Прескочи до съдържание

Проблем със самолетни билети от Expedia.it


Препоръчани мнения

Вчера си купих Multi city билети с Egyptair:

Истанбул - Луксор (през Кайро) с пет и половина часа престой (викам да не е час и половина да се скъсам да бягам като @desislavna).

Асуан 10:25 - Кайро 11:50. Полета е с Nile Air.

Кайро - Истанбул (13:50 - 17:15)

Днес получавам мейл следния мейл от Expedia:
 

As previously announced the airline has not yet accepted the flight and / or the rate you have acquired, and without confirmation of the airline, we are not allowed to issue your ticket at the time with our previous email.

The airline offers us the alternatives below. These options are subject to change from when it receives this email.

Option 1:
EGYPTAIR MS 738 15NOV ISTANBUL / CAIRO 1400 1510                                     
EGYPTAIR MS 359 15NOV CAIRO / LUXOR 1640 1750                                     

EGYPTAIR MS 91 20NOV ASWAN / CAIRO 0505 0630                                      

EGYPTAIR MS 735 24NOV CAIRO / ISTANBUL 1350 1715 


Option 2:
EGYPTAIR MS 738 15NOV ISTANBUL / CAIRO 1400 1510                                     
EGYPTAIR MS 359 15NOV CAIRO / LUXOR 1640 1750                                     

EGYPTAIR MS 91 20NOV ASWAN / CAIRO 0505 0630                                      

EGYPTAIR MS 737 24NOV CAIRO / ISTANBUL 0935 1300


Option 3: You can request a full refund, which will be subject to the conditions of the airline. If you choose this option, you must proceed with a new reservation which cost may differ from that of the original booking.

Call the number (+39) 0291483481 as soon as possible to discuss the three options. Our customer service is open Monday to Saturday all day from 09:00 to 18:00 Italian time; closed on Sundays; Holidays 09:00 to 17:00.


If not contact the previously mentioned numbers to complete your request, your reservation will not be confirmed. 

 

T. e. или да приема полет с час и половина престой в Кайро и от Луксор да летя в 05:05 сутринта или да ми върнат парите, които след двойно превалутиране (от карта в USD) ще са по-малко.

В момента предлагат това, което аз купих със 100 евро отгоре - близо 450 евро.

На Egyptair на сайта като вкарам номера на резервацията си ми излизат оригиналните полети, но нямам издаден електронен билет. Нещо са объркали цените или просто искат да вземат по-висока цена.

Според вас имам ли какъвто и да бил шанс да оспорвам това? Вече съм платил хотели, като един е за 4 вечери без право на отмяна (там пък тесла с Дайнърс клуб картата, не им минава през машината).

 

 

 



 

Връзка към коментар

На мен ми се струва, че проблемът е възможно да идва от полета на Nile air, които са си отделна нискобюджетна компания. 

Аз бих проверила за други полети на egyptair от Асуан до Кайро в по-нормални часове и бих обсъдила този вариант с тях като още една опция. Със сигурност има такива няколко на ден. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При положение, че нямаш издаден електронен билет трудно може да оспорваш, но ако е валидна комбинацията за полетите, които си навързал има някакъв шанс да стане. Но полетът ти изглежда малко по-засукан и според мен е напълно възможно да не могат да се навържат така полетите. Изкарва ли комбинацията в expedia.com и на каква цена?

Връзка към коментар

Между другото, напоследък виждам на доста хора им канселират без проблем хотели без право на отмяна. Звънят на съпорта букинг/агода, те се свързват с хотела и досега от направените пред мен канселирания не съм виждал отказ. Аз си мислех, че е мега стриктно. Явно хотелите преценяват, че това работи добре за реномето им и за мен със сигурност е така. На мен ако ми се случи, бих им написал положително ревю веднага. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@FlyTraveler, на твое място бих звъннал на съпорта да ударят едно рамо и да кажат какви са алтернативите ('щото винаги има още такива, когато им се обадиш лично). Възможно е да те компенсират с нещо мъничко или да ти предложат по-добра сделка по телефона. Огледай и някои подобни полети на същата компания, както @desislavna те е посъветвала и ако съвсем се инатят подметни им идеята за някаква рокада.

 

Пък ако ножът опре до кокала ще си малко на тъгъдък, ама в Египет xD

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
P.S. как ги тагвате така хората, гледай на мене как ми излиза :D
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

P.S. как ги тагвате така хората, гледай на мене как ми излиза :D

Първо написваш  и веднага започваш да изписваш името. Явяват се имената, които отговарят на твоето писане и избираш името. :) 

 @Eager_Traveler_Paul

 

24.png

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Mary каза:

Първо написваш  и веднага започваш да изписваш името. Явяват се имената, които отговарят на твоето писане и избираш името. :) 

 @Eager_Traveler_Paul

 

24.png

 

Ахааа, много благодаря @Mary ! Аз ги бях написал преди това и по едно време се сетих, че има тагове, та само добавих @ отпред и се чудя ли чудя. Сега разбирам защо не е станало. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги каза:

При положение, че нямаш издаден електронен билет трудно може да оспорваш, но ако е валидна комбинацията за полетите, които си навързал има някакъв шанс да стане. Но полетът ти изглежда малко по-засукан и според мен е напълно възможно да не могат да се навържат така полетите. Изкарва ли комбинацията в expedia.com и на каква цена?

 

Имат ги полетите, които резервирах, продават ги и в момента, но с 80 евро отгоре.

Предложенията им са за неудобни часове, въпреки, че продават в момента и удобни...

Сега ще им звънна в Италия да видя, дано да говорят английски...

Връзка към коментар

Не мога да помогна с конкретен съвет, но пък ми е адски странно защо Expedia не е издала билета веднага след плащането - докато тарифата е била налична. Принципно тяхната система е напълно автоматизирана и обикновено до 2-3 мин. след чарджване на картата пращат на мейла потвърждение за билета...

Връзка към коментар
преди 31 минути , Георги Матеев каза:

Не мога да помогна с конкретен съвет, но пък ми е адски странно защо Expedia не е издала билета веднага след плащането - докато тарифата е била налична. Принципно тяхната система е напълно автоматизирана и обикновено до 2-3 мин. след чарджване на картата пращат на мейла потвърждение за билета...

Имало е "хлъц" явно заради един полет с друга авиолиния - 3 от полетите са с Egyptair, но от Асуан до Кайро беше с Nile Air.

Звънях на съпорта и се оправихме, дадоха ми всички полети с Egyptair и то по удобни за мен времена. Единствения проблем беше, че не знам италиански (пак добре, че подразбирвам някоя дума от музикалните термини) и малко трудно се ориентирах с автоматичните съобщения коя цифра да се натисне за какво...

 

В крайна сметка решиха проблема и ми казаха, че ще ми изпратя мейл с електронен билет, който още нямам де, но се надявам, че след уверение по телефона, няма да се направят на луди...

 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.