Прескочи до съдържание

Виза за Киргизстан


Препоръчани мнения

Понеже тези дни ровя относно визовия режим на Киргизстан, да споделя последна актуална информация, поради доста оскъдната и противоречива такава в нета. Виза за Киргизстан за български граждани Е необходима! Туристическата такава се издава или в което и да е тяхно посолство (най-близкото за нас се явява генералното им консулство в Истанбул) или на място при кацането на летище "Манас" в Бишкек. Еднократна туристическа виза за 15 дни струва 50 щатски долара, двукратна 60, месечна двукратна 70.

Важно! Виза на място може да ви бъде издадена единствено и само на международното летище в Бишкек! Ако кацате примерно в Ош или пресичате сухоземно границата на страната подобна опция няма!

П.п. Информацията я считам за достоверна и актуална. Получих я по телефона от техния консул в Анкара.

Редактирано от forry
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Прясно инфо за виза за Киргизстан от миналата седмица - при кацане на летището в Бишкек за бг граждани таксата за виза е 60 долара, попълва се формуляр и се прилага снимка. Това е всичко.

Докато търсих информация, звънях и писах на консулството в Истанбул и посолството в Анкара - и-мейлите ми се връщаха като сгрешен адрес, а по телефона никаква работа не свърших, защото от Анкара препращат към Истанбул, а в Истанбул говорят само турски и комуникацията беше невъзможна...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте, пътешественици!

Не видях тема специфично за това, та отварям нова. Намерих си евтини билети до Казахстан и ми бръмна да скокна до съседката им Киргизстанка.

Някой знае ли как стоят нещата с визите за Киргизстан? В сайта на посолството им пише, че е visa on arrival, но от летището. Моят план е да отида от Алмати (Казахстан) до Бишкек и оттам до езерото Исък Кул. Само че с автобус и няма да минавам покрай летището. Някой от пътувалите там помни ли как си е изкарал визата и къде? Дали има опция да ми изкарат visa on arrival на самата граница като на други места? Май може и чрез консулство в Алмати, тука в България нямаме.

 

Информацията в сайта на Министерство на външните работи и там рубриката "пътувам за" е много зле структурирана...

 

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
Връзка към мнение
На 2017-11-21 в 10:29, Eager_Traveler_Paul каза:

Здравейте, пътешественици!

Не видях тема специфично за това, та отварям нова. Намерих си евтини билети до Казахстан и ми бръмна да скокна до съседката им Киргизстанка.

Някой знае ли как стоят нещата с визите за Киргизстан? В сайта на посолството им пише, че е visa on arrival, но от летището. Моят план е да отида от Алмати (Казахстан) до Бишкек и оттам до езерото Исък Кул. Само че с автобус и няма да минавам покрай летището. Някой от пътувалите там помни ли как си е изкарал визата и къде? Дали има опция да ми изкарат visa on arrival на самата граница като на други места? Май може и чрез консулство в Алмати, тука в България нямаме.

 

Информацията в сайта на Министерство на външните работи и там рубриката "пътувам за" е много зле структурирана...

 

Пробвай брат нищо не ти пречи. 

 

Като им обясниш намеренията си не виждам защо да не ти дадат визата. Не е и като да има милиони пътешественици по тея региони, така че ще се зарадват на посетители. Подобно преживяване имах в Иран.

 

Моля дръж ме в течение. И аз обмислям да се пусна при първа възможност.

 

ПС. Руския помага много там

 

Поздрави,

Алекс

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Привет,

 

Някой може ли да даде информация към днешна дата по отношение на визите за Киргизстан?

On 5/28/2014 at 11:53 AM, forry said:

Понеже тези дни ровя относно визовия режим на Киргизстан, да споделя последна актуална информация, поради доста оскъдната и противоречива такава в нета. Виза за Киргизстан за български граждани Е необходима! Туристическата такава се издава или в което и да е тяхно посолство (най-близкото за нас се явява генералното им консулство в Истанбул) или на място при кацането на летище "Манас" в Бишкек. Еднократна туристическа виза за 15 дни струва 50 щатски долара, двукратна 60, месечна двукратна 70.

