Прескочи до съдържание

Филипини - скитане около Коледа и Нова Година


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте. 

 

Тази муха отдавна ми се върти в главата, но както почти винаги, програмите все ми се местят напред във времето. Нищо, важното е да стават все някога.

А когато иде реч за Коледа и Нова Година, нещата в планирането са много деликатни. Самолетните билети бих искала да ги взимам максимално рано, а резервациите са не по-малко деликатни, освен ако човек няма неограничен бюджет, а аз нямам, независимо, че обичам глезенето. 

 

Имам почти ясна програма в главата - ще видим дали ще стане за идната Нова Година, но това ми е идеята... 

 

Наложи се да се откажа от Bohol и Oslob - изчетох една камара ваши материали и сметнах, че няма да е ''драматичен'' пропуска. Някога - ако имам път натам отново, може и да надникна там. Какви ли и как ли не ги въртях. Освен това държа да бъда на Нова Година на Boracay, което поставя определени логистични предизвикателства (освен ако нямам частен самолет) - програмирането и оптимизирането ряпа да ядат :biggrin:, така че няма как да ги вместя Bohol и Oslob - освен ако не препускам като луда през островите, а аз категорично не искам това.

 

Пропускам съвсем умишлено и Подземната река. Независимо, че смятам да летя от Пуерто Принцеса, прочетох всичките ви впечатления и не мисля, че ще ми достави удоволствие. 

 

За сметка на това ми се навряха много сериозно Оризовите тераси и ще отида до там, както и ще отделя подобаващо време на Coron и El Nido. Самата Нова Година смятам да бъде на плажа на Boracay. Което прави резервациите още по-значими да са максимално рано, защото ще пътувам сама и нямам намерение да се разорявам, а всички тези места са крайно популярни, особено по празници.

 

Много от вас вече се чувстват у дома си във Филипините и ви моля за следните съвети:

 

1) Моля, препоръчайте ми къщи за гости в ->  Coron; El NidoBoracay - много държа да са на плажа или почти. Не държа на лукс изобщо, но на атмосфера и чар - да.

2) Ако нямате подходяща препоръка, споделете къде е най-добре да си потърся къща - като местоположение.

3) Общи препоръки - ако нещо ви вади очите в програмата.

 

И така:

 

21-Dec        London - Manila (вечерен полет)  
22-Dec        Manila (полетът пристига късно) - lounge за през нощта        
23-Dec        Полет рано сутринта Manila - Coron (Busuanga)  Philippine Airlines 06:15MNL 07:15USU (или сходен)
23-Dec        Coron  - няма програма, мотаене, нощувка в Coron            
24-Dec        Coron  - тур В (или комбинация), нощувка в Coron               
25-Dec        Coron  - тур А (или комбинация), нощувка в Coron      
26-Dec        Лодка между Корон и Ел Нидо, цял ден, нощувка  в El Nido
27-Dec        El Nido - тур А+C (или друго), нощувка  в El Nido        
28-Dec        El Nido - тур B (или комбинация), нощувка  в El Nido                
29-Dec        El Nido - тур D (или комбинация), нощувка  в El Nido                     
30-Dec        El Nido - Puerto Princessa - бусче - полет Puerto Princessa - Boracay, нощувка Boracay            
31-Dec       Boracay - плаж, обиколки, вечерта Нова Година на White Beach, нощувка Boracay              
01-Jan        Boracay - плаж, обиколки, нощувка Boracay         
02-Jan        Полет Boracay - Manila, такси до Bus terminal Monte de Piedad corner Maryland St., Cubao, Quezo   
02-Jan        Manila - night bus to Banaue - (SUPER DELUX BUS) - CODA BUS LINES   
03-Jan        Banaue - Hapao village - Rice terraces, нощувка Batad View Inn and Restaurant            
04-Jan        Rice terraces 
04-Jan        Night bus to Manila - (SUPER DELUX BUS) - CODA BUS LINES        
05-Jan        Manila - обиколка с такси; полет Manila - London        

 

Благодаря :) 

 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Не знам какъв е този напън да се ходи да се гледат оризови тераси. Цяла югоизточна Азия е терасирана и почти във всяка страна има подобни гледки. Не ми се струва разумно да се отделя от ценното време. 

 

Иначе някой пост-на снимки от най-северните острови от едно селце с едни къщи със сламени покриви, според мене там си заслужава, ама май логистиката е много трудна.

