Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

На 24.07.2022 г. в 12:38, jorocontrola каза:

Кредитна или дебитна?

Че поне при Мастъркард гостът е само с кредитна, но не и дебитна карта.

Visa Gold и дебитна на ОББ дава право и на един гост в Аspire на Т2

Връзка към мнение
преди 5 минути , Бръмбар каза:

Visa Gold и дебитна на ОББ дава право и на един гост в Аspire на Т2

Премиум дебитните от Мастъркард са за един човек, но с кредитните има и гост. Поне така беше в старите салони. Вторник ще тествам и новият 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко снимки от посещението ми днес в салона в Бургас. Много беден асортимент, но приятна обстановка като изключим, че е шумно и почти набих едни шумни полячета отвън, които ми надуха главата....

 

IMG_20220901_213512.jpg

 

IMG_20220901_213520.jpg

 

IMG_20220901_204554.jpg

 

IMG_20220901_204528.jpg

 

IMG_20220901_204523.jpg

 

IMG_20220901_204517.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 12 часа, jorocontrola каза:

Премиум дебитните от Мастъркард са за един човек, но с кредитните има и гост. Поне така беше в старите салони. Вторник ще тествам и новият 🙂

fyi: платинената кредитна Виза на ПИБ дава право на 1+2ма гости.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, jorocontrola каза:

Премиум дебитните от Мастъркард са за един човек, но с кредитните има и гост. Поне така беше в старите салони. Вторник ще тествам и новият 🙂

Не е точно така.

Премиум Мастеркард (дебитна) на ЦКБ дава право на картодържателя + 1 гост. Говоря за салоните на летище София и Виена.

За София - многократно проверено. (да не си хабя Дайнерса  за две вафли Боровец:wink:)

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

Не е точно така.

Премиум Мастеркард (дебитна) на ЦКБ дава право на картодържателя + 1 гост. Говоря за салоните на летище София и Виена.

За София - многократно проверено. (да не си хабя Дайнерса  за две вафли Боровец:wink:)

 

Мисля, че това е по-скоро изключение от правилото. Все пак знаем за обвързаностите на ЦКБ с БГ авиоиндустрията 🙂

Иначе си напълно прав, темата е за Дайнърс. Писах за алтернативите, защото 12 посещения не са чак толкова много и е добре да се пестят, ако имам как.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Иначе така и никой не успя да отговори със сигурност за това дали влизане в Aspire с Мастъркард частта на Evolve се таксува от наличните 12 посещения на Дайнърс или не. А някой беше споменал, че гост също може да влезе с Мастъркард.

 

Аз опитах да си отговоря де, но не знам до колко разсъжденията са ми верни. Тук на този линк https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airport-lounge/airport-lounge-cards.html може да видим, че сред картите с достъп е и FirstInvestmentBankLtd MCS-MastercardStandard, а пък bin номера на Мастъркард частта на Evolve според табличката с биновете се разпознава точно като First Investment Bank Ltd MCS - Mastercard Standard. Та по тази логика разсъждавам, че достъпът е разрешен и е извън 12-те посещения от Дайнърс. 🤨

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 29 минути , yordanov каза:

Иначе така и никой не успя да отговори със сигурност за това дали влизане в Aspire с Мастъркард частта на Evolve се таксува от наличните 12 посещения на Дайнърс или не. А някой беше споменал, че гост също може да влезе с Мастъркард.

Забравил съм да пиша - добре, че ме подсети.

 

Преди месец/два общувах с Дайнърс и както очаквах отговориха, че посещенията с Evolve Mastercard НЕ се броят към 12-те на Дайнърс. Mastercard програмата е съвсем отделна и различна от тази на Дайнърс (независимо, че в случая пластиката при Evolve е една обща за двете карти) и когато се ползва Mastercard частта се минава по линията на безплатни посещения за премиум MC карти в София и Виена. В София Evolve Mastercard със сигурност важи и за +1 гост, но за Виена не съм пробвал лично.

 

Също така за допълнително успокоение - посещенията с Evolve Mastercard се оторизират на съвсем друг терминал (не на стандартния, който обработва Diners / Priority Pass / Lounge Key мрежите), като с нулева транзакция само се удостоверява дали картата е валидна към момента. После тези посещения по никакъв начин не се отразяват в месечните извлечения (няма взимане / връщане на 30 лв), за разлика от тези с Дайнърс.

