Прескочи до съдържание

Посетени салони на летища с карти Diners - тема 2


Препоръчани мнения

преди 7 минути , Petkan каза:

Да.

Ще го включа в описанието на салона, но ... да видим непушачите дали забелязват такива подробности. :) 

Добре е поне тези, които пушите, да пишете по-редовно тук и така ще има някаква по-пълна информация. 

Връзка към мнение

1. Летище и име на салона

    - Frankfurt Main - Frankfurt, Germany - Sky Lounge

2. Местоположение на салона - особености

    - на горния етаж на заминаващи - в сайта е отбелязан като трети етаж, срещу гейт D8.

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете

    - Не.

4. Време за достигане до гейтовете

    -  Салона е преди проверката по сигурността и не може да се предвиди колко хора ще се струпат там.

       Нашият полет беше от D54 и реално до него се достига за няколко минути, но ... опашката на секюрити контрол е непредвидима.

5. Разрешен престой в салона

    - На сайта е отбелязано 3 часа. Вероятно се спазват, защото нас ни питаха в колко часа ни е полета.

6. Интернет - особености, наличие на контакти

    - Интернет има, но не е специално за салона - влиза се в Телеком и имаш право на три часа безплатен нет. Контакти - не обърнах внимание, че бяхме за кратко време.

7. Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки. Наличие на място за пушене?

    - Два салона са почти едни до друг с това име, но не разбрах дали са различни. Ние влезнахме в този, който е в дясно като ги гледаш отсреща.

      Храна - имаше  мини сандвичи, бретцели, няколко вида салата, малки кюфтенца и чипс. Сладките неща се изчерпаха с кекс и донати.

      Пиене - добра кафе-машина, хладилници, заредени с вода, безалкохолни и бира, вино, твърд алкохол. Имаше и глювайн.

      Място за пушене в салона не видях, но малко преди него на същия етаж, има обособено помещение за пушене.

      Показвам и малко снимки:

 

IMG_7642.JPG

 

IMG_7641.JPG

 

IMG_7659.JPG

 

IMG_7646.JPG

 

IMG_7652.JPG

 

IMG_7653.JPG

 

IMG_7648.JPG

 

IMG_7649.JPG

 

IMG_7650.JPG

 

IMG_7651.JPG

 

IMG_7654.JPG

 

 

     

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 21 минути , Mary каза:

1. Летище и име на салона

    - Frankfurt Main - Frankfurt, Germany - Sky Lounge

2. Местоположение на салона - особености

    - на горния етаж на заминаващи - в сайта е отбелязан като трети етаж, срещу гейт D8.

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете

    - Не.

4. Време за достигане до гейтовете

    -  Салона е преди проверката по сигурността и не може да се предвиди колко хора ще се струпат там.

       Нашият полет беше от D54 и реално до него се достига за няколко минути, но ... опашката на секюрити контрол е непредвидима.

5. Разрешен престой в салона

    - На сайта е отбелязано 3 часа. Вероятно се спазват, защото нас ни питаха в колко часа ни е полета.

6. Интернет - особености, наличие на контакти

    - Интернет има, но не е специално за салона - влиза се в Телеком и имаш право на три часа безплатен нет. Контакти - не обърнах внимание, че бяхме за кратко време.

7. Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки. Наличие на място за пушене?

    - Два салона са почти едни до друг с това име, но не разбрах дали са различни. Ние влезнахме в този, който е в дясно като ги гледаш отсреща.

      Храна - имаше  мини сандвичи, бретцели, няколко вида салата, малки кюфтенца и чипс. Сладките неща се изчерпаха с кекс и донати.

      Пиене - добра кафе-машина, хладилници, заредени с вода, безалкохолни и бира, вино, твърд алкохол. Имаше и глювайн.

      Място за пушене в салона не видях, но малко преди него на същия етаж, има обособено помещение за пушене.

      Показвам и малко снимки:

 

IMG_7642.JPG

 

IMG_7641.JPG

 

IMG_7659.JPG

 

IMG_7646.JPG

 

IMG_7652.JPG

 

IMG_7653.JPG

 

IMG_7648.JPG

 

IMG_7649.JPG

 

IMG_7650.JPG

 

IMG_7651.JPG

 

IMG_7654.JPG

 

 

     

Само този салон е достъпен с Дайнърс. Аз опитах първо в другия, но ме препратиха в този.