Важно! Виза на място може да ви бъде издадена единствено и само на международното летище в Бишкек! Ако кацате примерно в Ош или пресичате сухоземно границата на страната подобна опция няма!

П.п. Информацията я считам за достоверна и актуална. Получих я по телефона от техния консул в Анкара.

 

- пар.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 10 минути , par de pirin каза:

Привет,

 

Някой може ли да даде информация към днешна дата по отношение на визите за Киргизстан?

 

- пар.

Здравей, може да си извадиш виза на летището в Бишкек. Миналата година беше 50 долара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , par de pirin каза:

Привет,

 

Някой може ли да даде информация към днешна дата по отношение на визите за Киргизстан?

 

- пар.

От къде ще влизаш/излизаш и в кой район смяташ да обикаляш. Както споменах и в съседната тема - https://magelanci.com/forums/topic/11941-казахстан-и-киргизстан-през-моите-очила/?do=findComment&comment=280747

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , par de pirin каза:

Привет,

 

Някой може ли да даде информация към днешна дата по отношение на визите за Киргизстан?

 

- пар.

Прочети ми двете теми по въпроса, върнах се от там преди по-малко от месец. Дал съм подробна информация къде и как може да се сдобиеш с виза, както и каква е цената. Също е добре да ни кажеш как смяташ да влезеш в страната и какво гражданство имаш (ако имаш второ освен българското).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за информацията. Ще прегледам мненията в цитираната тема.
Обмислям евентуално сухопътно влизане откъм Казахстан, затова опцията за виза на летището не ми върши много работа. От друга страна не искам да отделям време за издаване на виза в Казахстан. Така че, ако няма възможност за издаване на виза на сухопътната граница между двете държави, ще избера опцията с влизане през летището в Бишкек.
Иначе целта на пътуването ще бъдат планините Тян Шан в граничната зона с Китай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , par de pirin каза:

Благодаря за информацията. Ще прегледам мненията в цитираната тема.
Обмислям евентуално сухопътно влизане откъм Казахстан, затова опцията за виза на летището не ми върши много работа. От друга страна не искам да отделям време за издаване на виза в Казахстан. Така че, ако няма възможност за издаване на виза на сухопътната граница между двете държави, ще избера опцията с влизане през летището в Бишкек.
Иначе целта на пътуването ще бъдат планините Тян Шан в граничната зона с Китай.

Аз точно така влязох в държавата - с маршрутка по земя. Ако консулството в Астана/Алмати не ти върши работи има вариант да си пратиш паспорта до най-близкото консулство, което е в Истанбул.

Издаване на виза на самата сухопътна граница няма как да се случи. Предполагам в 1 от 10 пъти все някой може да премине, но аз лично не бих рискувал.

В тази тема най-долу също съм писал за визите:

 

 

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , par de pirin каза:

Благодаря за информацията. Ще прегледам мненията в цитираната тема.
Обмислям евентуално сухопътно влизане откъм Казахстан, затова опцията за виза на летището не ми върши много работа. От друга страна не искам да отделям време за издаване на виза в Казахстан. Така че, ако няма възможност за издаване на виза на сухопътната граница между двете държави, ще избера опцията с влизане през летището в Бишкек.
Иначе целта на пътуването ще бъдат планините Тян Шан в граничната зона с Китай.

Ние влязохме по същия начин - сухопътно през Кордай и излязохме през пустинята при  Каркара обратно в Казахстан. В Казахстанското посолство не бяха чували за това споразумение ( мисля че вече много добре знаят, но това тях не ги интересува а просто гледат да ти вземат паричките). На границата се направиха на ударени и ми разиграха половинчасов театър защо нямам Киргизка виза което пък въобще не ги интересува, а всъщност си беше да изкрънкат някой долар/евро и колкото и учудващо да беше всеки буташе по някоя банкнота заедно с паспрта. Аз категорично отказах. Киргизците са много в час с това споразумение и си умряха от смях и от кеф на некомпетентността на колегите си. Всички умряхме от яд че платихме по две-три визи защото ни излъгаха от казахстанското посолство тук. На границата можеш да попиташ къде да отидеш за виза ако искаш да влезеш по навътре - киргизците са мноооого по-готини и компетентни. Въпреки че Исъккулска област е района който смяташ да посетиш и няма смисъл от такава.
Това споразумение е  напълно редовно и си важи все още.  Информацията е от юли 2016.  Справка - Георги Матеев, сем.Филкови и Двуцветко... Парите и времето са си твои - ти си решаваш как и за какво ще ги харчиш.

