Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

На 14.09.2020 г. в 14:51, feel_the_rush каза:

Аз минах последно през салона на Малта - много е хубав, с прекрасна тераса, но също много бедно в момента. Освен това, нищо не можеш да пипаш - гледаш какво има на масата (и то зад една преграда поне на метър от нея) и избираш на посоки. Всичко е в опаковки или сложено в купички, така че ако не си директно над него, просто не се вижда какво е. Действаш по описание. Всички са наблегнали на опаковани неща, където е възможно.

Ами, караш наред:)))

Да дават  от всичко, пък, каквото ти хареса:)))

На 11.07.2021 г. в 15:14, Мари Николова каза:

Ееее, недей така, имаше сладки и солени хапки, които бяха вкусни, даже и бонбонки Линд бяха пуснали по едно време, а кафе машините бяха на Лаваца. Фреша ми отваряше очите сутрин рано, повече от кафето. 🙂

И консервите със сърмички и русенско варено си имаха почитатели. 😃

Имаше и бооооооб:)))))

 

Да питам нещо - фрий шопа на Т1 работи ли? Алкохол продават ли?

Връзка към коментар
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Да питам нещо - фрий шопа на Т1 работи ли? Алкохол продават ли?

Работи, но е много опразнен. Не съм гледала за алкохол, предполагам, че има, но асортимента сигурно е много постен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Мари Николова каза:

Работи, но е много опразнен. Не съм гледала за алкохол, предполагам, че има, но асортимента сигурно е много постен.

От март месец, до края на юни, рафтовете с алкохол, бяха залепени с ленти на Х и не продаваха.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

На летището в Миконос бизнес салонът работи с Дайнерс, от 9 до 21 ч. Намира се след секюрити контрола, в дъното на салона, в ляво по стълбите 1 етаж нагоре. Не влязох, защото вече беше затворено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

Има ли бизнес салони на летище Анри Коанда в Букурещ, че нещо не откривам информация в сайта на летището?

Няма.

image.png

Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

На летището в Миконос бизнес салонът работи с Дайнерс, от 9 до 21 ч. Намира се след секюрити контрола, в дъното на салона, в ляво по стълбите 1 етаж нагоре. Не влязох, защото вече беше затворено.

Странно, на нас ни казаха, че в момента не работят с Дайнерс...

Връзка към коментар
преди 33 минути , Зани каза:

Странно, на нас ни казаха, че в момента не работят с Дайнерс...

Аз като се качвах, за да проверя, срещнах служителката, която ми каза, че вече са затворили. Попитах дали приемат с Дайнерс карти. Отговори ми - да. Или теб или мен са излъгали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То пък, като е отворен бизнес -салонът на Т1, каква е разликата с това, ако беше затворен?
Нищо, ама,  нищичко, нямаше днес. За полета до Ница,  имаше доста французи, та бяхме 7-8 души вътре. Три сандвича,  от ония - две филии, с малко сирене отгоре. Виното се било свършило, трябвало вчера да заредят, ама не . Иначе, 18 евро за вход. Не ги ли е срам, тези хора?

Взехме  една бира Астика и си извадихме от нашите ядки, че винаги си носим, печени орехи - само това ядем от ядките и един пакет брускети за мезе.

Много любезната леля, дотърча да види, “ какво сме си намерили”, сякаш не знае, че нищо няма.

А пък сър Антъни каза, че по- кофти бира от тая, не е пил.

Ние нали не пием бира, рекохме в жегата, да пробваме една двамата.Може и да не разбираме от бири:(((

И фрий шопът, дето бил зареден с алкохол - ми пак беше полу-празен. 
Все ми се ще, да гледам оптимистично, но то, като виждаш дупка, как да ти се види розова?

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, виждам че има мнения и информация, че се посещава салона на Istanbul Airport - IGA Lounge /най-вероятно всичко е за  International Departures Lounge / с картата Дайнърс. Въпросът ми е някой посещавал ли е пак този салон, но İGA Domestic Terminal Lounge с Дайнърс?  При положение, че и двата са на IGA , не би ли трябвало условията да са едни и същи?

Връзка към коментар
преди 17 минути , agenta каза:

Здравейте, виждам че има мнения и информация, че се посещава салона на Istanbul Airport - IGA Lounge /най-вероятно всичко е за  International Departures Lounge / с картата Дайнърс. Въпросът ми е някой посещавал ли е пак този салон, но İGA Domestic Terminal Lounge с Дайнърс?  При положение, че и двата са на IGA , не би ли трябвало условията да са едни и същи?