Връзка към мнение
преди 31 минути , Гост каза:

Само този салон е достъпен с Дайнърс. Аз опитах първо в другия, но ме препратиха в този.

Toзи приема http://dinersclublounges.com/lounges/luxxlounge/    ,но$ е повече като спалня

Връзка към мнение

1. Летище и име на салона

VIP Sala Plaza Mayor - Terminal 4

Madrid Adolfo Suarez-Barajas - Madrid, Spain

 

P.S В сайта на дайнърс този салон не е включен. Включен е салонът Neptuno Lounge на Terminal 4S

 

http://dinersclublounges.com/lounges/neptuno-lounge/

 

 

2. Местоположение на салона - особености

 - След преминаване на секюрити контрола се слиза един етаж,  където са гейтовете. Намира се близо до макдоналдс.

 - Според новите правила на летището, които са въведени от 1 дек 2017, достъпът до салона е допустим 4 часа преди часа на излитане. Имайте предвид,  че гледат departure time, а не boarding time.

 

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете

    - Не.

4. Време за достигане до гейтовете

    -  5 - 15 мин.

 

5. Разрешен престой в салона

    - до 4 часа.

6. Интернет - особености, наличие на контакти

    - Интернет има, контакти също колкото щеш.

 

7. Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки. Наличие на място за пушене?

    - Няма голямо изобилие от храна и напитки, но е приемливо.

    - Място за пушене в салона не видях.

    - Преди входа на салона има детски кът.

      Показвам и малко снимки:

 

2017-12-07 19.02.07.jpg

2017-12-07 19.02.25.jpg

2017-12-07 19.02.48.jpg

2017-12-07 19.03.07.jpg

2017-12-07 19.03.41.jpg

2017-12-07 19.04.04.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Направих неуспешен опит за влизане в лаунджа на летище Бари (няма го в сайта на Дайнърс) . Италиянката на гише информация , откъдето се взима кода за достъп, беше доста мила да провери в няколко папки (не намери ясен отговор) , след това проведе два телефонни разговори, и след изминаването на  почти 13 минути, се усмихна още по-мило и ми съобщи , че аз члена на Дайнърс клуб нямам право на достъп.

Връзка към мнение

Strata Lounge, Auckland - любим лаундж. Просторно и спокойно, с всички удобства, за които човек може да се сети за такова място плюс бърз нет и на 5 Мин от гейтовете. Стабилно заредено с храна и напитки, новозеландска бира и вино се лее охолно. Единствения лаундж, в който поне аз съм виждал суши! Да пребозаеш със суши и да се наквасиш с новозеландско бяло вино преди полет - безценно! :)

 

A3CE1D27-1AC9-49CB-89E9-EBCB2E8D7657.jpeg.e3bf0b13838257876dcd3c460dd49041.jpeg

 

4FCBFAD9-3382-429B-803C-5CD362805D24.jpeg.7a83df4b0ace14cb7040936fadd09b19.jpeg

 

 

Edit: Малко и шрифтът ми се превъзбуди от този пост :)  

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 9
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Green Wings Lounge, Berlin Schönefeld- посещението в този лаундж ме накара да си мечтая за нашия на Т1. Мега зле ми се стори всичко - от самия достъп та до самото помещение и зареждане. Върхът беше как на път за него служителя на рецепцията ме срещна излизайки на коридора за някъде си и ми каза да си влизам, а той щял да се върне по някое време и да оправим входа. Естествено никой не ме потърси след това. Но по-голямата гавра бе, че имаше само един вид бира и тя беше безалкохолна .. и това се случва в Германия, меката на бирата. Пих един чай и си бих шута.

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 11/12/2017 в 20:21, Diana Doncheva каза:

Да си кажа разочарована съм от Hamad International Airport Doha, Qatar -  Al Maha Transit Lounge . Първо чаках поне 10 минути да ме регистрират: мудно и тегаво. После се оказа, че е доста беден от към храна, но може би защото беше 5 ч. сутринта. Трето беше препълнен и едвам намерих място. А от пушалните, димът влизаше в салона и беше неприятно. За тоалетна дори и не помислих, като имах в предвид отличните такива на летището и навалицата в салона. Не знам, но ако трябваше да платя 45$ за това щях да бъда още по-недоволна. Може и да не съм уцелила времето, но едвам издържах там 10 минути и се изнесох.