 

Но може би все пак не съм аз този, който да дава съвети. Доста са ни различни програмите, а това предполага и вкусовете вероятно :)

 

Така например аз съм убеден, че във Филипините най-хубавите и интересни места са под водата, а не над нея и единственото, което държа да посетя над водата са шоколадовите хълмове. Те са единственият нетрадиционен пейзаж, който никъде другаде не можеш да видиш. А дали наистина е толкова невпечатляващ, колкото са се опитали да го изкарат във форума, ще преценя на място ;) 

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към коментар

@Боян Димитров, благодаря ти за мнението.

 

Гледах и твоята програма - и специално в частта, която се различава от останалите. Така е, имаме различни интереси. Не ме привлича diving-a. Правила съм го и не е моята 'чаша чай'. Виж, шнорхелинг - с огромно удоволствие, но искам да е балансирано с гледки ''отгоре''.

 

В никакъв случай не съм казала, че са непривлекателни Шоколадовите хълмове, дори в първоначалния план си бях оставила два пълни дни за там, а че просто трябва да избирам между Бохол и Северни Филипини. А какво ни привлича по чукарите - просто всеки със страстите си. 

 

И разбира се, програмата не е категорична, а е поставена за обсъждане. Пускам я за пръв път :) 

Връзка към коментар

Аз само се опитвах да помогна, защото , ако се жертват терасите, ще остане време за Бохол, и идеята е , че едното може да го видиш и на други места. Аз съм гледал оризови и други тераси във Виетнам, Непал, целите Хималаи са терасирани, предполагам и от индийска, и от китайска страна. Брат ми, имам спомен, че разправяше, че е ходил на такива в Индонезия (дано да не бъркам). А Бохол е уникално. :) Иначе, моля да не се остава с впечатления, че не харесвам чукарите, :) Не само това, ами специално ходя да качвам някои като за мене :)

Редактирано от Боян Димитров
Връзка към коментар

Аз май е по-добре се включа като се върна февруари, предвид че ти е чак за след повече от година трипът. :)

 

Програмата ни съвпада само за Ел Нидо. Сигурно вече го знам къщурка по къщурка, без да съм бил. :lol: Никога досега не ми се е случвало да избирам месец къде да спя. Потресаващо гадно съотношение цена-качество за региона. Хората от форума (от това което прочетох)  са били при съвсем други условия. Има огромен бум на туристи последните 1-2 години и още слабо предлагане на "нормални" условия за спане. Трябва да се резервира максимално отрано. Bill tourist inn беше единственото място, което си избрах. Що годе прилично и да не е $100+ на вечер. Не съм претенциозен, ама повечето по-евтини неща изглеждат все едно спиш в тоалетната на село. 

 

За туровете, точно А и C задължително мисля да ги направя отделно, защото изглеждат най-добре. Другите ако остане време. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Боян Димитров каза:

Аз само се опитвах да помогна, защото , ако се жертват терасите, ще остане време за Бохол, и идеята е , че едното може да го видиш и на други места. Аз съм гледал оризови и други тераси във Виетнам, Непал, целите Хималаи са терасирани, предполагам и от индийска, и от китайска страна. Брат ми, имам спомен, че разправяше, че е ходил на такива в Индонезия (дано да не бъркам). А Бохол е уникално. :) Иначе, моля да не се остава с впечатления, че не харесвам чукарите, :) Не само това, ами специално ходя да качвам някои като за мене :)

И благодаря за коментара - затова съм пуснала темата :) Да, била съм в Индонезия и едни такива терасирани чукари дълбоко ме впечатлиха. Тук никой мисля не е ходил по тези тераси, иначе ще се радвам на съвети. Да, вярвам, че Бохол си заслужава. Затова и обсъждаме...

преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Аз май е по-добре се включа като се върна февруари, предвид че ти е чак за след повече от година трипът. :)

 

Програмата ни съвпада само за Ел Нидо. Сигурно вече го знам къщурка по къщурка, без да съм бил. :lol: Никога досега не ми се е случвало да избирам месец къде да спя. Потресаващо гадно съотношение цена-качество за региона. Хората от форума (от това което прочетох)  са били при съвсем други условия. Има огромен бум на туристи последните 1-2 години и още слабо предлагане на "нормални" условия за спане. Трябва да се резервира максимално отрано. Bill tourist inn беше единственото място, което си избрах. Що годе прилично и да не е $100+ на вечер. Не съм претенциозен, ама повечето по-евтини неща изглеждат все едно спиш в тоалетната на село. 

