Прескочи до съдържание

Кратък въпрос Германия


funny

Препоръчани мнения

Здравейте,

Моля за малко помощ в избора на град за мотаене и нощувки.

На 27.12 вечерта кацаме в Кьолн а на 29.12 - сутрин излитаме от Дюселдорф.

Та питането е - кой от двата града е по-приятен за лежерно, безцелно мотаене ? - ( безцелно и лежерно, защото не се и надявам по това време на годината да има нещо отворено за посетители)

От там ще преценим и къде да е първата нощувка. Втората е ясна - Дюселдорф.

 

Нито в един от градовете не съм била, като изключим летищата им .

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих предложила да се помотаете в Кьолн, да разгледате катедралата, да се качите горе за гледка, да видите кметството и да се разходите покрай реката и по моста Hohenzollern brücke, да посетите музея на шоколада, ако е отворен. Има и още няколко хубави катедрали и зоопарк. Също добър вариант е Аахен, не е много далече от Кьолн с влака, но има страхотна катедрала в три различни архитектурни стила и няколко красиви улици в центъра. Половин ден за Кьолн и половин ден за Аахен мисля, че ще е хубава комбинация. Ако не ви се пътува много, може да посетите Бон, който има малка старинна част и някои красиви квартали като Кьонингсвинтер, който е под замъка Драхенфелс. Замъкът е много хубав, но не работи зимата. 

В Дюселдорф не съм била, но от това, което съм виждала по снимки, не ме е впечатлил с нищо особено.

Ако има нещо друго, с което мога да помогна, казвай. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За мен Дюселдорф е един от най-приятните големи немски градове. Личното ми мнение, че е в пъти по-интересен от Кьолн. За толкова малко време друг град не ви трябва. Вижте в Кьолн катедралата и лека разходка из стария град и беж към Дюселдорф. Там телевизионната кула, променадата и стария град са ви задължителни. Освен това не случайно наричат стария град-най-дългия бар в света-има над 250 бара- все нещо ще е отворено :)

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Благодаря за мненията.

Оказа се че и на връщане отново ще имаме един свободен ден , така че ще направим отиването през декември да е в Дюселдорф , а на връщане - януари е Кьолн.

 

( От Диселдорф ни излита презокеанския полет за , а каца в Кьолн )

Връзка към коментар

+1 глас за Ддорф. Градът има да предложи толкова много и интересни занимания - освен споменатите кула и стария град, отделете време на медийното пристанище с танцуващите къщи на Франк Гери, старата митница, музеят на речното плаване, потърсете историята на катедралата със завъртения покрив, разходете се до японските градини и до останките на средновековния замък, които са на Рейн, хапнете истинско японско суши в квартала на най-голямата японска диаспора извън Япония (може и да е най-голямата в Германия), разходете се по мостовете от 2-те страни на Рейн и ако ви остане времето - минете по Кьо-то - най-скъпата търговска улица в Германия ;)

Обърнете внимание на транспорта от/до летището, защото Ддорф е богат град и са построили не една, а 2 жп гари на DUS. Едната е под терминала, само с 1 перон - там спира S11, който можете да хванете от ХБФ или от един куп спирки в града. Другата е в края на летището, близо до хангара на приземената Ер Берлин. На тази гара спират всякакви влакове -  S-Bahn, Regio, ICE, IC, ... Но от нея имате още 5 минути с висящото във въздуха влакче.

А ако решите, че искате да усетите аромат на керосин, на терминал Б на летището има тераса за спотинг на самолети. Таксата беше нещо от рода на 2-3 евро и пред вас се открива гледка към тармака и пистите, а част от самолетите спират в краката ви.

