Прескочи до съдържание

Buta Airways кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 16 минути , Роми каза:

няма някой лесен вариант до там.

Има, разбира се лесен вариант, и то не един, а два. Единият е с шатъл на фирма Havabus  от площад Таксим. Тръгват на всеки кръгъл час. Вторият лесен вариант е с линията Мармарай (тунела под Босфора)  от европейската част до спирка Пендик в азиатската част. От жп спирка Пендик до Сабиха се движи автобус MR60.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 35 минути , epetkov каза:

Има, разбира се лесен вариант, и то не един, а два. Единият е с шатъл на фирма Havabus  от площад Таксим. Тръгват на всеки кръгъл час. Вторият лесен вариант е с линията Мармарай (тунела под Босфора)  от европейската част до спирка Пендик в азиатската част. От жп спирка Пендик до Сабиха се движи автобус MR60.

Това са варианти, при които се спи в Истанбул или се пътува с различен от самолетен транспорт. Въпроса ми беше за удобно пътуване, т.е. от летище до летище или направо полет до Сабиха . Аз не съм фен на Истанбул, така че освен на конференции не могат да ме накарат да губя почивни дни за там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Роми каза:

 

Това са варианти, при които се спи в Истанбул или се пътува с различен от самолетен транспорт. Въпроса ми беше за удобно пътуване, т.е. от летище до летище или направо полет до Сабиха . Аз не съм фен на Истанбул, така че освен на конференции не могат да ме накарат да губя почивни дни за там.

Полети до Сабиха от София няма.

От летище Истанбул има шатъл до летище Сабиха - цена 30 лири. Време за пътуване дават 100 минути, но реално е около час и съвсем малко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравей, 

 

Преди три дни търсих полети от София до Баку с Buta, но не намирах никъде дори в сайта им. След което се свързах с авиокомпанията и ми отговориха следното - "Dear passenger! Unfortunately flights to/from Sofia canceled. Thanks for contacting us. Kind regards, Bala Nadirov"

 

Бях попитал дали ще има в бъдеще полети, но само това получих като отговор. Явно за момента са спрени, не е ясно докога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъжно, че я спират. Не че се избиваше народ да лети до там, па и да е с предпочитания за директни полети... Все пак до другото лято може и да се промени нещо и да я пуснат сезонно отново.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, Coo said:

Тъжно, че я спират. Не че се избиваше народ да лети до там, па и да е с предпочитания за директни полети... Все пак до другото лято може и да се промени нещо и да я пуснат сезонно отново.

И аз се надявам другото лято пак да я подновят, защото с прекачване в Истанбул или някъде в Западна Европа е доста по-бавно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 22.10.2019 г. в 17:12, agenta каза:

И аз се надявам другото лято пак да я подновят

Силно се  съмнявам, че  следващото лято ще я подновят линията.  Моята теза, че линията е безперспективна,  поради  липсата на голяма азербайджанска диаспора в България,  изглежда се потвърждава.  От  края на март 2020 пускат Баку-Одеса и Баку-Харков.  Едва ли ще имат капацитет за подновяване на полетите до София.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

От 27 юли до края на август са заредени билети от София до Баку с базова цена 29 евро в посока. Интересното е, че са ги пуснали само за този времеви период от около 40 дни.  Полетите се изпълняват само в ден понеделник или с други думи има 6 полета за тази година само.

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
12 minutes ago, BlackArt77 said:

От 27 юли до края на август са заредени билети от София до Баку с базова цена 29 евро в посока. Интересното е, че са ги пуснали само за този времеви период от около 40 дни.  Полетите се изпълняват само в ден понеделник или с други думи има 6 полета за тази година само.

Явно трябва да се отчетат с дестинацията и да си я имат на картата 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако някой се чуди, да не се замисля! 🙂

Цената от 29евро в посока супер добра! По спомени миналата година беше около 80евро/еднопосочен. 

Миналата година също бяха само веднъж седмично, май всеки вторник.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Една седмица ми е много, мисля връщане или отиване с което да стане на половина престоя. Видях на @Фичо предложението, но пак се губят доста дни.

