Прескочи до съдържание

Дразнещи песни


Георги

Препоръчани мнения

ОК, пускаме си яки песнички в другите теми, ама аз съм малко в хейтърски моуд, че нещо ми тече носа и съм закотвен вкъщи...та, има ли песни, които ви докарват до омраза, агресия и желание или да счупите радиото, или човека който е отговорен да е пуснато?

 

Две съквартирантки долу са пуснали радиото, докато боядисват стая и сигурно за 10 пъти се върти някакво безумие, в чийто припев се пее:

 

"She can't sing, 

she can't dance.

But who cares – she walks like Rihanna!"

 

Просто поклон пред автора на подобен текст. Музиката не пада по-долу...

 

Да споделите вие някоя дразнеща мелодийка?

Връзка към коментар

Нямам против изпълнителите, но толкова са ми дотегнали от въртене и преекспониране, че наистина не ги трая, и или изключвам това, от което звучат, или си запушвам ушите с моите слушалки, ако е на обществено място.

"The Final Countdown" - Europe

"Speed" - Billy Idol

"Urgent" - Foreigner

"My Heart Will Go On" - Celine Dion

имаше още 2-3, но щом в момента не се сещам, значи вече не са ми чак толкова "анти".

 

...и всички песни до една от турбо-фолк и чалга жанра. До една без изключение! Няма значени на маса ли съм, на сватба ли, или някъде на майната си - ставам и си тръгвам, и приключвам. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като каза за Селин Дион...може би дразнеща песен номер 1 в историята на музиката. Но пък едни руснаци имат много читав кавър :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=akEXWdOBDHE

Връзка към коментар

"Малката скумрийка Сийка"- ей, много дразнеща, а ти е в главата нон стоп

 

Малката скумрийка Сийка,

вчера яла курабийка,

но я заболял корема,

хванала голяма хрема...

 

Дошъл доктор рак

и я нападнал като враг,

оперирал я с щипка

ох, горката рибка...

 

По нататък лирическата героиня се жени за насилника си... и а, кажете как да обяснявам "защо"

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Коко Джамбо! Нямам представа кой я изпълнява и не искам да знам, но буди най-лошото в мен!

 

Ух, изключително добро предложение!!!

 

vesi, като каза дразнещи песни, които ти влизат в главата...предупреждавам, пускайте на собствена отговорност.

 

http://www.youtube.com/watch?v=r4CDc9yCAqE

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Малката скумрийка Сийка"- ей, много дразнеща, а ти е в главата нон стоп

 

Малката скумрийка Сийка,

вчера яла курабийка,

но я заболял корема,

хванала голяма хрема...

 

Дошъл доктор рак

и я нападнал като враг,

оперирал я с щипка

ох, горката рибка...

 

По нататък лирическата героиня се жени за насилника си... и а, кажете как да обяснявам "защо"

Верно е много дразнеща, ето я в целия й блясък :O

Връзка към коментар

http://www.youtube.com/watch?v=kfVsfOSbJY0

Умопомрачително гениален текст....на кое място в колата де седнеш е наистина много сериозно решение....но пък поне момичето знае дните от седмицата... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има едно денс парче, пее се Ром-по-по-пом и това няколко пъти. Много е досадна. Като дете мразех Don't worry, be happy на Боби Макферин. Естествено и всяка чалга ми докарва пристъпи на гняв.

Редактирано от Nine
Връзка към коментар

От известно време не слушам БГ Радио заради едно тъпо (за мен) парче. Ето това

 

http://www.youtube.com/watch?v=4sdjJvCVmjE

 

Направо ме вадят от кожата ми, а аз не се дразня много лесно. В кюпа на дразнителите е Дриско, пардон Криско. Е, не знам защо е толкова популярен, като не виждам грам талант. И всякакви дуднещи и нареждащи т.нар. певци.

 

 

Също като wilks, ставам и си тръгвам при всякакъв тип чалга.

 

Парчето с ром по по ром е на Риана :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Баси това не е ли ъпгрейднатата версия на Гошо от Почивка...или самият той  :lol:

кво прави логото на MTv в горния ъгъл само не разбрах  :blink:

 

П.П. сори, забравих че Мтв отдавна не е Мтв "То ни е то", както казват сърбите :D

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

"Money for Nothing" - Dire Straits

 

"Wind of Change" - Scorpions

 

В постоянна дилема съм коя от двете мразя повече и още не мога да реша!

о, даааа

тези ^ плюс "Losing My Religion"  на R.E.M., пак поради същите причини, които посочих в първото ми мнение

Даже за досадното протяжно свиркане на Клаус се сетих веднага като пуснах предното мнение, но не ми се редактираше.

 

Иначе Скорпионите имат и хубави парчета, даже концерта им в Токио '84 дълго време ми беше любим, и песните им включени в него все още ми харесват   :)

(има го в тубата)

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

тези ^ плюс "Losing My Religion"  на R.E.M., пак поради същите причини, които посочих в първото ми мнение

:lol: някой път ще ти разкажа за концерта на REM. Но очаквах да посочиш "Everybody hurts" - тя е моят фаворит от дразнещи песни ;)

Връзка към коментар

Всеки път като я чуя и ми иде да си прережа вените :lol:

От българските песни - това лято на морето се въртеше само и единствено една помия: "Каваци, Смокиня, направих се на свИня....", сигурно е на Дриско...

Връзка към коментар

Нали? Нищо чудно да е някакъв тийн хит. Не съм чувала тази група досега.

Мисля, че трябва да правите разлика между преекспонирани песни и дразнещи такива с малоумни текстове и музика.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че трябва да правите разлика между преекспонирани песни и дразнещи такива с малоумни текстове и музика.  :)

Принципно я правим. Но каква е разликата, след като резултатът е един и същ - непреодолимо желание да разбия източника, от който се носи "музиката" на микрони. :)

И едните са дразнещи, и другите. Само причините са различни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

А моите дразнещи песнички са не една и две, но ето ви няколко:

Toni Braxton - Unbreak my heart ( заедно със Celin Dion, която е посочил willks) са ми истински кошмар, особено сутрин към 7:30-8ч като започнат да се поздравяват с тях по радиото... това е музика, която или не се слуша или трябва да си яко на черешата, след не помнещ бройката канички червено вино..

Другата песничка е PSY - Gangnam Style. Честно казано, това беше песента, която намразих най-бързо... пускаха ч точно през 15 мин миналата есен.

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Има песни, които от харесвани преди се превръщат в омразни. Такава за мен е "It`s my life "na Bon Jovi..Намразих да ходя на ретро клубове именно заради непрекъснатото повтаряне на едно и също и естествено на този "химн"..В един момент просто не можеш повече да се наслаждаваш по същия начин, както преди..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.