Смея да изкажа малко по-различно виждане от скорошно посещение. Имаше доста прилична храна, когато бях там, кафето кое пих е едно от най-добрите за лаундж, което съм пил някога и столовете бяха най-удобните, на които съм седял някога за лаундж. Лично мнение естествено. Но съм съгласен - тясно и претъпкано, а поне за мен основния мотив за посещение на лаундж е да избягам от тълпите и шума, които допълнително натоварват при пътуване. Когато това е подкрепено с добра храна и напитки е бонус голям!

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 11/12/2017 в 20:21, Diana Doncheva каза:

Да си кажа разочарована съм от Hamad International Airport Doha, Qatar -  Al Maha Transit Lounge . Първо чаках поне 10 минути да ме регистрират: мудно и тегаво. После се оказа, че е доста беден от към храна, но може би защото беше 5 ч. сутринта. Трето беше препълнен и едвам намерих място. А от пушалните, димът влизаше в салона и беше неприятно. За тоалетна дори и не помислих, като имах в предвид отличните такива на летището и навалицата в салона. Не знам, но ако трябваше да платя 45$ за това щях да бъда още по-недоволна. Може и да не съм уцелила времето, но едвам издържах там 10 минути и се изнесох.

И ние сме били по същото време в Доха.Закуската я вадят малко преди шест сутринта.Тази практика я има и на други летища.Последният път ни се случи във Виена,където лонджовете са едни от най-удобните и добри за мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 46 минути , Двуцветко каза:

Green Wings Lounge, Berlin Schönefeld- посещението в този лаундж ме накара да си мечтая за нашия на Т1. Мега зле ми се стори всичко - от самия достъп та до самото помещение и зареждане. Върхът беше как на път за него служителя на рецепцията ме срещна излизайки на коридора за някъде си и ми каза да си влизам, а той щял да се върне по някое време и да оправим входа. Естествено никой не ме потърси след това. Но по-голямата гавра бе, че имаше само един вид бира и тя беше безалкохолна .. и това се случва в Германия, меката на бирата. Пих един чай и си бих шута.

Реплика към това на база опит от миналия петък - бира имаше, небезалкохолна имам предвид. Явно не зареждат регулярно. От опит и преди това - качеството в салона зависи от обслужващия персонал. Миналата седмица бяха доста усмихнати лелки и пъргаво добавяха каквото липсваше. Предишен път - сърдита рускиня (акцентът на английския не може да се сбърка) - никаква бира нямаше, дори безалкохолна :biggrin:

Иначе съм съгласен, че е тясно и неприветливо, няма тоалетна - трябва да слезеш долу и да търсиш общите за терминала.

Връзка към мнение

Да добавя, че мъкнеш багаж нагоре/надолу като изоглавен по стълби до лаунджа. Абе той целия Шонефелд си изглежда по-зле и от Т1 ама това е тема за друга бира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Двуцветко каза:

Strata Lounge, Auckland - любим лаундж.

Баси, как сме се минали :) Ние ходихме в  Emperor Lounge. Отворих сега списъка със салоните и за мое учудване там вече не го пише, а фигурира само Strata Lounge.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Летище и име на салона

The Lounge

Luxembourg Findel Intl - Luxemburg, Luxembourg

www.dinersclublounges.com/lounges/the-lounge-4/

 

2. Местоположение на салона - особености

 - След преминаване на секюрити контрола и преди да слезнете с ескалатора към гейтовете.

 

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете

    - Не.

 

4. Време за достигане до гейтовете

    -  5 мин

 

5. Разрешен престой в салона

    - неограничено 

 

6. Интернет - особености, наличие на контакти

    - Интернет има, контакти обаче са малко :)

 

7. Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки. Наличие на място за пушене?

    - Няма голямо изобилие от храна и напитки, но е приемливо.

    - Място за пушене в салона не видях.

    - Има масажни столов.