За връщането - от летище Кьолн/Бон също има есбан до градовете. Разписание на влаковете можете да откриете на bahn.de

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , akair каза:

+1 глас за Ддорф. Градът има да предложи толкова много и интересни занимания - освен споменатите кула и стария град, отделете време на медийното пристанище с танцуващите къщи на Франк Гери, старата митница, музеят на речното плаване, потърсете историята на катедралата със завъртения покрив, разходете се до японските градини и до останките на средновековния замък, които са на Рейн, хапнете истинско японско суши в квартала на най-голямата японска диаспора извън Япония (може и да е най-голямата в Германия), разходете се по мостовете от 2-те страни на Рейн и ако ви остане времето - минете по Кьо-то - най-скъпата търговска улица в Германия ;)

Обърнете внимание на транспорта от/до летището, защото Ддорф е богат град и са построили не една, а 2 жп гари на DUS. Едната е под терминала, само с 1 перон - там спира S11, който можете да хванете от ХБФ или от един куп спирки в града. Другата е в края на летището, близо до хангара на приземената Ер Берлин. На тази гара спират всякакви влакове -  S-Bahn, Regio, ICE, IC, ... Но от нея имате още 5 минути с висящото във въздуха влакче.

А ако решите, че искате да усетите аромат на керосин, на терминал Б на летището има тераса за спотинг на самолети. Таксата беше нещо от рода на 2-3 евро и пред вас се открива гледка към тармака и пистите, а част от самолетите спират в краката ви.

За връщането - от летище Кьолн/Бон също има есбан до градовете. Разписание на влаковете можете да откриете на bahn.de

Поклон. И запис за посещение. И с пазарите си Ддорф силно ни грабна тази година, ни явно трябва да му се отдели повечко време в топлата част на годината.

Иначе и аз да дам глас за Ддорф.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Още малко помощ моля :)

 

1.Препоръчително ли е да си купя билетите за влакчетата от Летището в Кьолн до Дюселдорф онлайн , или не е проблем да го направя и на място след кацането ни ( в предвид че летим с Раян и закъсненията не са изключени)

2. Предполагам че транспорта от града до летището в Дюселдорф не е проблем в 5:00-5:30 сутринта ?  ( Германия , ама аз да си питам ) :)

 

Идеята е след кацането в Кьолн в 19:30 ( по идея) да се придвижим директно към Дюселдорф и да спим в хотел в центъра за да имаме на следващия ден цялото време което ни е нужно да обикаляме. Втората нощувка евентуално също да е в този централен хотел и след нея рано сутрин ( около 5) да вземем трансфера до летището

 

Редактирано от funny
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 9 минути , funny каза:

1.Препоръчително ли е да си купя билетите за влакчетата от Летището в Кьолн до Дюселдорф онлайн , или не е проблем да го направя и на място след кацането ни ( в предвид че летим с Раян и закъсненията не са изключени)

2. Предполагам че транспорта от града до летището в Дюселдорф не е проблем в 5:00-5:30 сутринта ?  ( Германия , ама аз да си питам )

1. Не е нужно да ги купуваш предварително, можеш да ги вземеш от самите машинки за билети на летището.

2. Няма проблем. Сутрин има през около 20 минути влак към летището.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , elateq каза:

1. Не е нужно да ги купуваш предварително, можеш да ги вземеш от самите машинки за билети на летището.

 

Машинките са ти на пътя от летището към перона - преди стълбите надолу. Не ги пропускай, защото на самия перон няма машинки за билети. Аз веднъж ги подминах, защото имаше опашка, слязох на перона - няма машинка, трябваше да се връщам с куфарите обратно нагоре до летището.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

1. Ако ще пътувате с S-Bahn или REGIO, разлика в цената на билетите или няма да има никаква, или ще е в рамките на няколко цента до евро. Сериозните разлики са при IC и ICE

2. Най-добре го проверете на сайта на ДБ - bahn.de - сложете начална спирка Ддорф ХБФ, например, до Ддорф Флугхафен и ще видите точно кога има влакове, за да няма изненади.

Едни приятели летяха от Дортмунд и намирането на влак от Ддорф до Дортмунд рано сутринта беше на цената на неудобството да стигнат твърде рано в Дортмунд. Предполагам няма такъв проблем с трансфер от Ддорф до летището на Ддорф, но все пак го проверете.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички.

