Прескочи до съдържание

Пилигрим в Япония


hhaapp

Препоръчани мнения

Звравейте.....новозаписала се Магеланка съм...от седмица започнах да планирам Моето пътуване в Япония...ще е с продължителност около три месеца почти...Един месец за основните градове и забележителности и около два месеца за пълно потапяне в природата и културата на японците на остров Шикоку...Регистрирох се защото ще имам нужда от помощ при планирането на престоя преди да започна Камино Шикоку...Еднопосочен билет - средата на април...И тъй като обикновено разчитам на краката си да ме заведат там накъдето съм тръгнала, това с влаковете и метрата ме хвърля малко в ужас...Но съм сигурна, че съвместно ще съумеем да направим добра програма и после да можем да се насладим заено споделяйки впечатления с всички вас...Все още това Камино не е натрупало фама както Камино де Сантяго в Испания и мисля че за всички ще е интересно....В първоянуарските дни ще споделя предварителната ми програма и ще можем да я обсъдим....Благодаря и Весела новогодишна нощ!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте, ето я и предварителната програма за Япония, започваща живот и здраве през Април....Ще е голямо ходене, обикаляне и кланяне....Много ще съм благодарна ако можете да ми дадете някой полезни съвети....Общо взето съм се насочила към 14 дневен JR PASS...който да е активен от ден 5 до 18....Посочила съм плана съвсем схематично...Исках да попитам и за опцията да се облечеш някъде с кимоно - безплатно или с такса....Благодаря предварително на всички проявили интерес по темата!

 

Ден 1 – преди обяд кацане летище Нарита  и трансфер до хотел, разглеждане парк Ueno koen, Национален музей и др. в Ueno и Yanaka

Inno Hostel & Pub Lounge Ueno, Tokyo – 4 нощувки  /1/

https://www.booking.com/hotel/jp/inno-hostel-and-pub-lounge-ueno.bg.html?aid=375654;sid=515d4423ce42033377f151a47c20eb2f

Ден 2 - Пагодата Чурейто и планината Фуджи

Ден 3 - храма Асакуса Сенсоджи, улица Накамисе, Акихабара, Гинза

Ден 4 - Императорския дворец , Токио Тауър, Одайба                                                                                             

Ден 5 - Сините немофили в парка Хитачи  - Нощувка

Ден 6 - Паркът на цветята в Ашикага - Нощувка

Ден 7 – Nikko, водопада Кегон - Нощувка

Ден 8 – парк с маймуните Jigokudani - Нощувка 

Ден 9 – Kamakura – Нощувка

Ден 10 – полята на Шибазакура  - Нощувка

Ден 11 – TAKIYAMA, OGIMACHI, SHIRAKAVA – Нощувка

Ден 12 –парк  Nabana no Sato , Mie - Нощувка

Ден 13 – Нара, Коясан - Нощувка

 

Ден 14 – Осака - Нощувка

 

Ден 15 – Киото – 3 НОЩУВКИ

 

Ден 16  - Киото

 

Ден 17 - Пътят Накасендо – Нощувка в Киото

 

Ден 18 – Водопадът Начи - Пагодата Сейгантоджи

 

Ден 19  - Кumano Kodo – 4 нощувки 

Ден 23 – придвижване до Шикоку

Още 2 месеца -  камино Шикоку

Отпътуване за Сеул от Осака

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За обличане в кимоно:

В замъка на Окаяма имаше такава опция, безплатно. Ние се облякохме, за да се снимаме.Вероятно, на други места също може.

Имам няколко въпроса, ако не е проблем да ми отговориш,моля:

Стана ми интересно - пътят, който трябва да изминеш е около 1200 километра. Ще ползваш ли транспорт или само пеш? Колко храма предвиждаш да посетиш, от всичките 88? И какво те накара да тръгнеш натам?

shikoku-map.png

Връзка към коментар

WOW!

Очертава се много интересна тема и много интересно приключение!

