Прескочи до съдържание

Въпроси за транспорт в Пукет


Darinita

Препоръчани мнения

преди 54 минути , Petkan каза:

Това, което е написала @Marisha е вярно, за съжаление. Ако времето ви на пристигане е в нормален час, може и да се пробваш през Пукет, но няма да спестиш кой знае колко. Ние пристигнахме привечер и си бяхме резервирали такси за 1500 бата, защото не ни се таралянкаше още след и без това изморителния полет. Резервирахме оттук  Чакаха ни с табелка на изхода и след час си бяхме в хотела.

За спестяване, ако е сам, ще спести, автобусите ще струват около 150 бата общо.Обаче ако сте повече хора, няма смисъл да се търкаляш с автобус.

Можеш да резервираш и тук http://www.khaolak.com/cgisearch/index.php/transfer/index

Редактирано от Marisha
Връзка към коментар
On 12/9/2017 at 1:16 PM, Darinita said:

благодаря ти многоljuba, за подробната информация.

Трансфера от летището и екскурзиите от тук ли ги избрахте, или там , на място?

Ние бяхме 8 дни по островите (върнахме се преди 10 дни), като повечето ни нощувки бяха в Пукет-града (бяхме резервирали 6 нощувки там, другите на Пи Пи). От летището си хванахме бусче, 150бата на човек, като имаше 2 компании които предлагаха транспорт, но мисля че цените бяха еднакви. Екскурзиите си ги буукнахме на място, всеки ден си резервирахме екскурзията за следващия ден. Винаги държахме да ни взимат и връщат в хотела, ако не е включено в трипа си го спазарявахме. Още първия ден си резервирахме екскурзия за другия ден, а беше станало вече 8-9 вечерта когато пристигнахме в хотела и агенциите бяха затворили. На рецепцията в хотела имаше брошури с тазлични трипчета, харесахме си нещо и накарахме човека от рецепцията да се обади, той обаче грам не разбираше английски и ни даде телефона ние да се разберем. Спазарихме се набързо. Триповете които направихме са (всички трипове са резервирани на място от сутринта за следобяд или от днес за утре):

- James Bond island (speedboat)-1300бата- включваше посещение на острова, обяд в плаващо мюсюлманско селище, посещение нa Hong Island-разходка с кану в лагуната, посещение на някакво оазисче в една пещера до където се стига само с плуване 10-15мин в пълен мрак между скалите.

-Bio-luminescent plankton, Monkey beach, snorkeling - long boat 600 бата (без включена храна) - следобеден трип от Пи Пи

-Целодневен тур от Пи Пи на островите, Мая бей, Бамбу, snorkeling - long boat 600бата (без включена храна)

-От Краби - половин дневен трип с каяци в мангрови гори в Краби + трансфер до хотела ни в Пукет след това. 1000бата.

-2 дневен трип до Surin island, с преспиване на палатка(има си и бани и тоалетни, не е някакво мизерно, палатките са много просторни, храната е хубава), шнорхелинг 3x45мин на ден, посещение на gypsy village, трансфер от хотела ни в Пукет и на връщане трансфер до летището - 5000бата. ПРЕПОРЪЧВАМ. Ето сайта, цените се смъкват с пазарлък, един италианец беше взел 3дневен трип за 6000бата. http://www.seastarandaman.net/?p=1372

Малко снимки от Surin:

DSC03715.JPG.1577de8e6854ddaf5356e15b842f3be7.JPGDSC03805.JPG.108e602f009d3870fdd55d15cf9c5103.JPGDSC03889.JPG.17cdb1689d7068d3b5763dd68823ac92.JPGDSC03890.JPG.6a83d1bbf9660caf3824b30f77b1127e.JPGDSC03933.JPG.7d25f183f39cf011f1d3dfda912c1a7d.JPGDSC03903.JPG.48e2de57e711e1f31e0a69ea84218f6e.JPG

 

 

 

 

 

 

Редактирано от luoni
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 12/27/2017 в 1:43, Dani Magelan каза:

Аз си купих на място от руски турагент билет с трансфер. Това е най-добрият вариант, според мен. Един ден по-рано трябва да се заплати. Много съм доволна!

