Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци, харесах си вътрешни полети между Тайланд и Лаос с две компании  (Air Asia, Lion Air Thai) от сайта Kiwi.com. Някой купувал ли си е билети от този сайт? Това, което ми направи впечатление е нелогичните размери на багажа ( 119 × 112 × 79 cm, 10 kg ) това което ме притеснява е теглото 10кг, така ли е наистина?. Общо полетите ни са 4 (Банкок - Луанг проганг,  Луанг проганг  - Банкок,   Банкок - Пукет, Пукет -  Банкок ) цената за чекиран багаж е 34,00 евро дали се отнася за всички полети или е на всеки полет? Използвахме опцията мулти сити в momondo.com и от там стигнахме до Kiwi.com.

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Когато купувате през посредници ще ви се налага да се чекирате на гише. Поне при мен беше така. Имайте го предвид. За мен беше важно да се чекирам по интернет, но не се получи при тези компании. Предполагам, че цената за багаж е само за Air Asia. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, scr3am каза:

Здравейте Магеланци, харесах си вътрешни полети между Тайланд и Лаос с две компании  (Air Asia, Lion Air Thai) от сайта Kiwi.com. Някой купувал ли си е билети от този сайт? Това, което ми направи впечатление е нелогичните размери на багажа ( 119 × 112 × 79 cm, 10 kg ) това което ме притеснява е теглото 10кг, така ли е наистина?. Общо полетите ни са 4 (Банкок - Луанг проганг,  Луанг проганг  - Банкок,   Банкок - Пукет, Пукет -  Банкок ) цената за чекиран багаж е 34,00 евро дали се отнася за всички полети или е на всеки полет? Използвахме опцията мулти сити в momondo.com и от там стигнахме до Kiwi.com.

 

Благодаря предварително!

10 кг е много ниска цифра за чекиран багаж, но се оказва факт. Проверявате Thai Lion и нещата стават ясни.

 

http://www.lionairthai.com/en/ThaiLionAir-Experience/Baggage-Allowance

 

За другите въпроси вероятно други ще помогнат... 

Връзка към коментар

Когато се лети с едни малки самолетчета, багажът е наистина 10 кг.Ние някъде из Филипинско налитнахме на такива.

Сравни си цената в сайтовете на АК.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хич не съм доволен от kiwi.com - ама човек се учи :). Направих резервация за билет Люксембург - София с прекачване в Милано и включен багаж 20 кг., и дотук всичко добре. Полетите са с easyjet и ryanair. Обаче, kiwi.com направиха check-in за полетите от мое име без да ме питат дали не искам да upgrade или предпочитание за място, или priority boarding,  па макар и да си доплатя. За полета с ryanair исках да получа boarding pass на мобилната апликация на ryanair,  ама не стана. Изгубих два дни в разправии с help desk на ryanair и kiwi.com, за да разбера, че check-in може да се прави само от kiwi.com. Ако искам аз да се чекирам, трябва да посоча имейла, с който е направена резервацията. Само че това е  имейлът на kiwi.com, а не личният ми. И било фирмена политика да не дават на клиентите си имейл, с който е направена резервацията. Та човек се учи от опита си и в бъдеще едва ли ще ползвам повече kiwi.com.

Връзка към коментар
преди 6 часа, scr3am каза:

Здравейте Магеланци, харесах си вътрешни полети между Тайланд и Лаос с две компании  (Air Asia, Lion Air Thai) от сайта Kiwi.com. Някой купувал ли си е билети от този сайт? Това, което ми направи впечатление е нелогичните размери на багажа ( 119 × 112 × 79 cm, 10 kg ) това което ме притеснява е теглото 10кг, така ли е наистина?. Общо полетите ни са 4 (Банкок - Луанг проганг,  Луанг проганг  - Банкок,   Банкок - Пукет, Пукет -  Банкок ) цената за чекиран багаж е 34,00 евро дали се отнася за всички полети или е на всеки полет? Използвахме опцията мулти сити в momondo.com и от там стигнахме до Kiwi.com.

 

Благодаря предварително!

Понеже в момента има промоция на Thai Lion и пише , че билетът е all inclusive ( тоест и багажът е включен в цената), аз за всеки случай им писах на техния мейл. Отговориха ми след 2-3 часа :

 

Domestic flight free Check-in Baggage Allowance 10 Kgs/person, carry on board 7 Kgs/person. Checking in baggage which exceeds from Baggage Allowance will be charged on a per Kgs at the basis check-in counter.
Domestic Flight  400 THB / kgs. If passenger have more information, please kindly contact our call center +662-529-9999 (24hrs.) press 9 in English.

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Здравейте,

 

Извинявам се за некропостинга, но за пръв път ползвам услугите на Kiwi.com.

 

Закупих билети за идния месец и получих потвърждение по mail заедно с билети от Kiwi.com. За съжаление не мога да проверя статуса на резервацията никъде заради политиката на Kiwi, но бих искал да попитам има ли от какво да се притеснявам след като всичките резервации са потвърдени?


Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 30 минути , Spirit каза:

За съжаление не мога да проверя статуса на резервацията никъде заради политиката на Kiwi

Какво имаш предвид и какви данни за резервацииите имаш?  С НТАК ли са полетите, или?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Фичо каза:

Какво имаш предвид и какви данни за резервацииите имаш?  С НТАК ли са полетите, или?

Всички полети по веригата са с Ryan и имам PNR код за всеки един от тях. 

Връзка към коментар
На 9.01.2020 г. в 12:32, Spirit каза:

Всички полети по веригата са с Ryan и имам PNR код за всеки един от тях. 

След като имаш PNR, не виждам причина за  притеснения. :smile3:

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.