Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

ако имаш полет Варна- София и после международен, ще можеш да ползваш салона в София

за Варна не съм сигурен има ли салон и как стоят нещата

Връзка към мнение
преди 22 минути , PolinaS каза:

Благодаря за отговорите! Тъй като досега не съм посещавала салон, а имам полети Варна - София преди международните, ми беше мерак да пробвам, но явно няма да стане.

Ама ние ти говорим за полет от София до морето. На обратно предполагам не е така + написаното горе от @neuromancer.

Връзка към мнение
Преди 1 час, PolinaS каза:

Благодаря за отговорите! Тъй като досега не съм посещавала салон, а имам полети Варна - София преди международните, ми беше мерак да пробвам, но явно няма да стане.

Във Варна няма отделен гейт само за вътрешни полети и винаги минаваш през паспортен контрол като за международен полет където се намира и лаунджа така, че нямаш никакви проблеми да ползваш лаунджа, който обаче не е нищо особено,но все пак приятно място за изчакване. Ако в София имаш международен полет също може да си ползваш салона без проблем. Наобратно няма да можеш, защото в София гейта за вътрешни полет е отделен и не се минава през паспортна проверка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , neuromancer каза:

ако имаш полет Варна- София и после международен, ще можеш да ползваш салона в София

за Варна не съм сигурен има ли салон и как стоят нещата

 

преди 33 минути , jorocontrola каза:

Ама ние ти говорим за полет от София до морето. На обратно предполагам не е така + написаното горе от @neuromancer.

Извинявам се, не се изразих добре. Имам полети Варна - София - Варна след няколко дни, а ще летя София - Братислава и после Виена - Варна в края на септември. Не съм прочела правилно по-горе и щом от Варна е вариант, ще се пробвам да видя ще ме пуснат ли във варненския салон, за спорта, и ще споделя дали може. Входа на салона го видях предишния път, когато летях към София, точно до гейтовете е.

Връзка към мнение
преди 1 минута , PolinaS каза:

 

Извинявам се, не се изразих добре. Имам полети Варна - София - Варна след няколко дни, а ще летя София - Братислава и после Виена - Варна в края на септември. Не съм прочела правилно по-горе и щом от Варна е вариант, ще се пробвам да видя ще ме пуснат ли във варненския салон, за спорта, и ще споделя дали може. Входа на салона го видях предишния път, когато летях към София, точно до гейтовете е.

"Проблемът" в София е, че вътрешните полети са отделени тотално от другите гейове. Не се минава нагоре по ескалаторите и паспортната проверка. И това създава неудобство за ходене до салона и си измислиха това извинение според мен ...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , PolinaS каза:

 

Извинявам се, не се изразих добре. Имам полети Варна - София - Варна след няколко дни, а ще летя София - Братислава и после Виена - Варна в края на септември. Не съм прочела правилно по-горе и щом от Варна е вариант, ще се пробвам да видя ще ме пуснат ли във варненския салон, за спорта, и ще споделя дали може. Входа на салона го видях предишния път, когато летях към София, точно до гейтовете е.

ами няма забрана за салоните при вътрешен полет по принцип, просто салона в София е така разположен, че става само за международни полети. За Варна си пробвай, там май по принцип няма разделение на вътрешни и международни пътници

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди години във Варна , майка с дете без документи от бащата за пътуване  влиза на летището във Варна и представя само бордни карти за София. Съответно граничните я пускат. Но на гейтовете се нарежда на търкиш и предоставя "правилните" бордни карти и заминава за истанбул. 

 

Поради тази причини си мисля че са ограничили достъпа до салона в София. Просто някой със забрана за напускане може да го ползва като шоркът... 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , PolinaS каза:

 

Извинявам се, не се изразих добре. Имам полети Варна - София - Варна след няколко дни, а ще летя София - Братислава и после Виена - Варна в края на септември. Не съм прочела правилно по-горе и щом от Варна е вариант, ще се пробвам да видя ще ме пуснат ли във варненския салон, за спорта, и ще споделя дали може. Входа на салона го видях предишния път, когато летях към София, точно до гейтовете е.

Няма момент за чудене дали ще те пуснат във Варна. Дайнърса си се приема без проблем, а също и кредитните карти на ЦКБ. Във Виена салона е топ, гледай там да не го пропуснеш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не е баш салон, но друго няма там.

 

1. Осло/Норвегия

2. Кръчмата се казва Havsal- линк към нея и правилата тук.