 

Така че ползвайте смело Evolve MC в София и Виена и не бройте 🙂

  • Харесвам 13
  • Благодаря 8
Връзка към мнение
преди 22 минути , yordanov каза:

Иначе така и никой не успя да отговори със сигурност за това дали влизане в Aspire с Мастъркард частта на Evolve се таксува от наличните 12 посещения на Дайнърс или не. А някой беше споменал, че гост също може да влезе с Мастъркард.

 

Аз опитах да си отговоря де, но не знам до колко разсъжденията са ми верни. Тук на този линк https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airport-lounge/airport-lounge-cards.html може да видим, че сред картите с достъп е и FirstInvestmentBankLtd MCS-MastercardStandard, а пък bin номера на Мастъркард частта на Evolve според табличката с биновете се разпознава точно като MCS - Mastercard Standard. Та по тази логика разсъждавам, че достъпът е разрешен и е извън 12-те посещения от Дайнърс. 🤨

Мисля, че мога. На 14 август посетих Aspire на Т2. Но явно трябва да попитам изрично в Дайнерс, т.к. не е отразено в транзакции и авторизации в mydiners. Убедена съм, че е задължена частта Дайнерс, но ще изчакам отговора на служителка по вайбр.

Връзка към мнение

Дали някой има възможност да актуализира първото мнение, защото има доста нови мнения за определени салони, които са изцяло реновирани и изглеждат по-съвсем различен начин от преди 3-4 години?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Посещение от 14 август, по обяд.

 

1. София, Aspire

 

2. На T2, след security с ескалатора едно ниво надолу. Добре обозначен е. 

 

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете - не

 

4. Време за достигане до гейтовете - до 5 минути.

 

5. Разрешен престой в салона - не обърнах внимание. Пребивавах около час. Не мисля, че има заслужаващо внимание ограничение.

 

6. Интернет - наличен, приличен, както и контакти.

 

7. Салонът е просторен и спретнат. С бар с обслужване от приятни дами и сектор на самообслужване с топли и разхладителни напитки и бира, както и разнообразна храна, вкл. плодове, пакетирани снаксове и брускети, които вършат работа и за изпът, дори нещо като гъбена супа, която беше студена, не хладка.

Плътно ограничена видимост към пистите, което за мен е минус.

 

Ако не бях седнала досами вратата към мястото за пушене, обозначено като такова Само за потребвящи електронни цигари, и едва половин час по-късно при отварянето й не ме беше лъхнал познатият мирис от конвенционални, нямаше да разбера, че поемането на тютюнев дим там е възможно. Изумена и като немски възпитаник, все пак изрично попитах дама от бара и като ми отговори: "Ами не можем да ги спрем...", смело се преместих в обособеното за пушене пространство. В него също имаше кът с напитки и снаксове.

 

 

 

IMG_20220814_143138.jpg

IMG_20220814_135744.jpg

IMG_20220814_135928.jpg

IMG_20220814_135937.jpg

IMG_20220814_135955.jpg

IMG_20220814_140439.jpg

IMG_20220814_140459.jpg

IMG_20220814_135729.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не е точно салон, ама кат няма риба и ракът е риба. 

 

Става въпрос за летище Лутън ,където салон Aspire е в перманентно препълнено състояние, т.е. не допускат хора с каквито и да е карти - само по разни други партньорства с предварителни резервации. В сайта на Diners видях, че имат партньорство с едно от заведенията там - Big Smoke Taphouse & Kitchen, условията може да прочетете тук: https://www.dinersclub.com/cardmembers/airport-lounges-details/#!United Kingdom/London/big-smoke-taphouse-kitchen-1/LTN2D

 

Схемата на хартия е проста - с карта Diners имаш право на 15 паунда отстъпка от консумацията в заведението. Стигат горе-долу за един бургер или за 2 бири и половина. На практика не е толкова лесно, защото явно персоналът не е запознат, нашата сервитьорка повика мениджърка, мениджърката също малко се тюхкаше, но в последствие донесе специален терминал, на който ни сканира картите. В крайна сметка в касовата бележка излезе като Priority Pass, по 15 паунда на човек. В Diners все още нямам нищо. Самата касова бележка е мега объркваща също:

 

image.png

 

На практика тоталът е ок, защото поръчхаме 2 бири по 6.50 паунда всяка и 2 чизбургера по 15.75 всеки. С отстъпката излиза да платим точно 14.50. Защо в сметката излизат по 4.24 и 10.26 си има явно някаква причина, която на момента не ми стана ясна. Сметката може да се плати с всяка карта, не е задължително да е с дайнърса. 