 

Програмата, ясно че е набързо нахвърляна, но и малко неясно ми стана с транспорта. Казваш, че смяташ да ползваш 14 дневен JR pass от ден 5 до 18...а в програмата има много зиг-заг (напред - назад) извън тези дни...Особенно впечатление прави ден 2 , както и ден 13 Нара-Коя сан (двете са много далеч едно от друго) и ден 19 - Кумано кодо. Нара е добре да я видиш в някой от дните в Киото, а Коя сан го групирай с Кумано кодо. От Мие се пусни по пилигримските пътеки - Iseji - Kohechi и излез на Коя сан, от там Нара, Киото, Осака, Кобе и се пусни към Шикоку по моста Аваджи.

И още нещо - като гледам програмата е да се напредва бавно и да се видят много неща по пътя - това малко обезсмисля скъпия JR pass. От 1ви до 10ти април може да се ползват тези биле×ти.

Успех!

И много вълнуваща и прекрасна Нова 2018та! Започва впечатляващо!

 

Редактирано от samuraika
Връзка към коментар
6 hours ago, AlexandraKo said:

За обличане в кимоно:

В замъка на Окаяма имаше такава опция, безплатно. Ние се облякохме, за да се снимаме.Вероятно, на други места също може.

Имам няколко въпроса, ако не е проблем да ми отговориш,моля:

Стана ми интересно - пътят, който трябва да изминеш е около 1200 километра. Ще ползваш ли транспорт или само пеш? Колко храма предвиждаш да посетиш, от всичките 88? И какво те накара да тръгнеш натам?

shikoku-map.png

Здравейте! Да, поклонническия път около остров Шикоку наистина е дълъг, дори около 1400 км го посочват в различни справочници, но километрите не ме плашат....разпределени във времето е постижимо...Наистина е предизвикателство! Идеята е да го изминем пеш, минавайки през всичките 88 храма! Знам за този път от около 4 години, тоест откакто извървях Камино де Сантяго в Испания....Вярно там разстоянието беше общо около 900 км до океана, но в крайна сметка понятието за разстояние сме го измислили ние хората...да сме здрави....другото, ще се случи....Та след това мое камино в Испания, пътя остана в моя живот във времето досега, защото се върнах да живея близо до пилигримите - все интересни и близки по душа хора, всеки носещ на гърба си своите тревоги и всеки върхящ с пълни с надежда очи...Така пилигримския живот стана моето аз...и разбира се през това време желанието ми да пътувам се мултиплицираше след всяка среща...Никога до сега не съм пътувала в Азия, а винаги съм искала....Решихме с приятелят ми да започнем т.нар. пътуването на живота ни, да посетим възможните дестинации и аз му предложих защо да не започнем с Камино Шикоку! Бяхме единодушни! "Добро начало!" - каза той!

Редактирано от hhaapp
  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
8 hours ago, samuraika said:

WOW!

Очертава се много интересна тема и много интересно приключение!

 

Програмата, ясно че е набързо нахвърляна, но и малко неясно ми стана с транспорта. Казваш, че смяташ да ползваш 14 дневен JR pass от ден 5 до 18...а в програмата има много зиг-заг (напред - назад) извън тези дни...Особенно впечатление прави ден 2 , както и ден 13 Нара-Коя сан (двете са много далеч едно от друго) и ден 19 - Кумано кодо. Нара е добре да я видиш в някой от дните в Киото, а Коя сан го групирай с Кумано кодо. От Мие се пусни по пилигримските пътеки - Iseji - Kohechi и излез на Коя сан, от там Нара, Киото, Осака, Кобе и се пусни към Шикоку по моста Аваджи.

И още нещо - като гледам програмата е да се напредва бавно и да се видят много неща по пътя - това малко обезсмисля скъпия JR pass. От 1ви до 10ти април може да се ползват тези биле×ти.

Успех!

И много вълнуваща и прекрасна Нова 2018та! Започва впечатляващо!

 

Здравей! Идеята ми беше повечето обиколки да са сгъстени в 14 дни за да се ползва JR PASS. Не знам за KOYASAN може би може да се отиде след MIE, и след това на север към Nara и Osaka. Стигайки, с JR Passa в последния 14 ден, до началната точка на Кумано кодо изключвам ползването вече на паса , защото ще го вървим пеш 4 дни и след това идеята ми беше с фери от Wakayama до Tokushima да се прехвърлим на Шикоку. Ще вървим най популярния път Кумано - този от Tanabe до Hongu Taisha - наречен Nakahechi. Ние пристигаме на 17 април, малко късничко за сакурата, затова и през втория ден още бих искала да отидем до Chureito с надежда да можем да се порадваме на красивите череши, храм и вулкана....