Кръчмата е морска, предлага салати, сандвичи и пр от скариди, сьомга и подобни.

 

Приспадат по 240NOK на човек, за които може да се купи  една салата или един сандвич или комплект суши от снимката, останалите неща са по-скъпи, ако искате нещо друго се доплаща, малка бира е 110NOK.

Не може да се купи само бира според закона им, трябва храна и тогава бира, пише го в условията. 
 

IMG_0275.jpeg.2e4e5b978980c96452708815b94de554.jpeg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Лоуджът в Истанбул е закъсал много.

В 12:00 на обяд това е всичко което имаха, плюс варени яйца и някакви курабии 

 

 

 

IMG_0304.jpeg

  • Браво 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

Лоуджът в Истанбул е закъсал много.

В 12:00 на обяд това е всичко което имаха, плюс варени яйца и някакви курабии 

 

 

 

IMG_0304.jpeg

Тия сърмички внос от Армения ли са или просто готвача си е имигрант от там 🙂 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

https://www.diners.bg/news-details/2128

 

ОТМЕНЯ СЕ ПРОГРАМАТА ЗА БЕЗПЛАТЕН ДОСТЪП ДО ЛЕТИЩНИТЕ САЛОНИ.

18.09.2023

Отменя се програмата безплатен достъп до летищните салони  за всички съществуващи кредитни карти, издадени от Дайнърс клуб България АД, считано от 01.10.2023 г.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Имам спомен, че за вътрешни полети от Т2 имаше някакъв вариант за ползване на салона преди това. Някой пробвал, ако може да сподели как става?

Връзка към мнение
преди 15 минути , bobole4e каза:

Имам спомен, че за вътрешни полети от Т2 имаше някакъв вариант за ползване на салона преди това. Някой пробвал, ако може да сподели как става?

Вече не може, гранична полиция забраниха. Ще го ползваме след като влезен в шенген и всички полети са от гишетата горе след проверката на багажите. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, makler каза:

Мисля това да е достоен финал за тази тема. За да не ни е яд

IMG_1217.png

Колеги, миналата седмица ми казаха, че при гейта им са видяли плъхове, така че не се изненадавам, че и в лаунджа има ....яко са го закъсали явно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, makler каза:

Мисля това да е достоен финал за тази тема. За да не ни е яд

IMG_1217.png

В интерес на истината конкретно този лаундж върви надолу от няколко години. Когато за първи път го посетих преди десетина години, беше един от най-добрите в Европа. Въпреки, че е преди секюрити чек, винаги се отбиваме там преди полет. За съжаление обаче през всичките тези години не беше направен дори и козметичен ремонт и резултатите са очевидни. Все пак, чудесните вурстчета и многообразие от салати, бири и твърд алкохол ще ми липсват...

Връзка към мнение
преди 16 часа, makler каза:

Мисля това да е достоен финал за тази тема. За да не ни е яд

IMG_1217.png

Добре, че и без това не ходя по лаунЖове - явно са пълни с мишки 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 54 минути , Alexander каза:

Отвориха ли лаунджа на Т1 София или още се ремонтира?

Ако правилно съм разбрал  този салон е перманентно затворен (никакви ремонти), както се планира в бъдеще (ако остане този концесионер) Т1 да стане изцяло ВИП терминал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

1. Летище и име на салона Boston ( BOS ) , chase SAPPHIRE Lounge by the Club

2. Местоположение на салона - в новоизграденият конектор между терминали B и С , двата терминали + терминал Е са свързани и не се преминава секюрити между тях. Освен, ако не летите от А , може да се използва лесно и удобно .

 

Нов лаундж с претенции да е топ салон в Северна Америка , 10/10.

1000м2 , два бара , уелнес зона , душове , бюфет и алакарт меню , тоест - пълно щастие за сетивата.