 

С две думи - не е като салон, но ако сте гладни, може да посетите заведението, 15 паунда не са лоша отстъпка според мен. Бургерите бяха ок, бирата също - нищо мега впечатляващо, но и са поне едно ниво над типичния джънк. Ще пиша допълнително, ако се появят някакви странни неща в Diners извлечението. 

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз съм ползвай Дайнърса в Big Smoke Taphouse & Kitchen на Хийтроу и нямаше проблеми. На входа ти маркират картата, (обикновено има опашка за това) след което те настаняват. Всичко е като в обикновен ресторант, единствено не трябва да забравяте да казвате като искате сметката,да ви начислят отстъпката от 15 паунда

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

 

Посещение от 28 август т.г., по обяд, преди полет на Ethiopian Airlines към Addis Ababa, с междинно кацане в Gabarone  🇧🇼

 

1. Victoria Falls 🇿🇼 , VFA, DZIMBAHWE EXECUTIVE LOUNGE

 

Всъщност на VFA са налични точно 3 салона, които могат да се посетят с карти Diner´s или Evolve; като с настаняване в единия може да се ползва и отстрещният - две от залите се оказаха към един и същи опериращ, Ethiopian, и като влезеш в едната, можеш да преминаваш/ползваш услуги и в двете, разположени една срещу друга, от двете страни на вфода за DZIMBAHWE EXECUTIVE. Това уточних впоследствие с обслужващия ги. Той се съгласи, че формално погледнато, салоните са само 2, а само помещенията 3. Само че за ползване нямаше кой знае какво, дори по-малко, отколкото в посетения от мен. Виждаха се само напитки, при това беден избор. Попитах предлагат ли някаква храна по принцип. Имало топли, печени сандвичи, които обаче се приготовлавали някъде не толкова наблизо и се поизчаквало. 

 

Регистрирах се и посетих средния, него видях най-напред, беше пред погледа ми насреща. 

 

2. В централния летищен салон, след check-in. Добре обозначен е.;

 

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете - не, но се намират в непосредствена близост;

 

4. Време за достигане до гейтовете - до 2 минути;

 

5. Разрешен престой в салона - не обърнах внимание, нито попитах. Пребивавах около половин час. Не мисля да има заслужаващо внимание ограничение;

 

6. Интернет - наличен, приличен - за всички на летището, още от прекрачване на сградата и чак до в самолета до излитане. Също и контакти са на разположение; 

 

7. Салонът е малък, спретнат, с удобни кресла. В момента посетен, не чак препълнен. На самообслужване - топли и разхладителни напитки, твърд алкохол, за бира не съм сигурна. Храна не видях, изключая плато с остатъци от нарязани краставици и домати. Но и не попитах, след закуска в хотелчето и пред 6-часов полет, по време на който етиопците сервират топла храна по избор, изключих, че може да е полезна информация за други пътуващи.

 

Нулева видимост към пистите. 

 

Мястото за пушене - неголямо остъклено пространство, обозначено като такова -, е извън салона, общо за всички пътуващи.

Намира се в централния салон на летището, на 1 м от VIP-салона, вдясно от него и вляво от пътя към гейтовете - срещу Music Shopa.

 

 

IMG_20220828_120456.jpg

IMG_20220828_120446.jpg

IMG_20220828_122539.jpg

IMG_20220828_113552.jpg

IMG_20220828_113547.jpg

IMG_20220828_113555.jpg

IMG_20220828_113947.jpg

IMG_20220828_114250.jpg

IMG_20220828_114257.jpg

IMG_20220828_114438.jpg

IMG_20220828_114443.jpg

IMG_20220828_114501.jpg

IMG_20220828_114552.jpg

IMG_20220828_120440.jpg

IMG_20220828_120503.jpg

IMG_20220828_122450.jpg

IMG_20220828_120544.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 22.03.2022 г. в 14:47, Георги Матеев каза:

Чисто новият HelloSky лаундж на Бергамо е абсолютен гейм чейнджър за това летище и определено вече ще предпочитам BGY за транзит. Просторен, модерен, с бърз интернет и с голям избор на чудесна (топла+студена) храна и напитки. Огромна изненада, тъй като другият салон тук (който още работи) винаги е бил крайно зле.

 

Намира се на B гейтове точно преди паспортен контрол.

Жорка, да разбирам, че се посещава с Diners, но подходящ ли е за полетите на Wizz към София от гледна точка на придвижване и секюрити чек? 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 29 минути , Duke каза:

Жорка, да разбирам, че се посещава с Diners, но подходящ ли е за полетите на Wizz към София от гледна точка на придвижване и секюрити чек? 

