Прескочи до съдържание

8 дни в Андалусия


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

преди 11 часа, Rainy каза:

Не. Ние се мотахме 3-4 часа, с много снимки, мотаене, навиране на носа нагоре-надолу. В общи линии му бяхме отделили половин ден, спуснахме се пеша към старата чаршия и Албисин, докрая на деня мотаене там, със завършек на вино и вечеря с поглед към нощна Алхамбра.

 

Наистина не бих разбрала кому е нужно такова препускане на такова място, но вие си решавате :) 

 

Точно обратното, не искаме да препускаме и затова питам дали има смисъл да се възползваме от безплатния час за двореца, а да си купим билет само за градините /за Севиля/.

Връзка към коментар
преди 6 минути , noshtna_ptica каза:

Точно обратното, не искаме да препускаме и затова питам дали има смисъл да се възползваме от безплатния час за двореца, а да си купим билет само за градините /за Севиля/.

Ако съм те разбрала погрешно, извини ме! Аз говорех за Гранада и Алхамбра... 

Връзка към коментар

Ами аз говоря за двореца Алкасар в Севиля. На мен лично три часа ми бяха малко. Като добавя факта, че навсякъде имаше страшно много хора и на моменти разминаването е трудно, времето изобщо не ми стигна. Но аз съм от хората, които могат да изкарат цял ден на такива места.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Боби каза:

Да :)

Достатъчно :) - цък

Дай сега по-предизвикателен въпрос, ако питаш дали става за плаж - става ;)

 

Две години подред  бяхме през пролетта.Тази година в средата на април по време на Семана Санта в Севиля беше около 30-32С,Миналата година в края на април,началото на май по време на празника на Кръстта в Гранада и Кордова беше 35С.Но това не означава и че тази година ще е така.Някъде бях чел ,че Севиля е най-горешия град в ЕС с население над 1 милиона човека,по-горещ дори и от Атина!И двата празника са много интересни,проблем са тълпите и повишаването на цените в периода на празниците(спане и ресторанти)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, Еминко каза:

Някъде бях чел ,че Севиля е най-горешия град в ЕС с население над 1 милиона човека,по-горещ дори и от Атина!

За нещо ще й казват тигана на Испания/Андалусия  (la sartén  de España, la sartén de Andalucía).

Максималните средни температури през лятото са 37 градуса, доста често през лятото  могат да се видят температури от сорта на 41-42-43 градуса.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Имам въпрос за летището в Малага. Кацаме в 23,45, а последният аеробус към града е в 24,00ч.

Имате ли представа дали ще ни изчака или да проучвам такситата?

Връзка към коментар

Ако нямате чекиран багаж може и да успеете, но летището не е малко, а поне ние като летяхме доста време си отвисяхме докато излезе багажа. Така че тези 15 минути най-вероятно няма да ви стигнат.

Връзка към коментар

Нямаме чекиран багаж, но при положение, че това е последният автобус, не е ли длъжен да изчака пътниците?

Гледах и хотелите до летището, но няма на пешеходно разстояние, не и през нощта...

Връзка към коментар
преди 3 минути , noshtna_ptica каза:

Благодаря, нямах представа, че е толкова натоварено летището. Ще се ориентирам към такситата.

Началната им такса е 1,85 евро, цената през нощта е 1,06 евро/км, но имат имат  минималната  тарифа от 19,01 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Надявам се, че качват по 4, а не по 3 пътници?

А дали има опция за по-голямо такси, понеже сме мащабна група?

Връзка към коментар

Да използвам тази тема и да попитам: Ще бъдем в Андалусия 8 дни - края на март -до 7 април. Ще вземем рент-а-кар. Още правя програма, но от прочетеното съм със следните изводи: Белите линии са безплатни места, сините се плащат на автомат на час, но с максимален престой до 2 часа, жълтите линии са за товаро-разтоварване до 15 минути т.е. мога да спра за малко на аварийни- така ли е?

И още нещо - понеже сме по техния Великден- кой точно ден да очакваме, че всичко ще е затворено -петък, събота, неделя....

 

Връзка към коментар

Има различни платени зони, сини, зелени, даже оранжеви на места в Андалусия, цените им са различни в зависимост от града. Понякога на една улица може да има две зони и трябва да си купиш билет от автомата със същия цвят,  да не  спреш на синя, а да купиш от зелена примерно.

Цените си ги пише на самия автомат, както и колко е максималното време (не винаги е точно 2 часа) и  кога е платено и кога безплатно.

Жълтите обикновено са за кратковременно спиране, не париране,  паркиране на аварийни няма да те спаси, ако те няма 10 минути и минат глобяващите.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тази година живях един месец в Беналмадена- целия юни. Използвах го за база за разучаване на Андалусия.

Първо относно трансфера. Летището на Малага е много близо до града Малага. На две спирки с влака Фуенгирола- Малага сентро/ползав се като метро и е на 30 минути/ и последния е в 1 ч. и нещо през ноща- виж тук http://www.andalucia.com/travel/airports/malaga/train-station.htm. Трансферът до Малага или който и да е друг град по линията ще струва до 3 Е на човек. Ако случайно нещо неви се получи, винаги можеда си купите трансфер за по 5-6 евро на човек в двето посоки. Но точно за Малага с влака е най-лесно и евтино...