IMG_1812.png.95430fb6667c92b278a026def03a3934.png

 

 

IMG_1813.jpeg.250b426b7e45809cc123a8f1553012c2.jpeg

 

IMG_1814.png.141e41d980fb8c8f26c876df56e2eebe.png

 

IMG_1815.jpeg.f46e08945e02a4110c38a64ef6f75975.jpeg
 

 

IMG_2168.jpeg.f562182047868865cd8093d079f6713d.jpeg

 

 

IMG_2196.jpeg.9c4132c1209c2ced4a7f8f56be316630.jpeg

 

 

IMG_2169.jpeg.8a4d46dcbc2f1d451c9f47d5669a9ac5.jpeg

 

 

IMG_2179.jpeg.2c9fa4ba177bab8d83df5e140664002f.jpeg

 

IMG_2194.jpeg.20d811a4fc2187a5808be2ab8cf65d77.jpeg


IMG_2197.jpeg.13e55feb2aa2fb0ea1ecb7ab1996251a.jpeg
 

 

IMG_2188.jpeg.e1b9f93f26d622704a9f38296bc015e6.jpeg

 

 

алакарт менюто е достъпно през QR код:

 

IMG_2170.jpeg.f46ba2cc6ddc8a0c00ff0fcf3d0bd0c4.jpeg
 

 

IMG_2192.jpeg.b51f961d743b9b7c6bd1800efc352be7.jpeg

 

 

 

IMG_1816.png.0a41dd582fbd19a401b6f555a670bc5a.png

 

IMG_1817.png.f5bddd03df34d1a6aadf4cfb909e8252.png

 

IMG_1819.png.a176e06ac854cda943872d22e44283af.png


 

IMG_2191.jpeg.28eb910532ddabd9990607024828bedd.jpeg

 

https://www.dinersclub.com/cardmembers/airport-lounges-details/#!United States/Boston/chase-sapphire-lounge-by-the-club-1/BOS19
 

!!! Достъп през Дайнърс/ПП е лимитиран на веднъж в календарна година ( допълнителни достъпи се таксуват 75$) , гостите от тези програми се таксуват + 75$ , а таксата за платен вход е 100$.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 Летище и име на салона- New Delhi / Encalm lounge 

Местоположение на салона - след фриишопа в ляво по ескалатора на горния етаж

 Наличие на бърза връзка към гейтовете- Няма

Време за достигане до гейтовете - 5-10мин

Разрешен престой в салона - 3ч

Интернет - има бърз интернет, паролата от рецепция се взема, контакти има достатъчно

Описание на салона - салона е доста голям, има няколко отделни зали за срещи. Алкохол има доста-бира,вино,уиски,водка,ром. Безалкохолни гозирани напитки, вода и сокове . Храната естествено индийска но много видове топла кухня ,салати, омлети и зеленчуци. Разни палачинки и подобни правеха, имаше и кексове.Няколко вида плодове

IMG_4788.jpeg

IMG_4784.jpeg

IMG_4783.jpeg

IMG_4782.jpeg

IMG_4781.jpeg

IMG_4773.jpeg

IMG_4769.jpeg

IMG_4772.jpeg

IMG_4770.jpeg

IMG_4774.jpeg

IMG_4775.jpeg

IMG_4778.jpeg

IMG_4776.jpeg

IMG_4777.jpeg

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сега, когато салоните са по-труднодостъпни, тази тема (ми) е много полезна, за да знам дали си струва да се посети някой 🙂

 

Летище и име на салона - Неапол, Pearl Lounge

Местоположение на салона - След Проверка сигурност, ет. 1, срещу Gate C17.

Наличие на бърза връзка към гейтовете - Няма

Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки - салонът е средно голям. В интернет имаше малко ревюта и преобладаващо негативни, но на място бях изненадана - има достатъчно разнообразна храна и когато го посетихме (беше в края на деня), почти нямаше други хора. Напитките са при поискване - има барман. Това е единственото неудобство. Има плодове, 2 вида паста, шишчета, тиквички, крокети, сирена, салами, маслини, кексчета и кроасани, въобще предлагането е доста прилично.

20231216_190429.jpg.bdbdbb04b75bea41d288d6d98d0ff625.jpg

 

20231216_190442.jpg.d66cc86badda54c3004dcd2cc0c3d18d.jpg

 

20231216_190551.jpg.d167eab84929abe55b8104d117bf778a.jpg

 

20231216_190806.jpg.3a19efac3579d82806118817c913dd01.jpg

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да пусна едно мнение за долния салон към днешна дата:

 

Летище и име на салона: Ница, Levity Lounge

Местоположение на салона: след Duty Free в дясно

Наличие на бърза връзка към гейтовете: няма

Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки: снимките съм ги изтрила за съжаление, но салонът беше много приятна изненада. Има голямо разнообразие от храна и напитки и определено си заслужава посещението. Места има доста, защото салонът е дълъг - като се влезе, може да се продължи много навътре.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.