Прескочи до съдържание

Buta Airways кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 17 часа, Oshko каза:

Заедно ще се връщаме😃. Аз се чудя що свършиха билетите по 29Е

Май не е сигурно, за съжаление ... Оказа се, че нямам билет. :grin:

Прочетох какво си писал по-горе, проверих и установих, че не ми е минало плащането :rolleyes: , аз понеже видях с големите букви, че имам PNR booking reference, а не погледнах с дребния шрифт, че не е минала транзакцията
image.png.2fc474ddd7b7d9899fa9d3ca80d3d619.png

Връзка към коментар
преди 30 минути , Фичо каза:

Май не е сигурно, за съжаление ... Оказа се, че нямам билет. :grin:

Прочетох какво си писал по-горе, проверих и установих, че не ми е минало плащането :rolleyes: , аз понеже видях с големите букви, че имам PNR booking reference, а не погледнах с дребния шрифт, че не е минала транзакцията
image.png.2fc474ddd7b7d9899fa9d3ca80d3d619.png

Да, така беше и при мен, липсваха номерата на билетите. От втори опис с Виза на Пиб нямаше грижи. Обб не мина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , darinamarinova каза:

А по наблюдения на тези, които сте пътували, цената може ли да падне или да не се колебая и да взема направо? 

Под тази цена никога не е падало. Стартират с 29 евро базова цена и след това само нагоре, но никога под нея.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Роми каза:

Къде по-надолу от 29?

 

Преди 1 час, BlackArt77 каза:

Под тази цена никога не е падало. Стартират с 29 евро базова цена и след това само нагоре, но никога под нея.

За датите, за които ме интересува, не са по 29, но разбрах да приема и тази цена (с багажа става 74 ). Мерси 🙂

Връзка към коментар

@darinamarinova Аз като летях миналата година импулсивно реших, че ще вземем да отидем и в пикът на лятото около 2 седмици преди полета взех билети на тази цена 70-80евро с чанта. Ако не си сигурна в плановете си за лятото, можеш да изчакаш и да вземеш по-нататък. Ако си сигурна, пазарувай сега, няма да паднат цените.  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Те до София не бяха ли 5 полета общо... Къде да падат при толкова малко предлагане, ако не се продават по-скоро направо ще ги откажат

Връзка към коментар
преди 7 часа, darinamarinova каза:

с багажа става 74

Взимай смело, цената е прекрасна. На нас за юни месец ни излязоха  по 210 евро на човек отиване и връщане.

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
преди 3 часа, Фичо каза:

Сега последно ще ги бъде ли тези полети през август, някой има ли хабер от азерите?  
На сайта изглежда не излизат вече като възможност за закупуване ... 

Нищо не казват за сега...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.06.2020 г. в 17:49, Oshko каза:

Нищо не казват за сега...

Сега чета, че полетите до 1 Юли могат да се сменят безплатно за други дати до 12 месеца напред, също дестинацията може да се смени с доплащане. За полети след 1 Юли, какъвто е моят, все още важат общите правила.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Някой има ли отменени полети с Buta? Аз имам 5 билета по 29Е за Баку, но за сега нищо.

Писах им, закаха - 2 месеца след като започнем да летим ще връщаме пари. А те вече си летят до Турция, Грузия, Москва.

Попитах ги, отговориха ми, че това са 'специални' полети, не редовни. Като гледам на сайта им са си бая редовни.

Както и да е, чакаме. Ако има и други, похвалете се.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Скоро няма да има полети София-Баку. От известно време Азербайджан не дава туристически визи на българи (и граждани на ЕС), уж заради коронавируса. Дори и след пандемията да спре това ограничение, пак няма гаранция, че ще има директни полети. Самолетите бяха полупразни преди пандемията.

Засега остават опциите през Истанбул до Баку (Buta, Azal, THY), до Naxçıvan (THY) и до Gəncə (Pegasus, THY), през Будапеща до Баку (Wizzair) и през Абу Даби до Баку (Wizzair). Има и варианти през няколко европейски града с Azal, но е скъпо.