 

За туровете, точно А и C задължително мисля да ги направя отделно, защото изглеждат най-добре. Другите ако остане време. 

 

 

Благодаря ти - ще очаквам включване. Усмихна ме с тези къщички :) И именно, защото не искам да плащам 100+ на вечер, искам да се ориентирам рано...  и питам за помощ от приятел...

Връзка към коментар

Иначе за боокването от сега, мога да те посъветваам да се огледаш за хотели, които са с флексибъл канселейшън и даже не изискват кредитна карта. Аз на всяко място имам по един приличен хотел и в момента се оглеждам за по-добри оферти.

 

Примерно за Боракай в момента обсъждаме:

1.

https://www.booking.com/hotel/ph/zuzuni-boutique.bg.html?aid=368032;label=metatrivago-hotel-1054291_xqdz-92dd3a9cb055f0ce847d74298e6325e9_los-4_nrm-1_gstadt-2_gstkid-0_curr-bgn_lang-bg;sid=d60136581e2fbea1d24c851291b64449;all_sr_blocks=105429105_94502739_0_1_0;checkin=2018-02-19;checkout=2018-02-23;dest_id=-2436593;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;highlighted_blocks=105429105_94502739_0_1_0;hpos=1;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;show_room=105429105_94502739_0_1_0;srepoch=1511519894;srfid=2011ee88a0b7284ac908612fb09b0a68161a0be0X1;srpvid=eb1c4aca319802bb;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

2.

Този не е на белия плаж, а от другата страна, но всичко останало му е доста добре

https://www.booking.com/hotel/ph/aissatou-beach-resort.bg.html?aid=368032;label=metatrivago-hotel-318203_xqdz-3c70692d3f8b7eb924c56b3d15297338_los-4_nrm-1_gstadt-2_gstkid-0_curr-bgn_lang-bg;sid=d60136581e2fbea1d24c851291b64449;all_sr_blocks=31820301_101678205_0_2_0;checkin=2018-02-19;checkout=2018-02-23;dest_id=-2436593;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=31820301_101678205_0_2_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;show_room=31820301_101678205_0_2_0;srepoch=1511520100;srfid=34559bd11479a3326e034667b65806b144ff458aX1;srpvid=6d6b4b311af40922;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

А иначе в момента държа резервация за:

https://www.booking.com/hotel/ph/casita-isla.bg.html?aid=368032;label=metatrivago-hotel-318203_xqdz-3c70692d3f8b7eb924c56b3d15297338_los-4_nrm-1_gstadt-2_gstkid-0_curr-bgn_lang-bg;sid=d60136581e2fbea1d24c851291b64449;checkin=2018-02-19;checkout=2018-02-23;dest_id=-2436593;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;hpos=1;nflt=pri%3D1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;show_room=31820301_101678205_0_2_0;soldout=0%2C0;srepoch=1511520371;srfid=b51588e4ed476c5c735d70eb488e0f77007af420X1;srpvid=ce844bb82d7b0001;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

Последният е една идея по навътре от плажа, но няма друг хотел между него и самия в плаж отпред. Има един малко по-напред, но той се пада в страни. Блазни ме, че е съвсем нов от март 2017 и съвем на приемлива цена. 

 

Има и по-хубави разбира се. Примерно за 1000лв на вечер има страхотно предложение, ама такива неща не са ми по джоба :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ти благодаря! Flexible задължително.

преди 6 минути , Боян Димитров каза:

Има и по-хубави разбира се. Примерно за 1000лв на вечер има страхотно предложение, ама такива неща не са ми по джоба :) 

Боя се, че и по моя не са :) 

Връзка към коментар

Почти на 100% съм сигурна, че Оги ходи на тези тераси.

Иначе за Ел Нидо според мен не е задължително да се позиционираш точно на оня бряг, от който тръгват всички лодки. Ние бяхме на хотел пак на плаж /е не точно такъв плаж/, но пък на вода. И дори разстоянието от 3-4 км до ресторантите и всичко останало е нищо, при положение, че за тук тук до там плащахме по не повече от левче. Но все пак говоря за преди 3 години...не знам в момента как са цените.

