-4AF9-AC33-A37304AC3E42.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Неаопол още есента се запъваха и не пускаха, в сайта също не беше вписан. Аз и жена ми влязохме без никакви проблеми, даже мислих, че ще ми вземат в псоедствие пари, ама не.

 

В Бергамо преди 10 дни имахме друг случай.

Минаваме двама човека, третият не. Нещо имало с картата му, а тя е същата като моята и не го пуснаха без обяснение.

След разправия, служителката каза на човека  да се мръднел, че пречи на другите-супер нагла.

След още 5 мин другата служителка се смили и каза елате да пробваме пак и всичко мина от раз.

 

Понякога не избират правилната опция от ПОС-а, мисля, че това беше проблема с наглата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

В Неаопол още есента се запъваха и не пускаха, в сайта също не беше вписан. Аз и жена ми влязохме без никакви проблеми, даже мислих, че ще ми вземат в псоедствие пари, ама не.

 

В Бергамо преди 10 дни имахме друг случай.

Минаваме двама човека, третият не. Нещо имало с картата му, а тя е същата като моята и не го пуснаха без обяснение.

След разправия, служителката каза на човека  да се мръднел, че пречи на другите-супер нагла.

След още 5 мин другата служителка се смили и каза елате да пробваме пак и всичко мина от раз.

 

Понякога не избират правилната опция от ПОС-а, мисля, че това беше проблема с наглата.

За Неапол и при мен не се получи, а бях същия ден когато и Александър. 
той вече беше влязъл с жена си, а мен не ме пуснаха с Дайнърс след тях, казаха че не се приема Дайнърс и влязох с крипто картата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен последния път като спорих за Дайнърса беше на летището в Белград в лоунджа на AirSerbia той е по-хубавият. Там след като прочетоха картата на ПОС-терминала им изписа LoungeKey, ние преди това водихме дискусия, че не приемат Diners, и като излезе това служителката направо беше шах с пешката. Започна да ми обяснява, че не можела да ме пусне и да отида в другия лоундж на летището, защото банката им такива двойни карти, които хем са LoungeKey, хем Diners не ти отразявала и не ги отчитала правилно.

 

Реших да прекратя спора и отидах в другия лоундж, който не е на AirSerbia, защото имаше и само час до полета, а вече бяхме спорили около 10 минути.

 

Въпросът е последно Diners каква карта е и с коя програма се идентифицира - LoungeKey или Diners Club International?

Връзка към мнение

Аз мога да допълня малко прясна информация и снимки от салона на летището в Будапеща (SkyCourt Lounge), тъй като виждам, че доста по-различно изглежда от снимките, които са тук (явно е ремонтиран).

 

IMG_3974.jpg.3bf8fc4047c64db88064180218aa8fa5.jpg

 

IMG_3973.jpg.39e8521a0d447bd0522db2813522b838.jpg

 

IMG_3972.jpg.aefd021c65978d7d78c044169aa56a45.jpg

 

IMG_3975.jpg.52eec24c439b798fc5e45df96c2b0763.jpg

 

Не ни казаха да има ограничение във времето, а само, че работи до 21:00 ч. Храната беше вкусна. Има голямо разнообразие на безалкохолни напитки, вино и твърд алкохол. Много приятна обстановка и определено си струва!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 40 минути , cybersimo каза:

За Неапол и при мен не се получи, а бях същия ден когато и Александър. 
той вече беше влязъл с жена си, а мен не ме пуснаха с Дайнърс след тях, казаха че не се приема Дайнърс и влязох с крипто картата

Аз за този случай имах предвид и очаквах да вземат пари след време, ама се разминахме.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Lindt каза:

А в Барселона някой скоро ходил ли е с дайнърс? 

Чак скоро не. Мин. година ноември пускаха с Дайнърс , но и както другите салони в Испания почти всичко е заградено и трябва да поръчваш на човек даже и за едно кафе.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

А в Барселона някой скоро ходил ли е с дайнърс? 

Бяхме края на януари, не беше заградено. В същото време февруари в Мадрид беше заградено.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Capitan Morgan каза:

Чак скоро не. Мин. година ноември пускаха с Дайнърс , но и както другите салони в Испания почти всичко е заградено и трябва да поръчваш на човек даже и за едно кафе.

 

преди 21 часа, Marisha каза:

Бяхме края на януари, не беше заградено. В същото време февруари в Мадрид беше заградено.

 

Ние летим от терминал 1, там има 4 салона. Вие за кой имате впечатления?

Връзка към мнение

Имам въпрос относно салона в София на Т2 (Преслав). Миналата седмица ми казаха, че няма смисъл да чекират двете карти за посещение от двама, а може само едната, защото има право на безплатен гост. Това нещо ново ли е или просто съм го пропуснал като информация? Забелязах също, че на бележката, която ми дадоха пише, че се ползвали Mastercard, а не Diners, което също ме озадачи. 

 

 

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Христиан каза:

Имам въпрос относно салона в София на Т2 (Преслав). Миналата седмица ми казаха, че няма смисъл да чекират двете карти за посещение от двама, а може само едната, защото има право на безплатен гост. Това нещо ново ли е или просто съм го пропуснал като информация? Забелязах също, че на бележката, която ми дадоха пише, че се ползвали Mastercard, а не Diners, което също ме озадачи. 

 

 

@Христиан На сайта на Diners си пише, че гостът си плаща като поп за посещение. Март месец го ползвахме и всеки по отделно си мина. Дават една миниатюрна бележка, на която пише Guest 0. Служителите на салона нямат отношение по темата според мен и е грешно да дават информация, която зависи от картоиздателя.

Screenshot_20220424-215636_Samsung Internet.jpg

Връзка към мнение
преди 53 минути , darinamarinova каза:

@Христиан На сайта на Diners си пише, че гостът си плаща като поп за посещение. Март месец го ползвахме и всеки по отделно си мина. Дават една миниатюрна бележка, на която пише Guest 0. Служителите на салона нямат отношение по темата според мен и е грешно да дават информация, която зависи от картоиздателя.

Screenshot_20220424-215636_Samsung Internet.jpg

Интересното е, че и на бележката пише, че е безплатно за гост. Ние имахме две карти и ги ползвахме и двете, защото не ни се рискуваше да ни таксуват за този скапан салон, но служителката много настояваше да ползваме само едната карта, защото просто нямало смисъл от втората.

 

20220416_135008.jpg.d0457a32843c2a5f349175a9b6cd2a02.jpg

 

Връзка към мнение

@Христиан Аз не бих рискувала. Интересното е, че моята бележка не изглеждаше така, пишеше си Diners и беше по-малка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Безплатен гост има само ако ползвате Мастъркард частта и съответно картата ви е Еволв (комбинирана).

Ако е само Дайнърс Класик или се ползва Дайнърс частта - нямате право на безплатен гост

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.