С ваша помощ успях да се поориентирам и в транспорта :)

До сега Германия винаги ми е била автомобилна дестинация и нямам никакъв, ама никакъв опит с влакове, метро, автобуси и т.н. там. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

Благодаря на всички.

С ваша помощ успях да се поориентирам и в транспорта :)

До сега Германия винаги ми е била автомобилна дестинация и нямам никакъв, ама никакъв опит с влакове, метро, автобуси и т.н. там. 

Гаранция ще има транспорт  по всяко време. 

За дистанцията между Ддорф и Кьолн (+ летища) не ти е необходим IC/ICE влак - разстоянието е малко и спокойно и бързо ще се придвижите с регионален влак или S-bahn.

Вероятно най-изгодно ще ви е да си вземете дневна карта за транспорт, а ако сте поне 3-ма, групова дневна карта за до 5 души.

Връзка към коментар

В Дюселдорф не сме били, но в Кьолн бяхме миналата година за Коледните базари и честно казано, ако ги няма тях (а там има 7!!!), единственото впечатляващо е катедралата! Иначе - доста грозновата архитектура... За съжаление изпускате Коледните базари, които са от 27-ми ноември до 23-ти декември, така че по-скоро си организирайте програмата около Дюселдорф. 

 

П.С. Ако все пак се позавъртите из Кьолн - около реката има красиви типично немски къщи с остри покриви, църквата Св. Мартин

15420755_1229140120486541_43774991598772

 

както и музей на шоколада

15419747_1229129407154279_16809126817897

 

Мостът също си заслужава да се разгледа и денем, и нощем... 

15443265_1229121563821730_87911163223135

 

15384388_1229129200487633_47947582276085

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Бихте ли ми дали евтин вариант за придвижване от летището на Дортмунд до летището на Кьолн или Кьолн на 3.03 сутринта.

Искам да хвана самолет от Кьолн , който е в 16:35. Имам предостатъчно време, но с влак излиза 39 евро за 2-ма човека в най-добрия случай.

Има ли някой low cost автобус от летището в Дортмунд или от града до Кьолн или летището. И двата града са ми добре познати и съм пътувал много пъти, но винаги с влак, т.к сме били повече хора и с дневните билети е изгодно. Сега обаче за 1 трансфер само  ми се струва множко 19 евро на човек.  Благодаря предварително.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Здравейте,

Бихте ли ми дали евтин вариант за придвижване от летището на Дортмунд до летището на Кьолн или Кьолн на 3.03 сутринта.

Искам да хвана самолет от Кьолн , който е в 16:35. Имам предостатъчно време, но с влак излиза 39 евро за 2-ма човека в най-добрия случай.

Има ли някой low cost автобус от летището в Дортмунд или от града до Кьолн или летището. И двата града са ми добре познати и съм пътувал много пъти, но винаги с влак, т.к сме били повече хора и с дневните билети е изгодно. Сега обаче за 1 трансфер само  ми се струва множко 19 евро на човек.  Благодаря предварително.

Тук купуваш автобусен билет. Това е от Дортмунд до летище Кьолн, двама за 10 евро. Време за пътуване малко над час и половина.

От летище Дортмунд до Дортмунд автобус 490 от летището до най-близката жп спирка Aplerbeck, после на метро U47 до гарата. Билет тарифа А3 по 2,80 на човек, време за пътуване общо около 35 мин. Тук можеш да видиш разписание.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
56 minutes ago, Боби said:

Тук купуваш автобусен билет. Това е от Дортмунд до летище Кьолн, двама за 10 евро. Време за пътуване малко над час и половина.

От летище Дортмунд до Дортмунд автобус 490 от летището до най-близката жп спирка Aplerbeck, после на метро U47 до гарата. Билет тарифа А3 по 2,80 на човек, време за пътуване общо около 35 мин. Тук можеш да видиш разписание.

Много благодаря за бързия отговор! Веднага ги купувам.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.