В списъка на Дайнърс , има указани, само на интернешънъл терминала. Но ако имаш много престой, в Доместик пише, че може да се плати с Дайнърс, та може и да приемат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

В списъка на Дайнърс , има указани, само на интернешънъл терминала. Но ако имаш много престой, в Доместик пише, че може да се плати с Дайнърс, та може и да приемат.

Мерси за информацията! Да, аз това в темата го видях, че е само за интернешънъла. Може ли  линк къде четеш това, че може да се плати с Дайнърс в Доместика?

Връзка към коментар
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

В списъка на Дайнърс , има указани, само на интернешънъл терминала. Но ако имаш много престой, в Доместик пише, че може да се плати с Дайнърс, та може и да приемат.

Гледам, че са махнали салона на Сабиха. Лошоооо.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , agenta каза:

Мерси за информацията! Да, аз това в темата го видях, че е само за интернешънъла. Може ли  линк къде четеш това, че може да се плати с Дайнърс в Доместика?

Пише, че приемат Priority Pass, но може да се плати с Дайнърс. Но дали това ни дава достъп, трябва да се пита.

Като отвориха големия салон, преди две години, в сайта им пишеше, че не приемат Дайнърс. Влязохме, няколко дни след откриването, с идеята, да си платим. За всеки случай, попитах - оказа се, че може да се влезе с Дайнърс. Ако не бях питала, щяхме да си платим.

 

Това го пише в секцията FAQ:

 

What payment methods do you accept

 

We accept Visa, Visa Debit (except in Asia Pacific), MasterCard, American Express and Diners Club. Please note that we are unable to accept checks or bank transfers.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой посещавал ли е скоро салон на Т2 София? Преди около три месеца бях в "Плиска" и беше трагедия. В смисъл по-голяма отколкото този на Т1. Някакви безвкусни тестени закуски тип форнети, нямаше сандвичи. Да знам има ли смисъл да си хабя малко останалите безплатни посещения.

Връзка към коментар
преди 14 минути , iMari каза:

Някой посещавал ли е скоро салон на Т2 София? Преди около три месеца бях в "Плиска" и беше трагедия. В смисъл по-голяма отколкото този на Т1. Някакви безвкусни тестени закуски тип форнети, нямаше сандвичи. Да знам има ли смисъл да си хабя малко останалите безплатни посещения.

Преди седмица. Трагедията е пълна, няма промяна - вафли, чипс и единично опаковани сухи пасти. Този път дори нямаше ядки. Гадно вино, иначе имаше бира, безалкохолни и вода и някави твърди алкохоли.

Връзка към коментар
преди 20 минути , agenta каза:

Преди седмица. Трагедията е пълна, няма промяна - вафли, чипс и единично опаковани сухи пасти. Този път дори нямаше ядки. Гадно вино, иначе имаше бира, безалкохолни и вода и някави твърди алкохоли.

Ясно, мерси.

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Някой посещавал ли е скоро салон на Т2 София? Преди около три месеца бях в "Плиска" и беше трагедия. В смисъл по-голяма отколкото този на Т1. Някакви безвкусни тестени закуски тип форнети, нямаше сандвичи. Да знам има ли смисъл да си хабя малко останалите безплатни посещения.

 

Преди около две седмици в "Преслав" - имаше от ония триъгълните сандвичета, също и накакви нелоши кексчета, ядки също имаше. 
По-важното е, че ромчето беше налично  :yes::clapping:

 

20210821_095926.jpg.0895389471efd8ddacaddfa144155df3.jpg

 

което направи сутрешния полет до Бергамо  една идея по-приятен  :grin:

 

Като казах сандвичи - даже занесох летищно-салонен сандвич на едни другарчета-магеланчета, които изнемогваха четвърти ден без енфие и български сандвичи в долината на Шамони, в случай че ги е нагазила много силно носталгията, обаче те, кой знае защо, отказаха и продължиха да се мъчат с некви смешни френски сиренца и багетки. :grin:

А като казах Бергамо - да се оплача малко от салона в Бергамо (вторият, вътрешният - след проверка по сигурността)  - единственият по-силен алкохол беше бутилка Амарето (не че съм голям фен на ликьорите, амакато няма риба и ракът е риба, т.е. - и Амаретото става) и то дълбоко прикрита в един шкаф зад цели три реда бутилки Хайнекен, подредени прилежно като воиници на римска центурия. Зоркото око обаче успя да фиксира какво се крие отзад :grin:, та се наложи да поразместя биричките, за да направя проходче до Амаретото - бинго!  Всичко ОК, след малко отивам да си долея още малко - тия пак запушили дупката и  скрили ликьорчето още по назад ...:biggrin:  Аааа, не така! :acute:
Иначе, в интерес на истината - за останалото нямам забележки - салонът е просторен, има някакво разнообразие за хапване - парчета пица, лазаня, салатки, различни плодовчета и няколко десерта с йогурт. 