Dani Magelanна каква цена бяха билетите за Phuket FantaSea Show, включваха ли вечеря и коя е фирмата?  Ние тръгваме другата седмица и е хубаво да имам тази информация. Благодаря много за съдействието:xmascouple:

Редактирано от Darinita
Връзка към коментар

Досега не съм попадала във форума на фирмата, с която вече няколко пъти правим трансфери в различни държави и сме изключително доволни. Постоянно имат някакви промоции и цените са доста приятни. Те са като посредник, плаща се онлайн. На няколко пъти ни смениха часа за полета в Доминикана и бяха коректни - взимат те от летището и те оставят точно пред хотела. Използвахме ги и на Фуертевентура. Погледнете сайта им- https://www.holidaytaxis.com/en/

Надявам се да съм била полезна. Приятна и незабравима почивка!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, nestinarka каза:

Досега не съм попадала във форума на фирмата, с която вече няколко пъти правим трансфери в различни държави и сме изключително доволни. Постоянно имат някакви промоции и цените са доста приятни. Те са като посредник, плаща се онлайн. На няколко пъти ни смениха часа за полета в Доминикана и бяха коректни - взимат те от летището и те оставят точно пред хотела. Използвахме ги и на Фуертевентура. Погледнете сайта им- https://www.holidaytaxis.com/en/

Надявам се да съм била полезна. Приятна и незабравима почивка!

За Доминикана са им много високи цените. От хотела ни предлагат по-ниска цена, да не говорим за други фирми:(.

Връзка към коментар

https://www.holidaytaxis.com/en/ - предлагат доста високи цени за трансфер в Пукет в сравнение  с http://www.phuketsrctravel.com/ Ние си резервирахме трансфер от летището с  http://www.phuketsrctravel.com/ за 600 ТHB.

 
 

 

 
 

 

Връзка към коментар
На 30.12.2017 г. в 16:27, Darinita каза:

Dani Magelanна каква цена бяха билетите за Phuket FantaSea Show, включваха ли вечеря и коя е фирмата?  Ние тръгваме другата седмица и е хубаво да имам тази информация. Благодаря много за съдействието:xmascouple:

В тема Програма Тайланд на 17-18 стр съм писала за Фантазия и тигрите. Цената на Фантазия за възтастни 1750 и 300 за трансфер. Перфектна логистика. Препоръчвам трансферите. Може да отидете и сами и да си купите от каса билетите, но не зная как ще се придвижите обратно при поток от над хиляда души. За тигрите 900-1000 и безплатен трансфер. Двете атракции ги купих от руски агент Пукет чийп турс. Екскурзията до Джеймс Бонд-също. Плаща се и ваучерите се доставят в хотела ви предишният ден до 21ч най-късно.

Не успях да взема екскурзия до Пи-Пи, понеже пристигнах късно и им позвъних след 21ч.

Моят избор на място за отсядане не беше добър.  Не го препоръчвам.

Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
2 hours ago, Ивайла said:

Билети за ферибот колко време предварително  трябва се купят? Може ли директно преди заминаване?

Ние си купихме билети+трансфер от една туристическа агенция понеже бяхме далеч от пристанището. И двата пъти си купихме билетите предходната вечер. Иначе според мен си зависи как го хванеш, в едната посока когато пътувахме беше супер празно, но на обратно имаше доста хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Има ли някакви варианти за транспорт посред нощ от Пи Пи до летището в Пукет, за да се хване ранен сутрешен полет?

Нощни фериботи + такси, може би?

