Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

преди 9 часа, Jorro каза:

Премиум картите Мастъркард вече дават достъп до салоните в Скопие, Белград и двете летища на Истанбул (вкл. Спалните кабини на новото летище) в допълнение към София и Виена. Ето и подробна информация:

 

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html

Изключително добра новина, а Evolve картата на Дайнърс си вдигна още повече стойността, тъй като явно вече позволява безплатен достъп и до салоните в Истанбул, Белград и Скопие. Най-добрата карта на пазара в България току-що стана още по-добра.

 

Според линкът от Mastercard картата Evolve явно се приема като Platinum and World за целите на тази програма. Съдя по факта, че в София с Mastercard частта имам право на безплатен достъп за мен + 1 гост (потвърдено десетки пъти през последната година).

 

За всеки случай сега ще пиша имейл на Дайнърс да потвърдят, но съм 99% сигурен, че е точно така. И че тези посещения въобще няма да се броят към 12-те годишни за Дайнърс частта, които са по съвсем друга линия.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 2 часа, era123 каза:

Още ли има запис на заповед при откриването на дайнерс карти?

Мисля, ще в един момент отпадна. А и за толкова години никой не се е оплакал, че ПИБ/Дайнърс са злоупотребили със запис на заповед.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

Изключително добра новина, а Evolve картата на Дайнърс си вдигна още повече стойността, тъй като явно вече позволява безплатен достъп и до салоните в Истанбул, Белград и Скопие. Най-добрата карта на пазара в България току-що стана още по-добра.

 

Според линкът от Mastercard картата Evolve явно се приема като Platinum and World за целите на тази програма. Съдя по факта, че в София с Mastercard частта имам право на безплатен достъп за мен + 1 гост (потвърдено десетки пъти през последната година).

 

За всеки случай сега ще пиша имейл на Дайнърс да потвърдят, но съм 99% сигурен, че е точно така. И че тези посещения въобще няма да се броят към 12-те годишни за Дайнърс частта, които са по съвсем друга линия.

Те отговориха ли ти? Защото на Жижо по телефона му казват, че Mastercard-ът им не участва в тази програма, а те трябва да знаят, защото това е нещо, което се договаря.

П.П. И според тях този един наш приятел ще бъде таксуван за тези посещения.  

Връзка към коментар
преди 26 минути , Lindt каза:

Те отговориха ли ти? Защото на Жижо по телефона му казват, че Mastercard-ът им не участва в тази програма, а те трябва да знаят, защото това е нещо, което се договаря.

P.P. И според тях този един наш приятел ще бъде таксуван за тези посещения.  

Чакам отговор на имейла, но е факт, че от април влизам постоянно в софийския салон с Mastercard / Evolve и много често имам +1 гост. До момента не съм таксуван нито стотинка.

 

Също така ако Mastercard-ът им не участваше в тази програма, то пос-машинката в лаунджа въобще нямаше да разпознава картата като премиум и да позволява безплатно влизане с гост.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Чакам отговор на имейла, но е факт, че от април влизам постоянно в софийския салон с Mastercard / Evolve и много често имам +1 гост. До момента не съм таксуван нито стотинка.

Ние и двамата сме с класик. Едната карта може да я сменим преждевременно, но само ако наистина ни осигурява достъп до салони за +1, иначе няма много смисъл. Та свирни, когато ти отговорят. И ако проработи в Истанбул. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само веднъж съм влизала в Aspire с Мастъркард от Evolve с гост. Действително на бележката пише, че и картодържателя и госта влизат безплатно, но картата се разпознава като Мастъркард Стандарт. Възможно ли е това, което @Jorro е постнал да е друга промоция за по-висок клас карти? Но пък после служителката ме пита какъв клас е картата ми - Силвър или Голд, след като извади бележката, така че това което излиза на бележката за вида на картата може и да не е определящо.

Връзка към коментар

Mastercard частта на Дайнърс се разпознава като Mastercard Standard от ПИБ, справка: https://www.mastercard.us/en-us/business/issuers/get-support/simplified-bin-account-range-table.html

 

Тя съответно отдавна присъства в списъка от карти, позволяващи достъп до София и Виена: 

https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airport-lounge/airport-lounge-cards.html

 

С тази нова програма на МС е малко неясно. Предполагам, че на място в някой салон ще се разбере със сигурност.

Ако не ме лъже паметта, самите Дайнърс не знаеха и че МС частта дава достъп до софийските салони.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Някой с Еволв нека пробва да я регистрира в сайта на лаундж кий от линка, който давам, като си свалите и апа и така ще проверим дали ще важат. https://www.loungekey.com/PlatinumandWorld Аз си регистрирах там Mastercard World debit- a и ми пише за къде е валидна, че и даже ми излезе в хронологията, че съм влизал с нея в Аспайера.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, Jorro каза:

Някой с Еволв нека пробва да я регистрира в сайта на лаундж кий от линка, който давам, като си свалите и апа и така ще проверим дали ще важат. https://www.loungekey.com/PlatinumandWorld Аз си регистрирах там Mastercard World debit- a и ми пише за къде е валидна, че и даже ми излезе в хронологията, че съм влизал с нея в Аспайера.

