Прескочи до съдържание

Как да избера вила в Убуд?


Препоръчани мнения

Може да звучи смешно въпросът, обаче от 2 часа разглеждам снимки и не мога да взема решение. За период 28-31.12 в Убуд има 173 предложения в booking с прекрасна закуска, басейн, оценка над 8 и красива градинка на цена до 50 евро. 

Някакви важни критерии, по които да преценя каква точно е разликата и кое ще ни е по-удобно? Вярвам, че има някаква причина някои да са по-скъпи от други, но не мога да я открия и да реша 60, 100 евро или 150 евро да предвидя за чистичко хубаво място. Въпросът е много сериозен и спешен, защото искам да получа 40 $ кешбек :) 

П.П. Някои имат лебед, а други слонче от кърпите. Това дали е важно?

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар

Аз ти препоръчвам Nick's hidden cottages. 

Бях в него и хората са чудесни. Имат лично отношение към гостите си. Не знам с каква цена са, но за мен цяла стая беше 30 евро. Легло с балдахин, тераса и безплатна вода, чай, кафе. Следобед безплатни тортички. С басейн и сред оризови поля в джунглата.

Те са няколко хотела на този собственик, но аз ти препоръчвам този. На пешеходно разстояние от всичко. Стая 303.

 

ПП. За съжаление за датите ти няма места. Линд, избери нещо, докато има, че сте в празничен период.

Виж района, че е добър и ако има нещо там свободно не се двууми много.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Аз ти препоръчвам Nick's hidden cottages. 

Бях в него и хората са чудесни. Имат лично отношение към гостите си. Не знам с каква цена са, но за мен цяла стая беше 30 евро. Легло с балдахин, тераса и безплатна вода, чай, кафе. Следобед безплатни тортички. С басейн и сред оризови поля в джунглата.

Те са няколко хотела на този собственик, но аз ти препоръчвам този. На пешеходно разстояние от всичко. Стая 303.

 

ПП. За съжаление за датите ти няма места. Линд, избери нещо, докато има, че сте в празничен период.

Виж района, че е добър и ако има нещо там свободно не се двууми много.

Вчера го бях букнала този. После се полакомих и запазих едно с оценка 9,7. Анулирах твоя. Но е с анулация до 15.12, а този вулкан... Та пак ще гледам .

П.П. Друг на Ник е бил - Nick's Pension, но и там са свършили делукс стаите. 

Редактирано от Lindt
Връзка към коментар

Какво си запазила, ако не е тайна?

 

Nick's Pension не беше кой знае какво. През него се преминава, ако искаш да спестиш от ходенето до центъра. Видях го, но не ме впечатли.

Връзка към коментар
преди 3 минути , mililia каза:

Какво си запазила, ако не е тайна?

 

Nick's Pension не беше кой знае какво. През него се преминава, ако искаш да спестиш от ходенето до центъра. Видях го, но не ме впечатли.

Сега като погледнах и аз се чудя какво запазих и защо - Ayu Duwur Beji 

Исках да има градинка и зелена гледка, ама според Жижо тогава торят ориза и не искаме да спим в смрадливо оризище.  И исках да има повече дървени неща из хотела, защото много ми харесва какви мебели правят. Определено ще сменям резервацията си :) 

Връзка към коментар
преди 45 минути , Lindt каза:

Вчера го бях букнала този. После се полакомих и запазих едно с оценка 9,7. Анулирах твоя. Но е с анулация до 15.12, а този вулкан... Та пак ще гледам .

П.П. Друг на Ник е бил - Nick's Pension, но и там са свършили делукс стаите. 

Имай предвид, че 1963-та година активността на вулкана е продължила близо 1 година с няколко изригвания цък

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Topfly каза:

Имай предвид, че 1963-та година активността на вулкана е продължила близо 1 година с няколко изригвания цък

 

Всъщност втори ден се каня да питам ако не може да излетим от Бали, какво трябва да правим и измислим. Иначе програмата лесно ще я променим и ще обикаляме другаде, но все някак трябва да си тръгнем. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Lindt каза:

Всъщност втори ден се каня да питам ако не може да излетим от Бали, какво трябва да правим и измислим. Иначе програмата лесно ще я променим и ще обикаляме другаде, но все някак трябва да си тръгнем. 

За блокираните туристи хотелската асоциация съобщи, че ще им осигурят безплатно спане. Индонезийските власти твърдят, че ще пратят автобуси на острова и ще осигурят допълнителни фериботи до съседните острови. До колко може обаче организационно да отговорят на нарасналите нужди не е ясно. Един ден анулиране на полетите създава проблем на 50 000 пътници. За една седмица ще са стотици хиляди.

При ураганите на Карибите есента имаше туристи блокирани по две седмици. Като най-лош сценарий аз бих заложил и тук на 1-2 седмици.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

е, и по-лоши неща могат да се случат от удължена почивка. По-скоро се чудех ако ни отменят полета катарците може ли да си изберем от Джакарта да се върнем.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

е, и по-лоши неща могат да се случат от удължена почивка. По-скоро се чудех ако ни отменят полета катарците може ли да си изберем от Джакарта да се върнем.

