Прескочи до съдържание

Известни и богати хора на борда на нискотарифни авиокомпании


Препоръчани мнения

Нали за нискотарифни е темата?

Иначе и аз пътувах от Брюксел до София с Мартин Карбовски (преди 3 години), който много държеше да ползва тоалетната на бизнескласата, ама не му дадоха.

Да, вярно, извинявам се:)

Връзка към коментар

Това със Стоичков защо ми звучи познато, нямаше ли някакъв скандал покрай тоя полет, някакви закъснения и подобни?

 

Да, полета имаше 6-7 часа закъснение, от който факт, Стоичков не е бил особено доволен.

Връзка към коментар

Анекдотите с ПанАм и Буенос Аирес са от началото на международната му кариерата. Сега Стоичков говори изключително добър испански за интелектуалното си ниво и имам най-добри впечатления от поведението му когато сме го засичали в самолета. Единият път при час и половина престой не каза гък, на никого не отказа автограф, нямаше никакви претенции към персонала, не отказа на никого снимка и по някое време дойде да си играе с малкия.

 

Някои едно хлапе не могат да изтърпят в самолета, какво остава 30 маймуни да ти скачат по главата и да те потупват по рамото!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ъхъ, :paint:  :rap:   на първи април две и десета.

 

Оп, греда! Айде, и с принца ще минем, тоя път не е партенка: http://travel.usatoday.com/flights/post/2011/08/royals-on-discounters/413579/1

 

А иначе давайте за всякакви авиокомпании, няма се ограничаваме в жълтините я :)

Връзка към коментар

Aсен Агов , Нина Радева (зам. министър и шеф на бюджетната комисия в НС) и съпругът и Йордан Радев ( по това време шеф на Пловдивския панаир) - всичките на полет с Qatar София-Доха.

 

 

Надя Обретенова с екип на БНТ полет на Qatar София-Делхи. Разбиха ми илюзиите за професионална журналистика. Филмът който заснеха не си заслужаваше и долар командировъчни обществени средства ! Бях изумен от лицемерието към  Индия във филма  при положение , че станах свидетел на неприязънта с която екипа гледаше на командировката си - едва ли не като наказание  ;) 

 

Иван Гранитски - полет на Wizz Рим-София и още веднъж София-Рим.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Засега се сещам за Наско Сираков София-Виена с OS. Той и жена му бяха в бизнес класата. С тях имаше някаква по-възрастна жена (може би тъщата), която беше в икономичната, но постоянно се разхождаха напред-назад да си говорят.

Другият "ВИП" беше Васил Божков Черепа, който го докараха последен в самолета с кола (вероятно от ВИПа).

Само че като пристигнахме си слезе като обикновен пътник на ръкава.

Вежди Рашидов беше с някакви аркадаши веднъж на прибиране към София (преди да стане министър). По време на полета беше горе-долу спокойно - цъкаха обичайното - уиски колкото им дадат. Като кацнахме, понеже седеше до прозореца, видя как разтоварваха куфарите. И като почна да крещи - "ей глей го тоя как ми хвърля куфара. Ей сега ще му кажа. Абе кви са тия кой ги назначава тука?". Ганьо общо взето.

С министрите и разни политици е още по-забавно. Чакат си на опашката за бординг и се качват на самолета във Виена или Мюнхен заедно с останалите пътници, седят си в икономична. Като кацне самолетът в София и се почват едни ВИПове, едни коли ги чакат, посрещачи с мазни усмивки, то големи почести.

 

Една колежка ми разправя, че веднъж се случила в бизнес класа с Бойко Борисов по времето, когато беше главен пожарникар/секретар на републиката. Запомнил съм само изразът "зелени военни чорапи" от историята, не е само това де, ама тя го разправяше много колоритно.

 

Иначе в първия полет сутрин към Виена и последния вечер обратно всеки ден можеш да срещнеш някой, който си виждал по телевизията или по вестниците.

 

offtopic: Виждал съм и какво се случва ако не спазваш "препоръките на кабинния персонал". Веднъж на прибиране към София имаше двама руснаци или чехи (спомням си, че не бяха българи). Та явно пийнаха повечко и по едно време видях, че нещо се сдърпаха със стюардесите. Като кацнахме, още преди да изгасне лампата за коланите, казаха да не слизаме и да си останем седнали по местата. Влязоха двама полицаи, изведоха ги и тогава слязохме и ние.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Брей, а уж казват, че светът е малък. Как пък никой от магеланци не ме е засякъл в някой полет, че да се похвали в тази тема? :P

 