Тъй като разучавах региона лежерно и спокойно моят вкус казва следното: Ронда е силно прехвалена- туристическа измислица. Градчета като Ронда са навсякъде в Испаня. Кордоба-1 ден. Марбея, Естепона, Михас, Беналмадена, Фуенгирола си заслужават само ако си на почивка в тях за минимум 2 седмици. Малага-2 дни.

Гранада и Севия съм си ги оставила за тази година, както и други не туристически места. Транспортът в Испаня е отличен. Разбира се аз често използвах отиването от единия град до другия с влака и връщане с фери или обратното- така е много по-приятно. 

Тази година се чудя дали пак да съм в Беналмадена или да избера друго градче в Коста дел Сол...:)

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Aз се спрях на частния трансфер, но ми стана интересно за влака. Разстоянието до него е 2-3 км и нощем как се стига от летището до гарата?

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

гарата на малага е преспоследната спирка на влака. Паследната е Малага сентро. Т.е. от Аеропорто на две три спирко е гапата на Малага. Спирката Мария Замбраноcercaniasmalaga.png е гарата. Разучете линка от предния ми пост - андалусия.ком, ако разбирате английски...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам предвид от летището до тази спирка на влака, от която ще се пътува за града?

На същото разстояние е и най-близкия хотел, но четох, че не е ОК да се ходи пеш, особено нощем.

 

ПП: Пише, че има ескалатор и разстоянието се взема за 5 мин? Правилно ли съм разбрала?

А цената една и съща ли е ако купя билетите онлайн и ако се купят на място?

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар
На 11.12.2017 г. в 13:55, Jenbel каза:

Някой да е бил в Андалусия през април? Колко топло става тогава?

Бях в края на април, началото на май и по време на корида в Севиля щях да припадна от жега. Тогава беше около 33 градуса и естествено имахме купени билети на "соле" ( на слънце), понеже са по -евтини. Малага и Валенсия бяха по хладни (около 25/26 градуса), ставаше за слънчеви бани, но не и за къпане в морето.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 10.12.2017 г. в 17:45, noshtna_ptica каза:

А ходил ли е някой в Кордоба по време на фестивала? 

Четох, че тогава градът се пука по шевовете и мисля, че под 2 дни няма да ми стигнат.

Ронда я бях прежалила, но @a6olq, наистина ли Кадис, Ронда и Марбея за 1 ден е постижимо?

Бях там по време на фестивала - патио дел флорес. Много живописно, ухайно и изпълнено с фламенко танци. Внимавай с резервациите, ако закъснееш няма да намериш място за нощувка, Мисля, че два дни с една нощувка е достатъчно. Що се отнася до Ронда, намирам същара за много очарователна и романтична, но прекалено туристическа. Пълно с тълпи от туристи. Не бих планирала дълъг престой там. Гранада с Алхамбра и Севиля с всичките и красоти са задължителни! Марбея за мен е лъскав Слънчев Бряг с голф игрища. За мен лично Малага е по - интересна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

WHERE IS THE TRAIN STATION?

The signs pointing the way to the airport train station are easily missed, due to their neutral colours. Look out for "RENFE" train station signs - RENFE operates all trains in Spain. From the Terminal 3 arrivals hall turn right out and into the open square. Cross the square keeping to the left side and cross the road on the zebra crossing and the station entrance is just infront.

If it is raining take the lift up to departures level and follow the signs walking round to the end of the terminal (near check-in desk 380) and thhere take the lift or escalator down to the train station. It is about a five minute walk from the arrival hall. Platforms are at a lower level and you are not allowed to take a trolley down to the platform level.

http://www.andalucia.com/travel/airports/malaga/train-station.htm

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Почти ми е готова програмата за Андалусия, но имам следната чуденка.

Първият ден кацаме в Малага в 10 и 20. Вземаме кола под наем и се отправяме за нощувка в Ронда, като по пътя мислех да видим Михас и Сетенил и разбира се разглеждане на Ронда. Уточнявам, че денят е почивен, ако има значение. Тук Михас ми е под въпрос и се чудя дали да го оставя за по-късно.

Пред последния ден нощувката ни е в Малага, а на другия ден летим в 18 и 30ч. Предвидила съм пътуване от  Гранада, където би трябвало да сме свършили със забележителностите, но все пак можем да си позволим още 2-3 часа, след това минаване през Нерха /струва ли си изобщо края на март/ и тук се чудя дали да оставим Михас за тогава. Малага съм я оставила за последния ден преди полета и само вечерта на нощувката да видим Що е то Малага в петък вечер?

 

И още нещо: излязоха билетите за Алхамбра-Чудя се за колко часа да взема билети, за да успеем спокойно. Нали часа е за влизане в Насридския дворец, та се чудя за 10ч. късно ли е

Редактирано от dikrasteva
Допълвам въпроса
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.