Че нещо мисля една програма, в която изобщо не ми се щеше да включвам нощувки в Пукет, но оттам до Банкок ми излизат доста по-евтини полети, отколкото от Краби. Сутрешните полети от Пукет са най-евтини сега в промоцията на air asia, но като се вземе предвид нощния транспорт, вероятно няма да излезе по-изгодно...

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 минути , master_of_germs каза:

Има ли някакви варианти за транспорт посред нощ от Пи Пи до летището в Пукет, за да се хване ранен сутрешен полет?

Нощни фериботи + такси, може би?

Че нещо мисля една програма, в която изобщо не ми се щеше да включвам нощувки в Пукет, но оттам до Банкок ми излизат доста по-евтини полети, отколкото от Краби. Сутрешните полети от Пукет са най-евтини сега в промоцията на air asia, но като се вземе предвид нощния транспорт, вероятно няма да излезе по-изгодно...

Направи си ден и нощувка в Пукет. Приготви си и 900 пари за такси до летище Пукет.

Има какво да се види на острова.

И не мисли, че там транспортът е като в Япония или Европа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, Дани Магелани каза:

Направи си ден и нощувка в Пукет. Приготви си и 900 пари за такси до летище Пукет.

Има какво да се види на острова.

И не мисли, че там транспортът е като в Япония или Европа.

Благодаря :)

Колко часа марж да си подготвя преди полета за транспорт до летището и прочие процедури? 

Понеже по Новогодишната инвазия няма пределно ниски цени на билети. Поне не и от Краби. И явно ще се наложи от Пукет, а не ми е приоритет. Междинните острови и тия по трасето откъм Малайзия са ни основния акцент в програмата.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 18 минути , master_of_germs каза:

Благодаря :)

Колко часа марж да си подготвя преди полета за транспорт до летището и прочие процедури? 

Понеже по Новогодишната инвазия няма пределно ниски цени на билети. Поне не и от Краби. И явно ще се наложи от Пукет, а не ми е приоритет. Междинните острови и тия по трасето откъм Малайзия са ни основния акцент в програмата.

Зависи от локацията. Аз бях на Патонг, но не го препоръчвам. Карон или Ката бийч е по-добре. Цените на транспорта баха еднакви през 2017 за трите места.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Миналата седмица бях пак до Патонг, phuket src travel са  вдигнали леко прайвит трансфера на 650 бата. Могат да се букват и директно от страницата им. Мафия такситата са 800. За трансфер с кола Патонг - летище си предвиждам час. Карон е по-далече, Ката още повече.  Вторите два са с по-добър плаж. Първият с по-добър нощен живот и избор за екскурзии. Шернатият ван тип "безпроблемно загуби ден от живота си" е 180 на човек. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...
На 23.05.2018 г. в 23:55, T.E.Lawrence каза:

Миналата седмица бях пак до Патонг, phuket src travel са  вдигнали леко прайвит трансфера на 650 бата. Могат да се букват и директно от страницата им. Мафия такситата са 800. За трансфер с кола Патонг - летище си предвиждам час. Карон е по-далече, Ката още повече.  Вторите два са с по-добър плаж. Първият с по-добър нощен живот и избор за екскурзии. Шернатият ван тип "безпроблемно загуби ден от живота си" е 180 на човек. 

С почти 100 бата по-евтино, гледам за Карон/Ката, тук са 660 при src - 750:

https://www.klook.com/activity/1166-private-airport-transfers-phuket/?krt=r22&krid=b2b565bd-a2ad-4d7a-7dbd-9b1445a9a1f3

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Карон е по-далече и повечето таксуват повече, постът ми беше за Патонг конкретно. Тези провери само дали са надеждни или да нямат скрити такси, да не висиш да ги чакаш с багажа на летището и никой да не дойде. 

Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Карон е по-далече и повечето таксуват повече, постът ми беше за Патонг конкретно. Тези провери само дали са надеждни или да нямат скрити такси, да не висиш да ги чакаш с багажа на летището и никой да не дойде. 

klook не са ли сериозни? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.