Редактирано от hhaapp
Връзка към коментар

 

преди 15 часа, hhaapp каза:

Исках да попитам и за опцията да се облечеш някъде с кимоно

преди 15 часа, hhaapp каза:

Ден 2 - Пагодата Чурейто и планината Фуджи

Когато аз ходих до Фуджи, там има музей на открито и може да се облечеш в кимоно и да се снимаш. За съжаление не помня да е имал някакво име-просто ни стовариха с микробусче пред него и в една от къщичките предлагаха кимоната. Много беше забавно :)

Връзка към коментар
2 minutes ago, bobole4e said:

 

Когато аз ходих до Фуджи, там има музей на открито и може да се облечеш в кимоно и да се снимаш. За съжаление не помня да е имал някакво име-просто ни стовариха с микробусче пред него и в една от къщичките предлагаха кимоната. Много беше забавно :)

да, смятам да не пропускам тази атракция....това с микробусчетата не ми е ясно....като организирана екскурзия от Токио ли

Връзка към коментар

Поздравления за програмата и куража - звучи направо невероятна! Сигурен съм, че тук ще намериш точните отговори на всички колебания, които имаш и ще се получи страхотно ходене :) .

И ние се обличахме като самурай и гейша в замъка в Окаяма. Безплатно е, но работи до около 15:00 часа, та е хубаво по-рано да се отиде, за да се запишете и да не чакате последния момент. Обикновено има по 5-6 човека опашка, та кажи речи половин час се чака, тъкмо да се разгледа останалата част от замъка.

Връзка към коментар
преди 1 час, hhaapp каза:

като организирана екскурзия от Токио ли

Да, беше организиран тур от Токио, но друг се занимаваше с организацията и нямам подробности. Беше много удобно, защото целия ден ни валя много силно и винаги микробусчето беше подръка.

Просто го имай като идея, че там има такъв музей и кимона и цената беше много достъпна :)

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, hhaapp каза:

Здравей! Идеята ми беше повечето обиколки да са сгъстени в 14 дни за да се ползва JR PASS. Не знам за KOYASAN може би може да се отиде след MIE, и след това на север към Nara и Osaka. Стигайки, с JR Passa в последния 14 ден, до началната точка на Кумано кодо изключвам ползването вече на паса , защото ще го вървим пеш 4 дни и след това идеята ми беше с фери от Wakayama до Tokushima да се прехвърлим на Шикоку. Ще вървим най популярния път Кумано - този от Tanabe до Hongu Taisha - наречен Nakahechi. Ние пристигаме на 17 април, малко късничко за сакурата, затова и през втория ден още бих искала да отидем до Chureito с надежда да можем да се порадваме на красивите череши, храм и вулкана....

Разбрах идеята ти за сакурата, но според мен няма смисъл да правиш този тигел до Фуджи на втория ден и после на осмия да го повториш (де факто) с ходенето до Джикокудани и Хаконе - групирай си ги попътно двете. Има късноцъфтящи сакури, а ако искаш да ги видиш - след Мие отидете в Йошино, в най-горния пояс може още да хванете цветчета, а и да направите някоя от пилигримските пътеки на Кии полуострова.

Коя сан е и това, което си показала, но то е свещенна планина, не определено място. Заедно с Йошино, Кумано и пилигримските пътеки са част от УНЕСКО световното наследство на "Светите места". Nakahechi e най-известният път, но не и най-красивият - просто най-лесният и кратък.

Според мен след Мие махни Коя сан, сложи само Нара в този ден (градът, не префектурата, нали?), разгледай Кансай (Осака, Химеджи, Окаяма, Хирошима, Кобе - доколкото ти стигне паса и силите) и накрая останете да разгледате Киото и се придвижете към Йошино (и без това до там частните линиии се ползват) и от там пеша по пътеките до Коя сан и после Накахечи до Танабе и ферито до Шикоку.

