Прескочи до съдържание

Билети до Япония


Препоръчани мнения

Здравейте! Интересувам се от изгодни полети до Токио за април - около 1-10 април, плюс-минус 1-2 дни. Дали да изчакам януари или сега да купя, пък да не вземат да се вдигнат цените. До колко може да паднат цените? Каква цена се приема за изгодна за тази дестинация?

Връзка към коментар

Летяхме м.Май 2016.Билетите купихме по време на октомврийската промоция.

Мисля,че цени около 400евро са добри.Но кога ще има промоция и дали ще е за всички полети никой не знае.

Връзка към коментар

Ние летяхме с Иберия: Болоня Токио Франкфурт / и двата полета през Мадрид/  началото на ноември 2016год. за 360 евро двама възрастни. 180 евро на човек

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Roje каза:

Ние летяхме с Иберия: Болоня Токио Франкфурт / и двата полета през Мадрид/  началото на ноември 2016год. за 360 евро двама възрастни. 180 евро на човек

Ааааа, Роже, не си честен! Вашето беше не промоция, а "грешка", Иберия си бяха забравили добавката за гориво.

@Eva eva ако не сте решили твърдо да е април, изчакай до януари и разгледай промоциите. Не само катарците имат добри полети до там, Дани ме подсети и за KLM, които имаха много добри цени до Фукуока. Ако сте с пасове няма значение къде кацатае - транспорта ви е покрит.МОят съвет би бил - изчакваш и преглеждаш редовно за промоции, като си имаш няколко възможни дати. Но ако държите на този април - изчакай поне до катарската промоция и решавай тогава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря много за отговорите :) Ще почакам и ще следя. Няма как да не е април, тогава е ваканцията на учениците. Ако не е април ще трябва да е август-септември, пък нали тогава не е много подходящо.  Пък и тези пусти вишни искам да видя :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, samuraika каза:

Ааааа, Роже, не си честен! Вашето беше не промоция, а "грешка", Иберия си бяха забравили добавката за гориво.

@Eva eva ако не сте решили твърдо да е април, изчакай до януари и разгледай промоциите. Не само катарците имат добри полети до там, Дани ме подсети и за KLM, които имаха много добри цени до Фукуока. Ако сте с пасове няма значение къде кацатае - транспорта ви е покрит.МОят съвет би бил - изчакваш и преглеждаш редовно за промоции, като си имаш няколко възможни дати. Но ако държите на този април - изчакай поне до катарската промоция и решавай тогава.

Да, грешка беше, Самурайка.  Май им беше нарочна грешката, по случай откриването на линията Мадрид- Токио на Иберия:). Не съм казал, че е промоция. Мисълта ми беше да следи и Иберия, защото от тях могат да изскочат евтини билети:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, аз те разбрах и си напълно прав да споделяш и Иберия като опция, но 180 евро на човек е нереалистично очакване, особенно ако имаш фиксиран период. Иначе почти всяка година изпада отнякъде по някоя изгодна оферта за Япония, но не се знае кога и за кой период...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Цени каквито се споменават тук от 300-400 евро няма как да намериш от сега за март или ще е повече от 6-а от тотото.

Такива цени излизат 1, макс 2 пъти в годината, а като се добави, че искаш да си по сакурено време там и остават само 3 месеца, става още по-трудно.

Както ти казаха, ако почакаш още 1 месец за евентуална промоция на катарците, най-вероятно ще платиш повече за нощувки,  които и без това са на по-високи цени по това време.

Ако дори предположим, че след месец паднат цените с 50-70 евро, като платиш за по-скъпи нощувки, ще се обезсмисли, а ако не паднат, съвсем ще е безсмислено чакането ти..

 

Друг важен момент за мен е, особено, когато ще има деца е кога се излита и кога се каца. С караците часовете са си доста гадни, тръгва се вечер, сменят се самолети  през нощта в Доха, стига късно в Токио, като ако се каца на близкото летище Ханеда си е през нощта, връщането е подобно.

Решението е твое все пак, дали ще чакаш и колко.

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако мога да помогна индиректно - да си стиковате датите.
Тук има списък на предполагаемите дати за цъфтежа на сакура-та за 2018г. в Япония: https://www.jrailpass.com/blog/japan-cherry-blossom-forecast/

Връзка към коментар

Ние пътувахме София- Москва-Токио и обратно с Aeroflot, с удобни часове от София и  Токио и с малък престой в Москва. Цена-420 евро. Много приятни полета, деветте часа минаха неусетно. Бяхме около по 50-60 човека на борда и в двете посоки, така че имахме по цял ред седалки на човек.  Успех в търсенето на билети, но наистина часовете за излитане и престоя на междинното летище са по-от значение, отколкото цената. Тя се забравя, запомня се чувството за комфорт.

Връзка към коментар

@Alexander много правилно наблюдение. Освен това, да вметна, че тази година се очертава скок на туристите по време на сакурата - има чувствително увеличение на резервациите в този период, а сме още декември...

Връзка към коментар

В крайна сметка купихме билети за Мадрид, там ще сме сакурата :)  Живи и здрави ще се подготвя по-сериозно и от по-рано. Явно Япония ще е по-сериозно предизвикателство за мен :) 

 

Благодаря още веднъж на всички и до скоро :)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.