    - Ето снимки от мястото на събитието 

 

 

20171211_073500.jpg

20171211_073606.jpg

20171211_073634.jpg

20171211_073644.jpg

20171211_073647.jpg

20171211_073615.jpg

20171211_073712.jpg

20171211_073728.jpg

20171211_073622.jpg

20171211_073659.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 8/12/2017 в 6:33, Двуцветко каза:

Green Wings Lounge, Berlin Schönefeld- посещението в този лаундж ме накара да си мечтая за нашия на Т1. Мега зле ми се стори всичко - от самия достъп та до самото помещение и зареждане. Върхът беше как на път за него служителя на рецепцията ме срещна излизайки на коридора за някъде си и ми каза да си влизам, а той щял да се върне по някое време и да оправим входа. Естествено никой не ме потърси след това. Но по-голямата гавра бе, че имаше само един вид бира и тя беше безалкохолна .. и това се случва в Германия, меката на бирата. Пих един чай и си бих шута.

В Германия са им май много зле лаунджовете. За мен най-гадния лаундж  е този от Щутгард, но имаше един вид нормална бира в каси!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

1. Летище и име на салона-Barcelona, T1, sala  VIP Pau Casals

2. Местоположение на салона - особености, в средата на Т1, на втория етаж.

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете- не

4. Време за достигане до гейтовете зависи къде, 10-25мин

5. Разрешен престой в салона-не знам

6. Интернет - особености, наличие на контакти, не знам

7. Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки. Наличие на място за пушене?

Много голям избор от храни, имаше 4-5 вида хляб само, хамон, ломо, тортии, салати, плодове, много видове безалкохолно, 2-3 вода мляко с какао, доста видове алкохол, 3 вида бира, вина, дори 12 год уиски и 8год Бакарди. Хубави торти, няколко вида чипс, начос и др.

Като цяло един от най-добрите салони! Много широк с маси и фотьойли, с кеф да си седиш.

 

 

IMG_1293.JPG

IMG_1295.JPG

IMG_1298.JPG

IMG_1299.JPG

IMG_1300.JPG

IMG_1301.JPG

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

1. Летище и име на салона

    - Los Angeles, United States - LAX  - Terminal 6 (Tom Bradley) - KAL Lounge

 

2. Местоположение на салона - особености

    - Салонът е на Корейските авиолинии и работното време е съобразено с техните полети. Стандартно работят от 12:00 - 20:00.

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете

    - Не.

4. Време за достигане до гейтовете

    -  Голямо летище - има си ходене.

5. Разрешен престой в салона

    - Не е отбелязан

6. Интернет - особености, наличие на контакти

    - Интернет има, контакти също (по американския стандарт за включване)

7. Описание на салона, наличие на храна и напитки, снимки. Наличие на място за пушене?

      Храна - сандвичи, суши, палачинки. Става!.

      Пиене - бира и безалкохолни.

    - Място за пушене в салона няма. Нали са принципни - на цялото летище няма салони с такива опции. Може на специализираната тераса до детските площадки :)

 

IMG_6654.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

1. Летище и име на салона-Tenerife Norte-Sala VIP Nivaria.

2. Местоположение на салона - особености, на междинен 1 етаж, там друго няма, на 0 и на 2 са етажите с гейтовете. Вижда се пистата от салона.

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете- не

4. Време за достигане до гейтовете 2-4мин

5. Разрешен престой в салона-не знам

6. Интернет - особености, наличие на контакти, не знам

7. Описание, от скоро бил разрешен за Дайнърс, няма го в сайта им. Аз самия го видях случайно и след разговор разбрах, че можем да влезем.

Салона е добър няма  маси, само мека мебел с масички отстрани.

Има широк избор от салати, кашкавали, сандвичи с хамон, пиле, салам, бадеми, бири, вина, плодове, твърд алкохолсокове, безалкохолни напитки.

 

 

 

IMG_1543.JPG

IMG_1545.JPG

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 47 минути , Alexander каза:

1. Летище и име на салона-Tenerife Norte-Sala VIP Nivaria.

2. Местоположение на салона - особености, на междинен 1 етаж, там друго няма, на 0 и на 2 са етажите с гейтовете. Вижда се пистата от салона.

3. Наличие на бърза връзка към гейтовете- не

4. Време за достигане до гейтовете 2-4мин

5. Разрешен престой в салона-не знам

6. Интернет - особености, наличие на контакти, не знам

7. Описание, от скоро бил разрешен за Дайнърс, няма го в сайта им. Аз самия го видях случайно и след разговор разбрах, че можем да влезем.

Салона е добър няма  маси, само мека мебел с масички отстрани.