 Препоръчвам ти Odajgahara като гледки и Hasedera като цветя - божурите са прекрасни, а комплексът е много хубав и автентичен - не е превзет от тълпи туристи.

Пасът важи за шинкансен и има смисъл да се ползва за големи разстояния и скъпи влакове. Не го "хаби" за разходки на кратки разстояния и придвижване по локални линии, според мен...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Ех,Самурайкаааа, какво бижу си, самоооооо!

Какъв късмет, че си сред нас!:)

С тия божури, дето ги обичам много, ще ме накараш пак да кроя планче за натам.;)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

:)

С тия божури, дето ги обичам много, ще ме накараш пак да кроя планче за натам.;)

Ако не се лъжа от Хирошима нататък ви остана много още за гледане, да не говорим, че Окинава си е "друга" Япония, буквално - до неотдавна си е било кралство Рюкю. Така че хвърляй едно око на някои от китайските авиолинии - пускат добри цени Европа-Окинава и после Фукуока, Беппу, Нагасаки и Осака-Уакаяма-Мие. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
21 hours ago, samuraika said:

Разбрах идеята ти за сакурата, но според мен няма смисъл да правиш този тигел до Фуджи на втория ден и после на осмия да го повториш (де факто) с ходенето до Джикокудани и Хаконе - групирай си ги попътно двете. Има късноцъфтящи сакури, а ако искаш да ги видиш - след Мие отидете в Йошино, в най-горния пояс може още да хванете цветчета, а и да направите някоя от пилигримските пътеки на Кии полуострова.

Коя сан е и това, което си показала, но то е свещенна планина, не определено място. Заедно с Йошино, Кумано и пилигримските пътеки са част от УНЕСКО световното наследство на "Светите места". Nakahechi e най-известният път, но не и най-красивият - просто най-лесният и кратък.

Според мен след Мие махни Коя сан, сложи само Нара в този ден (градът, не префектурата, нали?), разгледай Кансай (Осака, Химеджи, Окаяма, Хирошима, Кобе - доколкото ти стигне паса и силите) и накрая останете да разгледате Киото и се придвижете към Йошино (и без това до там частните линиии се ползват) и от там пеша по пътеките до Коя сан и после Накахечи до Танабе и ферито до Шикоку.

 Препоръчвам ти Odajgahara като гледки и Hasedera като цветя - божурите са прекрасни, а комплексът е много хубав и автентичен - не е превзет от тълпи туристи.

Пасът важи за шинкансен и има смисъл да се ползва за големи разстояния и скъпи влакове. Не го "хаби" за разходки на кратки разстояния и придвижване по локални линии, според мен...

Здравей, благодаря за носоките, ще ги имам впредвид. Не мога да разбера от всичко изчетено до сега за сайт, от където мога да видя маршругиге на влаковете -чясни, държавни, пасове  и да се ориентирам за цени ако не се ползва пас...Моля за обобщен сайт за влакове и друг за автобуси....абе тия хора нямат ли разписание на БДЖ :) 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Boryana каза:

Как и къде се активира JR Pass 

Подробно.

преди 2 часа, hhaapp каза:

Не мога да разбера от всичко изчетено до сега за сайт, от където мога да видя маршругиге на влаковете -чясни, държавни, пасове  и да се ориентирам за цени ако не се ползва пас...Моля за обобщен сайт за влакове и друг за автобуси....абе тия хора нямат ли разписание на БДЖ :) 

Има не малко сайтове, като дори и в гугъл мапс ако зададеш от точка А до точка Б и питаш как да стигна с влак ти дава разписания, цени, маршрути. Прегледай темите в раздел Япония - на много места колегите споделят за удобни приложения и сайтове, които са ползвали.

Аз харесвам HyperDia - удобна е за планиране на маршрут и придвижване , има опции да зададеш със и без пасс, с автобус и т.н. Не е много удобна като мобилно приложение. Внимавай с имената на гарите - изписвай точно гарата, която ти трябва (понякога на едно място са всъщност 5 гари на различните жп компании).