П.С. Ето един работещ линк към това споразумение - в статия 2 са описани областите

Редактирано от stefanrusev
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Четох, че има визи за българи-туристи. Нямам никакво време и желания да се разправям за визи по посолствата. Ако ходим, влизането ще е сухопътно от Алмати. Ще поседим в Бишкек ден-два-три и обратно към Казахстан. Планирам и бюджетирам дали изобщо да го правим. 

От този линк за Споразумението нищо не разбирам. В крайна сметка има (50$?) или няма виза?

Също, моля кажете има ли такова нещо като е-визи за България за Киргизстан или този сайт е скам:

http://www.evisa.e-gov.kg/

Връзка към мнение

Да, има електронни визи за българи и сайтът, който си намерил, е легитимният. За твоя случай даже можеш да вземеш еднократна за 30 дни, която е около 41 долара. Сайтът работи идеално, за 2-3 дни те одобряват.
Визите важат за влизане през основните сухопътни граници, като тази, през която минават автобусите Алмати-Бишкек.

На няколко места във форума съм давал кратки съвети за Киргизстан, например тук. Ако имаш и други въпроси - давай направо в съответните теми 🙂

 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,силно съм се запалил да посетя средна Азия,най вече Киргизстан и Таджикистан.Видях,че за тези държави може да се извади електронна виза.Питането ми е,ако те одобрят визата я изпращат на и-мейл като файл и си я разпечатваш,или тия пращат по пощата?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Дамбата каза:

Здравейте,силно съм се запалил да посетя средна Азия,най вече Киргизстан и Таджикистан.Видях,че за тези държави може да се извади електронна виза.Питането ми е,ако те одобрят визата я изпращат на и-мейл като файл и си я разпечатваш,или тия пращат по пощата?

E-mail. 

 

KYRGYZ REPUBLIC e-visa system

 

Dear xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Congratulations. Your e-visa application is approved.

You must print out your e-visa here (link).

 

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Tajikistan

 

Dear xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

On 2019-06-19 your e-Visa with application ID yyyyyyyyyyyyyyyyyy has been approved successfully. The granted length of stay are 90 days, and the granted visit period from 2019-08-22 to 2019-10-06.

 

Thank you.

 

+attachement

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

изчетох темата, че ми предстои да пускам документи за виза за Киргизстан. Кацаме на летището в Бишкек. Има ли някакви промени или особености към настоящия момент. До колкото разбирам - пускаме заявка на http://www.evisa.e-gov.kg/. Кацаме на 4-ти сутринта, така че този срок от 2-3 дни е чудесен. След като ми изпратят мейла какво следва? Освен, че трябва да принтирам електронната виза, както е посочил колегата в мейла, предполагам, че трябва да нося и снимка при кацане? Ако да , то с какви размери? Благодаря предварително!

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Tokotome каза:

Здравейте,

изчетох темата, че ми предстои да пускам документи за виза за Киргизстан. Кацаме на летището в Бишкек. Има ли някакви промени или особености към настоящия момент. До колкото разбирам - пускаме заявка на http://www.evisa.e-gov.kg/. Кацаме на 4-ти сутринта, така че този срок от 2-3 дни е чудесен. След като ми изпратят мейла какво следва? Освен, че трябва да принтирам електронната виза, както е посочил колегата в мейла, предполагам, че трябва да нося и снимка при кацане? Ако да , то с какви размери? Благодаря предварително!

Мисля, че вече не се изисква виза за Киргизстан.

@Dian ? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...
Мирослав Василев

За Киргистан не е нужна туристическа виза за престои до 60 дена.

 

utrsd.png.2ffc01d2700002a0a52c92dd1c969e84.png

 

Това го казвам, тъй като в таблицата на първата страница пише, че за Киргистан все още трябва виза.

  • Харесвам 14
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, Мирослав Василев каза:

За Киргистан не е нужна туристическа виза за престои до 60 дена

Благодаря, актуализирах и табличката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.