Прескочи до съдържание

Въпроси за транспорт в Пукет


Darinita

Препоръчани мнения

Здравейте, ще пътуваме до Пукет през януари.
Моля ви за повече информация относно транспорта от летището до хотела/K-Hotel/. От къде тръгват бусовете,/ които са по-евтини от таксито/,  как се наемат  и на каква цена?
Благодаря предварително  на всички, които  ми отговорят.

Връзка към коментар
преди 56 минути , Darinita каза:
Здравейте, ще пътуваме до Пукет през януари.
Моля ви за повече информация относно транспорта от летището до хотела/K-Hotel/. От къде тръгват бусовете,/ които са по-евтини от таксито/,  как се наемат  и на каква цена?
Благодаря предварително  на всички, които  ми отговорят.
 

 

Преди изхода има гишета на две транспортни фирми. Заплащаш по 180 бата за човек. Излизаш на посочения сектор на фирмата и разпоредител те качва на микробус. Спирате по път пред офис, в който показваш резервацията за хотела на англоговорящ. Те правят маршрут с хотелите за шофьора и той обявява името на хотела за слизащите. Така беше през февруари 2017.

За връщане няма такава схема. Такси от хотела за 900 или през турагенти на пазарене.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако сте повече човека, по-добре си вземете частен трансфер. Ние ползвахе тази фирма - изключително коректни, нямахме никакви проблеми. Като алтернатива, можете да ги ползвате и само а връщането.

 

http://www.phuketsrctravel.com/

 

 

Редактирано от feel_the_rush
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз ползвах същата фирма преди две седмици- много коректни. Имахме един час закъснение на полета и ни чакаха . Имахме и нощен трансфер на връщане , два пъти променях часа и бяха абсолютно точни през нощта. Препоръчвам ги .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние сме двама човека . Ще ни бъде ли  е изгодно, ако ползваме за трансфер Phuket SRC Trave?

И още един въпрос-четох, че на лодките за екскурзиите от Пукет до островите раздавали хапчета за морска болест. Това така ли е, или най-добре е да си носим за всеки случай?

Връзка към коментар

 На нас ни предложиха, но за да имат ефект се пият предварително, ако ти става лошо.

Phuket src travel е фирмата, при двама пътуващи не бих се замислял да пестя 100 бата , за да ме разкарват с часове по агенции и хотелите на още кусурнайсе човека. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хапчета против морска болест раздаваха на туровете с бързите лодки. Ние бяхме с Phuket sail tours, предлагаха хапчета и 1 човек от групата ни ги ползва. Беше доволен.

Връзка към коментар
16 minutes ago, Радослав said:

Да се вклиня с един въпрос. От Пукет таун /пристигам с фери от Пи-Пи/ до Патонг какви са вариантите за трансфер?

От пукет таун има стоянка за малки бусчета, които пътуват до почти всички плажове или известни дестинации - 30 бата. Но пък ферито не пристига точно на Пукет таун, а на Расада пиер и до там/центъра са 200 бата на човек за 2км

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Така, като гледам на сайта, еднопосочен трансфер е 600 бата за двамата общо. Ако си вземете и обратен, може да ви направят отстъпка.

 

Хапчетата за морска болест са нож с две остриета - ако ви става лошо, вземете ги. Ако не се налага, по-добре недейте - действат като приспивателно.

Връзка към коментар

Относно хапчетата - ние бяхме на три екскурзии с три различни лодки - бързи, бавни, всякакви. На всички имаше хапчета. Първият път не пих и ми беше много зле, затова следващите пъти си вземах. Но ни предупреждаваха, че ако изпиеш две, може да проспиш екскурзията :)

 

На едната екскурзия хапчетата не бяха на самата лодка, а в пункта, където се събират хората, преди да тръгнат. И никой не ги раздаваше, а всеки си вземаше ако иска и колкото иска.

Редактирано от Mimka
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние имахме две екскурзии със Simba Sea Trips  и имаше хапчета на пункта където се събирахме. Можеш да вземеш колкото искаш .Ние взехме по едно и нямахме никакви проблеми.

За трансфера с Phuket SRC Travel  бяхме 4 души , но и ако сме двама пак бих ги полазвала  ( вече вие си преценете за цената). Много съм доволна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 29/11/2017 в 19:18, Dani Magelan каза:

На нас не са ни предлагали. Не баха и нужни. 

При нас се предлаагаха предварително в офиса на агенцията на пристанището, бяха сложени в една купа всеки да си взима колкото желае.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей Darinita, тези две екскурзии направихме и сме много доволни: 

PHI PHI SUNRISE – THE ORIGINAL! TOUR

PHANG NGA & BEYOND TOUR

Скъпи са , но определено бих ги избрала отново ,защото в лодката са малко хора (до 16 човека) , бързи са ,разминават се с потока туристи, на островите бяхме сами ( Ние пристигахме другите лодки тръгваха или обратно - ние трябваше вече да тръгваме и тогава пристигаха други туристи). За остров Пи- пи се става рано и се тръгва рано .Когато пристигнахме имаше малко лодки и беше добре , постепенно острова започна да се пълни , но ние вече си тръгвахме. Препоръчвам. Храната е хубава , имате непрекъсната вода и газирани напитки. На втората екскурзия  обядвахме на един остров в ресторантче със страхотна гледка и обяда беше много вкусен.Дано съм ти била полезна :)  Това е гледката от малкото ресторанче.

20171109_122409.jpg

20171109_123434.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

някой ползвал ли е автобусен транспорт от летището на Пукет до Khao Lak ?

Това което намирам в нета са само таксита на цена около 1400-1500 бата.

С автобус със сигурност ще е много по-евтино , но не мога да намеря автобуси тръгващи от летището.

Връзка към коментар
преди 39 минути , bledo каза:

Здравейте,

някой ползвал ли е автобусен транспорт от летището на Пукет до Khao Lak ?

Това което намирам в нета са само таксита на цена около 1400-1500 бата.

С автобус със сигурност ще е много по-евтино , но не мога да намеря автобуси тръгващи от летището.

Няма автобуси, тръгващи от летището, трябва да вземеш автобус за Пукет таун и да слезеш на първите спирки Muang Mai или Thalang ,от там ще хванеш автобус за Takua Pa, Ranong, Suratthani или Chumphon . Всички минават през Khao Lak .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 17.12.2017 г. в 11:19, Darinita каза:

За Phuket FantaSea Show от къде е по-добре да купим билети- на място или online? Включен ли е транспорта от и до хотела в цената на билета?

Аз си купих на място от руски турагент билет с трансфер. Това е най-добрият вариант, според мен. Един ден по-рано трябва да се заплати. Много съм доволна!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, bledo каза:

Здравейте,

някой ползвал ли е автобусен транспорт от летището на Пукет до Khao Lak ?

Това което намирам в нета са само таксита на цена около 1400-1500 бата.

С автобус със сигурност ще е много по-евтино , но не мога да намеря автобуси тръгващи от летището.

Това, което е написала @Marisha е вярно, за съжаление. Ако времето ви на пристигане е в нормален час, може и да се пробваш през Пукет, но няма да спестиш кой знае колко. Ние пристигнахме привечер и си бяхме резервирали такси за 1500 бата, защото не ни се таралянкаше още след и без това изморителния полет. Резервирахме оттук  Чакаха ни с табелка на изхода и след час си бяхме в хотела.

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.