Прескочи до съдържание

Програма за Япония през пролетта


Boryana

Препоръчани мнения

Здравейте някой може ли да ми каже как е по добре да се пътува от Токио до Хирошима с JR Pass или със самолет и струва ли си да се отиде до там или да се насоча към Осака /Киото 

благодаря предварително 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Boryana каза:

Здравейте някой може ли да ми каже как е по добре да се пътува от Токио до Хирошима с JR Pass или със самолет и струва ли си да се отиде до там или да се насоча към Осака /Киото 

благодаря предварително 

Може би въпросът е "със самолет или шинкансен" и отговорът е: "с шинкансен е по-добре". Не се губи време и пари в ходене до летищата а и самолет излиза по-скъпо обикновенно.

 

JR pass е най-добрата опция, защото ще излезе на цената като шинкансен билет в двете посоки, но в допълнение ще може да се ползва цяла седмица и да се види и Осака, Киото, Химеджи, Нара и т.н.

Дали си струва - това много зависи от лични предпочитания и стил на пътуване - не казваш за колко време е цялото посещение, какви неща искаш да видиш и дали предпочиташ да видиш максимално много или да се концентрираш в най-основното без препускане.

Връзка към коментар

Извинявам се но съм нова тук 

така програмата ми е следната от 28 март до 8 Април по ваша препоръка (чрез запитване от сестра ми Цвете) букнах хотел за 3 дни в Токио в Икебукуру

след това мисля да отидем до Осака за 6 дни и от там да ходим до различните градове сутрин и да се връщаме вечер 

след това един ден в йокохама и последния ден спане близо до ханеда 

моля за съвети,напътствия,предложения и препоръки за тези дни

интересува ме също може ли да се плаща навсякъде с кредитна карта или трябва да се носи кеш 

благодаря преварително

Редактирано от Boryana
Връзка към коментар

Програмата е идеална, в Токио за 3 дни ще ползвате карти за метрото, после силно препоръчвам JR pass и пътуване до Осака/Киото и базиране там за огледи из целия регион.

Разгледайте темите в раздел "Япония" - има много програми, подобни на вашата, с много добри описания и споделени конкретни впечатления, миля че ще Ви бъдат от полза.

Може да отворите Ваша тема ако прецените или да задавате конкретни бързи въпроси в тази тема.

 

 

Връзка към коментар

Благодаря изчетох почти всичко ще продължавам и ще питам ,вашите препоръки и съвети са най изчерпателни и полезни и ги чета с огромен интерес 

можете ли да ми препорачате хотел в Осака до Шин Осака 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Boryana каза:

Извинявам се но съм нова тук 

така програмата ми е следната от 28 март до 8 Април по ваша препоръка (чрез запитване от сестра ми Цвете) букнах хотел за 3 дни в Токио в Икебукуру

след това мисля да отидем до Осака за 6 дни и от там да ходим до различните градове сутрин и да се връщаме вечер 

след това един ден в йокохама и последния ден спане близо до ханеда 

моля за съвети,напътствия,предложения и препоръки за тези дни

интересува ме също може ли да се плаща навсякъде с кредитна карта или трябва да се носи кеш 

благодаря преварително

Понеже питанията надхвърлиха бързите въпроси и станаха цяла програма я отделям тук :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Boryana каза:

 

можете ли да ми препорачате хотел в Осака до Шин Осака 

От личен опит нищо не мога да препоръчам, но погледни и апартаменти на airbnb, има голямо предлагане.

Връзка към коментар

Кои други райони са близо или от кои се стига лесно до гарата Шин Осака 

не съм привърженичка на райони около гарите но от всичко изчето до тук виждам че в Япония е препоръчително да си близо до гара 

Връзка към коментар

Да, в Япония гарите не са тези съмнителни, леко индустриални и неприветливи места, както в други гардове - напротив. Живота кипи около тях, там са най-лъскавите магазини и ресторанти, красиви променади, луксозни блокове и квартали с нощен живот. Точно Шин-Осака обаче не е красив район, тя е гара-компромис. Намира се на една спирка от централна гара Осака (която е като гореописаните) за да се избегне строенето на скъп мост през реката за шинкансена. Тка че може да погледнете около гара Осака, разбира се гара Киото, една нетрадиционна и не лоша опция би била Шин Акаши - това е в Кобе, но малко извън града в посока Химеджи. Там би имало по-евтини хотели с красиви гледки към залива, моста акаши и остров Ауаджи. И ще сте на три гари от Киото.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Самурайка Много благодаря  но късно прочетох поста и вече букнах до Шин Oсака,надявам се да е прилично ,поне така изглежда.Сега ако може някой да ме насочи за. една нощувка в Йокохама кои райони са удобни и какво трябва да се види задължително там

Редактирано от Boryana
Връзка към коментар

Кои други райони са близо или от кои се стига лесно до гарата Шин Осака 

не съм привърженичка на райони около гарите но от всичко изчето до тук виждам че в Япония е препоръчително да си близо до гара 

Искам да попитам дали има начин да се стигне до Ханеда в 05:00 ам от Йокохама дали има транспорт толкова рано или да си търся хотел на летището за по сигурно 

Връзка към коментар
преди 44 минути , Boryana каза:

 

Искам да попитам дали има начин да се стигне до Ханеда в 05:00 ам от Йокохама дали има транспорт толкова рано или да си търся хотел на летището за по сигурно 

Проверих вариантите и с автобус и с влак, няма толкова рано. Търси хотел на летище Ханеда за последната нощ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 12/6/2017 at 12:56 AM, samuraika said:

Да, в Япония гарите не са тези съмнителни, леко индустриални и неприветливи места, както в други гардове - напротив. Живота кипи около тях, там са най-лъскавите магазини и ресторанти, красиви променади, луксозни блокове и квартали с нощен живот. Точно Шин-Осака обаче не е красив район, тя е гара-компромис. Намира се на една спирка от централна гара Осака (която е като гореописаните) за да се избегне строенето на скъп мост през реката за шинкансена. Тка че може да погледнете около гара Осака, разбира се гара Киото, една нетрадиционна и не лоша опция би била Шин Акаши - това е в Кобе, но малко извън града в посока Химеджи. Там би имало по-евтини хотели с красиви гледки към залива, моста акаши и остров Ауаджи. И ще сте на три гари от Киото.

 

Търся препоръки за гурме туризъм в Осака моля за препоръки каде трябва да се отиде и кое си заслужава

Редактирано от Boryana
Връзка към коментар
преди 11 часа, Boryana каза:

 

Търся препоръки за гурме туризъм в Осака моля за препоръки каде трябва да се отиде и кое си заслужава

Много зависи какво търсиш. В Осака има всичко - от висша кулинария до така нареченото "Б" гурме . Ето един сайт, който би бил от помощ.

Задължителна е резервация при добрите ресторанти! Последния път като бях на Доттомбори пред всеки читав ресторант (дори и скъпите с менюта почващи от $100) имаше опашка от чакащи, основно туристи. От хотела, в който сте отседнали ще ви помогнат с резервацията, дори предварително ако им пишете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.