Да, ето. https://www.facebook.com/ognyan.georgiev.94/media_set?set=a.10205319416807370.1073741916.1306454208&type=3

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Не сам много сигурна че януари е най подходящият сезон за терасите. По добре провери преди да пътуваш до там пътя е дълъг.Другото което трябва да знаеш че като стигнеш до Бануае трябва да наемеш транспорт който да те заведе до терасите гледай да го съчетаеш и с други хора че няма да ти излезе ефтино

Аз лично имам много лош спомен от Бохол не че е лошо но ние бяхме точно по Нова година там  всички се натровихме .Интересно, но не бих отделила много време.

Ниаколко снимки от терасите през февруари

SNB19881.JPG

SNB19773.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Nevena каза:

Не сам много сигурна че януари е най подходящият сезон за терасите. По добре провери преди да пътуваш до там пътя е дълъг.Другото което трябва да знаеш че като стигнеш до Бануае трябва да наемеш транспорт който да те заведе до терасите гледай да го съчетаеш и с други хора че няма да ти излезе ефтино

Аз лично имам много лош спомен от Бохол не че е лошо но ние бяхме точно по Нова година там  всички се натровихме .Интересно, но не бих отделила много време.

Ниаколко снимки от терасите през февруари

SNB19881.JPG

SNB19773.JPG

Много ти благодаря! Да, ако нещо ме спре за терасите, то би било сезона... Или да изместя пътуването по Великден :) За транспорта - неприятни цени, ако пътуваш сам, факт... 

 

Натравяне е много неприятен спомен. Ще споделиш ли къде бяхте отседнали във Филипините? 

Връзка към коментар

@Nevena, благодаря за потвърждението. Наистина терасите са за април и май, така че или няма да ги включа - ще ги гледам в друг сезон, или ще изместя цялото пътуване, ако толкова се тръшна за тях. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 25 минути , Rainy каза:

ще ги гледам в друг сезон, или ще изместя цялото пътуване, ако толкова се тръшна за тях.

Следя я внимателно темата!

А сега още повече. :lol:

Връзка към коментар
преди 1 час, Rainy каза:

 

Натравяне е много неприятен спомен. Ще споделиш ли къде бяхте отседнали във Филипините? 

Пет години живяхме в Филипините До терасите ходихме с нашата кола тогава ,дълго пътуване не са толкова много км .но пътищата бяха малки и много натоварени .Терасите са започнали да ерозират и след някоя и друга година няма и да ги има още повече че и все по малко хора изкат да работят на оризището.Беше много хубаво пътуване ходихме и до Сагада мястото с висящите ковчези по скалите.

За места къде сме отсядали вече съм позабравила .Снимките са от февруари 2012.

Редактирано от Nevena
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Nevena каза:

Пет години живяхме в Филипините До терасите ходихме с нашата кола тогава ,дълго пътуване не са толкова много км .но пътищата бяха малки и много натоварени .Терасите са започнали да ерозират и след някоя и друга година няма и да ги има още повече че и все по малко хора изкат да работят на оризището.Беше много хубаво пътуване ходихме и до Сагада мястото с висящите ковчези по скалите.

За места къде сме отсядали вече съм позабравила .Снимките са от февруари 2012.

Много ме привличат тези хълмове. Прекрасни снимки! Отивам да гледам за Сагада :) Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Тони каза:

Почти на 100% съм сигурна, че Оги ходи на тези тераси.

Иначе за Ел Нидо според мен не е задължително да се позиционираш точно на оня бряг, от който тръгват всички лодки. Ние бяхме на хотел пак на плаж /е не точно такъв плаж/, но пък на вода. И дори разстоянието от 3-4 км до ресторантите и всичко останало е нищо, при положение, че за тук тук до там плащахме по не повече от левче. Но все пак говоря за преди 3 години...не знам в момента как са цените.

Да, ето. https://www.facebook.com/ognyan.georgiev.94/media_set?set=a.10205319416807370.1073741916.1306454208&type=3

@Тони, благодаря ти. Оги не беше стигнал до терасите - изкълвах му дневника аз, както и твоя - който силно повлия на намеренията ми :)

Връзка към коментар

Все пак ако планът ти остане за периода Коледа-Нова Година, то провери дали ония лодки от Корон да Ел Нидо се движат в този период от годината.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Тони каза:

Все пак ако планът ти остане за периода Коледа-Нова Година, то провери дали ония лодки от Корон да Ел Нидо се движат в този период от годината.

Много добра отметка. Благодаря ти! Изобщо - благодаря ти за чудесните включвания! Пак ще нахалствам :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.