Има широк избор от салати, кашкавали, сандвичи с хамон, пиле, салам, бадеми, бири, вина, плодове, твърд алкохолсокове, безалкохолни напитки.

 

 

 

IMG_1543.JPG

IMG_1545.JPG

Какво е работното време?

На Тенерифе юг салонът работи от 7 ч. до 23 ч. Намира се след секюрети контрола в ляво до края на залата. При ранен полет е неизползваем. 

Връзка към мнение

Не видях

Между другото в Сибелес в Мадрид, се оказа, че при вкарване на дете, ако не се пише като гост през Дайнърс, а се плати отделно се плащат само 15евро.

Ако се мине през Дайнърс по стандартния ред ще удържат 24 евро, така си пише и в сайта им.

 

Връзка към мнение

Бих искал да добавя малко полезно инфо за ANA lounge в Лисабон :

- наложи се да премина два пъти през паспортен контрол ( излизане и влизане) за да стигна до лаунджа при пристигане от Букурещ

- може да се ползват душовете без закупуване на shower kit за 15€ , ако имате хавлия и принадлежности

- има и безплатен кът със спални легла , нещо от рода на малки каюти с по две легла вътре

- има лимит до три алкохолни напитки на човек, но никой не ви следи

- препоръчвам сандвичите с моцарела и тъмната бира

1CB3084D-90B3-4FD0-8A70-8FE0DD150CBC.jpeg

8D0AA08D-A932-48F9-B453-42B96D6BB499.jpeg

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

В Шарлоа вече поне има голяма табела пред залата и се вижда от далеч.

Само бомбоните на карт дор ми харесаха. 

 

На Бергамо външния салон според сайта на Дайнърс отваря в 02:00 часа, обаче още преди 00:00 опъват една лента към заминаващи, в последствие  към 01:00 идва полицай и пуска само пътници с много ранен полет. Точно 3 пъти ходих да пробвам да вляза и всеки път ми обясняваше, че залата отваряла в 05:00, нищо, че му показвах и снимката с работното време. 

Към 03:00 се смениха полицаите  и пробвах отново, пуснаха ме да проверя и се оказа, че е отворено.

Върнах се й казах на новия полицай, как колегата му ме лъгал и не ме е пускал след 3 кратно питане.

Залата е ясна, но ако ви спрат да знаете, че работи.

 След нея има бързо чекиране, а вътрешната зала отваря в 05:00, но не минах през нея. Предполагам всичко е еднакво.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да похваля салона UK, London Stansted - Escape Lounge. Бяхме там днес в 4.30 часа сутринта. Салона отваря в 4.00. Храната е много разнообразна. Имаше и много плодове-ананас, пъпеш, диня, ябълки и др., което е рядкост за салоните. Имаше естествено овесена каша и боб с наденички:). Иначе летището е ужасно. За първи път летя от там. Няма нито един стол за сядане в залата на заминаващи. Имаше поне 200 човека, които спят на пода:(.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Marisha каза:

Да похваля салона UK, London Stansted - Escape Lounge. Бяхме там днес в 4.30 часа сутринта. Салона отваря в 4.00. Храната е много разнообразна. Имаше и много плодове-ананас, пъпеш, диня, ябълки и др., което е рядкост за салоните. Имаше естествено овесена каша и боб с наденички:). Иначе летището е ужасно. За първи път летя от там. Няма нито един стол за сядане в залата на заминаващи. Имаше поне 200 човека, които спят на пода:(.

Съгласен за салона, несъгласен за летището- има много места за сядане в голямата зала с местата за хранене наоколо, места с контакти също. Ние летяхме в неделя вечер у имаше много свободни места за сядане. На под-терминала с нашите гейтове също имаше седалки!

Връзка към мнение

Свободни места за сядане нямаше/ столове има малко само в залата за пристигащи, където са заведения/ и както видях имаше поне 200 човека спящи по пода из цялото летище. Приличаше на бежански лагер. В периода  от 6 до 7 имаше поне 20 полета. Лентата за багажа на секюрити не работеше, стоях по чорапи поне 20 минути да чакам да ни прехвърлят багажа на другата лента. Никой не си даваше зор да оправи проблема. Била съм и на други летища през нощта/ дори съм спала там/, но не съм видяла такава гледка.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.