Опцията през Москва (Аэрофлот) е временно спряна. А за всички останали варианти, трябва повече от 1 прекачване.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Има що годе евтини билети (56 долара) от/до Истанбул  на Buta airways.  Чакаме Азербайджан да извади България и Румъния от черния корона-списък, в който сме в момента, защото сме имали под 50% ваксинирани, засега туристически визи не дават. Става, но много трудно, трябва специално разрешително от посолството и то само, ако е наложително... (проблеми, болест, смърт... на роднини; обмен на студенти СУ-BSU). С такива ограничения, каква директна линия очакваме скоро, не знам...

 

image.png.0461efec424726ef9a21d07005dbf301.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
преди 5 минути , Hakkâri Spor каза:

От 7 юни: Баку-София-Баку на AZAL (Azerbaijan airlines) два пъти седмично, цени от 338 евро двупосочен  https://azal.az

Страхотна новина! Само трябва да намерим къде може да ги посвалим малко като цена.... 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е национален превозвач, не лоукост (като Бута̀), но и с прекачвания цената не излиза по-ниска. Уизеър през Абу Даби, Рим или Будапеща излиза по-скъпо. Турските авиолинии... само на промоция падат под тази цена.  За живеещите в Бургас, Кърджали, Хасково.. разбира се много по-евтин вариант е от Истанбул с директен полет, отколкото да пътуват до София, за да хванат по-скъпия полет (след като така и така има дълъг преход до летище)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Alexander каза:

Доста трябва да се свали.

иначе се сваля 30€ с познатите методи, ама не знам на кой му  остана активен Дайнърс 

На мен. Но така или иначе на който му е останала Diners, трябва да я плати до 15.04 и купонът свърши. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Паролата ми за Buta Airways не важи, правих си нова регистрация. А сайтът на Buta пренасочва изцяло към AZAL.  После прочетох, че от 1.10.2023 Buta не съществува. 

 

За тези, които ще резервират, само казвам, че трябва да се въведе телефонен номер, няма България в листа, трябва да изберете Burkina Faso (просто са го объркали), иначе е българското знаме и кодът е +359, изписва го. 

Ако добавяте чекиран багаж, ще ви цъкне по 70 евро на посока. За това по-добре в самото начало да се избере classic, там добавя 30 евро на посока. Аз взе само с ръчен, до 10 кг е

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Е, дъщерна на Аzal. Сега Azal пуснаха полети до Букурещ и София и това 100% има връзка с влизането ни в Шенген, защото азербайджанските граждани по принцип търсят шенгенска виза. С полетите на Уизеър до Будапеща и Рим си пътуват точно по този начин, имам приятели в Баку, които са ме питали дали сме в Шенген, защото с тази виза няма как да посетят България, ако не сме.  (Според мен, и полетът от Истанбул до София на Пегасус също има връзка с влизането ни в Шенген, главно за турските граждани.)

 

Друг е въпросът, че цената е доста висока на AZAL, и за български, и за азербайджански граждани. А от днес THY (т.е. Тurkish Airlines) пуснаха промоция за зимния период, след 1 ноември и цената е доста добра

image.png.aa44d8ccffc4e73bded09df8dd7d3a2d.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Грешката е моя, тази таблица е само от/до Истанбул.  Досега най-ниската цена на Turkish Airlines София-Баку-София е била 222 евро в промоционален период, преди десетина години. 

Основният проблем засега е визовият режим и за двете страни. Не знам дали самолетите ще се пълнят и наполовина. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Hakkâri Spor каза:

Не знам дали самолетите ще се пълнят и наполовина.

Разбира се, че няма да се пълнят самолетите и наполовина, ако се задържат високите цени. А може би това е и целта.  Както бях писал, причната за тези полети може да е някаква друга.  Само като се замисли човек, че  четири дни в седмицата първият полет на самолета  ще бъде до   София и Букурещ (2 +2), може да се сети каква би била причината за такива полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.