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

 

 

Добре, ако говорим с конкретен пример...тук ми дава най-скоростните варианти като часове във времето и различните опции за връзки...ако избера последния вариант като най-кратък, тази линия Joban Line не е част от JR, така ли, защото не е посочено JR пред нея... за да се ориентирам по-лесно, а по отношение на това търся разписание какво ще ме посъветвате, все да видя дали има вариант по обяд... съжалявам, ако вече сте разяснявали тези подробности в друга тема. 

Редактирано от Георги
латиница->кирилица
Връзка към коментар

@hhaapp Конкретно по твоят пример - сложи точките на най-близките гари и задай опция влак. От падащото меню си променяш часове и дати.  В Hyperdia това изглежда така. Виждаш, че от Томита имаш да се прехвърлиш веднъж на Ояма и стигаш до Кацута (задала съм пример с обратната посока - от парка с цветята към крайморския парк). Линиите са всичките JR. Kакто казах, важно е да се знаят имената на гарите за да не стават грешки -гари мноооого! в Япония. Лесен начин да разпознаваш вида на линиите визуално по картата : ако е нарисувана с черна пунктирна линия - значи е JR линия. Ако е с черна непрекъсната линия - значи е частна, ако е синя ппунктирна - значи е шинкансен.

Кои гари са най-удобни ще видиш на страницата на съответното място, което искапш да посетиш. Например за Парка на цветята в Ашикага пише, че от 1.Апр. 2018 ще бъде открита нова гара до самия парк, така че няма да има нужда да се върви 15 минути до там от Томита.

Сайтът на Хитачи парка пък показва, че от гара Катсута до парка е далеч (дават го 15 мин. с такси) но прехвърляйки се до Аджигаура ще стигнете до парка за 20 мин. пеша. Hyperdia показва, че ще струва 570 йени за да се стигне от Кацута до Аджигаура.

Дано да стана малко по-ясно. Объркващо е само на пръв поглед.

Като търсиш как да стигнеш някъде - отвори на сайта му (или просто гугълни Едикъдеси access) - и ще има описано как, кои гари, ферита, автобуси и т.н. После си задаваш на Хайппърдиа, или на Мапса, или където ти е харесало началните точки (ако ще е с влак - трябва да са гари) и получаваш всички отговори.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
16 minutes ago, samuraika said:

@hhaapp Конкретно по твоят пример - сложи точките на най-близките гари и задай опция влак. От падащото меню си променяш часове и дати.  В Hyperdia това изглежда така. Виждаш, че от Томита имаш да се прехвърлиш веднъж на Ояма и стигаш до Кацута (задала съм пример с обратната посока - от парка с цветята към крайморския парк). Линиите са всичките JR. Kакто казах, важно е да се знаят имената на гарите за да не стават грешки -гари мноооого! в Япония. Лесен начин да разпознаваш вида на линиите визуално по картата : ако е нарисувана с черна пунктирна линия - значи е JR линия. Ако е с черна непрекъсната линия - значи е частна, ако е синя ппунктирна - значи е шинкансен.

Кои гари са най-удобни ще видиш на страницата на съответното място, което искапш да посетиш. Например за Парка на цветята в Ашикага пише, че от 1.Апр. 2018 ще бъде открита нова гара до самия парк, така че няма да има нужда да се върви 15 минути до там от Томита.

Сайтът на Хитачи парка пък показва, че от гара Катсута до парка е далеч (дават го 15 мин. с такси) но прехвърляйки се до Аджигаура ще стигнете до парка за 20 мин. пеша. Hyperdia показва, че ще струва 570 йени за да се стигне от Кацута до Аджигаура.

Дано да стана малко по-ясно. Объркващо е само на пръв поглед.

Като търсиш как да стигнеш някъде - отвори на сайта му (или просто гугълни Едикъдеси access) - и ще има описано как, кои гари, ферита, автобуси и т.н. После си задаваш на Хайппърдиа, или на Мапса, или където ти е харесало началните точки (ако ще е с влак - трябва да са гари) и получаваш всички отговори.

 

Благодаря много, за изчерпателния отговор....изясни се вече, а това с линииките на жп на maps си е направо жокер....мисля че утре ще ми е по лесно.... За шинкансен имаше някой който не влиза в паса, кой беше той

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.