 

 20210829_174158.jpg.91bbe696f5c4c2d4267987604a8ae89a.jpg

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 47 минути , iMari каза:

Някой посещавал ли е скоро салон на Т2 София?

Малко офтопик - златните карти на Мастъркард (независимо от банката издател) дават достъп до салоните на Терминал 2 и Виена.

Кредитните за 2 госта, дебитните за един. Плюс това важат и за фасттрака, а вече редовно има доста народ.

Моята карта не съм я издавал с такива намерения, просто ми трябваше преди и това ми предложи банката.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Фил каза:

По-важното е, че ромчето беше налично 

Ха-хах бях забравила тази закачка. 😃

Не съм фен на твърдия алкохол, особено преди полет, но в салона в Бергамо преди секюритито преди месец, като че имаше богато разнообразие от бутилки. Но пак казвам, не съм ги разглеждала подробно, може и безалкохолни ликьори да са били. 🙂 Иначе са разнообразили асортимента с малки, но вкусни сандвичи, плодова салата, такива работи.

 

преди 18 минути , jorocontrola каза:

Плюс това важат и за фасттрака, а вече редовно има доста народ.

Сигурно питам за 5ти път, но все забравям.🤗 Коя карта позволяваше безплатен фасттрак на Т2 - Дайнърс или КК Уиз?

Връзка към коментар
преди 18 минути , jorocontrola каза:

Малко офтопик - златните карти на Мастъркард (независимо от банката издател) дават достъп до салоните на Терминал 2 и Виена.

Кредитните за 2 госта, дебитните за един. Плюс това важат и за фасттрака, а вече редовно има доста народ.

Моята карта не съм я издавал с такива намерения, просто ми трябваше преди и това ми предложи банката.

Последният път, когато ползвахме Плиска, бяхме точно с World Debit Mastercard на ЦКБ - вход за двама + fast track. Имаше си сандвичи, сирене и кашкавал в индивидуални опаковки. Алкохол имаше, но ние бяхме на алкалоидни напитки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

Ха-хах бях забравила тази закачка. 😃

Не съм фен на твърдия алкохол, особено преди полет, но в салона в Бергамо преди секюритито преди месец, като че имаше богато разнообразие от бутилки. Но пак казвам, не съм ги разглеждала подробно, може и безалкохолни ликьори да са били. 🙂 Иначе са разнообразили асортимента с малки, но вкусни сандвичи, плодова салата, такива работи.

 

Сигурно питам за 5ти път, но все забравям.🤗 Коя карта позволяваше безплатен фасттрак на Т2 - Дайнърс или КК Уиз?

Аз ползвам Дайнърска за фасттрака и после и нея за салона 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Фил каза:

....салона в Бергамо (вторият, вътрешният - след проверка по сигурността) 20210829_174158.jpg.91bbe696f5c4c2d4267987604a8ae89a.jpg

преди 4 минути , iMari каза:

но в салона в Бергамо преди секюритито

 

Сетих се за още нещо - едно време нямаше значение, но сега вече, след като има ограничения за брой посещения, трябва да се има предвид, че ако се мине през първия салон, после фасттрак и след това се отиде във втория салон, ще се отчетат два броя посещения, защото, както ни обясни девойката в първия салон, двата салона "нямали нищо общо".

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Фил каза:

Сетих се за още нещо - едно време нямаше значение, но сега вече, след като има ограничения за брой посещения, трябва да се има предвид, че ако се мине през първия салон, после фасттрак и след това се отиде във втория салон, ще се отчетат два броя посещения, защото, както ни обясни девойката в първия салон, двата салона "нямали нищо общо".

Сериозно ли "нямали нищо общо" - не те имат много общо, но са направени терминалите да чарджат два пъти картата и затова нямат нищо общо 😉 

Връзка към коментар
преди 1 минута , agenta каза:

Сериозно ли "нямали нищо общо"

E, и ние си зададохме подобен въпрос, но девойката три пъти повтори как другият салон бил "completely different" или нещо подобно, цитирам по памет.  

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.