Да, идеален е. Просто тръгваш от салона 10 мин. преди началото на бординг за да минеш паспортен контрол. Допълнителен секюрити чек няма.

 

Летище Ужда (Oujda OUD), Мароко. Салонът е поносим за убиване на около 1 час. Има зона за пушене, но слаб кетъринг.

 

20220911_163457.jpg

 

20220911_163806.jpg

 

20220911_163800.jpg

 

20220911_163809.jpg

 

20220911_163751.jpg

 

20220911_163612.jpg

 

20220911_163517.jpg

 

20220911_163508.jpg

 

20220911_163505.jpg

 

20220911_163453.jpg

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 43 минути , Звелина каза:

Къде да проверя, дали Мастеркард голд кредитна позволява +1 придружител? 

София и Виена. Не знам за други места ...

Връзка към мнение

Имам 10 часов нощен престой в Истанбул и питането ми е за Iga Lounge, съблюдава ли се за позволен 3 часов престой, както е написано? Гледам по снимките за подобия на легла, някой ползвал ли е такова или на практика няма включване за там.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Kamen каза:

Имам 10 часов нощен престой в Истанбул и питането ми е за Iga Lounge, съблюдава ли се за позволен 3 часов престой, както е написано? Гледам по снимките за подобия на легла, някой ползвал ли е такова или на практика няма включване за там.

Няма да имаш проблеми, ние прекарахме 8 часа там. Казват ти на влизане за 3-4 часов престой и после да отидеш при тях пак, но ние не отидохме защото престоят ни беше като твоя нощен. На сутринта си излязохме и нямаше никакви проблеми.

 

Местата с леглата са настрани от общата част, но са под покрива на летището, а в тази му част лоунджа е открит и няма друг покрив и поне според мен там беше по-шумно, защото под теб са всички магазини на долния етаж, които работят денонощно. Един от продавачите в магазините слушаше музика 2 часа след полунощ доста силна /турски и арабски модерни песни/, положението е общо взето да дремеш там на леглата, според мен трябва да си убит от път, за да можем да заспиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще летя София-Катаня и обратно. На отиване съм с Wizz. На Терминал 1 май вече няма салон? В сайта на Diners ми излиза, че само салонът на Терминал 2 работи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Eva eva каза:

Ще летя София-Катаня и обратно. На отиване съм с Wizz. На Терминал 1 май вече няма салон? В сайта на Diners ми излиза, че само салонът на Терминал 2 работи. 

@Eva eva, Няма салон там, след ремонта го няма вече, а и няма и да има повече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 2.09.2022 г. в 16:31, Anna Kalinovska каза:

Посещение от 14 август, по обяд.

 

1. София, Aspire

 

2. На T2, след security с ескалатора едно ниво надолу. Добре обозначен е. 

 

 

IMG_20220814_143138.jpg

IMG_20220814_135744.jpg

IMG_20220814_135928.jpg

IMG_20220814_135937.jpg

IMG_20220814_135955.jpg

IMG_20220814_140439.jpg

IMG_20220814_140459.jpg

IMG_20220814_135729.jpg

"Впечатлен" съм от разместените мебели и някой малки дизайнерски промени.

Особено от тези дървеса, които служат единствено за поставка на смотани цветенца.

 

Но истинската перла е  закачалката (в червено кръгче):

 

IMG_20220814_135928.jpg.8b37026225ea08170aee71642acdc522.jpg.c2d90c12ff967a5b0a81b7f409b72136.jpg

 

Приемам всякакви идеи какво точно да увися там при следващато ми посещение, докато хапвам минимизираната вафла "Боровец".

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , agenta каза:

 

Местата с леглата са настрани от общата част, но са под покрива на летището, а в тази му част лоунджа е открит и няма друг покрив и поне според мен там беше по-шумно, защото под теб са всички магазини на долния етаж, които работят денонощно.

 

 

 Има ли отделен вход за местата с легла или се влиза от едно и също място?

Връзка към мнение
преди 13 минути , ven62 каза:

"Впечатлен" съм от разместените мебели и някой малки дизайнерски промени.

Айде сега, промяната е положителна и обстановката е много по-хубава. Или не помниш зелените диванчета стил "късен соц".

Да не говорим, че се минава метър в премиум картите и се пести от Дайнърс 🙂

Новото кафе над салона точно си работи - кроасан 5лв, бира 10 ...

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.