Ако полетът ви е директно до Бали и са го анулирали поради вулкана имате право да се премаршрутирате безплатно от Джакарта стига да можете сами да стигнете до Джакарта. В такива моменти единственият проблем е, че и други пътуващи могат да имат вашия проблем и местата бързо ще свършат...

Връзка към коментар
преди 1 минута , Topfly каза:

Ако полетът ви е директно до Бали и са го анулирали поради вулкана имате право да се премаршрутирате безплатно от Джакарта стига да можете сами да стигнете до Джакарта. В такива моменти единственият проблем е, че и други пътуващи могат да имат вашия проблем и местата бързо ще свършат...

Ние сме волни птици :) Обикаляме си из Ява и ако около Бали положението е ужасно, ще отидем на Сулавези, на Суматра и Белитунг или въобще някъде. При толкова милиони местни едва ли няколко туриста ще се отразят особено на местата във влакове и самолети. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Polina каза:

Всичко ще е 6. Ще излезе ветрец,ще раздуха облака дим... 

Ако беше дим нямаше да е проблем, но когато 2010 година ветрецът раздуха вулканичната пепел на Ейяфятлайокутъл над Европа затвориха половината европейско въздушно пространство. По добре е да пожелаеш да не духа вятър, че да може да се лети поне от съседните острови ;)

  • Браво 1
Връзка към коментар

Линд, хотелът, който си избрала е доста далеч от центъра на градчето. На отиване до центъра ще имате мерак, ама бързо ще ви писне да трамбовате по 8 км в двете посоки. Иначе е нов и модерен. 

 

Няма как да знаеш как ще е в края на месеца, не се вкарвай във филми. Със сигурност има канселирани полети, но и много си летят. Вчера след като излезе новината, Буда посрещаше българи и си пишеха във ФБ, докато минат граничните формалностите. Може да имате късмет, да не е бъкано с туристи и да ви е добре. Дебни ситуацията, но не се паникьосвай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Lindt каза:

Ние сме волни птици :) Обикаляме си из Ява и ако около Бали положението е ужасно, ще отидем на Сулавези, на Суматра и Белитунг или въобще някъде. При толкова милиони местни едва ли няколко туриста ще се отразят особено на местата във влакове и самолети. 

Чак ужасно няма да е положението, просто може временно да не летят самолетите. Директно само малка част от Бали ще е засегната. Виж при какви условия можете да си премаршрутирате самолетния билет и ако не е скъпо помислете за друга дестинация в региона...

преди 2 минути , Polina каза:

Има повече от месец дотогава. Ще повали, ще се изчисти небето... 

Дъжда определено помага, а там сега е дъждовен сезон, така че ако вулканът намали активността има шанс пепелта бързо да се изчисти от въздуха,

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , mililia каза:

Линд, хотелът, който си избрала е доста далеч от центъра на градчето. На отиване до центъра ще имате мерак, ама бързо ще ви писне да трамбовате по 8 км в двете посоки. Иначе е нов и модерен. 

 

Няма как да знаеш как ще е в края на месеца, не се вкарвай във филми. Със сигурност има канселирани полети, но и много си летят. Вчера след като излезе новината, Буда посрещаше българи и си пишеха във ФБ, докато минат граничните формалностите. Може да имате късмет, да не е бъкано с туристи и да ви е добре. Дебни ситуацията, но не се паникьосвай.

Избрах друго :)  B Saya Villas. Повече ми харесва. Аз си мисля, че там ни трябва или шофьор, или Жижо да се навие да карам моторче. И не гледам много къде са. 

О, ами аз не се паникьосвам. Просто нямаме програма, заради дъжда и неспособността да решим кое най-много искаме да видим. Надявам се да се озовем на Бали и Пламена да ни излъже да се гмуркаме. И искам да видя маймунската гора и парка с птици. 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Lindt каза:

Избрах друго :)  B Saya Villas. Повече ми харесва. Аз си мисля, че там ни трябва или шофьор, или Жижо да се навие да карам моторче. И не гледам много къде са. 

 

Ако нямате опит в каране на морорче не ви препоръчвам да почнете да придобивате този опит на о-в Бали и при движение от ляво  ;). Кола с шофьор може да се наеме относително евтино.

Връзка към коментар

Където и да избереш все ще ви е хубаво!

Ако сте на по-централно място - всичко ще ви е близо. Ако сте на по-отдалечено - романтични разходки сред оризища и джунгла, по-евтини масажни студиа и ресторанти, тишина.

Ние бяхме точно по хова година милата година и беше много хубаво. Бяхме в тези вили - ние бяхме в голяма, но поради дублаж една вечер останахме в две единични вили - много хубави бяха. Закуската е много обилна и 4 вида - два западни и два азиатски сорта. Като си поръчате една западна и една азиатска - стигат за закуска и обяд за двама;)

Весело да си изкарате!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.