Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2017


Mary

Препоръчани мнения

За много години на всички! Покрай празничната суматоха, приготовленията, посрещане и изпращане на гости, не успях по-рано да снимам вече отворения си подарък (за което се извинявам) та го направих сега :) Подаръкът е прекрасен, и отново да благодаря на @cck за старанието:santaclaus: Да си призная скрития подарък ми хареса даже още повече :lol:

 

Благодаря на всички, които поддържаха коледния дух през целия Декември, показвайки своите подаръци, и разбира се на Снежанка, която толкова съвестно организира и проследи целия процес :wub:

 

Пожелавам ви много пътешествия и много положителни емоции през новата 2018 :) 

IMG_2836.JPG

IMG_2838.JPG

Редактирано от silent_hope
  • Харесвам 16
Връзка към коментар
На 22.12.2017 г. в 16:35, Ann каза:

Току-що се прибрах с подаръка в ръце. Чухме се с магеланчето-изпращач, за да потвърдя получаването и да благодаря за радостта. Отсреща ме сюрпризира толкова мил и приятен глас, че ако бях мъж, млад и необвързан, щях да тръгна одма, за да благодаря лично :biggrin:. Делят ни само 130 километра, нищо работа.

 

Снимки - малко по-късно, на кутията. Предупреждавам, че съм нечовек и ще изчакам Коледа, за да видя какво има вътре :biggrin:

 

:drinks:

За много години на всички магеланци! Покрай празници, гости, трапези и разни чисто прозаични причини не влизах много-много във  виртуала. Но сега ще поправя този пропуск и ще се похваля и аз с моя магелански подарък.

 

Както вече обещах, оставих подаръка си под елхата, за да го отворя на Коледа и да се насладя на всеки миг от очакване на неочакваното. Дъщеря ни, прибрала се за празниците у дома, не можеше да повярва, че ще изтрая три дни, вместо да разтворя пакета веднага. Последва  "Ти сериозно ли? - Да. - Няма ли да размислиш? - Не. - Аз не бих изтраяла. - Знам.... -Аз ще ти го отворя... -Само да си посмяла/ ... размисъл... не посмя... :girlcrazy:/ Посмяхме се, припомняйки си как като тийнейджър ни е будила в 6 сутринта на Коледа с викове "давайте подаръците" :biggrin:./

 

Махнах външната обвивка и отвътре грейна червена кутия, а поздравителната картичка ме просълзи. Обожавам ръчно направени неща, а фактът, че тази е направена и закупена с благотворителна цел, направи и мен съпричастна на каузата.

 

На Коледа разопаковах и самия подарък. Чудесен магелански подарък - книга за трийсет от най-великите градове, свещ от Полша, сувенир канадски лос и фланелка от Камбоджа. Имам подозрение, че последната част от подаръка ще радва най-вече дъщерята, в нейните цветове е :biggrin:.

 

Още тогава се чухме с другарчето магеланче, за да честитя Коледа и да благодаря за жеста. С удоволствие го правя и тук.

Благодаря ти, @Boo, за чудесния подарък и за емоциите, които чрез него добави към нашия празник.

Поздравявам те с моето хайку, което благодарение на теб добавих към коледната поредица на хайку групата:

 

картичка от непозната

украсявам елхата

и пея

 

Поздравявам и нашата магеланска Снежанка @Mary за отделеното време и положените усилия, за да направи празника за всички ни по-цветен и весел. @Mary, невероятна си :)!

 

 

ANN_6442.jpg

ANN_6446.jpg

ANN_6447.jpg

ANN_6448.jpg

ANN_6450.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Дойде време и аз да се похваля с коледен подарък, драги магеланци!!! Дори на крака ми донесли подаръка днес следобед и жена ми едва се сдържала да ме дочака и да не го отвори! :dancing:

Роца, благодаря ти за сладката картичка с мили пожелания, френските сладости, които в миг изчезнаха в някое тайно кухненско скривалище на жена ми :lol: и вдъхновяващата книга с необикновени и необичайни френски села! Знаеш ли от кога търся подобна книга, за да имам компактен списък с всички красиви села във Франция, които трябва да посетя?! Едно огромно MERCI BEAUCOUP, Роца за радостта, която донесе на мен и семейството ми!!! :ok:И да ти отговоря на въпроса - да, чета малко френски, все пак съм стар франкофон и така правя, че всяка година да минавам през Франция. През юни месец сме в Прованс тази година, примерно! Всичко е резервирано и сега остава да си проверя в новата френска книга какви села има за посещение по трасето Марсилия -Екс ан Прованс - Авиньон - Ним - Монпелие. :biggrin: Супер много ме зарадва този магелански подарък!!! :yahoo:
Още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ на теб, както и на нашата мила Снежанка Мери, която има голямо магеланско сърце!

 

French Gift 1.JPG

French Gift 2.JPG

French Gift 3.JPG

  • Харесвам 19
  • Браво 3
Връзка към коментар

Crazy Horse, радвам се, че те зарадвах и че подаръкът ще ти е полезен :lol:.

 

Пратката си беше цяла одисея (баш магеланска ;) ) - тръгна от Франция през декември, няколко дни преди Коледа се оказа в Испания, където не можеше да бъде доставен (с Крейзи Хорс така и не разбрахме причината :) - на сайта на френските пощи пишеше, че е в местния клон, но не може да бъде доставен поради проблем с адреса, а в местния клон казваха, че нямат такава пратка :blink:). След 10 дни колетът тръгна обратно, стигна до мен и пак го пратих. Този път и френските, и испанските пощи работех синхронно и месец след Коледа най-накрая намери получателя си...

 

Снежанка може да задраска и последната точка от списъка :).

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

С голямо удоволствие съобщавам, че един месец след Коледа, всички подаръци са получени! :lol:

Обявявам коледната размяна на подаръци за приключена!

 

 

 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 9
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.