Не, сериозно, наистина ли обръщате внимание с кого летите, щото аз и жена си не бих познал ако седне три места напред, толкова съм разсеян и ненаблюдателен в такива ситуации... :blush: 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, сериозно, наистина ли обръщате внимание с кого летите, щото аз и жена си не бих познал ако седне три места напред, толкова съм разсеян и ненаблюдателен в такива ситуации... :blush:

Хахаха, аз съм същата, ама ми ги показват спътниците и така :)

Връзка към коментар

Не, сериозно, наистина ли обръщате внимание с кого летите, 

Лично аз - не. Но самите "ВИПове" правят така, че да бъдат забелязани и от най-заспалите темерути в самолета. Разхождат се, говорят по телефона високо и продължително преди самолета да излети, и след като кацне, коментират със спътника/ците си на висок глас, опитват се да пускат шеги, и да се представят пред "електората" като обикновени свежари с чувство за хумор. :)

Е, не всички. Сигурно има и такива, за които нито съм разбрал, че сме в един самолет, нито са показали по някакъв начин, че се чувстват по-специални, или имат нужда от особено отношение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Щото аз и МЪЖА си не бих позналА, ако седне три места напред, толкова съм разсеянА и ненаблюдателНА в такива ситуации... :blush:

+1!

Освен Стоичков и още двама-трима от споменатите, другите нищо не ми говорят!

Връзка към коментар

Иначе в първия полет сутрин към Виена и последния вечер обратно всеки ден можеш да срещнеш някой, който си виждал по телевизията или по вестниците.

 

Абсолютно потвърждавам.

Та и аз да ви поклюкаря (както казваше една сладка екскурзоводка в Будапеща, унгарка, омъжена за Българин :) ).

Ноември 2011 бях в OS800 (сутрешния за Виена), и в самолета бяха Саша Безуханова и Сергей Станишев. И госпожа Безуханова си седна в икономичната класа, докато уважаемия бивш министър-председател връхлетя накрая и се намести в бизнес-класата. Точно отиваше в Брюксел да го назначат за шеф на ПЕС.

Та така.

И Никито Младенов съм го засичал в бизнес-класата.

Явно едно е да ти плаща фирмата билета, друго е партията :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно едно е да ти плаща фирмата билета, друго е партията  :)

По-точно казано "Явно едно е да ти плаща фирмата билета, друго е народа" ;)

Партиите не се регистрират по Търговския закон, и не извършват търговска или производствена дейност, с които евентуално да генерират печалба и приходи. Получават субсидии, които се отчисляват от нашите данъци. И имат някакъв символичен членски внос, който е минимален процент от парите, с които разполагат, и харчат за самолетни билети, хотели, коктейли и т.н.

 

Уточнение!

Държа да уточня, за да няма недоразумения: Написаното горе не е по никакъв начин политизиране, или нарушение на Основното правило на Жоро. Всичко е залегнало и установено със законови разпоредби и Правилници. Освен това не изразявам предпочитания, и не толерирам една партия за сметка на друга. Всички са в "кюпа".   :vampire:   :mad: 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Брей, а уж казват, че светът е малък. Как пък никой от магеланци не ме е засякъл в някой полет, че да се похвали в тази тема? :P

 

Не, сериозно, наистина ли обръщате внимание с кого летите, щото аз и жена си не бих познал ако седне три места напред, толкова съм разсеян и ненаблюдателен в такива ситуации... :blush:

 

Винаги се оглеждам за готини мацки и терористи, така че вероятно бих забелязал и някой известен :D

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Винаги се оглеждам за готини мацки и терористи, така че вероятно бих забелязал и някой известен :D

И аз така :biggrin: , но покрай мацките се случва да мерна и някой по-известен ;)

По темата - петъка до Болоня - актьорът Ивайло Захариев.

И като стана дума за мацки ;)  - сутринта на летището в Болоня се зазяпах  :blush:  по чакащите на съседния гейт - имаше две доста впечатляващи дами :) и пътуваха сами. Полетът беше до Отопени ... :rolleyes:

 

P.S.

И малко офтопик, ама нали сме в "по-лека" тема - днес за пръв път ми се случи (а може друг път да не съм обръщал внимание) в екипажа да има стюардеси от различни националности - старшата беше чужденка (май унгарка, съдейки по произношението и интонацията) а останалите - българки :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пак мога да се върна на темата за румънките и да споря по оная старата тема. Ни най-малко не отстъпват на родното  :)

 

При големите авиокомпанни се случва персонала сигурно да няма двама от една националност вкл. черни и жълти.

При easyJet също често съм имал такива случаи.

Връзка към коментар

Аз пак мога да се върна на темата за румънките и да споря по оная старата тема.

Ха-ха, ако щеш вярвай, ама като ги видях и разбрах за къде е полетът - точно за твоето мнение в "оная тема" се сетих :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.