Гледах нещо през Киев, но не съвпадат дните на полетите и пак трябва нощувка.

Връзка към коментар

Аз си взех профилактично билет GYD-SOF за 03.08  пък за отиването натам ще потърся варианти, че и на мен ми е много една седмица при азерите.  Може нещо с Грузия да пробвам комбинация ...

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз си взех 27 юли-03 август. Хората имат море, минерални извори, съседство с Грузия. Все ще измисля нещо за 7 дни.

Много благодаря на BlackArt77 за информацията. Така се отчетох и за подарък за утрешния празник. Направо излезе без пари подаръка!

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
47 minutes ago, Alexander said:

Една седмица ми е много, мисля връщане или отиване с което да стане на половина престоя. Видях на @Фичо предложението, но пак се губят доста дни.

Гледах нещо през Киев, но не съвпадат дните на полетите и пак трябва нощувка.

В петъчни дни от Баку през Будапеща има добра връзка към София с Уиз ер, но в момента цените са много високи. Вероятно един два месеца преди датата си струва да се търси билет на добра цена..

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ние се връщаме със сутрешния полет на Бута до Истанбул в ден неделя. Те имат до Истанбул всеки ден по два полета сутрин и вечер. Ние сме юни и просто тогава няма директен от София за Баку. Иначе седмица се запълва, даже ние взехме и билети за два дни престой в Нахичеван от Азал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, Coo said:

Ако някой се чуди, да не се замисля! 🙂

Цената от 29евро в посока супер добра! По спомени миналата година беше около 80евро/еднопосочен. 

Миналата година също бяха само веднъж седмично, май всеки вторник.

Цената е супер, но трябва да пътуваш с ръце в джобовете. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Цената е супер, но трябва да пътуваш с ръце в джобовете. 

С 10 кг. багаж е 44 евро в посока, което пак си е много добра цена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 minutes ago, BlackArt77 said:

С 10 кг. багаж е 44 евро в посока, което пак си е много добра цена.

Taка е, просто да не се обърка някой и да си букне най-ниската тарифа и да го изненадат на гейта с глоба.

Връзка към коментар

Доколкото разбирам, може да се носи дамска чанта и букет цветя, иначе трябва да се вземат билетите от 44евро:

In addition, the following belongings are allowed for the carriage in the cabin of the aircraft free of charge:

  • Women's handbag or men's bag, or camera bag and laptop bag with size not exceeding 30*35*10 cm (use only as intended);
  • Jacket, coat or a raincoat, a suit in a harness (use only as intended);
  • A bouquet of flowers (should not exceed the allowable sizes of hand luggage);
Връзка към коментар

А плащането нормално ли ви мина, при мен е 'Transaction declined Incorrect 3D secure or credit card information' , от банката ОББ казаха, че всичко им изглежда наред и да опитам пак...

Връзка към коментар

Миналата година като пътувахме бяхме с бебешка чанта, голяма раница и май още една малка раница. Плюс бебешка количка от много сгъваемите. Нищо не чекирахме, багажът беше с нас в салона на самолета. Заяждането за обема багаж много зависи от настроението и инструкците дадени на наземния персонал. Задъжително се минаваше през гише за чекиране, нямаше онлайн. С нас бяха много любезни и мили, но и ние пътувахме с дете (под 2г) и знаете как е понякога, за бебета си затварят тук-там очите 🙂

Връзка към коментар
преди 23 часа, Фичо каза:

Аз си взех профилактично билет GYD-SOF за 03.08  пък за отиването натам ще потърся варианти, че и на мен ми е много една седмица при азерите.  Може нещо с Грузия да пробвам комбинация ...

 

Заедно ще се връщаме😃. Аз се чудя що свършиха билетите по 29Е

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , Oshko каза:

Добре се получава отиване до Ереван през Рим на цена 25+45Е, доста прилично. 

Супер е цената, аз като сметна колко ни излязоха на нас билетите до Азербайджан и обратно, ме е срам да напиша тука. 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.