Прескочи до съдържание

Бремен или Любек


Elena Ivanova

Препоръчани мнения

Здравейте,

Предстои ни ходене в Германия с 3 нощувки в Хамбург и ми се иска един ден да посетим или Любек или Бремен. Ще бъдем с деца в началото на декември и не съм сигурна какъв избор да направя. Моля, за вашите съвети кой от двата града да изберем и какво да посетим.

Благодаря :-)

Връзка към коментар
Преди 1 час, Elena Ivanova каза:

Здравейте,

Предстои ни ходене в Германия с 3 нощувки в Хамбург и ми се иска един ден да посетим или Любек или Бремен. Ще бъдем с деца в началото на декември и не съм сигурна какъв избор да направя. Моля, за вашите съвети кой от двата града да изберем и какво да посетим.

Благодаря :-)

Аз бих заложил на

musicians-of-bremen.jpg&key=3e0205cdb451ca796fc3f2b4a8e34e21bfca577a84e9e35671eb0e8ad24b0a35d92fdeacdf4222352cc4ee8f966e43bf.jpeg

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм била в Бремен, а в Хамбург 2 пъти и в Любек. Хамбург ми е на сърце, но аз харесвам градове с атмосфера и дух. Центърът на Любек е под закрила на ЮНЕСКО. Може да се разгледа за половин ден без да се влиза в музеи. Решете на място ако ви остане време след Хамбург. За Хамбург -вземете ферибот от градския транспорт от пристанището до кварталите по Елба. Билетът е включен в дневната карта, а си е разходка с корабче и на децата ще им хареса. И ако сте в почивни дни / петък или събота / може да посетите Рибния пазар. Сградата е историческа и в нея често има концерти и различни мероприятия.

Връзка към коментар

Била съм и двата града и много ми харесват. Любек е по-малък, няма толкова много за разглеждане, напълно достатъчен е половин ден, освен ако не ходите по музеи. Аз когато бях през май времето беше много ветровито и на моменти валеше дъжд, доста бързо се променя, влиянието от морето се усеща. За Бремен ще ви е необходим цял ден и заради стария квартал с множеството приказни къщички с множество занаятчийски работилнички и магазинчета, на мен ми е по-любим от двата. Прекрасен е и площада с катедралата и кметството и въобще ако пътуването до там не ви е проблем, бих ви препоръчала него. Фликсбус мисля, че ще ви бъде много добър вариант 5-6 евро е билета и се стига за около час и половина. С влак също може, но мисля, че няма да спестите време, а цената едва ли ще ви е по-ниска дори с регионален билет, освен ако няма по-различни условия за децата.

Връзка към коментар

Регионален билет с влак до Бремен, за двама - 22.50 евро. Не знам как е за децата.

Задължително в билета се вписват имената на двамата човека, проверяват.

Този билет важи И за целия градски транспорт в Хамбург и Бремен, като прави цената просто смешна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, всъщност с влак излиза по-евтино, защото се включва транспорта в двата града, а поне за Хамбург сигурно ще ви трябва такъв, защото градът е огромен. За Бремен по-скоро всичко интересно е на пешеходно разстояние.

Връзка към коментар
На 17.11.2017 в 17:21, Niceday каза:

Регионален билет с влак до Бремен, за двама - 22.50 евро. Не знам как е за децата.

Задължително в билета се вписват имената на двамата човека, проверяват.

Този билет важи И за целия градски транспорт в Хамбург и Бремен, като прави цената просто смешна.

Билетът се казва Niedersachsenticket. До 3 деца е безплатно (до 14 год). За 2ма струва 27 евро.

https://niedersachsenticket.de/infos-zum-ticket/

В Бремен има достатъчно неща  за посещение, не знам колко са големи децата, но препоръчвам Универсум, музей на науката и техниката, в много забавна форма представен. 

 

Аз бих препоръчала Любек. Коледният базар е невероятен, има и Коледен базар с герои от приказките на Братя Грим. Да не забравяме и Музея на марципана.

 

Вземете си топли дрехи, тук студът започва да става сериозен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.