 

Пробвах да регистрирам мастъра от Дайнърс в този сайт и дава грешка: 

 

 

1029AF10-6F19-4902-AE4E-FD06AB77FD28.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой виждал ли е противоречива информация за лаунджовете между Diners Club приложението и уебсайта им?

От моя опит, за Виена и Прага приложението показва че няма лаунджове, а когато направя проверката през сайта излизат

За Монтреал проблем примерно нямаше

 

Връзка към коментар

Възможно ли е да се влезе с карта Дайнърс и един и същ boarding pass два пъти за един и същ ден в един и същи лаундж? Например при голямо закъснение на полета, което е обявено в последствие?

Връзка към коментар
На 7.01.2023 г. в 9:33, jorrro каза:

Възможно ли е да се влезе с карта Дайнърс и един и същ boarding pass два пъти за един и същ ден в един и същи лаундж? Например при голямо закъснение на полета, което е обявено в последствие?

Ами поне ние си влизахме по два пъти в Истанбул и в Атина, не знам да има ограничение.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За  салона едва ли има значение ,при положение че си маркират два пъти картата и си получават своето от Дайнърс.

В извлечението като едно или две посещения се визуализира , предполагам две ? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

За  салона едва ли има значение, при положение че си маркират два пъти картата и си получават своето от Дайнърс.

В извлечението като едно или две посещения се визуализира, предполагам две ? 

Две са си в извлечението. Иначе щеше да е твърде хубаво 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 7.01.2023 г. в 9:33, jorrro каза:

Възможно ли е да се влезе с карта Дайнърс и един и същ boarding pass два пъти за един и същ ден в един и същи лаундж? Например при голямо закъснение на полета, което е обявено в последствие?

Възможно е, ако влизането се направи преди първоначално обявения час на излитане или часа, обявен в бординг паса. Нас точно в Истанбул при голямо закъснение, не ни пусаха тъй като при маркиране на паса показваше, че самолетът  е излетял и не разрешиха ползване на салона. Поискаха да извадим нова бордна карта, което нямаше как да се случи.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 11 часа, Loverboy каза:

Има ли някой вече да е пробвал с Evolve картата да влезе в Истанбул, например? Говоря за Мастъркард частта. 

След три дни голяма група магеланци ще минат през летището и се надявам някой да ползва и да сподели тук.

Връзка към коментар

Беше споменато в друга тема, че картата трябва предварително да се регистрира в Loungekey програмата, за да даде достъп до салоните.

В тази връзка, не мисля, че Evolve се разпознава от Loungekey като премиум карта.

 

На 5.01.2023 г. в 9:35, agenta каза:

Допълнителна информация от MasterCard, при комуникация с тях на лично съобщение след отказ за достъп в бизнес салона Vienna lounge се оказва, че човек трябва да има регистрация в програмата LoungeKey™. Премиум MasterCard не мина по никакъв начин. Сега направих регистрация, но не съм имал друго посещение някъде, за да изпробвам дали ще минава. 

Регистрацията се извършва тук - https://www.mastercard.bg/bg-bg/personal/offers-and-promotions/premium-offers/airports/lounge-key.html като най отдолу се последват жълтите линкове за съответният тип карта.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди няколко дни на SOF исках да влезна с Evolve/MC както правя всеки път от близо година. Салонът обаче е премахнал Mastercard терминала, който имаха преди специално за обработка на премиум карти, и вече всички карти без изключение минават през терминал на  Lounge Key. Той обаче разбира се разпознава автоматично Дайнърс частта, та с цел експеримент ги помолих ръчно да въведат Mastercard номера на Еволва ми. И познайте: Lounge Key системата ми позволи влизане в салона при това БЕЗ да имам регистриран Mastercard номера където и да е. Даже терминала ми издаде бележка. Та поне за София продължава да работи.

 

Леко гадая, но все пак мисля, че Evolve/MC се разпознава като премиум MC карта. Само че за салоните извън България вероятно наистина трябва регистрация в Lounge Key програмата.

 

По-интересното е, че Дайнърс упорито мълчат по тази тема и въобще не отговориха на конкретните ми въпроси. Според мен нямат интерес да се разчува за това, тъй като предпочитат хората по-бързо да изхабяват 12-те си посещения с Дайнърс частта. Или просто и самите те не знаят.

 

UPDATE: Опитах току-що да регистрирам Evolve/MC в Lounge Key - не стана. Така че вече мисля, че Evolve/MC не се разпознава като премиум карта - както вече е писано по-горе - и че по-скоро има конкретно споразумение за тази карта със салоните в София и Виена, което няма нищо общо с другата Mastercard програма за премиум карти. Факт е, че Lounge Key терминала прие Evolve/MC картата ми при това без да съм регистриран в Lounge Key.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Леко гадая, но все пак мисля, че Evolve/MC продължава да се разпознава като премиум MC карта. Само че за салоните извън България вероятно наистина трябва регистрация в Lounge Key програмата.

На мен поне не ми приема Evolve/MC в LoudgeKey приложението. Дава ми грешка и не иска да регистрира картата. Пробвах няколко пъти да не бъркам номера, датата или нещо друго. Но не бъдна ...

Имам друга златна карта и тя е ОК.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.